IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

    Така де, но пак гледайки назад е лесно да се дават оценки кой сгрешил и кой не.
    Освен ако София не е наистина центърът на вселената, каква е статистическата вероятност да поскъпнат още 6 пъти идните 20 години спрямо сегашните цени?

    Тези 170к Евро ми дават средномесечен пасивен доход от дивиденти на Алианц около 1800 лева към днешна дата, като прогнозният ръст е към 100 лева годишно. След 20 години като нищо дивидентът ще да удари 3500-4000 лева месечно. ЗА БАСФ не искам и да споменавам, както и за някои други аристократи.

    Този боклук в Бъкстон освен че ще глътне едни 50-60к лева за ремонт допълнително, 700 лева наем дали ще докара? Изобщо сумата от 170к е такава,че без особени проблем човек малко или много може да се осигури старините с нея. Но да я набие в този кофтор....
    Вие в BASF ли сте "инвестирал"? За последните 5 години акциите им са спаднали с почти 50%, а лошото тепърва предстои.
    ​​​​​
    Сега разбирам защо сте толкова напрегнат.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

      Наесен почват реалното вдигане и на лихвите и на затягането на кредитирането .
      До края на тази година масово ще има депозити над 2%.
      До Декември Европейската банка ще стигне лихви от 2%.
      Ипотеките ще ударят 5,6% което ще свали цените с 10%най малко обаче,може и повече да са в зависимост от това колко са надули,защото и сега има такива дискаунти.
      Айде от мене да мине ще дам обяснение за случващото се :-)
      Цените за града падат поради новите проекти в крайните квартали. Те се купуват в голяма степен с ипотечки, а там ще става тегаво.
      На желаните места цените растат защото там се пазарува основно кеш и засега кеша все още не е добре.
      Предполагам, че в крайните квартали трябва да продължи спада поради в вдигането на лихвите по ипотечките и съответно липсата на купувачи. За желаните места има много малко имоти много кандидати / проверено наскоро/ и не съм сигурен какво ще се случи....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

        Наесен почват реалното вдигане и на лихвите и на затягането на кредитирането .
        До края на тази година масово ще има депозити над 2%.
        До Декември Европейската банка ще стигне лихви от 2%.
        Ипотеките ще ударят 5,6% което ще свали цените с 10%най малко обаче,може и повече да са в зависимост от това колко са надули,защото и сега има такива дискаунти.
        ще, ще, ще, а пустите цени не падат и не падат. Споко, ще паднат... през 2029-та. А до тогава се въоръжи с търпение и свиквай с мисълта за принадлежност към 60-те%.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

          Така де, но пак гледайки назад е лесно да се дават оценки кой сгрешил и кой не.
          Освен ако София не е наистина центърът на вселената, каква е статистическата вероятност да поскъпнат още 6 пъти идните 20 години спрямо сегашните цени?

          Тези 170к Евро ми дават средномесечен пасивен доход от дивиденти на Алианц около 1800 лева към днешна дата, като прогнозният ръст е към 100 лева годишно. След 20 години като нищо дивидентът ще да удари 3500-4000 лева месечно. ЗА БАСФ не искам и да споменавам, както и за някои други аристократи.

          Този боклук в Бъкстон освен че ще глътне едни 50-60к лева за ремонт допълнително, 700 лева наем дали ще докара? Изобщо сумата от 170к е такава,че без особени проблем човек малко или много може да се осигури старините с нея. Но да я набие в този кофтор....
          Интересно, интересно. Ти кога ги раздаваш оценките?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
            Айде сега - понижители и повишители, давайте акъл. На жена ми и дават 70К лева за стара наследствена къща в едно Силистренско градче. Иска да си ги вложи в нещо на морето.
            Ще съм благодарен на профи опита и съветите и на кибици, и на балъци дето купуват.
            Италия. С доплащане от твоя страна.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Мога да потвърдя. че има спад от 3% за последният месец и по моята основна справка за града - за желаните места има толкова ръст.
              От началото на Май обаче все още има 4% ръст.
              Ще ми бъде много интересно какво ще бъде развитието - дали са летни прИмоции или е нещо постоянно. Много се надявам да е второто макар и да съм на път да ми е все тая.....:-)
              Наесен почват реалното вдигане и на лихвите и на затягането на кредитирането .
              До края на тази година масово ще има депозити над 2%.
              До Декември Европейската банка ще стигне лихви от 2%.
              Ипотеките ще ударят 5,6% което ще свали цените с 10%най малко обаче,може и повече да са в зависимост от това колко са надули,защото и сега има такива дискаунти.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                За 20 години поскъпването в София е 6-8 пъти даже!
                Който имал глава, купил.
                Който дремал, сглупил.
                Така де, но пак гледайки назад е лесно да се дават оценки кой сгрешил и кой не.
                Освен ако София не е наистина центърът на вселената, каква е статистическата вероятност да поскъпнат още 6 пъти идните 20 години спрямо сегашните цени?

