IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • междувременно бенчмаркоТ отчете: 1789 https://www.imot.bg/89cw1q
    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

      И аз така се зарибих - с една яхта за 1 седмица под наем за 2350€ беше мисля. За гориво дадохме още толкова - мамата си трака
      Понеже си ного тарикат та ще те информирам: транспорта на собствена яхта от примерно Холандия до Тенерифе струва същите пари, но пък за сметка на това, хващаш си самолета, кацаш на летището и яхтата си те чака, не са ти нужни нито резервации за хотели нито наем на яхти. Стоиш колкото ти е кеф и си акустираш където ти е кеф. И понеже сте разбирачи, та да ви попитам: Кое е скъпото да си собственик на яхта? Горивото, самата яхта или друго?
      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

        Много зависи какъв е имота (предназначение и локация).
        Останалото е 'бош лаф'
        ти нямаше ли яка дедуктивна мисъл? Написал съм: децата ще решават. Какъв мислиш, че ще е имота и с какво предназначение м? Или мислиш, че децата ще вземат решение дали да купувам фабрика или лавандулова плантация?
        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

          Нямам претенции, че разбирам от ветроходство, но съм наемал катамаран с екипаж 3 години по ред в Гърция (Lagoon 42). Соленичко е, но е вълшебно. Предвид, че съм плащал и горивото имам известна представа кое как харчи без да претендирам, че съм ветроходец. И аз като бота като маех гащи по марини разни се бях размечтал и гледал по сайтове, но после си викам я да си рентна дето ще мисля глупости и така.


          И аз така се зарибих - с една яхта за 1 седмица под наем за 2350€ беше мисля. За гориво дадохме още толкова - мамата си трака
          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

          Коментар


          • кольовия бенчмарк показва 1788 https://www.imot.bg/89cw1q спадоТ за днес е само +3
            Last edited by bulgarian lev; 26.07.2022, 10:39.
            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

              Много зависи какъв е имота (предназначение и локация).
              Останалото е 'бош лаф'
              Абе не знам ,ей го Лева поне една бира почерпи за имотите ,Митака само купува и се скатава ,дори и един чипс с наливно бургаско не видяхме от него ама на късмет да са му

              Коментар


              • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение

                Купувай - да има наследниците какво да продават един ден. Ако не купиш - ще трябва ти да се пънеш да харчиш парите. И помни - животът e кратък.

                https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0...B4%D0%B5%D0%B2
                Така си е. Затова да купуваме имоти като за последно и да им се кефим, пък на който му е писано да се пенсионира в чужд имот да си му бере грижата.

                Зарекох се, че това ще е последния имот който купувам и наесен ако всичко е наред ще попътувам из южна Америка с една кака.
                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                  Сега по въпроса за имотите. При добро стечение на обстоятелствата ще ми предстои сделка след няколко дни. ВъпросоТ предвид започналия спад е: Да чекам? Или да не чекам?

                  Моята философия е: Намерил съм търсения имот и реално не ме интересува икономическата конюктура. Покупката може да бъде спряна само ако децата кажат НЕ. Понеже това е ...мнайстия пореден имот който ще купувам, та вече тръпката от покупка и харчене на голяма сума вече е попреминала.
                  Много зависи какъв е имота (предназначение и локация).
                  Останалото е 'бош лаф'
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                    На моята яхта имах 6кс извънбордов двигател Ямаха. Харчът е около 3-5л/час бензин. Ползвах двигател или само при натоварен трафик при акустиране или на надуваемата лодка ако съм на рейд за да стигна до брега. В Холандия за яхта до 12 метра не се изисква документ за правоспособност, но въпреки това аз си изкарах шкиперския курс, че ми беше полезен и за навигацията и комуникацията за летенето.
                    Туй беше малко офф топик за добие представа 3 пъти наемалия катамаран.

                    Сега по въпроса за имотите. При добро стечение на обстоятелствата ще ми предстои сделка след няколко дни. ВъпросоТ предвид започналия спад е: Да чекам? Или да не чекам?

                    Моята философия е: Намерил съм търсения имот и реално не ме интересува икономическата конюктура. Покупката може да бъде спряна само ако децата кажат НЕ. Понеже това е ...мнайстия пореден имот който ще купувам, та вече тръпката от покупка и харчене на голяма сума вече е попреминала.
                    Купувай - да има наследниците какво да продават един ден. Ако не купиш - ще трябва ти да се пънеш да харчиш парите. И помни - животът e кратък.

                    https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0...B4%D0%B5%D0%B2

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                      Нямам претенции, че разбирам от ветроходство, но съм наемал катамаран с екипаж 3 години по ред в Гърция (Lagoon 42). Соленичко е, но е вълшебно. Предвид, че съм плащал и горивото имам известна представа кое как харчи без да претендирам, че съм ветроходец. И аз като бота като маех гащи по марини разни се бях размечтал и гледал по сайтове, но после си викам я да си рентна дето ще мисля глупости и така.


