IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Премиерството на Абе беше известно в международен план с икономическата политика на неговото правителство, наречена Абеномикс, която преследваше монетарни облекчения, фискални стимули и структурни реформи.

    Ето тази политика не само в Япония но и глобално би следвало да изисква сметката за тези които я налагат ,и е крайно време да се отключи вълна която да накаже масово политическата класа по брутален и запомнящ се начин !

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Zalmoxis

      Ти нормален ли си?

      Как може да се поздравяваш с новина за смъртта на някой?

      Модераторите ?
      Защо ?
      Когато някой който има властта да управлява живота на милиони и го съсипва ,какъв да е края му ?
      Трябва да се радваме че света остава без един кукловод примерно .политиката му е била унищожителна за Япония -пари от въздуха и дългове до без край .
      Ако беше читав нямаше и да застрелят .

      Коментар


      • 35к на година? Със сигурност не им плащаш в долари, така че защо не кажеш колко е в лева?
        Всеки който знае какво прави може без проблеми да си намери работа за 65К+ дистанционно, без да си дава почти никакъв зор, не знам защо си мислиш че хората са ограничени до БГ пазара и ще се редят на опашка да ти разработват бъгавия софтуер. Още повече ако няма никой от предните програмисти - това говори, че не си много коректен и няма и да намериш коретни хора за такава работа с такъв бюджет.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
          Eh, da ako е за някоя дреболия - ще ти свършат работа.
          Дай им да ти направят Наредба 18 и косата ти ще побелее...

          Подозирам, че нещо такова се е случило със Сегато, щото тия пари ми звучи като да са му били искани за такъв проект и естествено некадърниците са си оставили ръцете (и краката, че и други органи)! .. Отделно част от проблема дойде от данъчните, които в мнозинството са стари соц-кадри, нямащи идея за всички разновидности на бизнес-сценариите в съвременната реалност и 100 пъти си смениха изискванията... та изобщо паприкаша е пълен!
          Е как няма да е естествено, щом е от България със сигурност е скапано. Няма начин в случая един объркан гастар-тарикат да се е опитал с жълти стотинки да направи подводница. Баси ИТ бюджета - $5к. Това са му социалните помощи за три месеца!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

            Изпусна далаверата, а?

            Още крадат, мамицата им. От тръбата връщаща нафта в резервоара, от други места. Но ги хващат понякога като продават, съвсем наскоро един с 200 литра.

            пп Съвет от мен - ако не носиш на бой, не се хващай. Туй не е А1 да се разминеш с уволнение и присъда.
            Не бих го правил,не си струва,не и в тази работа и в тази сфера .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение
              Трудно ще се припозная, защото не съм IT
              Наемал съм такива и съм много доволен (с малки изключения).
              Eh, da ako е за някоя дреболия - ще ти свършат работа.
              Дай им да ти направят Наредба 18 и косата ти ще побелее...

              Подозирам, че нещо такова се е случило със Сегато, щото тия пари ми звучи като да са му били искани за такъв проект и естествено некадърниците са си оставили ръцете (и краката, че и други органи)! .. Отделно част от проблема дойде от данъчните, които в мнозинството са стари соц-кадри, нямащи идея за всички разновидности на бизнес-сценариите в съвременната реалност и 100 пъти си смениха изискванията... та изобщо паприкаша е пълен!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                А,ей тука вече интереса е нагоре.
                Само че това дето го казва Митака е съмнително при автоматизацията,и контрола който имат съвременните машини,всичко се дозира с програми,защото особено сега торове,семена са скъпи.Ако е някой стар комбайн,ок,но те са нови,това може би е било в миналото,или сега го има но в малки граници.
                Изпусна далаверата, а?

                Още крадат, мамицата им. От тръбата връщаща нафта в резервоара, от други места. Но ги хващат понякога като продават, съвсем наскоро един с 200 литра.

