Първоначално изпратено от bota156
Разгледай мнение
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?
Collapse
X
-
Last edited by pinoccio; 22.12.2022, 10:43.
- 1 like
-
Швеция е изправена пред рецесия, която ще продължи до 2024 г., каза финансовият министър
Шведската икономика ще навлезе в по-дълбока, по-дълготрайна рецесия през следващата година от прогнозираното по-рано, тъй като растящите цени на енергията стимулират инфлацията, удряйки домакинствата и бизнеса, каза финансовото министерство на страната в четвъртък. Сега се очаква брутният вътрешен продукт на Швеция да се свие с 0,7% през 2023 г. в сравнение с прогнозата от ноември за спад от 0,4%, докато общата инфлация се прогнозира на 6% през следващата година, спрямо 5,2%, наблюдавани по-рано. „През октомври казах, че Швеция върви към икономическа зима и това, което виждаме сега, е, че зимата изглежда по-продължителна, отколкото си мислехме“, каза министърът на финансите Елизабет Свантесон на пресконференция. „Слабото развитие... изглежда, че няма да достигне дъното до 2024 г.“, каза тя. Сега се очаква икономиката да нарасне само с 1% през 2024 г., което е спад от 2%, наблюдавани преди, преди да се възстанови до растеж от 2,7% през 2025 г., прогнозира министерството. Шведските домакинства стават все по-мрачни през последните месеци, засегнати от необузданата инфлация, нарастващите разходи за ипотечни кредити и рекордно високите цени на електроенергията. Нивата на доверие на потребителите бяха близо до рекордно ниски през ноември. „Важно е да се каже, че в момента не гледаме на икономическа криза, ние гледаме на енергийна криза. Много хора наистина се борят... но икономиката като цяло не е“, каза Свантесон. Централната банка на страната повиши лихвените проценти четири пъти тази година до 2,50%, за да се бори с нарастващата инфлация. CPIF за ноември, целевата мярка за инфлацията за Riksbank, беше 9,5% през ноември, много над целта от 2%.
https://www.investing.com/news/econo...ecasts-2969085
Коментар
-
Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение
гении, допусни, че някой неща не са ти толкова ясни колкото си мислиш
по една случайност съм се занимавал точно с прецизни изчисления, на влияния и отклониения ..
колегата не взема предвид разликата между течност и въздух .. въздуха търпи компресиране и това повишава налягането ..
най общо казано сгъстения въздух натиска много по силно от редкия въздух .. най малко защото е по плътен и съответно по тежък,
а гравитацията е по силна по ниско но пренебрежително малко, сравнено и отнесено към влиянието на компресирания въздух ..
ако няма нищо, което да влияе по отношение на налягането, колегата съфорумец е прав .. че колкото по високо отиваме толкова повече налягането пада ..
но това е при условие, че няма фактори, които могат да влияят силно
остани със здраве
написаното от мен беше една закачка само. Но ..., по високите етажи налягането е по-ниско. Затова предположението на Плъха едва ли е вярно.
Както обаче "колегата" в коментара си написа - това е свободно тълкуване на закона за хидродинамиката още повече, че когато става въпрос за човешкото тяло пред термина физика има представката "био", с което трябва да се съобразяваме.
И накрая, но не последно място "колегата" няма щастието да има еректилна функция, но умее да предизвиква такава
Наздраве!
П.П. Извинявам се за офтопика! Наближават светли празници и това ме подтиква към по-фриволно държаниеПриятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
Мечо
- 1 like
Коментар
-
Апартамент превърнат в магазин се продава като апартамент в Бургас -
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=8qsdiu&f1=1
Файда няма нито от едното, нито от другото.
10% дискаунт на ЕПК пак в Бургас -
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=8qse9s&f1=3Last edited by unimog; 22.12.2022, 10:16.
Коментар
-
Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
1000 пъти по добре е 10-15% ЗАГУБИ ОТКОЛКОТО 100%.
