IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

    Тогава бях редник, сега ефрейтор.
    Мислех някои за капитани, ама те били част от гората.
    ;-)
    я виж дали имаш съобщение
    препоръка е

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
      https://www.investor.bg/a/527-svyat/...sreshtu-rusiya

      България трябва да бъде подготвена за евентуална ескалация на войната в Украйна, защото граничи с двете враждуващи страни през Черно море, посочи Спиридон Спиридонов
      Ники ,кво стана с долара ......?!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

        явно си бил новобранка тук в далечната 2017
        Тогава бях редник, сега ефрейтор.
        Мислех някои за капитани, ама те били част от гората.
        ;-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от MrCurious Разгледай мнение

          Сериозно ли от 2016та ги опъва тези локуми?
          Че то тогава трябваше да си бавно развиващ, че да очакваш спад..
          Ооо, Берти е предпазлив направо с прогнозите - ,,може, ама може и да не стане така". В този стил прогнозираше той.
          Тук имаше едни ултраси понижители, те от 2013 и 2014 запяха в хор. 198€ на паветата и други афоризми. Изчезнаха в нелегалност, други никове нароиха. Стана армия на перона. Никой от тех не купи. Само Джони превъртя един във Вазов за отрицателна бройка и затърси на Козяк. Ама там беше 2000€ квадрата още 2016 някъде.
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

            Да, потвърждавам. Подведен по двамата Берти и Кавръка, за малко да не купя 2017. Бях в дилема..., Не че щях да ги обвиня, че не съм. Мое решение си е.
            Но фактите са такива. Локуми, ластици, кой щял да плува без гащи и т.н.
            Ако ги бях слушал, щях да купя една стая по-малко или да не купя.
            Пу, пу..


            ​​​​
            явно си бил новобранка тук в далечната 2017
            препоръка е

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
              https://www.bloombergtv.bg/a/17-v-ra...hte-se-zasilva

              Още един братче на песимиста,само че истински песимист...


              Все повече домакинства не могат да обслужват задълженията си. Тенденцията с увеличаването на лошите бързи кредити ще се засилва в бъдеще. Този тренд се задълбочава и постепенно ще обхване потребителските кредити, а след това най-вероятно и част от жилищните. Това каза Стойне Василев - финансов консултант и основател на Smartmoney.bg, в предаването "В развитие" на Bloomberg TV Bulgaria с водеща Вероника Денизова.
              "Надявам се банките сега да са преценили по-добре рисковете си и да не се увеличава опасно дела на необслужваните кредити. Това, което повечето икономисти очакват, е че през 2023 година ние ще навлезем в рецесия. Ще има забавяне в икономиката, а за обикновения човек това означава намаляване на доходите, много хора ще останат без работа, ще се намалят бонусите и ще отпаднат част от социалните придобивки. Тогава хората, които не са си направили добре сметката, ще имат проблеми. Ще пострада и банковата сфера и икономиката като цяла. Не искам да съм песимист, но ние сме в началото на този процес и е добре да го следим".

              При рецесия и особено при стагфлация, когато има намаляване на БВП и в същото време висока инфлация, което се очаква в следващите 5-10 години да е над средноисторическото ниво в Европа, е добре да помислим по-рано за оптимизиране на нашите разходи и особено в частта с кредитите, каза Василев.
              Стойне има акъл и като цяло нещата които казва са така. Тези с " бързите кредити" са най- пропадналата част от обществото и участието им в пазара на имоти се свежда до това да продадат нещо ако получат в наследство, те не са купувачи. Иначе за пестенето и ограничаването на излишните разходи пак като цяло е така, но без кредит средностатистическия българин със заплата 1000-2000 лева посмъртно не може да си купи жилище в София, даже не може да спести за увеличението на цената през годините докато спестява. Иначе всеки си има ниво на толерантност към риска, но без определен риск почти нищо не се получава в живота

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                имам човек за плочки, вик, окачени тавани и др.
                много читав, но уговорки за след нова година
                само през мен срещу незначителна комисионна
                Ти какъв си плъх хитър..
                сега пък комисионна... :-)
                ​​​​​​Дай цени на кв.м. на лични. Ще ми трябва за пролетта някъде.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от MrCurious Разгледай мнение

                  Сериозно ли от 2016та ги опъва тези локуми?
                  Че то тогава трябваше да си бавно развиващ, че да очакваш спад..
                  Да, потвърждавам. Подведен по двамата Берти и Кавръка, за малко да не купя 2017. Бях в дилема..., Не че щях да ги обвиня, че не съм. Мое решение си е.
                  Но фактите са такива. Локуми, ластици, кой щял да плува без гащи и т.н.
                  Ако ги бях слушал, щях да купя една стая по-малко или да не купя.
                  Пу, пу..


