IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от cyclop Разгледай мнение

    Яко трансхуманизъм.-.. Имам един колега, като прочете ммм не помня заглавието, някакво екзистенциално рафиниране за бъдещето на хомо сапиенс, та здраво изплиска легена, взе да обяснява убедено че сме само хардуер и всичко е софтуер... Опасно за слаби разсъдъци.
    Чета в уикито, че това неговото било морален трансхуманизъм. Предполагам в са го превели на български. Като си дойда лятото ще си купя книжка да го видим този левент.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

      Видях го. Този го избива на трансхуманизъм изглежда, но за да дам мнение трябва да прочета нещо от него. В личен план всичко е класика
      Написал е три, наистина велики, книги. Те го изстреляха към върха. Блестящ ум е, но кой е по-добър в разбирането на Евангелието от самия Дявол?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

        Видях го. Този го избива на трансхуманизъм изглежда, но за да дам мнение трябва да прочета нещо от него. В личен план всичко е класика
        Яко трансхуманизъм.-.. Имам един колега, като прочете ммм не помня заглавието, някакво екзистенциално рафиниране за бъдещето на хомо сапиенс, та здраво изплиска легена, взе да обяснява убедено че сме само хардуер и всичко е софтуер... Опасно за слаби разсъдъци.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от cyclop Разгледай мнение

          Не мисля че ще ти хареса... Надявам се че няма да ти хареса. Нещо от рода на интелигентната психария на Мадс Микелсен в Ханибал, само че с чара на тоалетна на бензиностанция.
          Е, малко си краен, човекът е три в едно - историк, философ и обратен. Умът му е адски бърз и сръчен. Може да те обори от всяка позиция и да защити всяка позиция като всеки зъл ум. Но това не принизява качествата му. Това ще е новият гуру на Давос, дъртофелниците здраво са се огледали в него. Най-противна ми е все по-налагащата се теза на трансхуманизма, на която той ще бъде знаменосец. Затова ще трябва да погледнем малко по на Изток, накъдето пропагандата е спуснала непрогледни завеси. Всичко е омесено в отровен коктейл за умовете на хората.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

            до колкото знам кавръчето има 0лв кредитна експозиция и доста кеш, който му стои в очакване да купи нещо,което МУ ХАРЕСА на цена която му харесрва.

            да продава на пожар ... за чий ? той е относително млад и може след 10 години да го продаде ако счита, че не му е зор.
            мисля си, че по-рано ще стане сделката защото къщата не е лоша и ако я вземе някой, който не го е страх от работа ще си я направи чудна за много малко пари.

            и пак остава варианта нещата да се сговнят по-скоро отколкото се намери купувач, но тогава ще си има етаж с двор. мястото не е лошо, градчето е доста спокойно + има доста хора, които работят по чужбина, но гледат назад, връщат се ремонтират, някои купуват за тях или за деца .. не е умрял пазар макар и много малък.
            за сетен път го подвеждаш. Когато всички започнат да продават с дискаунт, Кольо ще не ще ще трябва да направи и той дискаунт. Като купи ЕПК + малък ремонт и парите му ще свършат. После ще разчита на парите от етажа, но тогава вече ще е време за доста як дискаунт. Нищо де ти пак го вкарай във филм, ама като го знам после при революцията ще започне от тебе.
            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

            Коментар


            • Първоначално изпратено от cyclop Разгледай мнение

              Не мисля че ще ти хареса... Надявам се че няма да ти хареса. Нещо от рода на интелигентната психария на Мадс Микелсен в Ханибал, само че с чара на тоалетна на бензиностанция.

              ПП а визията за бъдещето ни от Давоските твари е точно неофеодализъм - крепостни селяни с ограничени права за движение, без собственост. Ще поживеем, ще видим.
              Видях го. Този го избива на трансхуманизъм изглежда, но за да дам мнение трябва да прочета нещо от него. В личен план всичко е класика

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                Поздравления! Не съм те чел, но моята теза от два месеца и половина е същата. Освен това аз съм на мнение, че те манипулират и безработицата!
                Безработицата е сащ е манипулирана по дифолт..
                . Тя е на база работници,работещи за големи компании,а в сащ огромна част от хората работят за себе си.....