Като не можеш да плащаш след връщане на лихвите в НОРМАЛНИ НИВА - 5-6% значи не е за теб при НИКАКВИ ОБСТОЯТЕЛСТВА този КРЕДИТ. Колкото по рано се отървеш толкова по добре - ЕДИНСТВЕНАТА ПРАВИЛНА СТРАТЕГИЯ Е МИНИМИЗИРАНЕ НА ЩЕТИТЕ. ГЛУПОСТТА ВЕЧЕ СИ Я НАПРАВИЛ. Всички които са купили от 2020 година досега са ГЛУПАЦИ - до един БЕЗ ИЗКЛЮЧЕНИЯ. И ще си загубят ГОЛЯМА част от парите - 50+%
впрочем 2020-та второто кю си беше точно за пазарлъципрепоръка е
Коментар
-
Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение
Екстремна ситуация - очевидно имах предвид конкретният кредитополучател в затруднение. И какво му е умното да продаде с 10-15% под пазарната, да върне "част от кредита", да плати нови 6% + разходи за преместване? Освен, че някой с готови пари ще се възползва от чуждото нещастие (в този форум има кандидати), а брокерите ще приберат своето?
Няма екстремна ситуация в България в момента - икономически не сме били по-добре никога. Винаги има възможност да се ограничат разходи. Естествено ситуация в която двама не работят, нямат никакви спестявания, няма какво да помогне. който е бил разумен с вноската - леката рецесия не трябва да го принуждава да продава. По-скоро продава всичко друго излишно но не и жилището на семейството. Ако трябва се взима още дълг докато закрепят.
- 2 Харесвания
Коментар
-
Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение
Имотът, който купих Август 2008 на Акт 16 беше ипотекиран от инвеститора и той го продаваше на пожар, същият се даваше под наем и нямаше желаещи.
тези с панелите по 2000 евро обикновено остават на обява, а в даден момент, когато имат истинска нужда тихомълком продават с 50% по-ниско
в Бъкстон,Борово 2008-ма 1100евро , а 2012 същите панели се предлагаха по 600 (следях няколко обяви от любопитсво) - но за подобни имоти е нужно години. Строителя от друга страна не е привързан към продукцията и има яснота за себестойността и. Види ли зор и притиснат ли го за пари (било банки било задкулисни финансиране) е готов да продаде на себестойност, за да покрие дупките. Това се случваше 2008-ма и 2009-та с ново в София.това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции
Коментар
-
Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнениеСъвет: Продайте имота, ако ви е трудно да плащате кредита
Хората, които изпитват трайни затруднения в плащането на ипотечния си кредит, е най-добре да продадат купения имот, за да покрият заема или част от него. Тези потребители биха могли да купят по-малко жилище с намалената вече вноска или да излязат под наем. Това съветва изпълнителната директорка на имотната агенция “Адрес” Гергана Тенекеджиева в своя прогноза за пазара през идната година.
https://www.24chasa.bg/biznes/article/13367526
- 1 like
Коментар
-
Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
тези жилища, които се ползват за основно жилище - няма да окажат натиск върху пазара или поне не в началото. Банките ги 'дерат' малките ипотекари и от тях се печелни най-много, че искат не искат ограничават всичко до последно, за да не загубят жилището си ако че било по-голямо от възможностите им.
проблем са 'инвестиционните' имоти (кавичките са,защото много хора не правят много сметка в какво и как инвестират) - накупени с кредити щото лихвата е малка и даже преди да започне да 'носи' наем доходът на собственика е достатъчен, че да плаща 'изгодния' кредит.
да ама като се свия, ти се свиеш, паднат приходите от ДДС, акциз, паднат приходите от чужбина, че и там рецесия и могат да пращат по-малко пари, а държавата се кредитира скъпо (след октомври проваления аукцион няма обявен нов)... парите се забавят и бизнеси почват да сгъват, а тези бизнеси плащат заплати на доста хора с кредити... и става тегаво
за момента Бони и компания развяват байрака на едни смешни пари от Европа, които между другото отдавна са 'наместени' в разни тарикатски проекти по нашенския модел (като жълтите павета, електронно правителство и тн схеми)...
