IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    Както на Запад. Ще купуват тези няколко процента с кеша и ще ги отдават на касиерките под наем.
    Това се опитвам да обясня, че нашите условия не са като на Запад. Нашите богаташи не са достатъчни, за да поддържат пазара, просто неравенството е твърде голямо и богаташите са относително малко. И както казах, ще се наложи да купите по 20 имота.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

      е как кой байлора има десетки левове и не само той. Ще носсят пазара на раменете си като Атлас
      Байлора каза че в момента насочва капитал в яхтени инвестиции.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

        Няма да живее в милионния град тогава. И кой ще забележи ако от 30 станат 40 или дори 50% тъмни прозорци? Защото ако не може да се плаща 1000 лв вноска, как аджеба ще се плащат 1000 лв наем?
        Това е добро решение използвано масово на Запад и в Америка. Хората живеят на 10-20 до 50 км от големите градове. Много по-евтино е. Тогава може и да са собственици...пак с ипотека.
        Вноската и наема не са еднакви както ги пишеш, особено при 8% лихва. Сам си сметни ако искаш 1000 лева наем сега е за апарт на стойност 300 000 лева. При 8% лихва само тя е 2000 лева на месец + главницата + данъците+ амортизацията и ремонтите, мебели, електроуреди и т.н.... Несравними неща.
        И сега идва ''забавната'' част привнесена от Запад - докато се опитваш да събереш кеш за първоначална вноска за ипотека трябва да плащаш наем....и след всичките разходи не остава достатъчно.
        Отново ще напомня имам наематели БЕЛИ ЗападноЕвропейци. Знам от първо лице как са нещата през които са минали , а именно живот от заплата до заплата ... на нула....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

          Трябва и щипка функционална грамотност, за да се разбере какво съм написал. Да се чете с разбиране, т.е. не само да се разпознават буквите, но и да се осмисля какво пише.
          Аха, ясно, този постинг си го написал, единствено от липса на аргументи в продънената ти теза, а придружаващите емотиконки, са признак на негативна емоция към опонента, само, че емоцията е нещо невеществено.
          За разлика от специалистите по всичко, аз съм преподавател и разни лаладжии, неаргументирани, будят в мен, само съжаление, за грамотност от всякакъв вид, сме на парсеци...
          Last edited by Bailor; 17.12.2022, 20:56.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

            От целия анализ не разбрах само кой ще купува имотите, щом няма да са касиерките, които са мнозинството от хората.
            П.П.: За някои читатели да обясня, че "касиерките" са обобщен образ.
            е как кой байлора има десетки левове и не само той. Ще носят пазара на раменете си като Атлас
            Last edited by bertram; 17.12.2022, 20:54.
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

              От целия анализ не разбрах само кой ще купува имотите, щом няма да са касиерките, които са мнозинството от хората.
              П.П.: За някои читатели да обясня, че "касиерките" са обобщен образ.
              е нали много обичате да правите сравнения със запада
              кой купува в западните и дори источните столици, м?
              ми, който има пари бе, специалисчо.
              https://www.youtube.com/watch?v=dK1TBBmwqsQ
              който нема, плаща наем и пише прогнози по форумите.
              Last edited by ratten; 17.12.2022, 20:50.
              препоръка е

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                Хаха, то бива специалист....трагедия. Все съм виждал целеви ипотечни кредити, но такива, предназначени за касиерки не съм виждал
                Трябва и щипка функционална грамотност, за да се разбере какво съм написал. Да се чете с разбиране, т.е. не само да се разпознават буквите, но и да се осмисля какво пише.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

