IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

    що не взе и да пипнеш нещо качествено
    Бертраме, какво искаш да пипна, като всичко ми е качествено? Ти що не пипна?
    Двустайката ми в Слатина е между парк и училище. Локация, извънмерна. Всеки месец по пощите от 20г. се лепят обяви "купувам апартамент".
    При балона 2008-ма, апарта ми се предлагаше 55000€ на офертна, сега подобен, се предлага на 123000€ на офертна. Ще взема да предложа на щерка ми, след 15г. да вземе да го шитне на някой понижител на 270000€ на офертна, че да не се занимава с имоти повече момичето, ама надали ще иска.
    Аз квото съм искал, пипнах го. Купих си на топлок в Бургас, окрупних си магазинчето, сега ми трябва само един гараж, като понижителите срутите цените

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

      В Акра има една единствена асфалтирана улица - главната. Хората си определят срещи - "на асфалта". Няма банкет, няма нищо, асфалтът свършва, както дойде. Другите улици са като на село. Газираната вода е 5 евро. Пият от локвите. Какво злато, какви мини, какъв гуверньор? Сигурно има злато и мини, ама ганайците не са и чували за тях. Англичаните са им изпили соковете. Гана е първата държава, освободила се от колониално господство. И сега са си колония. Англичаните така действат. Можем само да гадаем, без особено напрягане, къде отива златото.
      A ти какво си правил там и коя година е било?

      щото тука излизат повече улици с асфалт, не за друго

      https://en.wikipedia.org/wiki/Accra
      Last edited by Arana; 15.10.2022, 22:24.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

        Всеки гледа да прекара държавата, защото самата държава прекарва всеки.
        Виж сега-и аз също го имам описаният манталитет, така че не съм привърженик на по-високи данъци .Но поне ми е ясно, че като са такива данъците и пътищата и градската среда ще ни е мизерна. Ама на много хора хем не им се плаща повече, хем реват, че пътищата не били оправени, тротоарите разбити и така нататък. Безплатно е само сиренето в капана за мишки. На другите места си плащаш ако искаш качество насреща.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

          Страшно висока беше 11 години с лихви по ипотеки 2-3 %
          що не взе и да пипнеш нещо качествено
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

            Данък 330 долара месечно в посочения от теб линк. Застраховка 70 долара, ама то всеки разумен човек би застраховал имота си.Не знам в България жилищата да имат специална протекция от Бог,та да не се застраховат,особено ако живееш в блок,където съществува риск да ти пострада имота не само ако нещо се случи в него, ами и в този на съседите. Отгоре,отдолу, отстрани, дори през няколко етажа понякога.
            Така че застраховката я вади от разходите. Излиза 4000 долара годишно данък за имота.Не е малко, но при положение, че средната заплата е 4400 долара това е около 4 процента от годишния доход на едно семейство.
            За сметка на високия данък,заплатите са още по-високи.Така е по-развитият свят-плащаш по-скъпо,ама и печелиш много. В България са ниски данъците ,ама и заплатите са 5 пъти по-ниски.
            Тук националните ни герои са Андрешко,Хитър Петър и Бай Ганьо. Все тарикати на дребно,които гледат да прекарат държавата и да плащат ниски данъци, ако въобще платят. Ама като излязат навън карат по пътища с дупки, по разбити тротоари и мизерна градска среда.
            Всеки гледа да прекара държавата, защото самата държава прекарва всеки.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

              Не,нещо не си в час с историята на града дето обитаваш,което още повече говори за произхода ти.
              В нашия район още от турско са си строили вили само най-богатите турци и чорбаджии,заради чистия въздух,от Витоша,и теченията през Овча Купел,всичко е било градини и ако някой се съмнява дори и сега е пълно с овощни дръвчета дори по булевардите ги има,череши,дюли,и т.н.
              Докато Редута са били калища и са си пасли там овцете и добитъка,където си ти .
              Накаврък, роден съм, израстнал съм в София и познавам почти всички квартали дори със затворени очи да ме пуснеш, щото съм ги кръстосвал много. Врелите-некипели можеш да ги пускаш на Миродес примерно. Щом за втори път пускаш небивалици, утре ще постна една очеизваждаща справка за кварталите. Вили в красната хехе, близо до Витоша хеехехе, за Овча купел донякъде си прав....там имам магазин по- голям от твоята детска стая при майка ти
              Last edited by Bailor; 15.10.2022, 21:43.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                Хахахаха, добре, че циганската красна поляна е "част" от софийския център хахаха хахахаааааааа, утре ще включа навито от моята къща до св.неделя и от твоя блок до св. Неделя, за да видим кой за колко се разхожда

