IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

    чети история брат
    рано или късно и до там ще се стигне, защото не спират да правят дефицити
    Това би ударило лихваря ,а той не би допуснал мощен бумеранг който реално да го заличи

    Коментар


    • Гледайте ,гледайте - един от най-големите производители на мед в света и суровини е изправен пред проблеми с ликвидността -китайците спират да плащат ,ха ха

      Една от най-големите компании за добив на суровини - Glencore, е изправена пред сериозни проблеми с китайския си бизнес, след като местният партньор изпитва затруднения с погасяването на дълговете си. Maike Metals International, търговската къща, която е една от най-големите, що се отнася до търговия с мед, се бори с ликвидна криза.

      Трудно вече им е с дълговете
      Glencore е изправена пред проблеми с продажбите на мед в Китай

      Китайският партньор на компанията има сериозни ликвидни затруднения

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
        чети история брат
        рано или късно и до там ще се стигне, защото не спират да правят дефицити
        Ми уж чета, ама..... не намирам досега да са махали 000 от долара!
        Ще споделиш ли коя година е станало туй чудо?

        p.s.
        А "дали ще се стигне" е съвсем отделен въпрос - бъдещи пророчества не ги пише в архивите.
        Чака се първо да станат факт.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
          Вие сериозно ли........... ?!?

          И какво сте очаквали - че ще допуснат хиперинфлация и после ще махат по три нули от еврото/долара ли?!?

          Хах, шегаджии сте вие............
          чети история брат
          рано или късно и до там ще се стигне, защото не спират да правят дефицити
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
            Ето до преди година бях убеден, че ЦБ са тръгнали към тотална девалвация на валутите(респективно дълговете) и който има метали, имоти, земя, акции ще е добре - обърни внимание, че на никой не съм казвал - стой си на депозит. Оказа се обаче, че кукловодите решиха да отложат ресета на парите и почнаха да брулят с лихви. Кой е очаквал 30г ипотека в САЩ да отиде на нива двойно по-високи от България (известна още като швейцария на швейцариите по линия на лихвения процент на БНБ).
            Вие сериозно ли........... ?!?

            И какво сте очаквали - че ще допуснат хиперинфлация и после ще махат по три нули от еврото/долара ли?!?

            Хах, шегаджии сте вие............

            Коментар


            • чета през цитати и не мога, всъщност и не желая да влизам в диалог.
              но колко по-лесно и достойно е да кажеш,
              сори, но от 2017-та насам прогнозите ми са точно обратното на което се случва.
              всъщност, добре, че родителите ми правят сами инвестициите си, защото бих ги посъветвал някоя глупост.
              сега за да не ме е много срам, за пореден път ще се извъртя и ще кажа, че е трябвало да се прави точно обратното на моите прогнози,
              защото аз всъщност това съм имал предвид.
              препоръка е

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                Ти си живият пример
                Виденовата зима е обрулила семейството с мащаб 1-2 апарта. От този момент нататък тулата е самоцел, а кешът е горещ картоф.

                Питаш ме защо не чакам МЯУ на депозит - питай баща си. Като казвам мяу-то само крайнте екстремисти в тули си мислите, че според мен ще страдат само имотите...а всъщност една криза би била многопластова и може да засегне като НИ така и финансовия сектор, така и работните места, енергията, храната.

                БАЛАНС БАЛАНС БАЛАНС (както би се изразил Боеко) и диверсификация. ДА - вероятността да се изкара максимална доходност при едно ва-банк залитане в 'топ-актива' е малка, а доходността би била впечатляваща... но диверсификацията е това, което ще ни осигури известно спокойствие при едно Голямо Мяу, защото ние предполагаме какво би било, а господ разполага какво да е...

                Ето до преди година бях убеден, че ЦБ са тръгнали към тотална девалвация на валутите(респективно дълговете) и който има метали, имоти, земя, акции ще е добре - обърни внимание, че на никой не съм казвал - стой си на депозит. Оказа се обаче, че кукловодите решиха да отложат ресета на парите и почнаха да брулят с лихви. Кой е очаквал 30г ипотека в САЩ да отиде на нива двойно по-високи от България (известна още като швейцария на швейцариите по линия на лихвения процент на БНБ)

                Дали да продадеш или не зависи от много неща - Ипотека, наличен капитал, парични потоци, работа, други активи и др.
                Няма нищо лошо едни 30% от портфейла да са имоти. Тоест ако един апарт струва 200к, трябва да имаш общо 600к-700к (останалото кеш, акции, злато, бизнес, крипто и каквото още се сетиш). Нищо лошо и да имаш 10 имота, но тогава общо би трябвало да си на 6 милиона при същите пропорции.

                Масово хората имат по 1 апарт, в който живеят. Това изцяло покрива дела на имотите в портфейла и е абсурд да се купуват повече имоти.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Т.е не искаш сега да продадеш и като стане МЯУ-то и цените паднат с 50% да купиш 2 с тези пари ?
                  Това не е далновидно Берти.

                  ПП Знам добре как са наемите, но ти отдаваш на 2.5% бруто спрямо настоящата му цена....тотална загуба. На депозит ще вземеш повече и след 5 години купуваш 2 или дори 3 с лихвата от депозита с парите....
                  Не съм вярвал, че можеш такава финансова некомпетентност да показваш Берти....
                  Ти си живият пример
                  Виденовата зима е обрулила семейството с мащаб 1-2 апарта. От този момент нататък тулата е самоцел, а кешът е горещ картоф.