                Тези 170к Евро ми дават средномесечен пасивен доход от дивиденти на Алианц около 1800 лева към днешна дата, като прогнозният ръст е към 100 лева годишно. След 20 години като нищо дивидентът ще да удари 3500-4000 лева месечно. ЗА БАСФ не искам и да споменавам, както и за някои други аристократи.

                Този боклук в Бъкстон освен че ще глътне едни 50-60к лева за ремонт допълнително, 700 лева наем дали ще докара? Изобщо сумата от 170к е такава,че без особени проблем човек малко или много може да се осигури старините с нея. Но да я набие в този кофтор....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                  Това е кавръковата справка и определено се забелязва намаление в цената. Интересното е как ще бъде през есента и зимата

                  Резултат от Вашето търсене на:
                  Вид имот: 2-СТАЕН,
                  Местоположение: град София

                  Особености: Тухла
                  Да не се показват обяви, докладвани за проблем,

                  Средна цена на имотите в извадката: 124183 euro
                  Средна цена на кв.м: 1756 euro.
                  Мога да потвърдя. че има спад от 3% за последният месец и по моята основна справка за града - за желаните места има толкова ръст.
                  От началото на Май обаче все още има 4% ръст.
                  Ще ми бъде много интересно какво ще бъде развитието - дали са летни прИмоции или е нещо постоянно. Много се надявам да е второто макар и да съм на път да ми е все тая.....:-)
                  Last edited by pesimist4o na kvadrat; 29.08.2022, 19:30.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                    По-скоро ще го питам дали си плащал, когато събираха пари . Знаят се всички собственици! Особено от няколко човека,които движат всичко в сградата. Той е от дейните съкооператори. Ако съм сбъркал ще пиша тук.
                    Арменче мамино, парите са събирани на няколко пъти. Аз не съм плащал защото когато аз купих, моя продавач беше платил. Капиш? Питай дъртата брокерица ако не вдяваш? Дали са плащани пари за довършване се пита преди сделка, иначе кофти, купуваш имот и после се оказва, че имаш да додаваш още. Имат общ имейл адрес на сградата, даже може би още знам паролата. Твоя човек се казва Филип. Колко още инфо ти трябва?
                    Last edited by ВълчоМечков; 29.08.2022, 19:23.

                    Коментар


                    • https://www.bloombergtv.bg/a/4-anali...i-inflatsiyata
                      ЕЦБ предупреждава, че „ще са нужни жертви“, за да се укроти инфлацията
                      Намаляването на растежа и по-високата безработица може да се окажат неизбежни, каза Шнабел, като Вилрой де Галхау заяви, че целта от 2% инфлация е „безусловна“

                      При този цикъл от количествено затягане ще са необходими по-големи жертви, за да се намали инфлацията, смятат служители на Европейската централна банка, които предупредиха, че има риск ръстът на цените да излезе извън контрол ако не бъдат взети мерки, пише Financial Times.
                      Изабел Шнабел, един от директорите в борда на ЕЦБ, и Франсоа Вилрой де Галхау, управител на френската централна банка, заявиха, че европейката парична политика трябва да остане затегната за по-продължителен период от време.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение

                        Знам и кой е той. Затова и ти казах. Защото вече там мача ми е свирен. Твоя приятел сега е зает с А16. В блока вече нищо не се продава. Това дали ти говори нещо? Питай твоя приятел за червено Субару с холандска регистрация.
                        По-скоро ще го питам дали си плащал, когато събираха пари . Знаят се всички собственици! Особено от няколко човека,които движат всичко в сградата. Той е от дейните съкооператори. Ако съм сбъркал ще пиша тук.
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                          Един приятел живее във сградата на Елица. Ще го питам и ако съм сбъркал ще пиша тук, че съм се усъмнил грешно.
                          Знам и кой е той. Затова и ти казах. Защото вече там мача ми е свирен. Твоя приятел сега е зает с А16. В блока вече нищо не се продава. Това дали ти говори нещо? Питай твоя приятел за червено Субару с холандска регистрация.
                          Last edited by ВълчоМечков; 29.08.2022, 18:43.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
                            Айде сега - понижители и повишители, давайте акъл. На жена ми и дават 70К лева за стара наследствена къща в едно Силистренско градче. Иска да си ги вложи в нещо на морето.
                            Ще съм благодарен на профи опита и съветите и на кибици, и на балъци дето купуват.
                            Созопол

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение

                              Не е нужно да ми верват индивиди обитаващи "семейни" имоти дарени от мама и тати. Нито пък е редно да раздават съвети.
                              Един приятел живее във сградата на Елица. Ще го питам и ако съм сбъркал ще пиша тук, че съм се усъмнил грешно.
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Айде сега - понижители и повишители, давайте акъл. На жена ми и дават 70К лева за стара наследствена къща в едно Силистренско градче. Иска да си ги вложи в нещо на морето.
                                Ще съм благодарен на профи опита и съветите и на кибици, и на балъци дето купуват.
                                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                                Коментар

                                Working...
                                X