IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

    А вие в Радомир нямате ли си хубава градина със зеленчуци, с плодни дръвчета, кокошки да снасят яйца, прасе за Коледа,

    Това много би облекчило разходите ви.

    Аз наскоро ходих в провинцията при леля ми (сестра на баща ми). Те произвеждат доста, но ми даде само 10 литра ракия, 2 буркана мед, малко грозде, малко домати, а аз си набрах орехи за една баклава. И туй то,

    Но трябваше да отида защото имаше работа по имота ми. И пак ще ходя по-натам.
    ти като отиде, какво занесе на леля ти?
    препоръка е

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Хаха , прасетата беха гоУема работа едно време...нема вече...
      Иначе да , може да се каже че съм стиснат в някаква степен. Не искам и очаквам от никой нищо в същото време....
      "може да се каже че съм стиснат в някаква степен. Не искам и очаквам от никой нищо в същото време...."
      Тук значи преценката ни е била правилна

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

        Аз ухо не обичам.

        Само мръвки, малко сланина и дроб. И да има и червено винце.
        Е,тука вече отиде на лукс гощавка ,нали ти обясних че и ухо трудно ще се откъсне ти чак пък и мръчки ,че и сланина и дроб ,и вино ии ..

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          Няма перфектни хора без косури....Часовника тиктака. Кой ще водиш по селските къщи ?
          Тя тази ми каза, че е готова заедно да чистим дворовете. Другият път мога да я взема с мен.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

            Песимиста и той е стиснат .
            Я го питай да идеш на прасе при него да помагаш,ако ти даде и едно свинско ухо да хапнеш на жар с една ракия пад добре ама и това ще е много .
            Аз ухо не обичам.

            Само мръвки, малко сланина и дроб. И да има и червено винце.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

              Песимиста и той е стиснат .
              Я го питай да идеш на прасе при него да помагаш,ако ти даде и едно свинско ухо да хапнеш на жар с една ракия пад добре ама и това ще е много .
              Хаха , прасетата беха гоУема работа едно време...нема вече...
              Иначе да , може да се каже че съм стиснат в някаква степен. Не искам и очаквам от никой нищо в същото време....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение


                В момента няма по-желано от една криза и на ниво ЦБ,дори обикновенните хора го искат -тези които са умни де .
                Кризата е и шанс да почнеш бизнес защото ще получиш евтин труд,евтини суровини и материали ,евтин наем,добра среда за оформяне на цена ,за да можеш да имаш добри обороти например и много още неща .
                Ех, ама си личи отдалече, че си въртял бизнес по време на криза. Айде сега се върни и си прочети пак удебеленото и помисли хубаво върху взаимноизключващите се понятия.

                Направо описа мечтата на комуниста капиталист. - Евтин труд, евтин наем, суровини и материали И разбира се - ДОБЪР ОБОРОТ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                  Тя леля ми е малко стисната, въпреки че преди време баща ми й пълнеше колата яко. Те по провинцията много се стискат и пестят здраво.

                  Новата мадама, с която излизах, също не е ОК, но няма да споделя в кое отношение. Държи се странно.
                  Няма перфектни хора без косури....Часовника тиктака. Кой ще водиш по селските къщи ?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                    Такива домати за да ги отгледаш трябват ежедневни грижи. Само не казвай, че всеки ден ходиш от Гоцето да ги поливаш. Май пак послъга. А кокошинците от Лидъла в Гоцето ли ги купуваш?
                    През ден се поливат....има бунар и помпа.....зависи и от времето какво е....може и през 2....Не ги гледам аз. Не е далеч до акъла да се сетиш...Моят дял в работата е към 10% / не е нула/.... Ако си пропуснал навсякъде пишех в множествено число....
                    От кокошинците има складови запаси....:-)
                    Last edited by pesimist4o na kvadrat; 11.10.2022, 14:48.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                      Тя леля ми е малко стисната, въпреки че преди време баща ми й пълнеше колата яко. Те по провинцията много се стискат и пестят здраво.

                      Новата мадама, с която излизах, също не е ОК, но няма да споделя в кое отношение. Държи се странно.
                      Песимиста и той е стиснат .
                      Я го питай да идеш на прасе при него да помагаш,ако ти даде и едно свинско ухо да хапнеш на жар с една ракия пад добре ама и това ще е много .

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
                        За обикновеният човек няма нищо по-безрисково и леснодостъпно от имотите за отърване от хартията....
                        Това е Бай-Ганъовското мислене на хората от малките градове и села
                        Така са го учили,така си знае
                        2008 същите приказки ги слушахме и видяхме какво стана
                        След това 14 напразни години за имотите да достигнат цените от тогава и сега пак РЕЗЕТ и още 20г в киреча

                        И след 20 год ,като останем 3-4млн и от тях 1.5млн+ цигани ще те питам на кой ще ги продаваш тея кочини,като и сега има леглова база за 10млн +++
                        А тогава излишъка ще е такъв.че на 1 циганин ще се падат 3 кочини
                        Демографията Е фактор.Голям фактор