                  Питаш ме защо не чакам МЯУ на депозит - питай баща си. Като казвам мяу-то само крайнте екстремисти в тули си мислите, че според мен ще страдат само имотите...а всъщност една криза би била многопластова и може да засегне като НИ така и финансовия сектор, така и работните места, енергията, храната.

                  БАЛАНС БАЛАНС БАЛАНС (както би се изразил Боеко) и диверсификация. ДА - вероятността да се изкара максимална доходност при едно ва-банк залитане в 'топ-актива' е малка, а доходността би била впечатляваща... но диверсификацията е това, което ще ни осигури известно спокойствие при едно Голямо Мяу, защото ние предполагаме какво би било, а господ разполага какво да е...

                  Ето до преди година бях убеден, че ЦБ са тръгнали към тотална девалвация на валутите(респективно дълговете) и който има метали, имоти, земя, акции ще е добре - обърни внимание, че на никой не съм казвал - стой си на депозит. Оказа се обаче, че кукловодите решиха да отложат ресета на парите и почнаха да брулят с лихви. Кой е очаквал 30г ипотека в САЩ да отиде на нива двойно по-високи от България (известна още като швейцария на швейцариите по линия на лихвения процент на БНБ)

                  Дали да продадеш или не зависи от много неща - Ипотека, наличен капитал, парични потоци, работа, други активи и др.
                  Last edited by bertram; 28.09.2022, 13:26.
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Dimitar. Разгледай мнение

                    Ако си се замислил за тази специална оферта, погледни чл. 5, ал.1, т.1 от Закона за гарантиране на влоговете в банките.
                    ти сега хептен го объркА
                    накаврък, слушай мене, злато и имПулс. това ти е играта.
                    после под наем при ментора, чиито родители ще купуват нов апартамент с твоите пари от наемите.
                    препоръка е

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                      https://www.banker.bg/finansov-dnevn...o-visoki-lihvi
                      Финансов дневник

                      Банките привличат парите на българите с по-високи лихви !!

                      Предлагат ми 2% лихва за една година спешъл офер
                      Ако си се замислил за тази специална оферта, погледни чл. 5, ал.1, т.1 от Закона за гарантиране на влоговете в банките.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Т.е не искаш сега да продадеш и като стане МЯУ-то и цените паднат с 50% да купиш 2 с тези пари ?
                        Това не е далновидно Берти.

                        ПП Знам добре как са наемите, но ти отдаваш на 2.5% бруто спрямо настоящата му цена....тотална загуба. На депозит ще вземеш повече и след 5 години купуваш 2 или дори 3 с лихвата от депозита с парите....
                        Не съм вярвал, че можеш такава финансова некомпетентност да показваш Берти....
                        гледай ти, как обърна палачинката
                        мисля, че корените на тази поговорка са от района на ереван
                        не ме слушай какво говоря, гледай какво върша
                        препоръка е

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                          За 7г празен точно един месец, между смяна на наемателите (2-ма дългосрочни).
                          По-скоро при следващия 'отворен прозорец' това жилище ще 'купи' още нещо в района.

                          Шараните да обикалят за зелено и ипотека сега. Аз си 'седя на ръцете' що се касе до ЖНИ.
                          Т.е не искаш сега да продадеш и като стане МЯУ-то и цените паднат с 50% да купиш 2 с тези пари ?
                          Това не е далновидно Берти.

                          ПП Знам добре как са наемите, но ти отдаваш на 2.5% бруто спрямо настоящата му цена....тотална загуба. На депозит ще вземеш повече и след 5 години купуваш 2 или дори 3 с лихвата от депозита с парите....
                          Не съм вярвал, че можеш такава финансова некомпетентност да показваш Берти....

                          Коментар


                          • https://www.banker.bg/finansov-dnevn...o-visoki-lihvi
                            Финансов дневник

                            Банките привличат парите на българите с по-високи лихви !!

                            Предлагат ми 2% лихва за една година спешъл офер

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
                              Внимавай да не изпуснеш момента да продадеш Мадара. Нямам съмнение, че си от осъзнаващите и веднага ще го изкараш на пазара....
                              Това да отдаваш на 2.5% бруто не е много умно нали ?
                              При очакван 50% спад / от теб/ да не продадеш Мадара ще е изключително неосъзнато !
                              За 7г празен точно един месец, между смяна на наемателите (2-ма дългосрочни).
                              По-скоро при следващия 'отворен прозорец' това жилище ще 'купи' още нещо в района.

                              Шараните да обикалят за зелено и ипотека сега. Аз си 'седя на ръцете' що се касе до ЖНИ.
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                                Пълни глупости. Изисквания и бай Мангау, изисквания и БГ строител измамник. изисквания и България - страната, в която беззаконието е водещо в световен мащаб....

                                Малко се получи като "20% са многократно повече" - пак твой велик бисер.
                                Жони нема значение кой строи сградата относно земетръсната устойчивост. Там е важен проекта и в някаква степен материала за строеж който се ползва. По-скоро може да има издънка в материала, но нивото на проекта е толкова високо и София е в такава зона, че рисковете са никакви....
                                Last edited by pesimist4o na kvadrat; 28.09.2022, 10:49.

                                Коментар

                                Working...
                                X