IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

    Кой ще си вкара парите в банка при тази инфлация? Ако лихвата не стане поне 10%, няма кой да им даде пари. Печатницата спря.
    Е как кой, Камиларя Лихва по депозити 10% само през крив макарон, видите ли я - значи иде '97а

    Коментар


    • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение
      Времето на ниските лихви приключи...

      Слагаййте каските и търсете възможности...

      2.66% потребителски как е? Да ти нашокам канчето брокерастко без каска

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

        това няма да свърши добре
        после ще измислят нещо и инфлацията ще избие тавана
        трябва много внимателно да се следи и купува, когато е тихо, защото рано или късно пак ще пуснат принтерите
        проблема ти (както и на мнозинството тук) е че не схващате кога да продавате. Имотя е стока, кофти стока при това - и се купува, наема, отдава или продава според ситуацията.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Julius_BG
          Не обичам да давам лична информация... завършил съм финанси, но работата ми е само косвено свързана с тях. Като хоби ми остана правенето на макроикономически анализи, но и за това напоследък нямам време. Тая година 2 семестъра бях поканен като хоноруван преподавател в СУ на едни магистри /по Еразъм/, но понеже и това не ми е основна дейност съм им дарил целия си хонорар да си обновят малко базата и оборудването, но и за тях нямам време и догодина не планирам да водя лекции...
          Браво, широко скроен и готов да се себераздава!
          Пример достоен за подражание. Бъди здрав!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Julius_BG
            Не обичам да давам лична информация... завършил съм финанси, но работата ми е само косвено свързана с тях. Като хоби ми остана правенето на макроикономически анализи, но и за това напоследък нямам време. Тая година 2 семестъра бях поканен като хоноруван преподавател в СУ на едни магистри /по Еразъм/, но понеже и това не ми е основна дейност съм им дарил целия си хонорар да си обновят малко базата и оборудването, но и за тях нямам време и догодина не планирам да водя лекции...
            Един от малкото достойни хора в тази държава!
            Да си жив и здрав!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

              Няма да се подпомагат тея в неплатежоспосбоност. Лагард и министрите днеска се разбраха да подпомагат всеки над определен праг на спреда на доходност без оглед на платежоспособност и инфлация (двата фактора които пазара гледа за цени).

              https://www.bloomberg.com/news/artic...eads#xj4y7vzkg

              Това е против закона, против мандата и против собственото разбиране на ЕЦБ за техните цели. Няма вече закони и икономически правила. Кой е платежоспособен и кой не се определя само от това дали Лагард ще ти помогне или не.

              И като стана дума за това - България без помощ от ЕЦБ как точно ще оцелее следващата година. За банките говоря в частност? Нали ще спрат да дават ипотеки, колко време мислиш могат да изкарат така?
              Противоречиш си, в предходния пост пишеш за подпомагания при рецесия, а сега се оказва, че са спредовете на облигациите и то само над определени прагове т.е. по-малки за заделяне суми.
              България е с малка задлъжнялост, така че голяма разлика в спреда не очаквай! Банките имат достатъчно ипотеки, за да печелят ще вдигат лихвите. Доенето вече започна, само ти ли не си разбрал? Лошото е, че ще трябва да увеличават сумата по депозитите, което означава още по-високи лихви по ипотеките!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Julius_BG
                Не обичам да давам лична информация... завършил съм финанси, но работата ми е само косвено свързана с тях. Като хоби ми остана правенето на макроикономически анализи, но и за това напоследък нямам време. Тая година 2 семестъра бях поканен като хоноруван преподавател в СУ на едни магистри /по Еразъм/, но понеже и това не ми е основна дейност съм им дарил целия си хонорар да си обновят малко базата и оборудването, но и за тях нямам време и догодина не планирам да водя лекции...
                Браво! Малко са хората като теб, които даряват! Поздравления!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                  Грешно разчиташ сигналите и затова си обречен да губиш. Ще се подпомагат тези, които са в неплажоспособност, но не и тези, които са в рецесия! Правиш ли разлика? Сега ще е пикът на инфлацията и тя ще влезе в норма към краят на 2023г., възможна е дори дефлация. Тези които не продават сега макар и с отсъпка, а отложат с година може да изгубят повече от 50%. В Европа доминото започва да пада с доста бърза скорост и страната ни не може да бъде остров на стабилноста, защото нямаме икономическата свобода и финансовият ресурс да отстояваме това. Всеки сам решава, но заблудите ти са очевидни, зашото ФЕД вече действат решително, а ЕЦБ без значение дали искат ще следват! Нямат избор!
                  Няма да се подпомагат тея в неплатежоспосбоност. Лагард и министрите днеска се разбраха да подпомагат всеки над определен праг на спреда на доходност без оглед на платежоспособност и инфлация (двата фактора които пазара гледа за цени).

