IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • https://www-plovdiv24-bg.cdn.ampproj...abilna-1431654

    Инвестицията в имот под наем става все по нерентабилна.
    Цитирам медия на моя добър приятел Байлора,и неговите приятели брокерите.
    Да подчертая не го казвам аз,а брокерите и любима медия на повишителите

    Инвестицията в имот за отдаване под наем става все по-нерентабилна, съобщиха брокери, пише "Телеграф“. Ако искаме да изплатим апартамент от аренда, трябва да чакаме 35 години, което е с 15 години повече спрямо няколко години по-рано, показват анализи на агенти.

    Цените на жилищата растат главоломно, докато увеличението на наемите е минимално, сочат и данни на "Евростат“.

    Наемите минимален ръст,нон стоп проблеми с наметало,празни жилища,лоша демография,това е ,за съжаление в България.
    Last edited by nkavrakov1982; 19.10.2022, 08:56.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

      Рязко не е охлаждане а чупене и ти понеже си икомист си доста по наясно от мен .Коптора тука няма никакво значение .
      ПП На мнение съм ,че това дето ни го говорят не е истина и ще цъфне ситуацията като майска роза ама за наша сметка . БългаринЪт е кораво животно , знае 2 и 200 ама западнякът е изнежена кифла и си мисля ,че ако му се наложи да яде нашата "Виденова" зима ще има сериозно разместване на пластовете и еврото и Европата са ЧАО .
      ПП И да прав си че това минава през война ама това дето го гледаме не е война баш .Та лошо е в тия времена да живееш ,да се бориш , да градиш и бате и руснака да ти го изядЪт .
      Виж сега,хората са като стадо,това е проблема,те не осъзнават проблема и не излизат навън,преди да са ги ударили отгоре.
      Помниш преди година как образно казано се щракаше с пръсти,работа от вкъщи,програми,помощи,остани си вкъщи и така нататък,докато тези дето реално произвеждаха нещо,страдаха ,от затваряния и така нататък.
      Преди няколко години даже бях постнал тук едно изказване,не от жълта медия.
      Беше от Централен банкер,нямало растеж казва той,как да имало след като 50 години не е имало война,след Втората Световна,нямало нищо което да бъде унищожено за да може след това да има бурен растеж ,и хоп вирус,война като по каталог.
      Много от нас не могат да осъзнаят ужаса на войната въпреки че тя е на прага ни.
      До нас умират деца,семейства,като мухи ги трепят с бомбите,а ние си говорим за имоти.
      Европа също виждаме ,разграден двор,бюрократи,бавно работещи,лежащи на дебели заплати в Брюксел,как да вървим заедно напред?
      Трудно.
      България ще страда и занапред от манталитета на населението си,това е .Манталитет.
      Днеска Лева да почерпи,деня на лекаря е .
      Да е жив и здрав,най вече

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

        Пачангов,
        Икономиката е прекалено гореща,нужно е да се похлади.
        След една хубава криза ще има нови зелени фиданки.
        Относно пари,и какво се пренасочва не знам,споделям само това което ми казват .
        Все пак не е малко.
        Рязко не е охлаждане а чупене и ти понеже си икомист си доста по наясно от мен .Коптора тука няма никакво значение .
        ПП На мнение съм ,че това дето ни го говорят не е истина и ще цъфне ситуацията като майска роза ама за наша сметка . БългаринЪт е кораво животно , знае 2 и 200 ама западнякът е изнежена кифла и си мисля ,че ако му се наложи да яде нашата "Виденова" зима ще има сериозно разместване на пластовете и еврото и Европата са ЧАО .
        ПП И да прав си че това минава през война ама това дето го гледаме не е война баш .Та лошо е в тия времена да живееш ,да се бориш , да градиш и бате и руснака да ти го изядЪт .

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

          Като счупят икономиката която и без това нямаме голям праЗ ! Кажи ти понеже си много запознат , защо се пренасочват пари към "майките" и това как ще се отрази на България ?!
          Пачангов,
          Икономиката е прекалено гореща,нужно е да се похлади.
          След една хубава криза ще има нови зелени фиданки.
          Относно пари,и какво се пренасочва не знам,споделям само това което ми казват .
          Все пак не е малко.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

            Днеска мойта е ходила до един от изпълнителните в банката за да му каже че спрямо юробора който е в небесата е нужно да заложат огромни лихвени повишения за догодина
            Познай какъв е бил отговора,защото тя предварително е обявила че скоковете ще са много големи.
            Цитирам :"Имат пари,ще плащат няма къде да ходят,ние имаме допълнителни индексация които ще приложим....
            Това е отговор на шеф който одобрява бюджет на една от топ 5 банките в България
            Дотук с инфото
            Мисля че е доста изчерпателно
            Като счупят икономиката която и без това нямаме голям праЗ ! Кажи ти понеже си много запознат , защо се пренасочват пари към "майките" и това как ще се отрази на България ?!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

              Е то първо зависи на какви условия си, че да ти вдигат лихвите вообще.
              Инфлацията си върви, доходите все още растат повсеместно, лихвите 2,5-6%. Имотите поевтиняха измерено в долари с поне 10% в последната половин година. Живота продължава.
              Днеска мойта е ходила до един от изпълнителните в банката за да му каже че спрямо юробора който е в небесата е нужно да заложат огромни лихвени повишения за догодина
              Познай какъв е бил отговора,защото тя предварително е обявила че скоковете ще са много големи.
              Цитирам :"Имат пари,ще плащат няма къде да ходят,ние имаме допълнителни индексация които ще приложим....
              Това е отговор на шеф който одобрява бюджет на една от топ 5 банките в България
              Дотук с инфото
              Мисля че е доста изчерпателно