                ПП Аз за десет минути пеша съм до метростанция "театрална", до "св. Неделя", не съм засичал, но утре с точност ще ги споделя за да стане точно ясно.
                Не,нещо не си в час с историята на града дето обитаваш,което още повече говори за произхода ти.
                В нашия район още от турско са си строили вили само най-богатите турци и чорбаджии,заради чистия въздух,от Витоша,и теченията през Овча Купел,всичко е било градини и ако някой се съмнява дори и сега е пълно с овощни дръвчета дори по булевардите ги има,череши,дюли,и т.н.
                Докато Редута са били калища и са си пасли там овцете и добитъка,където си ти .

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                  Дал съм ти линк и там изрично е написано за въпросната къща какви данъци са платени в последните няколко години

                  Подобна информация за дъжимите данъци има май на всичките им сайтове за имоти и то не е случайно
                  Данък 330 долара месечно в посочения от теб линк. Застраховка 70 долара, ама то всеки разумен човек би застраховал имота си.Не знам в България жилищата да имат специална протекция от Бог,та да не се застраховат,особено ако живееш в блок,където съществува риск да ти пострада имота не само ако нещо се случи в него, ами и в този на съседите. Отгоре,отдолу, отстрани, дори през няколко етажа понякога.
                  Така че застраховката я вади от разходите. Излиза 4000 долара годишно данък за имота.Не е малко, но при положение, че средната заплата е 4400 долара това е около 4 процента от годишния доход на едно семейство.
                  За сметка на високия данък,заплатите са още по-високи.Така е по-развитият свят-плащаш по-скъпо,ама и печелиш много. В България са ниски данъците ,ама и заплатите са 5 пъти по-ниски.
                  Тук националните ни герои са Андрешко,Хитър Петър и Бай Ганьо. Все тарикати на дребно,които гледат да прекарат държавата и да плащат ниски данъци, ако въобще платят. Ама като излязат навън карат по пътища с дупки, по разбити тротоари и мизерна градска среда.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение



                    Кавръчето в Красна поляна ли е? Че те там преди години направо ги подаряваха апартаментите. Приятел взе за 42кЕ двустаен. Сега са надули цените, но заради общата тенденция, не че има много желаещи да се натискат за старите блокове. Жалко, проспал е момента.
                    Е, той го знае, той спи вече 5 години и философства, докато спи. 2017-2018-та имаше оферти за него в Банишора. Мои бивши колеги и приятели купиха големи апарти на страхотни цени, дето действително пеша може да стигнеш св. Неделя за 30м. На 700€ са ми предлагали на ул. "Странджа". Но аз си имам и апартамент и къща в София. Трябваше ми на морето, щото съм морски човек. В красната съм живял като дете и квартала, както и тях ги познавам добре. Баба ми, като отиваше на пазар, викаше :"Отивам до града". Същото важеше и за слатинската ми баба, да не си помисли, че е подигравка
                    Last edited by Bailor; 15.10.2022, 21:28.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                      Българската народна банка :

                      Лихвите по всички кредити ЩЕ СЕ УВЕЛИЧАТ.....ЗНАЧИТЕЛНО !!!!!

