IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

    Моята къша е за живеене и съм много далеч от момента в който бих мислил за продажба, ако въбше дойде такъв момент. Та колко процента ще падне сега няма значение. В момента температурата навън е 20 гадуса, очаква се да стигне макс 26 и това, с +/- 5 градуса отклонение, е цяла година. Плажа е на 3 минути. Въздуха е чист .Има читава храна. Не говоря за цени на храната а за наличие на чисти продукти. В доста щати такива просто я няма. Така че има сигурно 100 милиона души само в САЩ , които искат да живеят тук и дългосрочно нямам притеснения за цената на къщата. Въпроса е по-скоро аз къде ше ходя , защото добрите условия привличат хора отвсякъде и в един момент няма да мога да се конкурирам с тях. Живота тук ще ми бъде прекалено скъп и ше трябва да се преместя. Та ако имаш прогнози за това ще ми е по-интересно. Засега смятам , че след 8-10 години ще трябва да съм аут. Не мисля , че трябва да продавам къшата , просто ше е по-изгодно примерно да я дам под наем и да плащам наем някъде в Южна Франция или Италия. Само, че вероятно и там ше се наблюдават подобни тенденции та не знам дали ше са опция.
    когато си прав,си прав....
    Калифорния е Велико място....дори преди 10 години,когато живееха в Чикаго и се чудех къде по света е най добре да се жисее,че да се преместя там......Сан диего бе едно от местата....Сан Франциско е уникално...но Сан диего е по уникално......
    ама накрая се спрях на вегас.....по уникално място по света няма....поне за мен....

    Искаш съвет за след 8-10 години......
    . Е па ше ти дам...колко му е....
    Зависи от това,дали имаш деца,или не.

    Ако нямаш деца, puerto vallarta е местото за мен...
    уникален климат....ниска влага за факта,че си на океан....

    Ако имаш деца....ти си на правилното масто....не бягай от там,докато децата ти не пораснат и намерят средата си.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение
      Благодарско,че ни поучаваш тук във форума за експоненциялната функция,.......ама проблема е в тва,че експоненциялната функция ,която си описал математически... НЕ Е ЕКСПОНЕНЦИЯЛНА ФУНКЦИЯ!!!!!
      Не че е от значение за дискусията, но каква ти е дефиницията за експоненциална фунция ?
      2х експоненциална фунция ли е ?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

        Благодарско за труда, да представиш пазара в щатите с конкретика, за мен беше интересно. Предполагам, за бавноразвиващия се бизнес в България в голяма степен си прав, тук хората наново се учат да правят бизнес от 30 години и често не са наясно, какво е това чудо. Колко хора бяха наясно в България октомври месец 2008г. какво да прави при тогавашната ситуация? Нагледах се на неадекватни действия, включително от мен, не правя изключение.

        За брокерите - който редовно ги използва си намира проверени хора, които да му вършат работа. Аз съм доволен, имам 4 човека, с които правих сделки през последните 3 години, всичко е точно, без договори не работим с тях.
        Аз не мисля , че хората в България трябва да се учат да правят бизнес а, че нямат въможност да правят такъв. Корупцията изкривява нешата и човек , който в друга държава би се справил добре, в България няма шанс защото реално неговите усилия, знания и умения нямат значение. Тези пък , които прогресират заради корупцията или трябва да си перат парите или просто не ги ценят зашото ги изкарват прекалено лесно и затова има такива бизнеси , които са очевидно губещи и човек се чуди защо съществуват. Ми няма какво да се чудите, видите ли такъв бизнес, собственикът е замесен или с дрога или с корупция. И тъй като бизнеса с дрога е възможен заради корупцията на края всичко се свежда до това да се разкара корупцията. Ама не говоря за слоганите на Кирчо Дислектика. Той самия е продукт на корупцията иначе нямаше да стане премиер от нищото за има-няма 6 месеца. Говоря за осъзнаване на хората и протести срешу шибаната повсеместна корупция. Не да ми протестират срещу това , че дръг дилър е убил хора зашото не е в затвора, а да протестират зашо не са в затвора тия които не са го вкарали Не ме разбирайте грешно, трагедията с момичетата е ужасна и тоя кретен трябва да изгние в затвора, но кретени винаги ше има и проблема е че системата.допуска да си правят каквото искат Проблема е корупцията. Решението на проблема ще премахне и последствиятра а ние се опитваме да решим само последствията.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

