IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

    Ми, не ! Няма лични решени при този пазар ! Може да искаш да са такива, но не са
    Добре, ти нали метна старата жена в Гео Милев,остави ни нас просто смъртните да си теглим за грешките

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение

      Мисля че при започване на преговори между Руснаци и Украинци инфлационните натиск ще спадне на глобално ниво. И след това следва помпа и чак след това криза.

      А защо мисля че ще има преговори за мир.
      Всички има какво да губят и вече взе да им писва дори не участващите в конфликта.

      Украинците яко ще зъзнат и зъзнат в момента и ще прявят каквото им кажат американците, и все пак постигнаха някакви воени успехи.
      Руснаците се чудят как да излезнат от ситуацията в която сами се вкараха.
      САЩ и те са притиснати от високите лихви при нов висок скок на лихвите по облигациите може да стане напечно.
      Останалият свят също страда от високите лихви отделно скъпият долар им създава други проблеми.
      Така че преговорите за мир ще охладят облигационият пазар и от там примката върху глобалната икономика ще се отпусне.
      Преговори за мир как ги виждаш без териториални отстъпки ?
      Твоя сценарий беше валиден до 3,4 месец от старта на войната. Сега вече е късно.
      За мен риска е глобален конфликт защото времето което мина заформи много голяма спирала от която трудно се излиза с мирни преговори.
      Я кажи Русия какво ще отстъпи без Путин да му хвръкне главицата ?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

        Отиваме в лични решения и казуси които не искам да коментирам.
        Ми, не ! Няма лични решени при този пазар ! Може да искаш да са такива, но не са

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

          Отново бъркаш ,но това не е лошо Дори и да се върнат цените на имотите преди пандемията точно ти си загубил ! Пишем ,че имаш проблем от 2017 - 2018 г. много далеч от пандемията и цените тогава. Какво ще ти помогне ? Могъл си да купиш тогава , но "не си намерил " какво те кара да мислиш ,че сега ще намериш ? !!!
          Отиваме в лични решения и казуси които не искам да коментирам.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

            следил ли си как се разви лихвената политика на ФЕД преди Лимън
            сега са много резки, тогава бяха 2 години по 0.25 кротко и оптмистично и редовно повишение и икономиката яко бумтеше
            трябваше и доста време да се 'сгъне' после знаем какво стана

            мисля си, че на 0.25 да слязат като стъпка след още 3-4 повишения и нещата ще са на масови фалити на тия свикнали на кредити и рефинансиране и тн

            иначе за пол волкър трудно, че има много повече дълг от тогава в порядъци и с високите технологи всичко се случва много по-динамично, но определено живеем в интересни времена
            Мисля че при започване на преговори между Руснаци и Украинци инфлационният натиск ще спадне на глобално ниво. И след това следва помпа и чак след това криза.

            А защо мисля че ще има преговори за мир.
            Всички има какво да губят и вече взе да им писва дори не участващите в конфликта.

            Украинците яко ще зъзнат и зъзнат в момента и ще прявят каквото им кажат американците, и все пак постигнаха някакви воени успехи.
            Руснаците се чудят как да излезнат от ситуацията в която сами се вкараха.
            САЩ и те са притиснати от високите лихви при нов висок скок на лихвите по облигациите може да стане напечно.
            Останалият свят също страда от високите лихви отделно скъпият долар им създава други проблеми.
            Така че преговорите за мир ще охладят облигационият пазар и от там примката върху глобалната икономика ще се отпусне.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
              Моя залог е за дълга криза плюс действия на ЦБ в стил Пол Волкър.
              Страха от инфлацията е толкова голям че счупването на икономиката е цел номер 1.
              Историята над 50 години го е доказала.
              Цените на жилищата ще се върнат на нивата от преди пандемията.
              Това е.
              Отново бъркаш ,но това не е лошо Дори и да се върнат цените на имотите преди пандемията точно ти си загубил ! Пишем ,че имаш проблем от 2017 - 2018 г. много далеч от пандемията и цените тогава. Какво ще ти помогне ? Могъл си да купиш тогава , но "не си намерил " какво те кара да мислиш ,че сега ще намериш ? !!!
              Last edited by Дюри; 08.12.2022, 00:56.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение

