IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

    Е ти откъде ме знаеш имам ли имот или нямам?
    Или като нямаш аргументи започваш нападки на лична основа?По-кротко го давай,щото лесно мога да ти вляза в тона.
    Мен лично по никакъв начин не ме вълнуват цените на имотите, щото си имам жилище не само за мен, но и за децата ми, но тук коментираме ситуацията като цяло,а не сме "Искрено и лично да си разказваме кой какво притежава.
    Ми аз искам къща на морето да си почивам, полезна би била срещу стреса и естеството на работата ми. Но не мога да си позволя да купя това което искам. Без да е ,,Искрено и лично" цените растат, аз го осъзнавам, споделям и ме е яд. Но те растат. Това е.
    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

      Жега е лятото в сравнение със Западна Европа (изключвайки естествено Португалия и Испания).Късната есен и зимата е наистина гадния сезон с мъгли и замърсен въздух от кюмбетата.Тъй като е котловина този мръсен въздух и мъглите трудно се прочистват. Като прибавиш грозните панелки,плюс повсеместната мръсотия и многото паркирали автомобили по улици,тротоари и градинки,надали ще е предпочитано място за много чужденци, за да живеят в София. И докато за млад несемеен човек има и доста развлечения и нощен живот, съвсем друга е картината за семейни с деца. То затова и повечето чужденци не се установяват за постоянно.
      Къв нощен живот бре пич, я иди у Виена или австрийски град - Грац, Линц...колкото Пловдив и Варна са горе-долу, че даже по-малки. След 22,30 човек няма по улиците. И ресторантите последни клиенти излизат. От операта, театъра и край - финито. Хората са на работа и вечерят бързо, това с аперитивите по 3 часа само у нас го има.
      Ми Германия, Словения...същата работа, само дето бях по Персийския залив видях тълпи след 22 часа тръгват и до 3 часа през нощта трафика е колкото сутрин рано за работа.
      Last edited by bulgarian lev; 06.09.2022, 21:32.
      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

        Идваха, защото великият баща ме натопи и изфабрикуваха разни неща срешу мен, след като ги отрязах. Искаха да работя за тях и да влизам в схеми. Държавни поръчки, проценти, суфтуери, евросредства, сещаш се....Понеже името ми и фамилията ми са едни и същи с неговите, приписаха негови прегрешения на мое име. Толкова ниско падна. За да имаш бизнес в БГ трябва или здрав гръб и да не те закачат, или да си дребна риба и да си плащаш, или да си един от тях. Друг вариант няма. Мога да ти ги изредя поименно кои са - ако го направя обаче, още утре ще цъфнат и в Конщанц даже. Или си мислиш, че се махнах заради цените на имотите? Това е сигурно стотната причина.

        Цените там са по-евтини, защото в България властват некоректни търговски практики. Цените на всичко в България са завишени двойно и тройно, а разликите отиват по разни чекмеджета и касички. При сегашните цени на петрола например горивата няма как да са над 2 лева. Същото е и с олиото и маслото - 50% промоция и пак продават на печалба. Мафията е обхванала цялата държава, а след голямата мафия следват дребните лъжци и тарикати. Когато цялото население е дефакто съставено от малки или големи крадци, единствено тежка диктатура като в Северна Корея може да оправи нещата. Хващаш го да краде - режеш му ръцете и го хвърляш на кучетата. Така ще се изтрепе целият боклук и накрая ще останат 1-2 милиона, но свестни хора, които да почнат да градят тази държава от основи. Дотогава мен ме "пиши бегал". Не знам колко трябва да е наивен човек за да вярва, че децата му могат да растат в нормална среда в тази държава, след като всичко е пропито от корупция и лъжа.
        Прав си, ама кой смее да се опълчи? Веднага ще скочат да го бутат от власт. А в ЕС за диктатура е немислимо. Джони, харесваш ми, виждаш нещата, но нещата са обречени. А по модела на Кавръка да изземем имотите на нормалните хора, не. Не го подкрепям. Ще изземем на нормалните, на мафията пак няма да можем. Ето, подкрепих те. Но имотите са скъпи не само заради това. Тук грешиш.
        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