          Идеята на примера е да се покаже , че хората не могат да видят дори очевидни патерни. Примера всъщност е от демо на експоненциална функция. Поне 50% в 11:59 няма да имат дори най-малко подозрение в какъе шит са се набили.
          Разбира се,че не могат....тва е стадия ефект....ризънинга на хомосепиънс е овчи,а не вълчи.
          следствието е ,че законите на масовата психоза надделяват ВИНАГИ над законите в парадигмата и тя прави парадайм шифт.....
          . а тези с вълчи ризънинг ,които са ИЗКЛЮЧИТЕЛНО малко от общото население....само чакат да похапнат малко овнешко...когато стадото овци се изморят да тичат.....в посоката,в която техните лидери(АКАДЕМИЦИ) са ги повели....

          П.п.
          Благодарско,че ни поучаваш тук във форума за експоненциялната функция,.......ама проблема е в тва,че експоненциялната функция ,която си описал математически... НЕ Е ЕКСПОНЕНЦИЯЛНА ФУНКЦИЯ!!!!!
          .

          Коментар


          • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение
            Та имам чувството , че в България бизнеса е малко като бавноразвиващ се. Колко месеца им трябват да разберат , че са на загуба ? Или може би ако затвориш магазина, после трудно ше намериш подобен и стоят на загуба да си запазят мястото, нямам идея ,

            В България търсих брокер преди няколко месеца и дори от агенциите казаха , че няма нужда от договор, което те прдставиха като улеснение а на мен ми изглежда като измама , защото без договор те не носят отговорност. Като гледам едни и същи имоти пуснати от различни агенции , вероятно и при продавачите е така. Ако верно не носят отговорност , то тогава няма нишо изненадвашо в обяеи за 1600 евро за м2 в Люлин ( а вчера имаше една и за 2600 на м2). Какво му дреме на брокерчето , че имота няма да се продаде ? Ако обаче се намери някой по-ненормален и от негго и се продаде , той ще вземе няоколко хилки отгоре. Допускам , че много от брокерите имат друг основен бизнес защото като гледам каква е аматьорщина досега трябваше да са измрели от глад. За да се нормализира пазара в България трябва да се регулира бизнеса, да има лицензи за брокери, задължителни застраховки за малпрактис и да носят отговорност. Иначе те ще практикуват в свободното си време, ше се издържат от други доходи и ще си бутат цените нагоре , после ще се скатаят за няколко годинки като има "корекции" на пазара а продавачите и купувачите ше духат супата.
            Благодарско за труда, да представиш пазара в щатите с конкретика, за мен беше интересно. Предполагам, за бавноразвиващия се бизнес в България в голяма степен си прав, тук хората наново се учат да правят бизнес от 30 години и често не са наясно, какво е това чудо. Колко хора бяха наясно в България октомври месец 2008г. какво да прави при тогавашната ситуация? Нагледах се на неадекватни действия, включително от мен, не правя изключение.

            За брокерите - който редовно ги използва си намира проверени хора, които да му вършат работа. Аз съм доволен, имам 4 човека, с които правих сделки през последните 3 години, всичко е точно, без договори не работим с тях.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
              Заплатка,
              трябва да си много наивен да си мислиш, че това може да продължи без да рухне!

              Как си представяш нов устойчив модел с над 10% инфлация оттук нататък годишно?!?

              Тая статия като я мярнах вчера щях да падна от смях... направо като виц ми прозвуча!

