IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

    вероятно става дума за данък само на земята.
    ботчо ги знае нещата с данъжите на недовършеното, той да каже, какво плаща
    кат поп си плащам - 20лв данък(с 75% отстъпка става 5лв) и 80лв такса смет (миналата година беше 40лв мамицата им на елин пелинци). Ама па зимата си имам САМ голяма кофа со смет дето я чистят всеки понеделник.
    Ако имаш ток/вода "служебно" ти начисляват такса смет че и со задна дата, че и глоба ти слагат. 2 дена ги псувах ама се оправих - платих си половин такса смет когато не съм живял + отпадна глобата от 500лв, ма ми взеха 100лв лихви да ге
    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

    Коментар


    • По линия на зеленото и "аз инвеститора го познавам и не ползва кредити" - масова практика е всеки нов строеж да се почва през едно оод или еоод със смешен капитал, което еоод след приключването на строежа може да се продаде,замрази или фалира все тази, но гаранции и тн отпадат. И не е само това - по този начин рискът се прехвърля изцяло на главите на купуващите на зелено.

      Когато пазарът е силен и се започват обект след обект и на всеки започнат обект има табела " фирма едикоя си търси парцели за жилищно строителство в района" има постоянно зелени продажби и паричните потоци вървят. Обаче парите са харчат не винаги по най-ефективния начин и за конкретния обект.

      Ако репортажи като този по нова започнат да излизат и по други медии нещата със сектор зелно рязко ще се усложнят.
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
        вероятно става дума за данък само на земята.
        Предполагам земята е на инвеститора ( дори да е ипотекирана към банка като залог). Та инвеститора си плаща данъка на земята. Той ще прехвърли земята на собствениците при Акт 16, защото няма полза да е негова. Последните 2 двустайки, които купих на зелено и едвам не изгорях през 2008 бяха точно по тази схема. Ма знам ли, случаи всякакви.


        Коментар


        • https://fakti.bg/bulgaria/735791-fin...-po-ipotekite#
          Финансов експерт: Можем да очакваме, че ще гоним нива от 2-3% ръст на лихвите по ипотеките

          "Тук моят съвет е всеки да провери в договора си за кредит дали неговият лихвен процент се формира на база основен лихвен процент, което означава дали автоматично ще му се повиши вноската или вноската е базирана на статистиката на БНБ за лихви по депозитите, по-скоро няма да се случи сега, а след Нова година", каза още Йордан Генов.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

            Мдааа.... плащаш ипотека, плащаш наем и за капак при акт 14 плащаш и данъци. Последното не го знаех, дали е така?
            вероятно става дума за данък само на земята.
            ботчо ги знае нещата с данъжите на недовършеното, той да каже, какво плаща
            препоръка е

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

              Кво ревът бунаците? Някой да им е виновен че кълват на гола голеничка кукичка?
              Мдааа.... плащаш ипотека, плащаш наем и за капак при акт 14 плащаш и данъци. Последното не го знаех, дали е така?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение
                В момента по Нова ТВ дават перипетите на зеленото строителство. Една група изгорели в Пловдив стоят на тъмно и студено навън, подсмърчат и говорят пред камера. Вече 2 додини имот нямат, платили са 90-100%, имат АКТ 14 и даже вече плащат и данъци на нероден Петко.

                Семейства твърдят, че не са получили апартаменти, които са купили преди години - Общество - България - Здравей, България - NOVA
                Кво ревът бунаците? Някой да им е виновен че кълват на гола голеничка кукичка?
                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение
                  В момента по Нова ТВ дават перипетите на зеленото строителство. Една група изгорели в Пловдив стоят на тъмно и студено навън, подсмърчат и говорят пред камера. Вече 2 додини имот нямат, платили са 90-100%, имат АКТ 14 и даже вече плащат и данъци на нероден Петко.

                  Семейства твърдят, че не са получили апартаменти, които са купили преди години - Общество - България - Здравей, България - NOVA
                  Това казах и вчера на Ратко,младосткия мишок,и в никакъв случай не искам да се приема като заяждане ,тук напоследък коментирахме няколко сгради зарязване и то зарязани сега ,преди година,две ,има една не малка в Люлин 1 без разрешение за ползване населена но нямат разрешение акт 16,голямата на Каблешков и Борис ,дето постнах линка,вчера колежката ми каза за онези къщи над Околовръстното ,сега и това в Пловдив,всеки ден почнаха да излизат мизериите от сегашния балон,а най страшното е че все повече никой не знае още колко и в какви размери ще са изгорелите

                  Коментар


                  • В момента по Нова ТВ дават перипетите на зеленото строителство. Една група изгорели в Пловдив стоят на тъмно и студено навън, подсмърчат и говорят пред камера. Вече 2 додини имот нямат, платили са 90-100%, имат АКТ 14 и даже вече плащат и данъци на нероден Петко.

                    Семейства твърдят, че не са получили апартаменти, които са купили преди години - Общество - България - Здравей, България - NOVA
                    Last edited by БОНВИВАН1; 02.12.2022, 08:45.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                      ее, верно бе!
                      казвай сега, къде е добре да се взима и как става отдаването дистанционно.
                      данъци е ясно, че ще крием
                      На лични . selena ако не пазиш мейла веднага ти го пускам. Не е толкова просто.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                        +++

                        Ратко, споменавал съм тука в темата, че идилията ще настане, когато имаме пари да купуваме навън и отдаваме под наем. Както те дърпат от нашата икономика, чрез големи хипермаркети и фирми работодатели. Така и ние да дърпаме отвън, чрез имотите. Тогава мнението ни ще има тежест и ще сме до някаква степен независими. Не само финансово. Щото като ти надуят цените на храната, ти ще им вдигнеш наемите у странско. Тогава ще сме в положение кой-кого, а не както сега в поза партер.

                        За малки народи това е единствения шанс да не бъдат "асимилирани". Евреите са го направили много преди нас, но имат лоша световна репутация. Нашия коз е именно в това.
                        Става. Но не за всеки. Управление, езикова бариера, контрол, вярно, има фирми за това, но като цяло е за професионалисти.
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                          Този да не би да е от тугедърчетата, че на такъв ми прилича ?
                          не знам, но тоя човек не си намери място на стола и все на една кълка въртеше да седне.
                          на втората, от трите минути, които гледах, вече си мислех, че ще рекламира препарат за хемороиди.
                          препоръка е

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
                            Много пораженческо мислене и поведение и много слабо самочувствие,...после защо някои не купуват имоти...то е видно, като бял ден
                            като бях малък мишок, дедо ми ме наставляваше;
                            - и запомни, момче, мека пишка имот не купува
                            а аз такъв;
                            - дядо, дядо, а какво е имот
                            препоръка е

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

                              А добър ден. Аз ти трябвам. Съвсем сериозно го казвам. Не си рекъл не съм го уредила. С ресурс разполагаш.
                              ее, верно бе!
                              казвай сега, къде е добре да се взима и как става отдаването дистанционно.
                              данъци е ясно, че ще крием
                              препоръка е

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                                Абе нали приказката беше всичко било различно и на финала ,хоп резултата пак същия ,всичко е различно ,тоя път така нямало да стане ,ала ,бала ,но както виждаме ония горе си затягат финансите ,виждаме и нашето заспало БНБ се събуди и изпрати ОЛП във въздуха рязко ...така че какво да говорим
                                Аз такова нещо не съм говорил ! Аз казвам ,ще ни прецакат пак всички , по параграф !

                                Коментар

                                Working...
                                X