          Жега е лятото в сравнение със Западна Европа (изключвайки естествено Португалия и Испания).Късната есен и зимата е наистина гадния сезон с мъгли и замърсен въздух от кюмбетата.Тъй като е котловина този мръсен въздух и мъглите трудно се прочистват. Като прибавиш грозните панелки,плюс повсеместната мръсотия и многото паркирали автомобили по улици,тротоари и градинки,надали ще е предпочитано място за много чужденци, за да живеят в София. И докато за млад несемеен човек има и доста развлечения и нощен живот, съвсем друга е картината за семейни с деца. То затова и повечето чужденци не се установяват за постоянно.
          Май не си ходил лятото в Берлин, Мюнхен или Париж. Или Виена. Или Милано. За Рим да не говорим.
          Last edited by BONI; 06.09.2022, 21:08.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
            Пак не сте в час понижителите. София е високо поле и t° лятото рядко превишават 35° C , за разлика от мн градове в Северна и Южна България, където лепят 40.
            Близостта на Витоша и над 40 минерални извори правят Столицата ни привлекателна още за римските императори.
            Жега е лятото в сравнение със Западна Европа (изключвайки естествено Португалия и Испания).Късната есен и зимата е наистина гадния сезон с мъгли и замърсен въздух от кюмбетата.Тъй като е котловина този мръсен въздух и мъглите трудно се прочистват. Като прибавиш грозните панелки,плюс повсеместната мръсотия и многото паркирали автомобили по улици,тротоари и градинки,надали ще е предпочитано място за много чужденци, за да живеят в София. И докато за млад несемеен човек има и доста развлечения и нощен живот, съвсем друга е картината за семейни с деца. То затова и повечето чужденци не се установяват за постоянно.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
              Пак не сте в час понижителите. София е високо поле и t° лятото рядко превишават 35° C , за разлика от мн градове в Северна и Южна България, където лепят 40.
              Близостта на Витоша и над 40 минерални извори правят Столицата ни привлекателна още за римските императори.
              Мерси, че ме подсети да заведа децата на Витоша към края на седмицата....:-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                Наистина климата в Сф е гаден, лятото не се стои от жега, от ноември пък като почнат едни дъждове, мъгли и студ, ужас. Във вн лятото по се живее, но октомври кът задуха тоя сеяерняк....и така до юни. В Гърция и Турция жегата е юли и август, но после си е густо, неслучайно чужденците се ориентират натам.
                София има климатични минуси, но лятото не е прекалено топло / сравнявам със Стара Загора където всеки ден е поне +5 градуса , за Гърция да не говорим, че там става само на денонощен климатик/ Виж зимата е доста студено , но пък имаш кефа да има сняг, което особено при деца е велико. Най-важното няма висока влажност. и има достатъчно слънце. Англия или Европа в близост до течението не ми ги фали - дъжд, мрак, облаци ... Може паметта да ми изневерява, ама в Хамбург имаше 30-ина слънчеви дни в годината....
                Иначе винаги ще помня първото ми кацане със самолет по тропиците - за 3 минути целият бях в пот и вода , като се отвори вратата на самолета ме шибна мокър горещ парцал през лицето....
                Та така всяко място си има позитиви и минуси климатично - зависи какво искаш да видиш в него....
                Last edited by pesimist4o na kvadrat; 06.09.2022, 19:11.

                Коментар


                • Пак не сте в час понижителите. София е високо поле и t° лятото рядко превишават 35° C , за разлика от мн градове в Северна и Южна България, където лепят 40.
                  Близостта на Витоша и над 40 минерални извори правят Столицата ни привлекателна още за римските императори.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                    Тоя,който продаде имот в Лондон ще купи жилище във Валенсия.В Лисабон, или в някой град в Алпите, Прага, Варшава или Будапеща.
                    Градската среда в София е отвратителна,дори в сравнение с останалите големи български градове, какво остава да се сравнява с тези от Западна Европа. Плюс много лош климат-големи жеги и големи студове и заледени тротоари зимата.
                    Наистина климата в Сф е гаден, лятото не се стои от жега, от ноември пък като почнат едни дъждове, мъгли и студ, ужас. Във вн лятото по се живее, но октомври кът задуха тоя сеяерняк....и така до юни. В Гърция и Турция жегата е юли и август, но после си е густо, неслучайно чужденците се ориентират натам.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                      Идваха, защото великият баща ме натопи и изфабрикуваха разни неща срешу мен, след като ги отрязах. Искаха да работя за тях и да влизам в схеми. Държавни поръчки, проценти, суфтуери, евросредства, сещаш се....Понеже името ми и фамилията ми са едни и същи с неговите, приписаха негови прегрешения на мое име. Толкова ниско падна. За да имаш бизнес в БГ трябва или здрав гръб и да не те закачат, или да си дребна риба и да си плащаш, или да си един от тях. Друг вариант няма. Мога да ти ги изредя поименно кои са - ако го направя обаче, още утре ще цъфнат и в Конщанц даже. Или си мислиш, че се махнах заради цените на имотите? Това е сигурно стотната причина.