                  ​​​​

                  Коментар


                  • имам човек за плочки, вик, окачени тавани и др.
                    много читав, но уговорки за след нова година
                    само през мен срещу незначителна комисионна
                    препоръка е

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Жонка, ама стига си гледал в канчето на другите.... Като дойде 2050 се надявам да имам 5-+ внуци ,,,Все ще има кой да ми ползва имотите. И към този моемнт и моите имоти ще са стари и ще имат нужда от основен ремонт в някаква степен.
                      Това което бавно загрявате или направо хич което е най-вероятно защото никога не сте имали собствен имот, който да сте правили е юе основен ремонт до тула като разходи е 50%+ до към 100 % от строителните разходи за построяване. Т.е. в много случаи е по-добре всичко да се бутне и построи наново....дори и да излезе малко по-скъпо защото основният ремонт е само локална кръпка , а старото си остава старо....
                      За къща на село пък особено е направо задължително.
                      Разбирам, че в центъра ще има исторически сгради или комунистически бункери, които ще карат и по 200 години, но останалото не е добре да минава стотака....
                      И пак пропусна основната част - а именно КОЙ ще прави тези ремонти и строежи ? Знаеш ли че чакам по половин година МНОГО близки приятели да ми оправят апартите ...идват събота неделя само заради мен иначе за 2 години напред са заети... Това сега...., а след 20 години кой ще работи бре Жонка ? Няма да се изненадам плочкадвийте да започнат да печелят двойно на програмистите.....и от там сещай се....:-)
                      По последното изречение.

                      Тук много от пишещите няма да повярват, но мой познат ми работещ в ИТ/БПО ( не е кол център и не е копи пейст работа) компания на не лоша заплата си направи фирма за строителни ремоти. Вярно човека е инженер и има основата, но това дори мен ме учуди, при все че сравнявахме заплати на плочкаджии и ит-та и се шегуваме по темата.
                      Та май ще се наложи да му ползвам услугите, че от тия майстори, които ангажирах преди не останах мнпго доволен. Дайте някакви читави майстори?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Берти, ама ти още от 2016 сриваше имотиту с десетки проценти....не от 2018...Не се стеснявай да си го припомниш :-)
                        Сериозно ли от 2016та ги опъва тези локуми?
                        Че то тогава трябваше да си бавно развиващ, че да очакваш спад..

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                          ее, са, то резултата накрая е важен а не от колко време пишеш за него
                          като упорстваш, все някога ще стане
                          Това са само 6г.несбъднати прогнози. Какво са това за арменец сключил 20 сделки за покупка на ЗЗ за люцерна, докато прокламираше да се купуват акции на АТЕРА, която ударно продаваше земи през това време и акциите им падаха

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                            трябва тогава да си приложи самолечение
                            За съжаление е това положението. Хора повярвали на разни гурута, че за тях ще има достъпни имоти в европейска столица, са толкова изпушили от невъзможността това да се случи, че са готови на всякакви саможертви. Хора, осъзнайте се, като вие няма възможност да закупите, някое поколение след вас, дали, трето или четвърто ще има възможност да изплува от наема. Верно, няма да ви спомня с добро или въобще няма да си спомня за подобен несретник, но може да успее.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Берти, ама ти още от 2016 сриваше имотиту с десетки проценти....не от 2018...Не се стеснявай да си го припомниш :-)
                              ее, са, то резултата накрая е важен а не от колко време пишеш за него
                              като упорстваш, все някога ще стане
                              препоръка е

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                                Вариант 1: ако продавачите има къде да сложат парите си

                                В момента една от основните причини собствениците да не продават апартаментите си, е, че няма къде да сложат парите от продажбата. Вече описахме този проблем в предходна наша статия. Накратко, собствениците казват: “Ако парите от продажбата ги сложа в банка на 0% лихва, инфлацията ще ги изяде много бързо.

                                Точно! Кой ще си продаде имота срещу обезценяващи се токени наречени "фиатни пари" с неограничен маркет кап?
                                Бетерчо, знаеш ли от колко години им го пишем туй и не вдяват.... Ето, аз мога да продам буквално утре апарт с номинална печалба по 3 за 6 години и ПОСЛЕ ?! Кво да прая кеша ? Крипто ли да купя :-)))))
                                Единствените, които продават са такива с ВЕЧЕ наместен кеш за нещо друго. Няма такъв който да продава ей така за номинална пИчалба. Лошото е че това се отнася и за строители.... Продават толкова колкото им трябва да построят, а другото седи до момента когато им потрябва кеш....

                                Коментар

                                Working...
                                X