                пп Съвет от мен - ако не носиш на бой, не се хващай. Туй не е А1 да се разминеш с уволнение и присъда.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                  Това за кражбите не трябваше да го казваш. Сега професията стана изключително атрактивна за каръка, той си пада по тая част.
                  А,ей тука вече интереса е нагоре.
                  Само че това дето го казва Митака е съмнително при автоматизацията,и контрола който имат съвременните машини,всичко се дозира с програми,защото особено сега торове,семена са скъпи.Ако е някой стар комбайн,ок,но те са нови,това може би е било в миналото,или сега го има но в малки граници.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                    Това е бъзик нали ? 18к евро годишно. Как се купува апартамент за 100к със заплата от 18к ?

                    Просто казвам , че който си мисли , че България е добро място за бизнес се е объркал. Макетатаса са 50 места пред нас и данъка им е пак 10% , но реални 10%. Не знам дали е нужно да ги приемат или ще им дадат достъп до пазара преди това.
                    Хич не е бъзик. Комбайнерите не жънат в София и Варна, а във Вълчедръм и Генерал Тошево. И с "18к евро годишно" си купуват къщи от тухли, а не талашитени бунгала като у ваше село.

                    Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение
                    После трябваше да почнем отначало и един пич от Литва го направи за $5к за 1 месец.
                    България отдавна не е държава, в която се търсят "инвестиции" от $5к. Всъщност и Литва не е такава, интересно колко ти излезе ДДС регистрацията и счетоводното обслужване в Литва за година?

                    Коментар


                    • В подножието на пика на цените сме


                      https://fakti.bg/imoti/694450-v-podn...-na-cenite-sme

                      ПП Моля модераторите да обърнат внимание на писанията, които не са по темата
                      Last edited by 13ADROL; 08.07.2022, 13:26.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                        Високите заплати в Ит-сектора привлякоха куцо, кьораво и сакато.

                        Пък който иска да се припознава (и засяга) със шлаката.

                        Това е истината...
                        Трудно ще се припозная, защото не съм IT

                        Наемал съм такива и съм много доволен (с малки изключения).

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                          Това е сред топ-недоразуменията на топ-недоразумението - сФищовския кадър, меденката-любимка, владко горанов (познат още и като човека на пеевски в герб)!
                          Във всяка нормална държава, ако направят тоя номер със суптото и после го отменят ще им скъсат гъза от дела. Това какви разходи бяха .... Владко ше го разследват до 10-то коляно по какви прчини го е направил. После какви ли не неща излязоха за него и пак не го закачат. Бе Боко го разкара , че е корумпиран, Кирчо и Кокорчо какво се правят на утрепани вече цяла година ? Ми корупция до шия. Новите идват и направо питат колко са взимали предишните и схемата си продължава.

                          Коментар


                          • Високите заплати в Ит-сектора привлякоха куцо, кьораво и сакато.

                            Пък който иска да се припознава (и засяга) със шлаката.

                            Това е истината...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                              Страшно много шлака има на Ит-пазара, човек. Факт!

                              Но самочувствието и претенциите са като за нобелов лауреат (най-малкото)!

                              Гледам днес поне са приели регистрацията по ДДС вече да е 100 бона.
                              И 10 бона да е прага като работиш навън трябва да се регистрираш.
                              Не съм платил един лев ДДС, но трябва да съм регистриран. Това е другото безумие, ма може да е така и в други страни , не знам.

                              Аз избягвам да раздавам генерални оценки, но факта е, че както изгърмях в България, никога не съм гърмял. Тия $35к бяха най малкия проблем. Изгубих клиенти , които работеха с мой софтуер от години. Разбирам , че $35к не са много пари за голяма компания, ма аз не съм голяма компания а и таска не беше голям.

                              Проблема е , че не съм само аз. Имам продукти , които нямат аналог и на който му трябва подобен софтуер ще не ще трябва да дойде при мен. Като им пратя фактура от българската фирма и видят адреса въобше не отговарят, продължават да ровят , намират американската компания и се опитват да купят от нея. Отнема една камара време да ги убедя, че е същия продукт и се продава от БГ компания само заради изискванията на ЕС за ДДС регистрация. Май не само аз съм си е патил от великите български програмисти. Или може някакъв друг проблем да са имали.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                                Страшно много шлака има на Ит-пазара, човек. Факт!

                                Но самочувствието и претенциите са като за нобелов лауреат (най-малкото)!
                                Най-много шлака (с голямо самочувствие) има по форумите

                                Коментар

                                Working...
                                X