                      На моята яхта имах 6кс извънбордов двигател Ямаха. Харчът е около 3-5л/час бензин. Ползвах двигател или само при натоварен трафик при акустиране или на надуваемата лодка ако съм на рейд за да стигна до брега. В Холандия за яхта до 12 метра не се изисква документ за правоспособност, но въпреки това аз си изкарах шкиперския курс, че ми беше полезен и за навигацията и комуникацията за летенето.
                      Туй беше малко офф топик за добие представа 3 пъти наемалия катамаран.

                      Сега по въпроса за имотите. При добро стечение на обстоятелствата ще ми предстои сделка след няколко дни. ВъпросоТ предвид започналия спад е: Да чекам? Или да не чекам?

                      Моята философия е: Намерил съм търсения имот и реално не ме интересува икономическата конюктура. Покупката може да бъде спряна само ако децата кажат НЕ. Понеже това е ...мнайстия пореден имот който ще купувам, та вече тръпката от покупка и харчене на голяма сума вече е попреминала.
                      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                      Коментар


                      • Цените на петрола продължават да растат. Барел (159 литра) сорт Брент от Северно море тази сутрин струва 106,67 щатски долара. Това е с $1,52 повече от вчера. Цената на барел от американския сорт West Texas Intermediate (WTI) се повиши с 1,42 долара до 98,12 долара.

                        Цените на петрола вече се повишиха вчера. Една от причините беше несигурността относно съобщението от Русия, че доставките на природен газ през балтийския газопровод "Северен поток 1" ще бъдат допълнително намалени от утре. Природният газ може да бъде частично заменен с нефт.

                        Цените на суровия петрол са на високо ниво от дълго време. Основната причина е войната на Русия срещу Украйна, която повиши цените на петрола. В момента цените са с около 35% по-високи от началото на годината.

                        https://www.n-tv.de/wirtschaft/der_b...e23487215.html

                        Коментар


                        • Пътните строители готвят нов протест

                          От утре започваме безсрочни стачни действия в цялата страна, които ще продължат докато в България се намерят държавници, които да предприемат необходимото за нормализиране на отрасъла, заявяват те

                          https://www.flagman.bg/article/271943

                          Коментар


                          • Прави ми впечатление, че в България пак не сме си извадили поука от 2008-ма. Явно чипът ни е такъва.
                            2008-ма, когато навън удари гръм, а тук се късаха обувки по огледи - всички казваха ' аа тук няма да се усети кризата, ние сме остров на стабилност, имаме да гоним Рим, Париж, Мюнхен, Лондон и тн и тн' Само след 6месеца беше тихо и депресиращо, а после бяха нужни 10-12г, за да се достигнат нивата от 2008-ма.

                            Сега около нас ( източния блок) лихвите по кредитите качват. ЕЦБ дава ясна индикация, че влиза в партината на ФЕД и ще се бори със всички сили с инфлацията, която причини (пак в партина зад ФЕД). Покрай валутния борд и относитлено затвореният ни банков пазар за нови играчи ние за пореден път сме остров на стабилност и пазар с ясно изразена тенденция да качва до безкрай ( жилищния визирам). Дали сме прави или за пореден път ще ни удари мокрия парцал по-късно, но за сметка на това ще ни залепи за земята.

                            Гледам обявите в стил лебедова песен - брутални цени и последен опит да се кешират голям обем жилища новопостроени, ремонтирани, че и обзаведени, които е станало ясно, че наем читав няма да носят и затова собствениците им се опитват да кещират с печалба. Някои ще успеят, но доста ще им висият обявите на 2000+ еврво метъра в квартали тип Кръстова Вада.
                            Last edited by bertram; 26.07.2022, 09:54.
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Новините засега не са положителни, тъй като швейцарският кредитор UBS отчете по-малко от очакваното увеличение от 5% на нетната печалба за второто тримесечие, тъй като приходите на неговата инвестиционна банка паднаха с 14% по време на това, което изпълнителният директор Ралф Хамерс нарече едно от „най- предизвикателни” тримесечия за инвеститорите през последното десетилетие. Той добави, че работната среда през втората половина на годината "остава несигурна".

                              https://www.investing.com/news/stock...rnings-2853538

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                                Нямам претенции, че разбирам от ветроходство, но съм наемал катамаран с екипаж 3 години по ред в Гърция (Lagoon 42). Соленичко е, но е вълшебно. Предвид, че съм плащал и горивото имам известна представа кое как харчи без да претендирам, че съм ветроходец. И аз като бота като маех гащи по марини разни се бях размечтал и гледал по сайтове, но после си викам я да си рентна дето ще мисля глупости и така.


                                Митака не може да покрие и горивото ,да не говорим за наема ,ама веднага почна да се изказва силно неподготвен.
                                Факта че живее от 2 лета в Албена не го прави морски вълк
                                Гледам ,снима се на фона на залеза и морето но отзад яхти аз не виждам

                                Коментар

                                Working...
                                X