Коментар
-
Докато затяга паричната политика, централната банка на UK предупреди през ноември, че Обединеното кралство рискува да бъде потопено в най-дългата рецесия от 100 години.
Икономиката на Обединеното кралство се сви повече от очакваното през третото тримесечие, добавяйки доказателство, че нацията е изпаднала в рецесия, която вероятно ще продължи до 2024 г.
https://www.bloomberg.com/news/artic...premium-europeLast edited by unimog; 22.12.2022, 09:38.
- 1 like
Коментар
-
Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение
Ще плаща на банката новата лихва, а не за парцалки и разходки, просто е. Ще продаде трите автомобила, ще разбере че метрото не е лошо. Ще се научи да готви. Всичко това преди да тръгне да продава жилището!
проблем са 'инвестиционните' имоти (кавичките са,защото много хора не правят много сметка в какво и как инвестират) - накупени с кредити щото лихвата е малка и даже преди да започне да 'носи' наем доходът на собственика е достатъчен, че да плаща 'изгодния' кредит.
да ама като се свия, ти се свиеш, паднат приходите от ДДС, акциз, паднат приходите от чужбина, че и там рецесия и могат да пращат по-малко пари, а държавата се кредитира скъпо (след октомври проваления аукцион няма обявен нов)... парите се забавят и бизнеси почват да сгъват, а тези бизнеси плащат заплати на доста хора с кредити... и става тегаво
за момента Бони и компания развяват байрака на едни смешни пари от Европа, които между другото отдавна са 'наместени' в разни тарикатски проекти по нашенския модел (като жълтите павета, електронно правителство и тн схеми)...това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции
- 1 like
Коментар
-
Цените на жилищата в Германия се повишиха с най-бавния си темп от седем години през третото тримесечие.
От юли до септември те са се увеличили средно с 4,9 процента спрямо същия период на миналата година, съобщава Федералната статистическа служба. През второто тримесечие има почти два пъти по-силен ръст от 9,7 процента. Спрямо предходното тримесечие апартаментите и еднофамилните и двуфамилните къщи са поевтинели средно с 0,4 на сто. Най-голям е ръстът в слабонаселените селски райони - тук цените на едно- и двуфамилните къщи са се увеличили със 7,8 на сто спрямо същия период на миналата година, а на етажната собственост - със 7,4 на сто. В седемте най-големи града Берлин, Хамбург, Мюнхен, Кьолн, Франкфурт, Щутгарт и Дюселдорф цените на еднофамилните и двуфамилните къщи са се повишили средно с 6,2 процента. При етажната собственост увеличението е с 5,0 на сто.
https://www.n-tv.de/wirtschaft/der_b...e23800652.html
Коментар
-
Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
1000 пъти по добре е 10-15% ЗАГУБИ ОТКОЛКОТО 100%.
Като не можеш да плащаш след връщане на лихвите в НОРМАЛНИ НИВА - 5-6% значи не е за теб при НИКАКВИ ОБСТОЯТЕЛСТВА този КРЕДИТ. Колкото по рано се отървеш толкова по добре - ЕДИНСТВЕНАТА ПРАВИЛНА СТРАТЕГИЯ Е МИНИМИЗИРАНЕ НА ЩЕТИТЕ. ГЛУПОСТТА ВЕЧЕ СИ Я НАПРАВИЛ. Всички които са купили от 2020 година досега са ГЛУПАЦИ - до един БЕЗ ИЗКЛЮЧЕНИЯ. И ще си загубят ГОЛЯМА част от парите - 50+%
- 1 like
Коментар
-
Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
в този ред на мисли онзи ден (за пореден път) чух от познат приказката " Аааа да ми вдигнат лихвата от 2 на 4 - невъзможно(!)" - с 'хубава вип лихва е' и с огромен кредит... той проблем с плащането няма, но защото в момента бизнеса върви и парите вървят.
Коментар
Коментар