              Полски фермери протестират срещу инфлацията и увеличаването на лихвите

              Да бяха си избрали само едното от двета......... ама и двете едновременно?!?
              Гледам аз, следя протестите много от близо. Даже в Шри Ланка изчегъртаха днеска баш-чорбаджията няколко десетки хиляди протестиращи срещу инфлацията. Ама в Европа вече няма да има протести, а си казал нещо срещу властта а са ти замразили всички сметки и са те очернили.

              Мене никога преди не ме е било страх да ходя в банка. Сега само да си стъпил ти стоварват едни огромни формуляри абсолютно невъзможни за попълване правилно и накрая се подписваш под тях че носиш наказателна отговорност за грешни данни. Аз и на адвоката го показах това, и той пък си има собсвен KYC формуляр да му подписвам и после ми обясни "реалната ситуацията" с дебели детайли как е и съм решил сега да измисля как бизнеса да е изцяло извън България.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                Това е дежавю от ерата на Пол Волкър. Когато Волкър започва ударно да вдига лихвите в Щатите фермерите отиват с тракторите през централата на ФЕД,да протестират. Има го като историческа справка.
                Пропуснал съм го, но това само потвърждава, че:

                Играчите се сменят...... но играта си остава!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение

                  Тва,което описваШ в бгетовицата го знаят мнооого добре...наричат го пирамида....
                  . И имотния маркет НЕ Е ПИРАМИДА.
                  защо смяташ,че бутилката като се напълни,всички бактерии ще измрат?
                  . Ше измрат само тези,КОИТО СА В ПОВЕЧЕ.
                  В бутилката винаги ще има бактерии!!!!
                  . Дявола се крие в детайлите....
                  Казваш,че когато бутилката е наполовина пълна,ще стане едиквоси.....
                  . Всъщност тва е не толкова важно....

                  Знаеш ли кое е важното?
                  Ами то е:

                  КОЛКО БАКТЕРИИ СМЯТАТ,ЧЕ БУТИЛКАТА Е НАПОЛОВИНА ПЪЛНА И КОЛКО БАКТЕРИИ СМЯТАТ ,ЧЕ БУТИЛКАТА Е НАПОЛОВИНА ПРАЗНА.....

                  горещо ти препоръчвам да се замислиш над този парадокс...
                  .
                  Идеята на примера е да се покаже , че хората не могат да видят дори очевидни патерни. Примера всъщност е от демо на експоненциална функция. Поне 50% в 11:59 няма да имат дори най-малко подозрение в какъв шит са се набили.

                  Цените касаят хората, които купуват имоти като инвестиция. Моята къша е за живеене и съм много далеч от момента в който бих мислил за продажба, ако въбше дойде такъв момент. Та колко процента ще падне сега няма значение. В момента температурата навън е 20 гадуса, очаква се да стигне макс 26 и това, с +/- 5 градуса отклонение, е цяла година. Плажа е на 3 минути. Въздуха е чист .Има читава храна. Не говоря за цени на храната а за наличие на чисти продукти. В доста щати такива просто я няма. Така че има сигурно 100 милиона души само в САЩ , които искат да живеят тук и дългосрочно нямам притеснения за цената на къщата. Въпроса е по-скоро аз къде ше ходя , защото добрите условия привличат хора отвсякъде и в един момент няма да мога да се конкурирам с тях. Живота тук ще ми бъде прекалено скъп и ше трябва да се преместя. Та ако имаш прогнози за това ще ми е по-интересно. Засега смятам , че след 8-10 години ще трябва да съм аут. Не мисля , че трябва да продавам къшата , просто ше е по-изгодно примерно да я дам под наем и да плащам наем някъде в Южна Франция или Италия. Само, че вероятно и там ше се наблюдават подобни тенденции та не знам дали ше са опция.
                  Last edited by segato; 09.07.2022, 21:13.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                    Заплатка,
                    трябва да си много наивен да си мислиш, че това може да продължи без да рухне!