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                И аз го мернах това и се зачудих дали става въпрос за роднини на нашия Каврък?
                Няма нищо чудно ,има си хора за всичко ,важно е парата да се върти,Илийката има пари,не го мисли .Източили са някой лев голяма работа

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                  И аз нямам повишение по потребителския, но нямам и съобщения, че ще ми вдигат лихвата. Пълна тишина. Кредитът, обаче ми е кръстен "доверие" Ще видим.
                  Хууто, че на първи юли дохода ми се изстреля с номинал 40% от вноската по кредито, без моя инициатива. Така, че за лихвата, ми е през шпагата, като лятното увеличение на дохода ми, е цели 40% от цялата вноска. Гледам, сега и синдикатите се борят за същото за всички работещи.
                  упс, излъгах, увеличението е 36%, точно колкото ръстта на НИ в София за година. Сега го сметнах с точност.
                  Е то първо зависи на какви условия си, че да ти вдигат лихвите вообще.
                  Инфлацията си върви, доходите все още растат повсеместно, лихвите 2,5-6%. Имотите поевтиняха измерено в долари с поне 10% в последната половин година. Живота продължава.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                    Имаше лек спад последните месеци, но като цяло доходността е около 7%. Имаше два-три месеца стръмно нагоре. Войната и несигурността притесняват инвеститорите. Ето защо имам ежемесечни входове в два от фондовете, защото при спад влизам на добри нива. Но фондовете с голям дял в портфолиото на иновативни лекарствени терапии са много добре. Няма как, само коинаджиите прибират яко.
                    Фонд, специализиран върху отделен бранш/отрасъл, е обречен.Да не говорим, че те цакат с таксите. Няма фонд на този свят, който дългосрочно да бие индексите.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                      От офис до офис има разлика. Едно е да влязат двама за цял ден и да работят друго е 50 човека. Я вижте нотариусите как са по апартаментите и някак си съседите още живеят там.

                      Да раздвижа темата с нещо забавно: днес са ми дръпнали пари за ипотеката и интересно, нямам повишение. Пускаха писма за 0,5% ама засега нищо. Размина ми се разправията с банката и занимаването с другите неща, които им бях запланувал.
                      И аз нямам повишение по потребителския, но нямам и съобщения, че ще ми вдигат лихвата. Пълна тишина. Кредитът, обаче ми е кръстен "доверие" Ще видим.
                      Хууто, че на първи юли дохода ми се изстреля с номинал 40% от вноската по кредито, без моя инициатива. Така, че за лихвата, ми е през шпагата, като лятното увеличение на дохода ми, е цели 40% от цялата вноска. Гледам, сега и синдикатите се борят за същото за всички работещи.
                      упс, излъгах, увеличението е 36%, точно колкото ръстта на НИ в София за година. Сега го сметнах с точност.
                      Last edited by Bailor; 18.10.2022, 22:32.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                        Кво ше ми вземе бре, ка си ги представяш тез работи. Абе, вие се от изнудване разбирате. Тоз е набил пара която не е негова, ще разбера като се запозная после с него. Първата му работа бе на тоя с многото пара да му се подпишем двама че е свалил радиаторите и няма да ползва парно. Баровеца. С малко детенце се появи там.
                        Позната гледка, повечето бизнеси в бг са на името на подставени лица. Оня ден ми показват едно лапе с 5 ФЕЦ - а вече, хал хабер си нема от света но се води собственик на 20 фирми.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Manyyy1 Разгледай мнение

                          Да се готви красно село…

                          Строежът на "Гранд каньон" в "Младост" продължава, уверява инвеститорът

                          Максим Караджов
                          • Препоръчване
                          • Facebook
                          • Twitter
                          • Viber
                          • Още възможности за споделяне
                          • 18:08, 28 апр 21, 6212
                          • 25

                          © Максим Караджов Мегапроектът "Гранд каньон" на бул."Александър Малинов", макет.


                          Строителството на "Гранд каньон" в кв."Младост" е в действие и първите две сгради се реализират, заявиха от "ГК България" ЕАД, както е новото название на фирмата "Гаранти коза България". От компанията отговориха на "Дневник" след обявяването в несъстоятелност на турската "Гаранти коза Иншаат" от истанбулски съд. В София на "ГК България" има и втори мегапроект - на терена на бившия електрокарен завод в район "Красно село".
                          Това ми звучи като "Гаранция Коза Ностра", на "инвестиралите" чИститУ.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            Не.
                            В Яворов ,когато бяхме до БФС,над нас имаше RbNb,преди това беше офис,няма да ти казвам аварии,мизерии,няма на кой да се обадиш,не вдигат телефони,до нас точно по едно време се нанесе гледачка.Върволица от народ идваха да им гледа за пари .Пак нищо не можа да се направи .
                            Тоя дето е дал 400000евра за апарт нали се сещаш какви възможности има.
                            По скоро не е решил не взел и на Лева апартамента.
                            Такива хора освен пари имат и власт.
                            Кво ше ми вземе бре, ка си ги представяш тез работи. Абе, вие се от изнудване разбирате. Тоз е набил пара която не е негова, ще разбера като се запозная после с него. Първата му работа бе на тоя с многото пара да му се подпишем двама че е свалил радиаторите и няма да ползва парно. Баровеца. С малко детенце се появи там.
                            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                              И аз го мернах това и се зачудих дали става въпрос за роднини на нашия Каврък?

                              Коментар


                              • От фирмените сметки на двама бизнесмени в Карлово са били източени 115 000 лева чрез 23 транзакции по 5 000 лева преди около месец.... , разказва потърпевшият Илия Кавръков.
                                https://business.dir.bg/banki-i-fina...firmeni-smetki

                                Коментар

                                Working...
                                X