IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • 2020 година помните ли какво предсказах,след вируса война!


    https://www.bloombergtv.bg/a/8-novin...n-za-armagedon

    Армагедон !

    Коментар


    • Пускам безплатна анкета сред длъжниците.
      Давайте да залагаме с колко ще им вдигнат вноските по кредитите,100,200,300,400 лева и в проценти средно.
      Според мен до 6 месеца всеки теглил кредит ще плаща с едни 20 процента повече от колкото сега..

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
        А тия светофарчета следите ли ги? Сега отворих да погледна колко водичка още са глътнали пазарите...

        Данните за безработицата се оказаха прекалено добри и следващото увеличение от Фед се очертава да е пак с 0.75%. Долара го смятай 2.10

        Юлка ,баба Лагард ще извади дебелата сурвачка май,малии нашите ипотекари кръв ще плюят пред офисите на банките .

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

          Не знам, дали можеш да си представиш добре картината, която професорът рисува, но поантата е, че ако не си фаянсаджия или не бъркаш бетон на ръка, си умрял от глад, студ и Ковид 29.
          Може и таксиджия,в случая съм търговец ,изкарай справка ,за Германия сме едни от най платените специалисти,търговеца е като учителя ,няма как да го замениш.

          Коментар


          • А тия светофарчета следите ли ги? Сега отворих да погледна колко водичка още са глътнали пазарите...

            Данните за безработицата се оказаха прекалено добри и следващото увеличение от Фед се очертава да е пак с 0.75%. Долара го смятай 2.10

            Last edited by Julius_BG; 07.10.2022, 23:18.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
              Юлка, колегата е номиниран / и лидер за жълтата фанелка/, моля те не му създавай конкуренция :-))) Та дай да видим къде пише, че 60% от ПОКУПКО-ПРОДАЖБИТЕ са с ипотека в София?
              Хехе, ми че той вашият гуру - ангелът на ниските лихви Тошето - ги размята тия проценти бре!
              Съфорумецът може някъде на неговите изказвания да е попаднал, знам ли, да каже!?

              Тихомир Тошев, шеф на кредитна консултантска кантора, потвърди, че между 60% и 70% от сделките се финансират изцяло или частично с ипотечен кредит. "Останалите са кеш плащания".
              https://realnet.bg/edin-ot-tri-imota...s-gotovi-pari/

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                https://www.bloombergtv.bg/a/19-svet...a-rabotna-raka

                А,лондонския професор ми харесва...
                Богатите ще обедняват,бедните ще забогатяват,а цените на жилищата Ще ПАДАААт...ха ха,доста неочакван сценарии,но професора има железни доводи,демографията ....

                Мойта теза да вземем от богатите и да дадем на бедните е в ход,богатите ще бъдат бавно изтосквани без да се усетят..от тук нататък

                Що се отнася до тенденциите, които ще наблюдаваме през следващите десетилетия, проф. Гудхарт каза, че богатите ще изгубят много пари, защото лихвените проценти ще продължат да се понижават, макар сега бързо да нарастват. Цените на облигациите се сринаха наистина рязко, цените на жилищата ще намалеят, капиталовите пазари ще се понижат, така че богатите ще обеднеят, а недостигът на работна ръка ще означава, че особено неквалифицираните работници, с по-слабо образование ще бъдат по-добре заплатени. Бедните, които не притежават кой знае какви активи, ще имат по-високи доходи, а богатите ще обеднеят. Така че неравенството ще намалява двустранно.
                Не знам, дали можеш да си представиш добре картината, която професорът рисува, но поантата е, че ако не си фаянсаджия или не бъркаш бетон на ръка, си умрял от глад, студ и Ковид 29.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Децата са ми малки за такива преходи, а и ние не сме планинари и не гоним катерачески постижения. Няколко часа на чист въздух и игра сред природата стигат / дори и не ядем там кашкавал....просто разходка вместо в Южният/...
                  Няколко парцела са току що започнати, ама са наистина на километри нагоре.... Нямах идея, че е планирано и може да се строи....

                  Иначе мерси за съвета, не познавам маршрутите добре и ще ги обмислим за догодина повече.
                  Щом са малки, през Копитото е стръмничко за тях, но от Бялата Вода (малко след сараите на Доган) може да се ходи и по хубав коларски път през гората и пак се стига - 2 до 3 часа нормално темпо. Пълно е с дечковци там. После обратно с 63 или тъщата да дойде да ви вземе.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                    Другият път се размърдайте малко и походете пеша. От бар Шишарка качвате Копитото по стръмната пътека под лифта, после още 20 минути и сте на Златните. Стига с тези автомобили - в планината място за трошки няма. Добре, че бай Тошо е направил път дотам.

                    На Беловодски строи Доган чрез протежето си Краси Дюлгеров - нищо ново под слънцето. Булгаристан.
                    Децата са ми малки за такива преходи, а и ние не сме планинари и не гоним катерачески постижения. Няколко часа на чист въздух и игра сред природата стигат / дори и не ядем там кашкавал....просто разходка вместо в Южният/...
                    Няколко парцела са току що започнати, ама са наистина на километри нагоре.... Нямах идея, че е планирано и може да се строи....

                    Иначе мерси за съвета, не познавам маршрутите добре и ще ги обмислим за догодина повече.

                    Коментар


                    • https://www.bloombergtv.bg/a/19-svet...a-rabotna-raka

                      А,лондонския професор ми харесва...
                      Богатите ще обедняват,бедните ще забогатяват,а цените на жилищата Ще ПАДАААт...ха ха,доста неочакван сценарии,но професора има железни доводи,демографията ....