                    Как си представяш нов устойчив модел с над 10% инфлация оттук нататък годишно?!?

                    Тая статия като я мярнах вчера щях да падна от смях... направо като виц ми прозвуча!

                    Полски фермери протестират срещу инфлацията и увеличаването на лихвите

                    Да бяха си избрали само едното от двета......... ама и двете едновременно?!?
                    Това е дежавю от ерата на Пол Волкър.
                    Когато Волкър започва ударно да вдига лихвите в Щатите фермерите отиват с тракторите през централата на ФЕД,да протестират.
                    Има го като историческа справка.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                      Може и да е лалугер, но не е от имотните лалугери.
                      Те си бяха дружки с оня /малката секира/ Стоян Александров, но последния вече си замина...
                      В някакъв лихвар се беше превърнал по спомен???
                      в бг е по болезнено да си бфб лалугер,отколкото имотен лалугер.....вЕрвай ми...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение
                        От когато и да са данните внушенията продължават. И то от медията най близка до властта посред рекордната инфлация. Няма и начени са някакви успокоителни наративи спрямо инфлацията. Пращат ти сигнали от цялата Европа че печатането и харчовете ще продължават.
                        Заплатка,
                        трябва да си много наивен да си мислиш, че това може да продължи без да рухне!

                        Как си представяш нов устойчив модел с над 10% инфлация оттук нататък годишно?!?

                        Тая статия като я мярнах вчера щях да падна от смях... направо като виц ми прозвуча!

                        Полски фермери протестират срещу инфлацията и увеличаването на лихвите

                        Да бяха си избрали само едното от двета......... ама и двете едновременно?!?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                          От когато и да са данните внушенията продължават. И то от медията най близка до властта посред рекордната инфлация. Няма и начени са някакви успокоителни наративи спрямо инфлацията. Пращат ти сигнали от цялата Европа че печатането и харчовете ще продължават.
                          А,няма такъв филм,данните са от Януари до Март,това е след това имаме война,и пълен обрат в паричната политика в цял свят,и над 50 Централни банки,които скоростно вдигат лихвите...споко и тук ще дойде,но разликата е че ще е бързо и с много...цените на ипотеките и вноските ще се изстрелят нагоре за нула време

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение
                            И джулиъс....ОБЗАЛАГАМ СЕ,ЧЕ ТВОЯ ХЪРСЕВ Е ЕДИН ОТ ТЯХ.......ДЕМЕК ЛАЛУГЕР
                            Може и да е лалугер, но не е от имотните лалугери.
                            Те си бяха дружки с оня /малката секира/ Стоян Александров, но последния вече си замина...
                            В някакъв лихвар се беше превърнал по спомен???

                            Коментар


                            • Апартамента в Овча Купел на моята позната го нае семейство българи които са живели 6 години в Мадрид,Испания.
                              В Испания мъжа каза че всички българи с ипотеки масово се чудят къде да отидат и какво да правят ,защото заради инфлацията не могат да си плащат вноските.
                              Семейството се е върнало защото доматите станали 5 евро,миналата година били 1 евро,изобщо всички разходи се изстреляли в небето.
                              Ситуацията е пълно мазало навън...и както и преди обясних лихвите само ще дозакопаят всичко,в момента Европа е пред огромна криза,огромна,и колкото по скоро всеки го разбере толкова по добре.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                                Ти сляп ли си ?
                                Статията е с данни до Март,отпреди войната реално...в момента нищо не расте.
                                Права черта ,и пазара е замръзнал..
                                От когато и да са данните внушенията продължават. И то от медията най близка до властта посред рекордната инфлация. Няма и начени са някакви успокоителни наративи спрямо инфлацията. Пращат ти сигнали от цялата Европа че печатането и харчовете ще продължават.

                                Коментар

                                Working...
                                X