IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

    За 1500 евро ще вземеш най-много панел в Надежда с плочки от миналия век.
    даже и там няма да има кой да му продаде за тази цена. Но какво от това, под наем също си е ОК.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

      Струват италианските дивани и паркети. Кофтор, строен преди 60-70 години какво общо има с цените на труда и материалите? Стойността на кофтора е да става за живеене, щом е за тотално изриване, значи цената му пада и трябва да компенсира стойността на ремонта. Не може бай Гошо цял живот да не пипне нищо и да живее като клошар, после да иска от някой да му изръси 1 милион за боклука.

      Извади ми апарт с паркет от американски орех, кухня масив череша и диван Натуци и ще ти дам 5000 Евро без да мисля. Ако обаче вътре са живяли дърти пенсионери, смърди на мухъл и дърто, за 50 години ни веднъж даже боя не слагана - давам 1500 и ако щеш.
      За 1500 евро ще вземеш най-много панел в Надежда с плочки от миналия век.

      Коментар


      • Нов дом в долината и подножието на планината! (noblehouse.bg)

        Ето нещо интересно. Притеснителното е етапа на строеж. (тъмно зелено),

        SEMIRAMIDA REVIVE и още
        Last edited by ВълчоМечков; 20.09.2022, 21:09.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение

          Е, след като сам виждаш цените на труда и материалите, как очакваш някой да ти продаде имота си на цена за м2, на която реално струват само материалите? Това е все едно ти да купиш реален (не виртуален) апартамент на цена 1300, да му направиш хубав ремонт и цената която реално си платил да стане 2000/м2 и после да дойде някой гаста от швабско и да ти нашепва, че иде сриФ и че трябва да продаваш на 1200
          Струват италианските дивани и паркети. Кофтор, строен преди 60-70 години какво общо има с цените на труда и материалите? Стойността на кофтора е да става за живеене, щом е за тотално изриване, значи цената му пада и трябва да компенсира стойността на ремонта. Не може бай Гошо цял живот да не пипне нищо и да живее като клошар, после да иска от някой да му изръси 1 милион за боклука.

          Извади ми апарт с паркет от американски орех, кухня масив череша и диван Натуци и ще ти дам 5000 Евро без да мисля. Ако обаче вътре са живяли дърти пенсионери, смърди на мухъл и дърто, за 50 години ни веднъж даже боя не слагана - давам 1500 и ако щеш.
          Last edited by ejonny2376; 20.09.2022, 20:57.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

            Точно обратното - именно заради поскъпналите ремонти един такъв кофтор струва още по-малко от преди.
            А 700 Евро са даже малко. Иди в Паркетсенс и Селамор и ще ти стане ясно защо.
            Е, след като сам виждаш цените на труда и материалите, как очакваш някой да ти продаде имота си на цена за м2, на която реално струват само материалите? Това е все едно ти да купиш реален (не виртуален) апартамент на цена 1300, да му направиш хубав ремонт и цената която реално си платил да стане 2000/м2 и после да дойде някой гаста от швабско и да ти нашепва, че иде сриФ и че трябва да продаваш на 1200

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение
              Като гледам, как мераклиите с лека ръка дават по 700, че и 800 евро на кв.м. само за ремонт, значи цените в елитните квартали скоро ще минат 5000 евро.

              за всеки влак си има пътници
              ако си извадил 800 000лв за апартамент едва ли ще си ок да го довършиш с евтини, но здрави материали тип гранитогрес кай и турски ламинат и едва ли ще си ок да го обзаведеш с мебели виденов или промоцията на айко. при положение, че апартамента е за тотално избушване означава и дограма, която също е от... до..., отоплителни тела също и тн и тн... при настоящите цени ако залитне като нищо ще вкара още 100-200К лв докато стане до ключ отговарящ на цената платена за придобиването

              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение
                Като гледам, как мераклиите с лека ръка дават по 700, че и 800 евро на кв.м. само за ремонт, значи цените в елитните квартали скоро ще минат 5000 евро.
                ...а до 2029-та има още време за растеж... Купата беше споменал нещо за 8700, въпреки, че и в момента в центъра на СФ вече има цени от по 10К/м2. (изкупено)
                Last edited by ВълчоМечков; 20.09.2022, 20:47.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение
                  Като гледам, как мераклиите с лека ръка дават по 700, че и 800 евро на кв.м. само за ремонт, значи цените в елитните квартали скоро ще минат 5000 евро.
                  Точно обратното - именно заради поскъпналите ремонти един такъв кофтор струва още по-малко от преди.
                  А 700 Евро са даже малко. Иди в Паркетсенс и Селамор и ще ти стане ясно защо.
                  Last edited by ejonny2376; 20.09.2022, 20:37.