                      Мойта теза да вземем от богатите и да дадем на бедните е в ход,богатите ще бъдат бавно изтосквани без да се усетят..от тук нататък

                      Що се отнася до тенденциите, които ще наблюдаваме през следващите десетилетия, проф. Гудхарт каза, че богатите ще изгубят много пари, защото лихвените проценти ще продължат да се понижават, макар сега бързо да нарастват. Цените на облигациите се сринаха наистина рязко, цените на жилищата ще намалеят, капиталовите пазари ще се понижат, така че богатите ще обеднеят, а недостигът на работна ръка ще означава, че особено неквалифицираните работници, с по-слабо образование ще бъдат по-добре заплатени. Бедните, които не притежават кой знае какви активи, ще имат по-високи доходи, а богатите ще обеднеят. Така че неравенството ще намалява двустранно.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        То времето лети неусетно понякога... знаеш кога, ама и 20 да са били все тая / на връщане около 18 беше много зле, но на отиване безпроблемно/
                        Пътя на места е много зле, а в една зона са изкопали да кърпят вероятно. Тази година съм водил чаветата вече 5-6 пъти...кеф.....
                        По-интересното по темата е че има няколко строежа буквално в планината по пътя...с коли за стотици К пред тях..... Нямах идея, че може да се строи на тези места....

                        За кое съм сбъркал ? Имаш ли данните колко от продажбите са с ипотека ? Цифрата която гледаш е възможният максимум, а минимума е ...0 :-) Логичното е да се делне на 2, но е по-скоро на 3....:-)
                        Другият път се размърдайте малко и походете пеша. От бар Шишарка качвате Копитото по стръмната пътека под лифта, после още 20 минути и сте на Златните. Стига с тези автомобили - в планината място за трошки няма. Добре, че бай Тошо е направил път дотам.

                        На Беловодски строи Доган чрез протежето си Краси Дюлгеров - нищо ново под слънцето. Булгаристан.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Мъката е голяма и се чудят за коя сламка да се хванат, че да върви самозаблудата...
                          Вероятно греша, като разбивам илюзиите им....Ратко така каза и ми е време да спра :-) Да си вярват в квото искат....2039 не е толкова далеч :-)
                          Да, може би Ратко е прав. Но на тях няма да им повлияе, а за безпристрастните ( доколкото е възможно) участници в темата е полезно. Т.е. ползата я има, ако някой е в дилема.
                          Любопитното е че не излизат с нови доводи а се върти само есно и също: лихви, ипотеки, ковид, земетръс, сега война.
                          никакво въображение. :-)
                          ​​​​​​
                          ​​​​

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                            7402 Вписвания в агенцията са в графа Продажби, отделно са Вписвания на законни и договорни ипотеки.
                            Така дали е по-ясно, или юлий, лаконик и атани не можете да разделите на три магарета сламата?
                            Пс: Четири, извинявай джони че те пропуснах.
                            Мъката е голяма и се чудят за коя сламка да се хванат, че да върви самозаблудата...
                            Вероятно греша, като разбивам илюзиите им....Ратко така каза и ми е време да спра :-) Да си вярват в квото искат....2039 не е толкова далеч :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                              И бело имам. Най-добро качество. Държа го за специални случаи.

                              В Петък за 15 минути от Гоцето до морените? Пак излъга. За 15 минути не можеш само до Околовръстното да излезеш - имаш поне 2 брутални светофара само дотам. После по Беловодски през Бояна е ад. Към 17 километра са общо (минавал съм ги с колело, от центъра са около 20). Или твърдиш, че си карал със средна скорост 70 по тези павета, светофари, дупки и завои?

                              Да, ясно, и тук май "в пъти" сбърка.
                              То времето лети неусетно понякога... знаеш кога, ама и 20 да са били все тая / на връщане около 18 беше много зле, но на отиване безпроблемно/
                              Пътя на места е много зле, а в една зона са изкопали да кърпят вероятно. Тази година съм водил чаветата вече 5-6 пъти...кеф.....
                              По-интересното по темата е че има няколко строежа буквално в планината по пътя...с коли за стотици К пред тях..... Нямах идея, че може да се строи на тези места....

                              За кое съм сбъркал ? Имаш ли данните колко от продажбите са с ипотека ? Цифрата която гледаш е възможният максимум, а минимума е ...0 :-) Логичното е да се делне на 2, но е по-скоро на 3....:-)

                              ПП Джони, явно не си ходил натам скоро. Има доста места за събиране на отпадъци, но така или иначе хартията от кашкавала / насипният/ си е взимам с мен обратно и всичко дето е боклук...Не ми е проблем и давам пример на децата....
                              Last edited by pesimist4o na kvadrat; 07.10.2022, 21:56.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от antani Разгледай мнение

                                7402 Продажби, от които 1053 Законни ипотеки и 3392 договорни ипотеки или 60.05133747635774 %

                                07-09-2022.pdf (registryagency.bg)
                                7402 Вписвания в агенцията са в графа Продажби, отделно са Вписвания на законни и договорни ипотеки.
                                Така дали е по-ясно, или юлий, лаконик и атани не можете да разделите на три магарета сламата?
                                Пс: Четири, извинявай джони че те пропуснах.
                                Last edited by Zalmoxis; 07.10.2022, 21:46.

                                Коментар

                                Working...
                                X