                Не се ли усещаш че вече ФЕД почва да намалява процента на покачване на лихвите. До сега Ако имаше нещо да се случва вече трябва да се е случило в реалната икономика.
                Виж сега ФЕД намалява агресията във вдигането на лихвите но не спира да ги вдига.
                Уж си Майстор а не знаеш че когато нивото на инфлацията мине 5 % тогава много,много си загазил ако си Централен банкер ,защото тогава тя винаги е много трудно да бъде свалена без агресивни действия и дълъг период на свиване и на баланси и на държане високи лихви.
                В момента ние вървим към криза,ти чакаш да сме се били възстановява ли следващите 2 години.Нещо никаква логика няма в тезата ти,пак питам нито имаш безработни,нито имаш нулев растеж или отрицателен,кога беше в криза кога ще се възстановяваш от нея ???
                Тепърва отиваме към някакъв вид стагнация,за да се свие тая инфлация банките ще бъдат безкомпромисни защото риска е финансов апокалипсис и те са наясно с това.
                Последните изявления и от Щатите и от ЕЦБ са такива,дори да забавим със 50 пункта вместо 75 да не се бърка че спираме,това ти казват и това правят и никой не ти е казал къде ще спрат.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение

                  Не се ли усещаш че вече ФЕД почва да намалява процента на покачване на лихвите. До сега Ако имаше нещо да се случва вече трябва да се е случило в реалната икономика.
                  следил ли си как се разви лихвената политика на ФЕД преди Лимън
                  сега са много резки, тогава бяха 2 години по 0.25 кротко и оптмистично и редовно повишение и икономиката яко бумтеше
                  трябваше и доста време да се 'сгъне' после знаем какво стана

                  мисля си, че на 0.25 да слязат като стъпка след още 3-4 повишения и нещата ще са на масови фалити на тия свикнали на кредити и рефинансиране и тн

                  иначе за пол волкър трудно, че има много повече дълг от тогава в порядъци и с високите технологи всичко се случва много по-динамично, но определено живеем в интересни времена
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                    Моя залог е за дълга криза плюс действия на ЦБ в стил Пол Волкър.
                    Страха от инфлацията е толкова голям че счупването на икономиката е цел номер 1.
                    Историята над 50 години го е доказала.
                    Цените на жилищата ще се върнат на нивата от преди пандемията.
                    Това е.
                    Моите 5ст ,че Волкър само го споменават някои но такъФ сценарий няма да видим . Ако нещата продължават тъй малко по на североизток , зануляването ще е през война ,ма такава ,че тука 99% ще акат в гащите .Тогава вс дефицити ще се изпарят през хиперинфлацийка и на помощ ще дойдат виртуалните валутки !
                    Ако ли не {то по добре} ще ни баламостват със справяне но инфлацийка ще има сериозна и то няколко годинки и в крайна сметка ще е прикрита хиперинфлацийка , що ,сещайте се ......
                    ПП Всичко което ви прожектират отвсякъде е диверсия ! Що , а де .....
                    Last edited by pa4anga; 08.12.2022, 00:42.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      Ти изобщо осъзнаваш ли какво написа ?
                      Очаквал икономическо възстановяване следващите 2 години?
                      От какво ще се възстановиш като в момента безработицата и в Щатите и в Европа е на рекордно дъно,ха ха ???
                      Я пак повтори ?
                      За да се възстановиш от нещо ,трябва да се е случило нещо,в момента криза няма,така че кога и за кога и от какво ще се възстановяваш ?
                      Не се ли усещаш че вече ФЕД почва да намалява процента на покачване на лихвите. До сега Ако имаше нещо да се случва вече трябва да се е случило в реалната икономика.

                      Коментар


                      • Моя залог е за дълга криза плюс действия на ЦБ в стил Пол Волкър.
                        Страха от инфлацията е толкова голям че счупването на икономиката е цел номер 1.
                        Историята над 50 години го е доказала.
                        Цените на жилищата ще се върнат на нивата от преди пандемията.
                        Това е.