                      https://m.dir.bg/business/banki-i-fi...at-znachitelno
                      Очератава се ЕДНА ГОДИНА СЕЧ !!!!!
                      Чакай бре? Нали само малко беше? Откъде излезе тва "значително" сиа?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                        Ти ли ще говориш за зимата и печки, като си под "Факултета", където се топлят с дрехи от кофите хахаха. Редута е с повече нови блокове и малко къщи. Кюмур може да ползват единици, аз съм на пелети примерно. Тротоарите ги ремонтират. Един такъв чисто нов тротоар направиха този месец на съседна улица. В Красная поляна, тротоарите и блоковете са на 50 години. Ако в Слатина са утайка, в Красна поляна , където все още спи при мама Накавръка, живеят човекободобни селяндури и безброй тъмнозелени


                        Кавръчето в Красна поляна ли е? Че те там преди години направо ги подаряваха апартаментите. Приятел взе за 42кЕ двустаен. Сега са надули цените, но заради общата тенденция, не че има много желаещи да се натискат за старите блокове. Жалко, проспал е момента.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                          Напротив-няколко пъти написах,че според специализираният сайт Нумбео цените на жилищата в Кълъмбъс през 2022г са 2200 долара квадрата.В София са 1800 долара,ама в тях влизат и общи части и се продават на замазка новите жилища, така че цените са сходни.
                          И данъците не са 3 процента ,а наполовина. За 20 години са 50 хиляди долара данъци.Ама при техните заплати за 20г ще си спечелил над 2 милиона долара. Ама викаш 50 хиляди са проблем.
                          Ганьо все гледа да се не мине и да плати малко пари, а не вижда възможността да направи много пари. Ама хората затова емигрират в САЩ-да правят пари.
                          Дал съм ти линк и там изрично е написано за въпросната къща какви данъци са платени в последните няколко години

                          Подобна информация за дъжимите данъци има май на всичките им сайтове за имоти и то не е случайно

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                            Знаеш ли кое най-циничното? За всичко това си има дълга във времето предистория. Но го приписаха на ковида и на войната. Нищо от това не би могло да повлияе само по себе си. Всичко бе една отработена операция по манипулация на възприятията. Виновни са ковидът и войната. Ако не беше Путин, BASF щеше да асфалтира улиците на село.
                            Да заповяда Agfa-Gevaert у софийското равно поле.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                              https://www.pariteni.bg/novini/rabot...ersonal-243938

                              Компаниите попнаха да съкращават персонал !


                              Компании започнаха със съкращаване на персонал Проблемът ще се задълбочава с напредването на есента и най-вече през зимата
                              Знаеш ли кое най-циничното? За всичко това си има дълга във времето предистория. Но го приписаха на ковида и на войната. Нищо от това не би могло да повлияе само по себе си. Всичко бе една отработена операция по манипулация на възприятията. Виновни са ковидът и войната. Ако не беше Путин, BASF щеше да асфалтира улиците на село.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                                Ха ха х аха ха ха...
                                Красна поляна е да не кажа единствения квартал в София в който редовно се мият улиците .
                                Второ горе във Факултета ходят по добре облечени от теб,а колите дето ги карат ти не може и да си ги позволиш.
                                Искам да дойдеш в квартала и да идем и да видим ннаколко прозореца на първите етажи има решетки и после да се качим на ония баири без инфраструктура дето обитаваш о да видим че на всеки първи че дори и втори етаж сте с решетки като в зандан,що ли ?
                                Улиците ни са широки с локални,и огромни тротоари ,а улица Добротич не замръзва през зимата защото инфраструктурата на ТЕЦ Земляне минава от там,а теца отдавна е на природен газ.
                                Всичко свети и блести,Красна поляна винаги е бил и ще остане част от централната част на София и за едни 30 мин пеша съм на Света Неделя ,а ти ще си останеш винаги сред селяците ,защото квартала който обитаваш е забутан и няма никаква комуникация с града.
                                Хахахаха, добре, че циганската красна поляна е "част" от софийския център хахаха хахахаааааааа, утре ще включа навито от моята къща до св.неделя и от твоя блок до св. Неделя, за да видим кой за колко се разхожда

                                ПП Аз за десет минути пеша съм до метростанция "театрална", до "св. Неделя", не съм засичал, но утре с точност ще ги споделя за да стане точно ясно.
                                Last edited by Bailor; 15.10.2022, 20:55.

                                Коментар

                                Working...
                                X