                Ше ти дам пример с бг бизнеса в сащ...тва е тираджийството....в момента цените на превоз са паднали двойно от миналата година....и НЯМА РАБОТА....а петрола е 40% по скъп.....
                . Цялата индустрия е пред колапс....
                Но целия този бизнес е на база контрактори....
                Демек,плащат ти на миля,а не на работна заплата.....компаниите и контракториъе спестяват пари,като не плащат щатски данък,които да ги осигури в случай ,че останат без работа,съответно те не могат да клеймват пари от щата....те въобще не са в статистиката...подобно нещо е и със строителите....и т.н.
                тези бизнеси биват ударени първи в рецесия...но ако гледаш статистиката за безработицата,въобще няма да разбереш кво става......щото те там НЕ СЪЩЕСТВУВАТ...

                и за тва по блумберг ще ти кажат:
                Фед вдигат рейтовете,ама тва не е проблем ,защото безработицата е на рекордно ниски нива......

                Забележи още нещо:
                да предвижиш продукция в сащ в момента е 2.5 ПЪТИ ПО ЕВТИНО,отколкото бе до февруари месец.....цените на контейнерите от Китай също са паднали доста.....виждаш и рухването на суровините,което също го предрекох,преди да стане.....

                А СА ми кажи....как ще има инфлация, при в ПЪТИ по евтин транспорт....и рухването на къмодитис с десетки проценти в последните няколко месеца?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                  Щом ти тъй смяташ хуквам да го видя кой е този.
                  Не мисля че ще ти хареса... Надявам се че няма да ти хареса. Нещо от рода на интелигентната психария на Мадс Микелсен в Ханибал, само че с чара на тоалетна на бензиностанция.

                  ПП а визията за бъдещето ни от Давоските твари е точно неофеодализъм - крепостни селяни с ограничени права за движение, без собственост. Ще поживеем, ще видим.
                  Last edited by cyclop; 13.07.2022, 18:16.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от cyclop Разгледай мнение

                    Само да вметна за Харари - той е дефиницията за психично болен изрод.
                    Щом ти тъй смяташ хуквам да го видя кой е този.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                      Само да ти кажа под секрет, да не чуе никой - това, което се задава, е стагфлация. И няма нищо общо нито с дефлация, нито с инфлация, нито с рецесия. Това е кошмарът на икономистите и затова не смеят да го изрекат, защото излизането от нея е почти невъзможно - не помагат ни лихви, ни бомби, ни нищо. Светът е приключил с капитализма, не знам какво идва. Затова са абракадабрите в Давос, където умуват с какво да намажат ските, за да може системата да се пързаля. Има една хубава и дебела книжка на Дугин - "Четвъртият път", човекът е визионер, талантлив, ако и да е руснак. И там има умни глави. Проблемът е и от социално и идеологическо естество. Предстои огромна трансформация - ще пълниш на хладилника само най-долното чекмедже. Ювал Харари - и той е добър, но щом го хвали Шваб, значи са намислили нещо грозно.
                      Аз го наричам неофеодализъм. Малко богати, много бедни. Освен ако не се пръкне някоя иновация в стил евтина енергия, завладяване на ресурси в космоса и прочее нещица, от които икономиката да живне.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                        Само да ти кажа под секрет, да не чуе никой - това, което се задава, е стагфлация. И няма нищо общо нито с дефлация, нито с инфлация, нито с рецесия. Това е кошмарът на икономистите и затова не смеят да го изрекат, защото излизането от нея е почти невъзможно - не помагат ни лихви, ни бомби, ни нищо. Светът е приключил с капитализма, не знам какво идва. Затова са абракадабрите в Давос, където умуват с какво да намажат ските, за да може системата да се пързаля. Има една хубава и дебела книжка на Дугин - "Четвъртият път", човекът е визионер, талантлив, ако и да е руснак. И там има умни глави. Проблемът е и от социално и идеологическо естество. Предстои огромна трансформация - ще пълниш на хладилника само най-долното чекмедже. Ювал Харари - и той е добър, но щом го хвали Шваб, значи са намислили нещо грозно.
                        Само да вметна за Харари - той е дефиницията за психично болен изрод.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение

                          Хи,хи,хи,хиииии

                          Тамън преди 3 месеца ви казах,че сащ ще почнат да изтеглят парична маса ,за да предизвикат рецесия заради войната.....
                          също ви казах,че всичко ще рухне,само долара ще се качва.....
                          Та....ако тва съм го познал.....че дори и досега няма къде да го прочетеш...те съветвам да повярваш и в следващото нещо,което ще ти кажа за сащ и за фед:

                          В САЩ ВЕЧЕ ИМАШ ВТОРИ МЕСЕЦ НА ДЕФЛАЦИЯ!!!!!

