IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    В темата хората все още не осъзнават, че България е остров на имотна стабилност :-)))
    У нас ипотеките са десетки пъти по малък процент от БВП-то, покупките са с 2 пъти по-малък дял на ипотеките спрямо местата които гледате.
    Разбира се че лихвите ще имат значение при нас , но прякото ще е доста забавено, а косвеното / чрез сгъването на износа ни към места с големи лихви/ още по-забавено
    Единственото, което би повлякло цените надолу у нас е свръхстроителството, а то се случва в момента. Строителите са 100% картел / разбирайки се на колко да продават по райони/ , но при това количество продажбите ще се забавят и някой ще закъса след година две. Тогава ще поддаде и свали цените защото има много накъде. До тогава люпим семки :-)
    2007-ма беше същото и ипотеките бяха още по-хубави (малки)

    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      В темата хората все още не осъзнават, че България е остров на имотна стабилност :-)))
      У нас ипотеките са десетки пъти по малък процент от БВП-то, покупките са с 2 пъти по-малък дял на ипотеките спрямо местата които гледате.
      Разбира се че лихвите ще имат значение при нас , но прякото ще е доста забавено, а косвеното / чрез сгъването на износа ни към места с големи лихви/ още по-забавено
      Единственото, което би повлякло цените надолу у нас е свръхстроителството, а то се случва в момента. Строителите са 100% картел / разбирайки се на колко да продават по райони/ , но при това количество продажбите ще се забавят и някой ще закъса след година две. Тогава ще поддаде и свали цените защото има много накъде. До тогава люпим семки :-)
      И аз това повтарям. Бясното застрояване всъщност е много голям проблем за нас собствениците, защото наводнява пазара и рано или късно ще срути наемите, после и самите цени на имотите.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение
        https://www.thetimes.co.uk/article/h...rply-kk2qnd0m5

        Щом тия се притесниха, нещата отиват на зле
        В темата хората все още не осъзнават, че България е остров на имотна стабилност :-)))
        У нас ипотеките са десетки пъти по малък процент от БВП-то, покупките са с 2 пъти по-малък дял на ипотеките спрямо местата които гледате.
        Разбира се че лихвите ще имат значение при нас , но прякото ще е доста забавено, а косвеното / чрез сгъването на износа ни към места с големи лихви/ още по-забавено
        Единственото, което би повлякло цените надолу у нас е свръхстроителството, а то се случва в момента. Строителите са 100% картел / разбирайки се на колко да продават по райони/ , но при това количество продажбите ще се забавят и някой ще закъса след година две. Тогава ще поддаде и свали цените защото има много накъде. До тогава люпим семки :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
          Долара е бил девалвиран няколко пъти......
          Не е лошо да понаучиш първо какво означават термините, с които боравиш!
          (за да не се излагаш поне извън форума... тука на никой не прави впечатление)
          И второ - да не ми приписваш изказвания, които не съм правил.
          Затова и не си правя труда да ги 'оборвам'!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение
            https://www.thetimes.co.uk/article/h...rply-kk2qnd0m5

            Щом тия се притесниха, нещата отиват на зле
            Така е ,нищо вечно няма

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
              Ми уж чета, ама..... не намирам досега да са махали 000 от долара!
              Ще споделиш ли коя година е станало туй чудо?

              p.s.
              А "дали ще се стигне" е съвсем отделен въпрос - бъдещи пророчества не ги пише в архивите.
              Чака се първо да станат факт.
              Каквото поискаха го направиха . Хиперинфлация няма да допуснат, но двуцифрена дълго време е норма. Долара е бил девалвиран няколко пъти, европейските валути повече, паунда също повече. Да махнат една нула за десет двайсе години е достатъчно, то половин нула махнаха вече с 2-3 годишен лаг / на база енергийните цени, които повличат всичко останало/
              На този фон примера на семейството ми е чудесен , но аз не се справих перфектно. В момента Софийските апарти са ми не повече от 60-70% от всичкото, а трябваше да са 90% +

