IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

    А,виж сега темата за нормалните държави е безмислена,всеки много добре знае как е у нас,и нямаме никакъв спор,я влез и чети само преди няколко месеца какви глупости се пишеха тука.Само аз единствено обясних още преди войната,и а го и записано какво предстои,голямата инфлация,рязкото голямо вдигане на лихвите...това и дойде
    Само за протокола, все още няма рязко вдигане на лихвите какво остава за голямо, защото 0.5 % -ово вдигане на лихвата само в една банка, нито е рязко, нито голямо. Тази година няма да е това вдигане, а и да стигне 5-6 % са си безплатни пари при 15 %-ова инфлация както отбеляза Митко, малко по-долу .

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

      Ми в нормалните държави функцията им е да разкриват, разтурват и санкционират картелите та затова.

      Ти смяташ ли за нормално всички бг банки да ти дерат кожата с такси дето у нормалните държави не си ги чувал?

      Не знам за какъв спор с тройката иде реч. Съвсем друго имах предвид.
      А,виж сега темата за нормалните държави е безмислена,всеки много добре знае как е у нас,и нямаме никакъв спор,я влез и чети само преди няколко месеца какви глупости се пишеха тука.Само аз единствено обясних още преди войната,и а го и записано какво предстои,голямата инфлация,рязкото голямо вдигане на лихвите...това и дойде

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

        Ти и Митето сте от анимационните герои,единия от страх си продаде апартамента като хлопнаха кепенците,а другия пак от страх си наби ипотеките в най неподходящия момент.
        По долу са Ви описали с днешна дата да подчертая,много добре..

        В края на краищата може би най-добрият начин да осмислите срива на паунда от последните дни е да помислите за анимационните герои, които продължават да вървят след скалата – докато не погледнат надолу и се паникьосат. Точно така инвеститорите прекараха по-голямата част от годината, действайки сякаш паундът е обречен да остане високо, защото се довериха на британската политика и покачващите се лихви в Обединеното кралство. Но сега инвеститорите отново гледат към икономическия фундамент.
        Ако вярвате в принципа на връщането към средната стойност, който е в основата на много модели за търговия - че след бурни колебания цените на активите в крайна сметка се кротват около скорошна средна стойност - тогава е възможно да се надявате, че спадът на паунда ще бъде временен. Но ако смятате, че дефицит по текущата сметка от 8 процента вкарва Обединеното кралство в нова ера, миналите модели може да не са приложими.

        Така или иначе, инвеститорите трябва да помислят и за други места, на които може да дойде „кръчмаря със сметката“.

        Графиката на IIF подчертава напрежението във валутния свят. Данните за дълга предлагат допълнителни нишки. През последните години имаше забележително малко публичен дебат относно удивителния факт, че глобалният дълг се е удвоил от 2006 г. насам - и се е утроил спрямо 2000 г. Това е така, защото лихвените проценти бяха изключително ниски.

        Но сега лихвите се покачват и фискалната тежест в много страни нараства на фона на енергийните субсидии и пандемичните разходи (и неочакваното намаляване на данъците, в Обединеното кралство).

        Има също така признаци, че инвеститорите стават все по-нервни: отделно от последните напрежения на пазарите на американски и английски ДЦК, JPMorgan съобщава, че глобалните инвеститори сега планират да насочат едва 17 процента от своите портфейли към облигациите. Това е забележително ниско ниво, като се има предвид, че те бяха свръхориентирани към този клас активи през последните 14 години.

        Това не означава, че инвеститорите трябва да се паникьосват. Но те трябва да се запитат защо игнорираха данните в графиките, като докладите на IIF, толкова дълго. Понякога икономическият фундамент има значение. Анимационните герои няма до безкрай да бъдат спасявани от евтините пари(тука е мантрата на Митко и каналния плъх от Младост)
        Кавръче, ще пострада този който не си е направил сметката- аз примерно в момента не давам 1 стотинка за ипотеките, даже има лек кешфлоул. Ако вдигнат значително лихвите ще давам някаква малка част от дохода си за доплащане за година- две- три докато се обърне процеса с лихвите. А мантрата ми за безплатните пари си е още в сила- дори 6 процента да направят ипотеките при официална инфлация 15, а според мен повече процента пак са си безплатни пари

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

          Няма нищо за съжаление.В България никой не е за съжаление.Знаеш къде живееш,знаеш каква е държавата,законите,наясно си с банковата политика, за отношение,среда,стандарт на живот и всичко.Още преди няколко дни имаше изявления че банките ще се възползват от тренда по един или друг начин и ето ,правят го.