                  Коментар


                  • Като гледам, как мераклиите с лека ръка дават по 700, че и 800 евро на кв.м. само за ремонт, значи цените в елитните квартали скоро ще минат 5000 евро.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от СХП Разгледай мнение
                      С интерес следя темата от години и ще се радвам ако някой ме посъветва дали цена от 400 к евро за апартамент от 150 кв, на НДК, в ОТВРАТИТЕЛНО състояние е добра? Има около 16% от земята, таван около 15 кв.м.,2 х мазета около 7-8 кв.м. 4 спални, 2 бани и тоалетни, кухня, дневна около 25 кв.м. 2 малки балкона към вътрешен двор. На 3ти етаж, старо строителство. Високи тавани. Всичко е за смяна-електро, тръби ит.н. РАЗКОШНА гледка към градината на НДК. Асансьор в сградата. Прилично ремонтиран вход. Два входа на самия апартамент, един до друг-всъщност са два апартамента обединени в един, заема целия етаж. на сградата. Малко преди спирката на тролеите на Патриарха.
                      Високо ценя сарказма, подигравките и остроумията, но все пак бих се радвал за съвет!
                      Добра със сигурност не е цената - София се намира в ценови балон с надценени имоти от порядъка на 30%-50%.
                      Но все пак:
                      16% от колко точно земя?
                      Тези 150 квадрата са сигурно доста относително понятие. Ако е чиста светла площ, без стени и мазета/тавани и земята е солидна квадратура, може все пак да си струва. Ще трябва да вложиш още 100.000 Евро за ремонта, за да заприлича на нещо - ремонтите са по 2 спрямо миналата година. Явно гледа към Булеварда, което не е хич добре - адски шум и мръсотия денонощно. Около спирката на тролеите е сборен пункт на всякакви клошари и пияници - много неприятно и гнусно място.

                      Ако ще го купуваш за собствено ползване, имаш един излишен милион кеш и държиш да си точно на тази локация (има и предимства естествено), купувай. Ако ще е за някакви инвестиции - забрави, само ремонтът няма избиване.

                      PS: Виж това, по-добро е:

                      https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...dlg&f1=1&fe7=1
                      Last edited by ejonny2376; 20.09.2022, 20:24.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от СХП Разгледай мнение
                        С интерес следя темата от години и ще се радвам ако някой ме посъветва дали цена от 400 к евро за апартамент от 150 кв, на НДК, в ОТВРАТИТЕЛНО състояние е добра? Има около 16% от земята, таван около 15 кв.м.,2 х мазета около 7-8 кв.м. 4 спални, 2 бани и тоалетни, кухня, дневна около 25 кв.м. 2 малки балкона към вътрешен двор. На 3ти етаж, старо строителство. Високи тавани. Всичко е за смяна-електро, тръби ит.н. РАЗКОШНА гледка към градината на НДК. Асансьор в сградата. Прилично ремонтиран вход. Два входа на самия апартамент, един до друг-всъщност са два апартамента обединени в един, заема целия етаж. на сградата. Малко преди спирката на тролеите на Патриарха.
                        Високо ценя сарказма, подигравките и остроумията, но все пак бих се радвал за съвет!
                        гледката е супер, метрото е под носа, мястото е централно, НО

                        1. не видях нищо за гаражи, а семейство което може да извади 1 милион за жилище (толкова ще ти стъпи с ремонта) е силно вероятно да има поне 2 хубави коли - талончета за синя зона (като собственик) и въртене като паяк за парко място. след изтичане на зоната пак е лудница предвид на локацията.

                        2. под прозорците ти ще е лудница,а късно вечер е силно вероятно да има постоянен поток от хора в нетрезво състояние с вървящата с тях врява и не само ако членове от семейството се прибират късно

                        3. на мен 1 и 2 са ми достатъчни.

                        Ако имах 500К ойро за апартамент бих търсил нещо по-спокойно било то в района било в друг централен район. За тези пари ще намериш почти във всички престижни райони на София даже при настоящите брутално надути цени.