                  https://www.bloomberg.com/news/artic...eads#xj4y7vzkg

                  Това е против закона, против мандата и против собственото разбиране на ЕЦБ за техните цели. Няма вече закони и икономически правила. Кой е платежоспособен и кой не се определя само от това дали Лагард ще ти помогне или не.

                  И като стана дума за това - България без помощ от ЕЦБ как точно ще оцелее следващата година. За банките говоря в частност? Нали ще спрат да дават ипотеки, колко време мислиш могат да изкарат така?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                    Понеже давате за пример Щатите... /и специално за Manyy понеже искаше фазите/ образователния курс продължава... Част от нещата по-долу в Щатите ги учат механично в курсовете по финанси, но с разни математически модели може доста точно да се прогнозират, защото паниката, отчаянието и приемането на действителността също следват своя сценарий. Пазарите си имат собствена психология и колкото е по-фин даден пазар - толкова по-бързо протичат отделните фази. Имотния е най-инертния пазар, респективно и фазите при него са най-бавни. Извадил съм ви изказванията на David Lereah - бившият главен икономист на Националната асоциация на брокерите на недвижими имоти (NAR) и най-високопоставеният човек, който до последно отказваше да приеме фактите и отричаше очевидното!
                    ==========
                    "Всички прогнози за срив на имотите са не само безотговорни, но и отявлено погрешни!" - Фаза No. 9 "Отричане";
                    "Активността на продажбите вече е на устойчиви нива!" - Фаза No. 11 "Завръщане към нормалното";
                    (това е фазата, която идва непосредствено след т. нар. "Бул-трап")
                    "Продажбите са на високо плато!"... заговорили се за плато - работата е отекла! - Фаза 12 "Страх";
                    "Ние сме в процес на меко приземяване / софт-лендинг!" - Фаза No. 13 "Капитулация";
                    "Най-лошото вече е зад гърба ни!" - това се наблюдава в случаите, когато има втори "Бул-трап";
                    (нещо като втора фаза тип "Завръщане към нормалното")
                    "Ние сме в истинска имотна рецесия!" - Окончателно признание / Фаза No. 14 "Отчаяние"!

                    ==========
                    Спадът никога не е праволинеен и еднократен! Не очаквайте да се събудите един ден и офертите в имот.бг да са наполовина по-ниски. Дори на борсата, която е другата противоположност на имотния пазар - спадът пак не е еднократен, а минава през същите фази с временни повишения, но като цяло тенденцията и тогава беше надолу /и за много по-кратко време, разбира се/ - т. нар. double-bubble! С преминаването от една фаза към друга изнервеността на част от играчите ще расте някои от тях до последно ще отказват да приемат реалността /между другото къде изчезна Frosty, че ми беше много забавен/ докато други ще почнат да ни убеждават, че сами са предупреждавали за неща, които са отричали...