                        Коментар


                        • 6000,

                          В Импулса са много точни хората! Проблемът е, че в условия на затягане от страна на ЦБ - драматично затягане при това се получава вакуум в тех-сектора и стартъпите въобще, а те имат афинитет към този сегмент. Ще бъдат трудни 1-2-3 години (надявам се не повече), но като знам кой как управлява мисля, че в крайна сметка ще са ок.
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение
                            Тези които очакваха да паднат имотите спрямо кеша направиха две основна грешки.
                            Първо , това което не знаеха че е исторически имотите няма как да падна два пъти с 50 процента последователно за толкова къс период от 10 години или малко повече. Това никога и никъде не се случвало.
                            За спад от 20 процента не говорим няма смисъл.

                            Просто всички бяха свидетели на миналата криза и им даваше основание да се надъхат от ,,опита си,, че и следващата ще е такава.
                            Второ
                            Така че ако все пак си решил и чакаш да падат имотите в кеш . Кеша трябва да е в най сигурните валути. В случая швейцарски франк , долари към тях трябва задължително да се добави 20 процента от най истинският кеш Злато
                            Така че при такъв портофейл в момента ситуацията щеше да има съвсем друг характер.

                            Но нашите колеги решиха че толкова ги разбират нещата оставиха кешо да дреме при банкерите във евро и лева за лихвичка.

                            И нека не съм само локумаджия.
                            Нека просто видим курсове те на долара , швейцареца златото спрямо еврото от периода 2016-2017. Горе долу от тогава почва голямото дърляне за спад на имотите и че са в балон.


                            Когато говоря за кешов портфейл имам предвид по възможност на сигурно място не в някоя банка в БГ или в нейн трезор.

                            Лично аз очаквам икономическо възстановяване в следващите две години и еврото да поскъпне спрямо франка и долара.
                            Това според ме не важи много за златото там може да се пазари на корем.
                            Ти изобщо осъзнаваш ли какво написа ?
                            Очаквал икономическо възстановяване следващите 2 години?
                            От какво ще се възстановиш като в момента безработицата и в Щатите и в Европа е на рекордно дъно,ха ха ???
                            Я пак повтори ?
                            За да се възстановиш от нещо ,трябва да се е случило нещо,в момента криза няма,така че кога и за кога и от какво ще се възстановяваш ?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                              Не забравяй че Берти за много компании е предсказвал ама сега само за Алтерко се сеща щото така му изнася

                              Преди година даваше акъл да се купува Импулса сега си трае

                              Бил казвал и за златото еми то след тая инфлация има ли нещо да не е поскъпнало
                              Аз си трая щото не е ок да се лала ! Но някои пикаят срещу вятъра !

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение
                                Тези които очакваха да паднат имотите спрямо кеша направиха две основна грешки.
                                Първо , това което не знаеха че е исторически имотите няма как да падна два пъти с 50 процента последователно за толкова къс период от 10 години или малко повече. Това никога и никъде не се случвало.
                                За спад от 20 процента не говорим няма смисъл.

                                Просто всички бяха свидетели на миналата криза и им даваше основание да се надъхат от ,,опита си,, че и следващата ще е такава.
                                Второ
                                Така че ако все пак си решил и чакаш да падат имотите в кеш . Кеша трябва да е в най сигурните валути. В случая швейцарски франк , долари към тях трябва задължително да се добави 20 процента от най истинският кеш Злато
                                Така че при такъв портофейл в момента ситуацията щеше да има съвсем друг характер.

                                Но нашите колеги решиха че толкова ги разбират нещата оставиха кешо да дреме при банкерите във евро и лева за лихвичка.

                                И нека не съм само локумаджия.
                                Нека просто видим курсове те на долара , швейцареца златото спрямо еврото от периода 2016-2017. Горе долу от тогава почва голямото дърляне за спад на имотите и че са в балон.


                                Когато говоря за кешов портфейл имам предвид по възможност на сигурно място не в някоя банка в БГ или в нейн трезор.

                                Лично аз очаквам икономическо възстановяване в следващите две години и еврото да поскъпне спрямо франка и долара.
                                Това според ме не важи много за златото там може да се пазари на корем.
                                + 1

                                Коментар

                                Working...
                                X