                        ПП живял съм 20г в района, но откъм Прага и бул Пенчо Славейков. Ако намерите в уличките там си мисля, че ще ви бъде
                        по-спокойно.
                        Last edited by bertram; 20.09.2022, 20:14.
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от СХП Разгледай мнение
                          С интерес следя темата от години и ще се радвам ако някой ме посъветва дали цена от 400 к евро за апартамент от 150 кв, на НДК, в ОТВРАТИТЕЛНО състояние е добра? Има около 16% от земята, таван около 15 кв.м.,2 х мазета около 7-8 кв.м. 4 спални, 2 бани и тоалетни, кухня, дневна около 25 кв.м. 2 малки балкона към вътрешен двор. На 3ти етаж, старо строителство. Високи тавани. Всичко е за смяна-електро, тръби ит.н. РАЗКОШНА гледка към градината на НДК. Асансьор в сградата. Прилично ремонтиран вход. Два входа на самия апартамент, един до друг-всъщност са два апартамента обединени в един, заема целия етаж. на сградата. Малко преди спирката на тролеите на Патриарха.
                          Високо ценя сарказма, подигравките и остроумията, но все пак бих се радвал за съвет!
                          На ваше място, бих го отнесъл като куцо пиле, некупуван домат. (от известна вериха супермаркети) Такива имоти в бъдеще почти няма да излизат на пазар. Парите вече не са проблем за твърде много хора.

                          пп. модератор кип калм, човека поиска съвет. Аз изказах своето мнение. Никой не съм обидил.
                          Last edited by ВълчоМечков; 20.09.2022, 20:11.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от СХП Разгледай мнение
                            С интерес следя темата от години и ще се радвам ако някой ме посъветва дали цена от 400 к евро за апартамент от 150 кв, на НДК, в ОТВРАТИТЕЛНО състояние е добра? Има около 16% от земята, таван около 15 кв.м.,2 х мазета около 7-8 кв.м. 4 спални, 2 бани и тоалетни, кухня, дневна около 25 кв.м. 2 малки балкона към вътрешен двор. На 3ти етаж, старо строителство. Високи тавани. Всичко е за смяна-електро, тръби ит.н. РАЗКОШНА гледка към градината на НДК. Асансьор в сградата. Прилично ремонтиран вход. Два входа на самия апартамент, един до друг-всъщност са два апартамента обединени в един, заема целия етаж. на сградата. Малко преди спирката на тролеите на Патриарха.
                            Високо ценя сарказма, подигравките и остроумията, но все пак бих се радвал за съвет!
                            Това идва 2600 евра, сложи и ремонт+среден клас обзавеждане 700-800 евра, ще ти стъпи на около 3500 евра. Ако го вземаш за да живееш там е ок. Ако е за отдаване под наем си е набутвация отвсякъде.

                            Коментар


                            • С интерес следя темата от години и ще се радвам ако някой ме посъветва дали цена от 400 к евро за апартамент от 150 кв, на НДК, в ОТВРАТИТЕЛНО състояние е добра? Има около 16% от земята, таван около 15 кв.м.,2 х мазета около 7-8 кв.м. 4 спални, 2 бани и тоалетни, кухня, дневна около 25 кв.м. 2 малки балкона към вътрешен двор. На 3ти етаж, старо строителство. Високи тавани. Всичко е за смяна-електро, тръби ит.н. РАЗКОШНА гледка към градината на НДК. Асансьор в сградата. Прилично ремонтиран вход. Два входа на самия апартамент, един до друг-всъщност са два апартамента обединени в един, заема целия етаж. на сградата. Малко преди спирката на тролеите на Патриарха.
                              Високо ценя сарказма, подигравките и остроумията, но все пак бих се радвал за съвет!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                                Тоест половината от имотите в София и 75% от новото строителство - на шпакловка и замазка за внуците и правнуците.

                                Бад Ибург не знам къде е и не съм одИл там, ако цитираш мен. Моите две къщи в Априлци са топ - едната даже сега я обзавеждам наново, всичко масив, без милиметър ПДЧ. Левчо ще ми менка каката щом му омръзне и ще я водя там.
                                У кочинката почти всичко масив, барабар с паркета и дограмата. Трудно за поддръжка, трудно за преместване.
                                Добре, че по-едрата 1/3-та пълноправен член на домочадието ми "подари" за един 8-март седмично почистване, което продължи във времето, щото инак - голяма мъка.
                                Наздраве!
                                Last edited by tnm; 20.09.2022, 18:43.
                                Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                                Мечо

                                Коментар

                                Working...
                                X