                    Колега сложих ти плюс.Кавръка пита какво образование имаш.Според мен си математик .Познах ли?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                      Понеже давате за пример Щатите... /и специално за Manyy понеже искаше фазите/ образователния курс продължава... Част от нещата по-долу в Щатите ги учат механично в курсовете по финанси, но с разни математически модели може доста точно да се прогнозират, защото паниката, отчаянието и приемането на действителността също следват своя сценарий. Пазарите си имат собствена психология и колкото е по-фин даден пазар - толкова по-бързо протичат отделните фази. Имотния е най-инертния пазар, респективно и фазите при него са най-бавни. Извадил съм ви изказванията на David Lereah - бившият главен икономист на Националната асоциация на брокерите на недвижими имоти (NAR) и най-високопоставеният човек, който до последно отказваше да приеме фактите и отричаше очевидното!
                      ==========
                      "Всички прогнози за срив на имотите са не само безотговорни, но и отявлено погрешни!" - Фаза No. 9 "Отричане";
                      "Активността на продажбите вече е на устойчиви нива!" - Фаза No. 11 "Завръщане към нормалното";
                      (това е фазата, която идва непосредствено след т. нар. "Бул-трап")
                      "Продажбите са на високо плато!"... заговорили се за плато - работата е отекла! - Фаза 12 "Страх";
                      "Ние сме в процес на меко приземяване / софт-лендинг!" - Фаза No. 13 "Капитулация";
                      "Най-лошото вече е зад гърба ни!" - това се наблюдава в случаите, когато има втори "Бул-трап";
                      (нещо като втора фаза тип "Завръщане към нормалното")
                      "Ние сме в истинска имотна рецесия!" - Окончателно признание / Фаза No. 14 "Отчаяние"!

                      ==========
                      Спадът никога не е праволинеен и еднократен! Не очаквайте да се събудите един ден и офертите в имот.бг да са наполовина по-ниски. Дори на борсата, която е другата противоположност на имотния пазар - спадът пак не е еднократен, а минава през същите фази с временни повишения, но като цяло тенденцията и тогава беше надолу /и за много по-кратко време, разбира се/ - т. нар. double-bubble! С преминаването от една фаза към друга изнервеността на част от играчите ще расте някои от тях до последно ще отказват да приемат реалността /между другото къде изчезна Frosty, че ми беше много забавен/ докато други ще почнат да ни убеждават, че сами са предупреждавали за неща, които са отричали...

                      Перфектен анализ.
                      Перфектен.
                      Адмирации..
                      Няма ги ни Бонки,ни Купи,ами Лева и той се подаде на паниката,от страх купи съмнителни земи и имоти в Плевен,само и само да спасявал кеша,това се случи буквално преди месец някъде.
                      Бонка ,агресивно ме нападаше без причина(може би още тогава в знаела какво се случва),сега изчезна яко дим,бяха прокламации за еврото,как лихвите щели да са ниски,как и тази година нейната прогноза за още и още поскъпване била в ход,онзи банския инвеститор и той им лижеше подметките от умиление ,без капчица мисъл,вместо да се радва че ще купи и той...абе пълен смях,трагедия бих казал

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                        Точно това е трагедията на купувача. Докато не се изтрие от главите на хората очакването за популистки проинфлационни правителства и централни банки, никой няма да продава на по малко от 3-годишни инфлации печалба. Сега с 15% инфлация, по 3 = 45% печалба е средното очакване на закупуващите сега. И съответно по-ниско за купилите преди това. Очакването за инфлация се изтрива само със безнадеждно продължителна рецесия. А ние още преди рецесията имаме заявено обещание от ЕЦБ че ще купуват бондове на закъсалите.
                        Грешно разчиташ сигналите и затова си обречен да губиш. Ще се подпомагат тези, които са в неплажоспособност, но не и тези, които са в рецесия! Правиш ли разлика? Сега ще е пикът на инфлацията и тя ще влезе в норма към краят на 2023г., възможна е дори дефлация. Тези които не продават сега макар и с отсъпка, а отложат с година може да изгубят повече от 50%. В Европа доминото започва да пада с доста бърза скорост и страната ни не може да бъде остров на стабилноста, защото нямаме икономическата свобода и финансовият ресурс да отстояваме това. Всеки сам решава, но заблудите ти са очевидни, зашото ФЕД вече действат решително, а ЕЦБ без значение дали искат ще следват! Нямат избор!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                          https://m.investor.bg/novini/534/a/l...godini-354318/