          А ти си един от множеството,което захрани в последните години тази извратена среда ,и на цени на жилищата и на пазара и на всичко,не е луд тоя дето яде баницата, атоя дето му я дава.

          Отново ще ти припомня приказката банкера и чадъра
          Не се притеснявам да ме нареждаш, че съм спекулант, че подклаждам масовата истерия и т.н. важното е да давам някаква точна информация, която дано да е полезна за хората. За съжаление е, че правят каквото си искат банките а няма кой да ги спре а не хората с кредити да оплакваме. Наясно съм с държавата в която съм, направил съм си сметката, преценил съм вероятностите и е както съм го мислил, просто очаквах по-нататък да започне процеса на вдигането и да има някаква по-нормална обосновка при кредитите, които са зависими от депозитите, при обвързаните с процентите на ЕЦБ и БНБ е друго, ама са решили, че ще гори и мокрото покрай сухото. На мен не ми се занимава за няколкостотин лева, може по-нататък, догодина ако нямам какво да правя и искам да се забавлявам със съдебни дела, но надали, не съм проучил дали е възможно юридически, може да са недосегаеми. Сега, за 40лв на месец, които пак щяха да си ги поискат след няколко месеца не ми пука, просто ще си купя този месец с 200г. по-малко черен хайвер и пак ще вържа бюджета, ще си страдам тихо.
          Иначе, чисто българска е банката.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

            Какъв картел виждате при практика на една банка, вероятно с незначителен дял. Разширете обяснението си, моля.
            Нямам предвид конкретна банка, а всички бг банки. Виждам еднакви прекомерни такси за буквално дишането в банката - такса за извлечение (това извън бг е някаква екзотика, не че и там не са супер нагли, но все пак регулаторите, включително местните КЗК ги спират когато прекаляват), такси за теглене на пари - значи, за да тегля пари ми вземате такса (абсурдно е).

            И тук е ролята на КЗК да им каже наговорили сте се с картел да ги дерете тези такси от клиента и то на равни цени. Хайде сега една яка глоба + възможност и клиентът да ги съди за щети и пропуснати ползи.

            Това не го виждам много разработено в България. Дано се разработи.

            Картели в цените на горива и в продажбата на каквото и да е - това всичко е работа на КЗК.
            Last edited by Arana; 02.10.2022, 17:42.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

              КЗК контролира “лобитата” и всякакви картели.
              Какъв картел виждате при практика на една банка, вероятно с незначителен дял. Разширете обяснението си, моля.

              Коментар


              • понеже масово се чака печатарките на ЦБ да оправят работата - да вероятно ще ги пуснат в един момент, НО не преди да е имало едно яко брулене на крушата и преразпределение на активи.
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

                  Какво общо има КЗК ​​​​​
                  КЗК контролира “лобитата” и всякакви картели.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                    Защо ти е КЗК,кой му е виновен че е теглил кредит и е спал?Тройката проповядваше вярата в безкрайно да подчертая евтините пари .Тройката беше един от тия дето до оня ден цакаха,ама цакаха в кавички банките с кредити ,щото инфлацията била на тяхна страна ,еми дойде и времето в което тройката ще си плати истинската цена ,за дълга,каква ирония,на него му пращат мейл със вдигане на лихвата ,на мен ми дават 2% чиста доходност за. 5 месеца ,след пет месеца още нагоре ..
                    Ми в нормалните държави функцията им е да разкриват, разтурват и санкционират картелите та затова.

                    Ти смяташ ли за нормално всички бг банки да ти дерат кожата с такси дето у нормалните държави не си ги чувал?

                    Не знам за какъв спор с тройката иде реч. Съвсем друго имах предвид.
                    Last edited by Arana; 02.10.2022, 15:33.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

                      А КЗК спи зимен сън явно.
                      Защо ти е КЗК,кой му е виновен че е теглил кредит и е спал?Тройката проповядваше вярата в безкрайно да подчертая евтините пари .Тройката беше един от тия дето до оня ден цакаха,ама цакаха в кавички банките с кредити ,щото инфлацията била на тяхна страна ,еми дойде и времето в което тройката ще си плати истинската цена ,за дълга,каква ирония,на него му пращат мейл със вдигане на лихвата ,на мен ми дават 2% чиста доходност за. 5 месеца ,след пет месеца още нагоре ..