              Коментар


              • https://www.thetimes.co.uk/article/h...rply-kk2qnd0m5

                Щом тия се притесниха, нещата отиват на зле

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                  Ми уж чета, ама..... не намирам досега да са махали 000 от долара!
                  Ще споделиш ли коя година е станало туй чудо?

                  p.s.
                  А "дали ще се стигне" е съвсем отделен въпрос - бъдещи пророчества не ги пише в архивите.
                  Чака се първо да станат факт.
                  То се оказа че долара на финала е най-добрия залог

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Оооо Юлка как е ? Дефлацията жули ного яко добре че позна за нея :-))))
                    Вече сичкото касиер от Лидъл се чуди дали да купува на Московска или във Вазов Ама се притеснявам да не изкупят Манхатън и да балонизират цените в Хамерика. Тва заради растящите им доходи и 30-те % дефлация дет ти прогнозира :-))))
                    Юлката бие по грешни прогнози БАЦЕ,Yandox и corectivly objective

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                      чети история брат
                      рано или късно и до там ще се стигне, защото не спират да правят дефицити
                      Това би ударило лихваря ,а той не би допуснал мощен бумеранг който реално да го заличи

                      Коментар


                      • Гледайте ,гледайте - един от най-големите производители на мед в света и суровини е изправен пред проблеми с ликвидността -китайците спират да плащат ,ха ха

                        Една от най-големите компании за добив на суровини - Glencore, е изправена пред сериозни проблеми с китайския си бизнес, след като местният партньор изпитва затруднения с погасяването на дълговете си. Maike Metals International, търговската къща, която е една от най-големите, що се отнася до търговия с мед, се бори с ликвидна криза.

                        Трудно вече им е с дълговете
                        Glencore е изправена пред проблеми с продажбите на мед в Китай

                        Китайският партньор на компанията има сериозни ликвидни затруднения

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                          чети история брат
                          рано или късно и до там ще се стигне, защото не спират да правят дефицити
                          Ми уж чета, ама..... не намирам досега да са махали 000 от долара!
                          Ще споделиш ли коя година е станало туй чудо?

                          p.s.
                          А "дали ще се стигне" е съвсем отделен въпрос - бъдещи пророчества не ги пише в архивите.
                          Чака се първо да станат факт.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                            Вие сериозно ли........... ?!?

                            И какво сте очаквали - че ще допуснат хиперинфлация и после ще махат по три нули от еврото/долара ли?!?

                            Хах, шегаджии сте вие............
                            чети история брат
                            рано или късно и до там ще се стигне, защото не спират да правят дефицити
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                              Ето до преди година бях убеден, че ЦБ са тръгнали към тотална девалвация на валутите(респективно дълговете) и който има метали, имоти, земя, акции ще е добре - обърни внимание, че на никой не съм казвал - стой си на депозит. Оказа се обаче, че кукловодите решиха да отложат ресета на парите и почнаха да брулят с лихви. Кой е очаквал 30г ипотека в САЩ да отиде на нива двойно по-високи от България (известна още като швейцария на швейцариите по линия на лихвения процент на БНБ).
                              Вие сериозно ли........... ?!?

                              И какво сте очаквали - че ще допуснат хиперинфлация и после ще махат по три нули от еврото/долара ли?!?

                              Хах, шегаджии сте вие............

                              Коментар


                              • чета през цитати и не мога, всъщност и не желая да влизам в диалог.
                                но колко по-лесно и достойно е да кажеш,
                                сори, но от 2017-та насам прогнозите ми са точно обратното на което се случва.
                                всъщност, добре, че родителите ми правят сами инвестициите си, защото бих ги посъветвал някоя глупост.
                                сега за да не ме е много срам, за пореден път ще се извъртя и ще кажа, че е трябвало да се прави точно обратното на моите прогнози,
                                защото аз всъщност това съм имал предвид.
                                препоръка е

                                Коментар

                                Working...
                                X