                          Лихвите по ипотечните кредити в САЩ с най-рязък скок от 35 години В последно време покупката на собствено жилище става все по-трудна особено за тези, които го правят за първи път
                          това няма да свърши добре
                          после ще измислят нещо и инфлацията ще избие тавана
                          трябва много внимателно да се следи и купува, когато е тихо, защото рано или късно пак ще пуснат принтерите
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                            https://m.investor.bg/novini/534/a/l...godini-354318/
                            Лихвите по ипотечните кредити в САЩ с най-рязък скок от 35 години В последно време покупката на собствено жилище става все по-трудна особено за тези, които го правят за първи път.
                            Понеже давате за пример Щатите... /и специално за Manyy понеже искаше фазите/ образователния курс продължава... Част от нещата по-долу в Щатите ги учат механично в курсовете по финанси, но с разни математически модели може доста точно да се прогнозират, защото паниката, отчаянието и приемането на действителността също следват своя сценарий. Пазарите си имат собствена психология и колкото е по-фин даден пазар - толкова по-бързо протичат отделните фази. Имотния е най-инертния пазар, респективно и фазите при него са най-бавни. Извадил съм ви изказванията на David Lereah - бившият главен икономист на Националната асоциация на брокерите на недвижими имоти (NAR) и най-високопоставеният човек, който до последно отказваше да приеме фактите и отричаше очевидното!
                            ==========
                            "Всички прогнози за срив на имотите са не само безотговорни, но и отявлено погрешни!" - Фаза No. 9 "Отричане";
                            "Активността на продажбите вече е на устойчиви нива!" - Фаза No. 11 "Завръщане към нормалното";
                            (това е фазата, която идва непосредствено след т. нар. "Бул-трап")
                            "Продажбите са на високо плато!"... заговорили се за плато - работата е отекла! - Фаза 12 "Страх";
                            "Ние сме в процес на меко приземяване / софт-лендинг!" - Фаза No. 13 "Капитулация";
                            "Най-лошото вече е зад гърба ни!" - това се наблюдава в случаите, когато има втори "Бул-трап";
                            (нещо като втора фаза тип "Завръщане към нормалното")
                            "Ние сме в истинска имотна рецесия!" - Окончателно признание / Фаза No. 14 "Отчаяние"!

                            ==========
                            Спадът никога не е праволинеен и еднократен! Не очаквайте да се събудите един ден и офертите в имот.бг да са наполовина по-ниски. Дори на борсата, която е другата противоположност на имотния пазар - спадът пак не е еднократен, а минава през същите фази с временни повишения, но като цяло тенденцията и тогава беше надолу /и за много по-кратко време, разбира се/ - т. нар. double-bubble! С преминаването от една фаза към друга изнервеността на част от играчите ще расте някои от тях до последно ще отказват да приемат реалността /между другото къде изчезна Frosty, че ми беше много забавен/ докато други ще почнат да ни убеждават, че сами са предупреждавали за неща, които са отричали...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                              Чак инвеститор е силно казано- още се уча в този сектор. Аз се съмнявам за голям спад на имотите при тази инфлация- по скоро го виждам като забавяне на повишението или оставане на тези цени . Между другото същата маломерка като тази която взех март за 57 000 евра в същия вход преди 2 седмици се продаде за 70 000 евра .
                              Точно това е трагедията на купувача. Докато не се изтрие от главите на хората очакването за популистки проинфлационни правителства и централни банки, никой няма да продава на по малко от 3-годишни инфлации печалба. Сега с 15% инфлация, по 3 = 45% печалба е средното очакване на закупуващите сега. И съответно по-ниско за купилите преди това. Очакването за инфлация се изтрива само със безнадеждно продължителна рецесия. А ние още преди рецесията имаме заявено обещание от ЕЦБ че ще купуват бондове на закъсалите.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                                Чак инвеститор е силно казано- още се уча в този сектор. Аз се съмнявам за голям спад на имотите при тази инфлация- по скоро го виждам като забавяне на повишението или оставане на тези цени . Между другото същата маломерка като тази която взех март за 57 000 евра в същия вход преди 2 седмици се продаде за 70 000 евра .
                                Аве то преди 2 седмици и коина беше 35к ама я виж днес 20, Nasdaq тогава беше с 6,5% повече. Дори една седмица вече е много време.

                                Коментар

                                Working...
                                X