                      Цените там са по-евтини, защото в България властват некоректни търговски практики. Цените на всичко в България са завишени двойно и тройно, а разликите отиват по разни чекмеджета и касички. При сегашните цени на петрола например горивата няма как да са над 2 лева. Същото е и с олиото и маслото - 50% промоция и пак продават на печалба. Мафията е обхванала цялата държава, а след голямата мафия следват дребните лъжци и тарикати. Когато цялото население е дефакто съставено от малки или големи крадци, единствено тежка диктатура като в Северна Корея може да оправи нещата. Хващаш го да краде - режеш му ръцете и го хвърляш на кучетата. Така ще се изтрепе целият боклук и накрая ще останат 1-2 милиона, но свестни хора, които да почнат да градят тази държава от основи. Дотогава мен ме "пиши бегал". Не знам колко трябва да е наивен човек за да вярва, че децата му могат да растат в нормална среда в тази държава, след като всичко е пропито от корупция и лъжа.
                      Еми поизясниха се нещата. Баща ти е обещал на някои хора, че ще правите ''бизнес'' през теб...Знаеш на кого да се сърдиш....
                      Иначе си прав, че са сложни нещата с бизнеса у нас. Защо мислиш, че келнерствувам, а не развивам бизнес у нас макар и да има много възможности все още. Така са и със строителството от това, което съм чул. Има спънки навсякъде за по-малките, особено ако са на добро място. Някои по 10 години не могат да започнат без да влизам в детайли....
                      Ама защо си мислиш, че на Запад е различно ? Особено в Германия - тя се управлява от столетия от няколко десетки фамилии. Всички дребни ниши са запълнени и нямаш избор освен да работиш за някой и да плащаш наем. Не е много по-различно от тук без да има такава видна корупция при малките.
                      И не, нито у нас, нито в Германия нещата за обикновеният човек ще се подобрят. Така е устроен света и правилата се определят на от масовката, а от малко на брой хора. Поради това предпочитам децата ми да растат поне в Родината си и да са имотно обезпечени. Нищо повече.... няма / не искам/ да стават шефчета.... В чужбина нямат никакъв шанс за по-добро бъдеще. Не само материално, а и социално, семейно, детско нищо....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                        Е как е демографски добре София като учениците са с 20 хиляди по-малко спрямо 2000г, а студентите с 18 хиляди по-малко отпреди 10 години?Новородените са с 2200 по-малко от 2008г.
                        А и трябва да се разглежда ситуацията в цялата страна. Хората във възрастта 40-64 години са с 900 хиляда повече от тия до 24 години.Част от тях ще емигрират така че след 20 години ще имаме с 1 милион по-малко заети на пазара на труда. Сега са 3 милиона, тогава ще са 2.Друг въпрос е,че много по-висок ще е процента на циганите, които или не работят или работят основно в сивата икономика. Това е чудовищно намаление на работната сила. Постъпленията в бюджета ще са много по-ниски, разходите за пенсии по-високи,няма да има ръст на БВП.
                        Ама викаш най-големият проблем е сакън да не вдигнат данъците на необитаемите имоти.
                        В момета имаме двойно по-малко 25-годишни отколкото през 2005 година: през 1997 имаме 64000 живородени срещу 128000 през 1980. А истинските Българи на 25, които живеят в България, са сигурно 30% от тези през 2005 - заради емиграцията и заради римляните, които са процентуално с по-висока раждаемост.
                        Съответно търсещите първо жилище идните 5-10 години ще са наполовина от тези, търсили през периода 2015-2020. Това ако не светва червената лампичка, не знам кое. Като добавим и все повечето свободни жилища, които се освобождават от починали, като добавим и по-интензивното строителство....