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Градинка малка има...доматите са извънземни направо - няма такива по пазарите на каквато и да било цена / биволско сърце и Идеал сортове на 30-40 години и си пазим семената, Нямаш представа какъв кеф е да гледаш малкото ти чаве да заръфа един от корена и целите бузи и дрехи да са в домати.....:-) Дръвчета има безкрай / имот 5+ декара/ но плододайните са малко защото са стари вече и трябва да се подновят. Тази година орехите бяха слаби, след 2-3 седмици мушмолите ще са готови....Ябълки набрахме 2 щайги в неделя - присадка от фуджи семка....топ са отново без аналог по магазините...
                          Нищо не се пръска и се ползва само естествена тор /кокошинци/
                          Животни няма освен вързано куче.....
                          Всичко това се прави не за намаляване на разходите , а за КАЧЕСТВО, което не мога да купя за никакви пари...просто го няма о пазара и магазините.... Там се продава химия на макс и дълготрайни сортове удобни за продажба и залежаване..... Биволското сърце за няколко дни ако не се изяде почва да се скапва / не е пръскан нищо/ и е сложен за съхранение с мека обвивка....

                          Леля ти добре е направила и не ти е дала хич малко неща....
                          Евго крайно време е да оставиш мачовците на мира, и да си земеш некоя сгодна кака без да си толкова претенциозен....има безкрай такива.....
                          Такива домати за да ги отгледаш трябват ежедневни грижи. Само не казвай, че всеки ден ходиш от Гоцето да ги поливаш. Май пак послъга. А кокошинците от Лидъла в Гоцето ли ги купуваш?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                            Знаеш кой продава на загуба - само този, който е принуден. Сега остава въпроса, каква точно ще бъде кризата у нас и колко хора реално са се надценили. Решат ли централните банки да печатат пари отново в рамките на година-две, корекцията ще е в рамките на 20-30%. Което много хора ги устройва, мен включително, защото имат немалък жилищен фонд, но и свободен кеш. Срив от 50% не устройва никой, защото това означава колапс на икономиката. Дори Кавръков не знае какво си пожелава с такива апокалиптични прогнози. При среден живот на сградите около 80г - 50% спад означава, че две поколения собственици са работили и изплащали залудо.
                            Айде глупости пак на амбразурата -срив от 50% устройва всички без изключение дори повишителите защото за тях това са възможности ,за всички хора това е като да изпиеш лъжица очистително и после да си нов човек .
                            Какво са 50% е въпроса ?- И отговора е прост също -тези процените са една справедлива пазарна цена ,реалната стойност ,защото както каза и Калин Христов "Имаме грешки на паричната и фискалната политика. При предлагането вървяха постоянни трендове на свиване на работната сила. В България работната сила се свива с 90 хил. души на годишна основа. Води до това работниците да получават по-голяма сила спрямо работодателите, особено висококвалифицираните. Имаме увеличение на работните заплати в частния сектор много над увеличението на цените. Но това е съчетано с намаляване на производителността/Имаш изкуствена лоша инфлация която води до криза !/“, каза още подуправителят на БНБ.-поради този фактор цените на жилищата се ДИСКОНТИРАТ СЛЕД КАТО ПАРИТЕ ИМАТ ЦЕНА ВЕЧЕ !
                            Ама си ги плещите едни ей така на кило ,пак без грам разум .
                            В момента няма по-желано от една криза и на ниво ЦБ,дори обикновенните хора го искат -тези които са умни де .
                            Кризата е и шанс да почнеш бизнес защото ще получиш евтин труд,евтини суровини и материали ,евтин наем,добра среда за оформяне на цена ,за да можеш да имаш добри обороти например и много още неща .

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                              Тая скрънза леля ти...само 10 кила ракия ти дала.
                              Те ползват голям наш двор с вода. И произвеждат доста ракия от нашите лози и това е нещо като рента (10 литра за 1 г),

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                Градинка малка има...доматите са извънземни направо - няма такива по пазарите на каквато и да било цена / биволско сърце и Идеал сортове на 30-40 години и си пазим семената, Нямаш представа какъв кеф е да гледаш малкото ти чаве да заръфа един от корена и целите бузи и дрехи да са в домати.....:-) Дръвчета има безкрай / имот 5+ декара/ но плододайните са малко защото са стари вече и трябва да се подновят. Тази година орехите бяха слаби, след 2-3 седмици мушмолите ще са готови....Ябълки набрахме 2 щайги в неделя - присадка от фуджи семка....топ са отново без аналог по магазините...
                                Нищо не се пръска и се ползва само естествена тор /кокошинци/
                                Животни няма освен вързано куче.....
                                Леля ти добре е направила и не ти е дала хич малко неща....
                                Евго крайно време е да оставиш мачовците на мира, и да си земеш некоя сгодна кака без да си толкова претенциозен....има безкрай такива.....
                                Тя леля ми е малко стисната, въпреки че преди време баща ми й пълнеше колата яко. Те по провинцията много се стискат и пестят здраво.

                                Новата мадама, с която излизах, също не е ОК, но няма да споделя в кое отношение. Държи се странно.

                                Коментар

                                Working...
                                X