                          са ше питаш...защо им е на сащ да лъжат в статистиката си?

                          Ами ше ти кажа:
                          Фед НИКОГА НЯМА ДА КАЖАТ,ЧЕ ИСКАТ ДА ПРЕДИЗВИКАТ СВЕТОВНА РЕЦЕСИЯ....
                          трябва им оправдание......Оправданието е,че има гоооооляма инфлация....

                          Ако в статистиката излезне дефлация,съответно ФЕД ТРЯБВА ДА СПРАТ ДА ВДИГАТ ЛИХВИТЕ!!!!!

                          АМА ТВА,ДЕТО ТИ ГО КАЗВАМ Е ТАЙНА...МОЛЯ ТЕ ДА НЕ ГО КАЗВАШ НА НИКОЙ ДРУГ....
                          Само да ти кажа под секрет, да не чуе никой - това, което се задава, е стагфлация. И няма нищо общо нито с дефлация, нито с инфлация, нито с рецесия. Това е кошмарът на икономистите и затова не смеят да го изрекат, защото излизането от нея е почти невъзможно - не помагат ни лихви, ни бомби, ни нищо. Светът е приключил с капитализма, не знам какво идва. Затова са абракадабрите в Давос, където умуват с какво да намажат ските, за да може системата да се пързаля. Има една хубава и дебела книжка на Дугин - "Четвъртият път", човекът е визионер, талантлив, ако и да е руснак. И там има умни глави. Проблемът е и от социално и идеологическо естество. Предстои огромна трансформация - ще пълниш на хладилника само най-долното чекмедже. Ювал Харари - и той е добър, но щом го хвали Шваб, значи са намислили нещо грозно.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение

                            Хи,хи,хи,хиииии

                            Тамън преди 3 месеца ви казах,че сащ ще почнат да изтеглят парична маса ,за да предизвикат рецесия заради войната.....
                            също ви казах,че всичко ще рухне,само долара ще се качва.....
                            Та....ако тва съм го познал.....че дори и досега няма къде да го прочетеш...те съветвам да повярваш и в следващото нещо,което ще ти кажа за сащ и за фед:

                            В САЩ ВЕЧЕ ИМАШ ВТОРИ МЕСЕЦ НА ДЕФЛАЦИЯ!!!!!

                            са ше питаш...защо им е на сащ да лъжат в статистиката си?

                            Ами ше ти кажа:
                            Фед НИКОГА НЯМА ДА КАЖАТ,ЧЕ ИСКАТ ДА ПРЕДИЗВИКАТ СВЕТОВНА РЕЦЕСИЯ....
                            трябва им оправдание......Оправданието е,че има гоооооляма инфлация....

                            Ако в статистиката излезне дефлация,съответно ФЕД ТРЯБВА ДА СПРАТ ДА ВДИГАТ ЛИХВИТЕ!!!!!

                            АМА ТВА,ДЕТО ТИ ГО КАЗВАМ Е ТАЙНА...МОЛЯ ТЕ ДА НЕ ГО КАЗВАШ НА НИКОЙ ДРУГ....
                            Поздравления! Не съм те чел, но моята теза от два месеца и половина е същата. Освен това аз съм на мнение, че те манипулират и безработицата!

                            Коментар


                            • Брой нови оферти в imot.bg за днес - 33643 - 33427 = 216, планът е изпълнен.

                              Коментар


                              • Т'ва за изтеглянето на паричната маса беше ясно, казаха си го официално.
                                Тука няма конспирация... затуй сме купували доларите на 1.65, Асенка.
                                Ако почнем да си цъкаме 'печалбата' като повишителите - за няма и година сме близо +22%.
                                И то само с няколко клика на мишката, няма разправии с наематели, няма чудесии, чиста работа...

                                Кажи ся за кленовия сироп - да се запасяваме ли, че да не вземе да секне вноса!?

                                Коментар

                                Working...
                                X