                        https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0...80%D0%B8%D1%8F
                        Last edited by ejonny2376; 06.09.2022, 17:05.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                          Ами айде направете партия с такава програма, влезте в парламента и променете данъците. Четвърти път правим избори, що никой не предлага такива глупости? Това си е златна ниша, ще ви подкрепят всички бездарни мухльовци дето не излизат от деЦката. Държавата да им намери жилище, държавата да им даде заплата, жена да им намери, деца да им направи.
                          Не си спомням да съм предлагал държавата да дава жилища на някого или да им намира работа.
                          Виж нямам против държавата да ми намери жена. Пък аз деца ще й направя. Въпреки че съм женен.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Ако съм в чужбина 11 месеца и се прибирам за 2-3 седмици да си продам ли жилището и да стоя на хотел ? Голяма част от хората отишли на Запад в тежките години, са отишли с идеята да се върнат някога / пенсия примерно/ и няма как да продадат. Друг е въпроса дали децата им вече не са асимилирани и как ще се получат на практика нещата с връщането....
                            София демографски е добре или поне не по-лошо от Западна Европа. А тя демографски е на същото ниво като нас, просто имат мигранти , които запълват празнината.
                            И пак - у нас цените затова са толкова ниски.... има причини. Иначе щяха да са по-високи. Лесно е да го разбереш от таблицата долу спрямо покупателната способност. Т.е. проблемите са калкулирани в цените вече....Ние сме на дъното като цени на имотите. Надолу няма накъде....:-)
                            Е как е демографски добре София като учениците са с 20 хиляди по-малко спрямо 2000г, а студентите с 18 хиляди по-малко отпреди 10 години?Новородените са с 2200 по-малко от 2008г.
                            А и трябва да се разглежда ситуацията в цялата страна. Хората във възрастта 40-64 години са с 900 хиляда повече от тия до 24 години.Част от тях ще емигрират така че след 20 години ще имаме с 1 милион по-малко заети на пазара на труда. Сега са 3 милиона, тогава ще са 2.Друг въпрос е,че много по-висок ще е процента на циганите, които или не работят или работят основно в сивата икономика. Това е чудовищно намаление на работната сила. Постъпленията в бюджета ще са много по-ниски, разходите за пенсии по-високи,няма да има ръст на БВП.Няма да има кой да лекува, да строи и така нататък.
                            Ама викаш най-големият проблем е сакън да не вдигнат данъците на необитаемите имоти.
                            Въпросът е не да се навреди на такива като теб,които отдават имоти под наем, а необитаемите жилища или да се дават под наем или да се продадат. Ако пък някой не иска да го прави да бъде така добър да плати по-високи данъци. Негов си избор.
                            Last edited by mirodes; 06.09.2022, 17:02.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                              Пълни глупости. Имането на жилища не изключва по-долните неща, които си описал и не са по темата, даже ги подпомага. Ето, щерката, освен, че съм я изучил , съм я уредил с жилище на 19. Трябват си и жилища в планината и на море за почивки лятос и зимъска. Трябват и селски имоти за отдих и да си правиш зимнина. Трябват си имоти и за всеки случай...а виЯ понижителите си лапайте мухи и се вайкайте от цените на имотите НИ.
                              Е ти откъде ме знаеш имам ли имот или нямам?
                              Или като нямаш аргументи започваш нападки на лична основа?По-кротко го давай,щото лесно мога да ти вляза в тона.
                              Мен лично по никакъв начин не ме вълнуват цените на имотите, щото си имам жилище не само за мен, но и за децата ми, но тук коментираме ситуацията като цяло,а не сме "Искрено и лично да си разказваме кой какво притежава.
                              Last edited by mirodes; 06.09.2022, 16:50.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                Ами задай си въпросите когато нещо е по-евтино в Германия защо е така след като там доходите номинално са пъти над тези у нас. Трябва да има причина не мислиш ли ?
                                А пък чувството да ти вземат парите ти е леко сбъркано. Съгласен си да ги дадеш на 100%-ови измамници по борси и листнати компании, а не искаш да си купиш нещо, което ти самият си искал.
                                Отново е твой избор. И крайният резултат е лош- можел си безпроблемно да имаш това, което искаш обаче от крив инат приключи...
                                Нямам съмнение, че баща ти има много имоти. Всичките му приятели са така и в мътните години се е възползвал без съмнение.

                                ПП Ами не знам що са идвали при теб. Не виждам какво могат да закачаъ при нормален ИТ бизнес. ти си знаеш, но трябва да има нещо за което да се хванат....
                                Идваха, защото великият баща ме натопи и изфабрикуваха разни неща срешу мен, след като ги отрязах. Искаха да работя за тях и да влизам в схеми. Държавни поръчки, проценти, суфтуери, евросредства, сещаш се....Понеже името ми и фамилията ми са едни и същи с неговите, приписаха негови прегрешения на мое име. Толкова ниско падна. За да имаш бизнес в БГ трябва или здрав гръб и да не те закачат, или да си дребна риба и да си плащаш, или да си един от тях. Друг вариант няма. Мога да ти ги изредя поименно кои са - ако го направя обаче, още утре ще цъфнат и в Конщанц даже. Или си мислиш, че се махнах заради цените на имотите? Това е сигурно стотната причина.

                                Цените там са по-евтини, защото в България властват некоректни търговски практики. Цените на всичко в България са завишени двойно и тройно, а разликите отиват по разни чекмеджета и касички. При сегашните цени на петрола например горивата няма как да са над 2 лева. Същото е и с олиото и маслото - 50% промоция и пак продават на печалба. Мафията е обхванала цялата държава, а след голямата мафия следват дребните лъжци и тарикати. Когато цялото население е дефакто съставено от малки или големи крадци, единствено тежка диктатура като в Северна Корея може да оправи нещата. Хващаш го да краде - режеш му ръцете и го хвърляш на кучетата. Така ще се изтрепе целият боклук и накрая ще останат 1-2 милиона, но свестни хора, които да почнат да градят тази държава от основи. Дотогава мен ме "пиши бегал". Не знам колко трябва да е наивен човек за да вярва, че децата му могат да растат в нормална среда в тази държава, след като всичко е пропито от корупция и лъжа.
                                Last edited by ejonny2376; 06.09.2022, 16:29.

                                Коментар

                                Working...
                                X