IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

    С теб трудно може да се води нормален разговор, затова и получаваш такива отговори.
    Злобният чичак газ пикае, че изкарва по-малко от всичките си колеги, останали в САП. Преди 5 години се утешаваше, че лихвите по жилищните кредити в София са двойни и тройни, ама вече почти се изравниха с немските.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение

      Визирам всички неуспели, безполезни за държавата бивши нейни граждани. Просто не разбирам защо се вълнувате от имотите в България.
      Доказвате на себе си и другите, че не сте толкова зле, като живеете като чужденци на майната си, с идеята че никога няма да имате собствен имот, там, тука, или където и да е.
      И тъй като нямате никаква представа какво реално се случва на пазара - ще ви кажа, , ама не се разстройвайте множго - цените не падат. поздрави.
      Предполагам визираш и мен та ще ти отговоря. Аз гледам за имот в България защото където и да отида, очевидно няма да съм местен и ще изпитвам свързаните с това неудобства. България е единственото място където ще знам езика като местен и какво да правя във всяка ситуация. Живеейки дълго навън обаче, съм видял и какви са опциите, свикнал съм определен стандарт и качество на живот и е въпрос на компромис дали да живея в чужда държава, където качеството на живот ще е по-високо, ще има правила , които до голяма степен се спазват и повечето сървизи работят (полиция, здравна система , образование и т.н.) но винаги ше съм чужденец или в България където ще съм местен, ще е по-мизерно, но би трябвало общо взето да е доста по-евтино, в съшото време вероятно ще трябва да си търся например частно здравеопазване и т.н.. Та това е причината поради която се интересувам от имотите в България. Евтина страна, в която ще съм местен и е първата държава, която бих проверил. Ако бях албанец или мароканец , щях да проверя първо Албания или Мароко. Сега след като надявам се разбра какви са моите причини , би ли обяснил твоите ? С какво толкова те дразнят хората , които живеят извън България ? Аз не взимам нищо от теб, напротив пращам пари, даже имам бизнес в БГ и плашам данъци въпреки , че не ползвам нищо от тях. Ако си купя жилише ше вкарам някакви допълнителни пари в икономиката. Моят доход очевидно е в пъти по-висок от твоя и като дойда в България вероятно каквото имам като спестявания , инвестиции , бизнес и пенсии ше вкарват добра сума всяка година в страната и ти ше се възползваш от нея ... защо ти лично искаш да ме изгониш ? Какво ще ти донесе това ?

      Ако цените не паднат, живи и здрави. Както казах за да има компромис трябва да има позитиви и от двете страни а това , че България е евтина е един от двата и плюса. Ако не е евтина, значи нито ти , нито аз ще имаме проблем и ще продължим да се дразним само онлайн.
      Last edited by segato; 06.07.2022, 20:00.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

        ПП: почнах обратното броене, вероятно по някое време ще продам оня имот, дето уж го нямам - и ще се преместя на плажа да догледам финалите Ти дерзай, ще ти гледам реалити шоуто с наслада!
        Получил си нещо по наследство ли. Ще го продадеш разбира се, а парите е изядеш и изпиеш, не трябва за остава никаква следа от жалкото ти съществуване.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

          С теб трудно може да се води нормален разговор, затова и получаваш такива отговори.
          От фантазьор отговорите видяхме какви са - "все някак ще се справи, макс 35% оскъпяване"
          Което просто значи че си нямаш идея как и докъде ще му влезе - и логичния извод че нищо не е свършил освен празните приказки да минава времето. Освен ако си си го измислил изцяло, няма да е новина в тоя форум хахахаха!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

            Продължаваш да не схващаш, Моксито говори на ангро неща, дето не са реалност Виж му схванатите рефлекси като ми отговаря.
            С теб трудно може да се води нормален разговор, затова и получаваш такива отговори.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

              Проблеми няма след като си изплатил,но още преди да си почнал да плащаш, да правиш такива генерални изводи е нелепо .
              Продължаваш да не схващаш, Моксито говори на ангро неща, дето не са реалност Виж му схванатите рефлекси като ми отговаря.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                Проблеми няма след като си изплатил,но още преди да си почнал да плащаш, да правиш такива генерални изводи е нелепо .
                Разбира се, че има риск. Но то и до отидеш до магазина има риск. И да се разхождаш по тротоара има. Съжалявам, че давам такъв пример.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                  Благодаря ти че мислиш, за моя човек. към 100К евро е, смятам че няма да има има проблеми с изплащането.
                  Проблеми няма след като си изплатил,но още преди да си почнал да плащаш, да правиш такива генерални изводи е нелепо .

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                    Не, абсурдно е да се очаква друго освен ЕЖК от теб
                    Е как, дерзай там :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                      Какво искаш да му кажа имената, къде работи, колко взима и той и жена му, къде е купил?
                      в анонимен форум?
                      Не, абсурдно е да се очаква друго освен ЕЖК от теб

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                        А,да колкото имало толкова ,не е точно така .лихвата си е лихва ,едно е да имаш дъл от 100 000 евро ,друго е дълга да е 180 000 евро + плаваща лихва ,нали така ,във втория случай получаваш още едни 80 000 евра да върнеш + опции за по скъп кредит защото лихвата не е фиксирана за целия период
                        Кавръков, ти по гишетата в банките знаеш ли какви разговори се водят? Те още при подписването ти водят една лекция че като влеземе в еврозоната, лихвите ще паднат и вероятно ще са фиксирани и те убеждават че вноската ти ще намалее а заплатата ти ще се увеличи. Заради изгодното рефинансиране което ти предлагат още при подписване на ипотека първоначално! После говят малко за рискове и как ако стане нещо поитиката на европа била да съдейства при трудности (предполагам така превеждат официалната позиция на ЕЦБ - accomodative).

                        Работата е опечена от горе до долу. Индустрилно производство на роби в цяла Европа.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                          А,да колкото имало толкова ,не е точно така .лихвата си е лихва ,едно е да имаш дъл от 100 000 евро ,друго е дълга да е 180 000 евро + плаваща лихва ,нали така ,във втория случай получаваш още едни 80 000 евра да върнеш + опции за по скъп кредит защото лихвата не е фиксирана за целия период
                          Благодаря ти че мислиш, за моя човек. към 100К евро е, смятам че няма да има има проблеми с изплащането.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                            Kолкото има да връща, ще ги върне рано или късно. Няма да е над 35% оскъпяването
                            А,да колкото имало толкова ,не е точно така .лихвата си е лихва ,едно е да имаш дъл от 100 000 евро ,друго е дълга да е 180 000 евро + плаваща лихва ,нали така ,във втория случай получаваш още едни 80 000 евра да върнеш + опции за по скъп кредит защото лихвата не е фиксирана за целия период

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                              А,колко пари трябва да връща твоя приятел ,защото един кредит не е само лихвата ?
                              Тая лихва ако му е надула дълга с едни 100 % и трябва да работи за да връща двойно повече пари ,какво го грее тая лихва ,да не говорим че тя е и плаваща ?
                              Kолкото има да връща, ще ги върне рано или късно. Няма да е над 35% оскъпяването

                              Коментар


                              • Някои май много бързо забравиха тая рекламичка от предната кризичка!

                                ПА-ПА-ПА.... ПА-ПА-ПА.... Стига ни само да знаем... кое... ?

                                Коментар

                                Working...
                                X