                  От целия анализ не разбрах само кой ще купува имотите, щом няма да са касиерките, които са мнозинството от хората.
                  П.П.: За някои читатели да обясня, че "касиерките" са обобщен образ.
                  Както на Запад. Ще купуват тези няколко процента с кеша и ще ги отдават на касиерките под наем.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Всъщност богатата класа се формира и е формирана да речем при строителите. Има поне 100 от тях с 8-9 цифрено състояние...може и 10 не съм сигурен. Те държат 95% от терените подходящи за строителство. Всичко зависи от тях.
                    Започвайки от касиерките до средните меринджеи няма да могат да си купуват имоти в София освен в Ботунец и подобни ще могат единствено да наемат / тези които все още нямат/ Разликата между двете групи е че касиерките ще наемат панелка в Дружба, а меринджеите нова тухла в Ливадите. Така както е на Запад.
                    Този процес ще се засили особено много при повишаване на лихвите защото 7-8% лихва по ипотечка, 10% инфлация са повече от 10% намаление на цените на имотите за тези групи спямо сега. Имотите за тях ще станат по-недостъпни.
                    А и дори някоя касиерка да си купи нещо откъде ще вземе 50К+ за ремонт ? Тези хора И у нас са обречени да са наематели. Същото е като на Запад - няма как да изкарат от Заплата достатъчно кеш за първоначална вноска за ипотечка, която при по-високи лихви направо ги потапя / най-проста бакалска аритметика 120К заем 8% лихва са 800лева на месец само за лихвата... знам че глвницата намалява.....и лихвата съответно, но да не задълбавам/ Освен това след 2025 като започнат да идват по няколкостотин лева сметки за ток лятото, а зимата по хилядарка ще им стане още по-невъзможно....
                    Не разбирам защо си въобразявате, че този икономически модел позволява на всеки да е собственик на жилище в милионен град. НЕ МОЖЕ....
                    От целия анализ не разбрах само кой ще купува имотите, щом няма да са касиерките, които са мнозинството от хората.
                    П.П.: За някои читатели да обясня, че "касиерките" са обобщен образ.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                      Да,ама в момента не е така.В другите градове масово се изкупуват апартаменти от гастарбайтери.Купуват ги и изобщо не ги привеждат в годен за живеене вид.Даже преди време в тая тема някой беше постнал статия за един мъж от Кърджали, който бил закупил 4 имота от работа в чужбина и сега събирал пари за пети.И това е масово явление.
                      Хората искат да се приберат като се пенсионират. Тогава и ще ремонтират.
                      Вероятно имат и минимална надежда , че и децата им ще се върнат с тях...утопия...
                      Въобще пре*бан живот, Съчувствам им на тези хора, но не са имали друг избор....
                      А с тези пари дето тук купуват макар и непотребни провинциални имоти / за пенсия са по-добре от София често/ там където са не могат и мазе да купят...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                        Щом в Сф са такива наблюденията ви смятай за прованса. Във Варна например извън сезона все по-рядко се виждат млади хора (20-30 г.). Основната група според мен са 50+.
                        Няма нужда да наблюдаваш Бетерчо, Има статистика за средната възраст на населението. ТЕЖКА е в целият бял свят. Ние не сме изключение, дори сме по-зле защо то голяма част от нашите относително ''млади'' са изнесени на Запад....
                        Мога да ти дам инфо от последният катедрен съвет на жената в СУ - радват се че предната година са добре щото заради короната по-малко наши деца са отишли да учат на Запад и са се записали при тях и в същото време не могат да си запълнят магистърската програма, за която преди 10-15 години ги отсяваха с изпити, че бяха кандидатите повече от бройката.... мъка...
                        В общи линии е зле, а перспективата още по-лоша....Дано Украинките да харесат Варна за по-дълго към постоянно....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Защото в провинцията с някои изключения / морски и Пловдив/ ситуацията е ясна. Стара Загора с края на Мариците приключва също....И за нея си прав. А цените вероятно се вдигат защото няма никой принуден да продава и примерно иска с този кеш да си купи друг имот в София, чужбина и т.н.
                          Кавръка е добър пример - шляпнал е безумна цена на етажа в Карлово и не му дреме...Според мен сигурно не струва и половината / пак да кажа това е етаж/, а не цялата къща и всичко е общо..../....Ако някой иска....разбирам го....
                          Да,ама в момента не е така.В другите градове масово се изкупуват апартаменти от гастарбайтери.Купуват ги и изобщо не ги привеждат в годен за живеене вид.Даже преди време в тая тема някой беше постнал статия за един мъж от Кърджали, който бил закупил 4 имота от работа в чужбина и сега събирал пари за пети.И това е масово явление.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Всъщност богатата класа се формира и е формирана да речем при строителите. Има поне 100 от тях с 8-9 цифрено състояние...може и 10 не съм сигурен. Те държат 95% от терените подходящи за строителство. Всичко зависи от тях.
                            Започвайки от касиерките до средните меринджеи няма да могат да си купуват имоти в София освен в Ботунец и подобни ще могат единствено да наемат / тези които все още нямат/ Разликата между двете групи е че касиерките ще наемат панелка в Дружба, а меринджеите нова тухла в Ливадите. Така както е на Запад.
                            Този процес ще се засили особено много при повишаване на лихвите защото 7-8% лихва по ипотечка, 10% инфлация са повече от 10% намаление на цените на имотите за тези групи спямо сега. Имотите за тях ще станат по-недостъпни.
                            А и дори някоя касиерка да си купи нещо откъде ще вземе 50К+ за ремонт ? Тези хора И у нас са обречени да са наематели. Същото е като на Запад - няма как да изкарат от Заплата достатъчно кеш за първоначална вноска за ипотечка, която при по-високи лихви направо ги потапя / най-проста бакалска аритметика 120К заем 8% лихва са 800лева на месец само за лихвата... знам че глвницата намалява.....и лихвата съответно, но да не задълбавам/ Освен това след 2025 като започнат да идват по няколкостотин лева сметки за ток лятото, а зимата по хилядарка ще им стане още по-невъзможно....
                            Не разбирам защо си въобразявате, че този икономически модел позволява на всеки да е собственик на жилище в милионен град. НЕ МОЖЕ....
                            Няма да живее в милионния град тогава. И кой ще забележи ако от 30 станат 40 или дори 50% тъмни прозорци? Защото ако не може да се плаща 1000 лв вноска, как аджеба ще се плащат 1000 лв наем?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                              Що си мислиш,че ме интересуват цените на имотите в София?Коментирам ситуацията в цялата страна. Ти постоянно насочваш разговора за София. Темата не е само за цените на софийските имоти.
                              А ситуацията навсякъде в областните градове е такава, че има намаляло население,много необитаеми жилища и повишени цени на имотите.
                              Защото в провинцията с някои изключения / морски и Пловдив/ ситуацията е ясна. Стара Загора с края на Мариците приключва също....И за нея си прав. А цените вероятно се вдигат защото няма никой принуден да продава и примерно иска с този кеш да си купи друг имот в София, чужбина и т.н.
                              Кавръка е добър пример - шляпнал е безумна цена на етажа в Карлово и не му дреме...Според мен сигурно не струва и половината / пак да кажа това е етаж/, а не цялата къща и всичко е общо..../....Ако някой иска....разбирам го....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