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                        За съжаление това не е пълната картинка. Сега, малко конкретика от реалния живот. Имаме семеен ипотечен кредит за 100,000 лв в дадена банка. Току що, преди ден получих имейл, където обясняват, че вдигали лихвата с 0,5%. Защо с толкова, при положение, че си има формула, която явно не спазват, не ми става ясно, цитират си някакъв член от ЗКИ и това е. Едновременно с това, жена ми има депозит в същата банка за 100,000 лв. но на нея не са и изпратили имейл, че и вдигат лихвата по депозита. Хубави хора са банкстерите, пари си имат, лоби си имат. Така, че при различните банки и цялостно на пазара е доста шарено.
                        Няма нищо за съжаление.В България никой не е за съжаление.Знаеш къде живееш,знаеш каква е държавата,законите,наясно си с банковата политика, за отношение,среда,стандарт на живот и всичко.Още преди няколко дни имаше изявления че банките ще се възползват от тренда по един или друг начин и ето ,правят го.А знаеш ли кое е по важното,не е това че са Ви вдигнали лихвата с 0.5%,а по важното е че това е само една малка част,едно нищо в сравнение с това което трябва да платите като цена за годините на отрицателни лихвени проценти.Тазо политика разказа играта на икономиката ,изобщо на всичко ,което беше нормално от както са измислени парите,така че свиквайте ,това е само началото.Има поне минимум година в която лихвите само ще се вдигат.А ти си един от множеството,което захрани в последните години тази извратена среда ,и на цени на жилищата и на пазара и на всичко,не е луд тоя дето яде баницата, атоя дето му я дава.Банките зорлем не карат никой да взима кредити,но пак казвам ти си един от хората дето вярваха че лихвите ще си стоят ниски поради Еди си какви безумни доводи,да не ги изброявам.
                        Отново ще ти припомня приказката банкера и чадъра

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

                          А КЗК спи зимен сън явно.
                          Какво общо има КЗК ​​​​​

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                            За съжаление това не е пълната картинка. Сега, малко конкретика от реалния живот. Имаме семеен ипотечен кредит за 100,000 лв в дадена банка. Току що, преди ден получих имейл, където обясняват, че вдигали лихвата с 0,5%. Защо с толкова, при положение, че си има формула, която явно не спазват, не ми става ясно, цитират си някакъв член от ЗКИ и това е. Едновременно с това, жена ми има депозит в същата банка за 100,000 лв. но на нея не са и изпратили имейл, че и вдигат лихвата по депозита. Хубави хора са банкстерите, пари си имат, лоби си имат. Така, че при различните банки и цялостно на пазара е доста шарено.
                            Моля, копирате мейла тук без лични данни. Коя е тази банка с подобни практики!? Ще е полезно да знаем всички.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                              За съжаление това не е пълната картинка. Сега, малко конкретика от реалния живот. Имаме семеен ипотечен кредит за 100,000 лв в дадена банка. Току що, преди ден получих имейл, където обясняват, че вдигали лихвата с 0,5%. Защо с толкова, при положение, че си има формула, която явно не спазват, не ми става ясно, цитират си някакъв член от ЗКИ и това е. Едновременно с това, жена ми има депозит в същата банка за 100,000 лв. но на нея не са и изпратили имейл, че и вдигат лихвата по депозита. Хубави хора са банкстерите, пари си имат, лоби си имат. Така, че при различните банки и цялостно на пазара е доста шарено.
                              А КЗК спи зимен сън явно.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

                                От същата статия:

                                ... Според българското законодателство основният лихвен процент не се включва в изчисленията на лихвите от Българската народна банка, когато се отпускат краткосрочни или бързи кредити на търговски банки. Изключение има само при отпускането на кредити на търговски банки за срок до 3 месеца и то при спазването на определени строги условия.

                                Без паника за следващия месец. Виж януари-февруари ще има движения - при банките вързали РЛП към Юрибор ще е батално, но за тези с депозитите по левове - едва ли.
                                За съжаление това не е пълната картинка. Сега, малко конкретика от реалния живот. Имаме семеен ипотечен кредит за 100,000 лв в дадена банка. Току що, преди ден получих имейл, където обясняват, че вдигали лихвата с 0,5%. Защо с толкова, при положение, че си има формула, която явно не спазват, не ми става ясно, цитират си някакъв член от ЗКИ и това е. Едновременно с това, жена ми има депозит в същата банка за 100,000 лв. но на нея не са и изпратили имейл, че и вдигат лихвата по депозита. Хубави хора са банкстерите, пари си имат, лоби си имат. Така, че при различните банки и цялостно на пазара е доста шарено.

                                Коментар

                                Working...
                                X