                                Проблемът е, че "касиерките от Лидл" като нарицателно са много голяма, даже преобладаваща част от населението. И ако не искаш те да ти изкупуват имотите, ще се наложи ти и останалите богаташи от форума да купите по 20 имота, за да ги заместите на имотния пазар. Приказките, че касиерките от Лидл в Мюнхен не си купуват имоти няма как да се приложат за нашите условия.
                                Всъщност богатата класа се формира и е формирана да речем при строителите. Има поне 100 от тях с 8-9 цифрено състояние...може и 10 не съм сигурен. Те държат 95% от терените подходящи за строителство. Всичко зависи от тях.
                                Започвайки от касиерките до средните меринджеи няма да могат да си купуват имоти в София освен в Ботунец и подобни ще могат единствено да наемат / тези които все още нямат/ Разликата между двете групи е че касиерките ще наемат панелка в Дружба, а меринджеите нова тухла в Ливадите. Така както е на Запад.
                                Този процес ще се засили особено много при повишаване на лихвите защото 7-8% лихва по ипотечка, 10% инфлация са повече от 10% намаление на цените на имотите за тези групи спямо сега. Имотите за тях ще станат по-недостъпни.
                                А и дори някоя касиерка да си купи нещо откъде ще вземе 50К+ за ремонт ? Тези хора И у нас са обречени да са наематели. Същото е като на Запад - няма как да изкарат от Заплата достатъчно кеш за първоначална вноска за ипотечка, която при по-високи лихви направо ги потапя / най-проста бакалска аритметика 120К заем 8% лихва са 800лева на месец само за лихвата... знам че глвницата намалява.....и лихвата съответно, но да не задълбавам/ Освен това след 2025 като започнат да идват по няколкостотин лева сметки за ток лятото, а зимата по хилядарка ще им стане още по-невъзможно....
                                Не разбирам защо си въобразявате, че този икономически модел позволява на всеки да е собственик на жилище в милионен град. НЕ МОЖЕ....

                                Коментар

                                Working...
                                X