IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

    Това още повече работи в твой ущърб. Оказва се, че довършителните струват много повече от самия имот. А платежоспособността на масата е ниска. Следователно инвестицията в имоти става крайно неатрактивна, /т.е. единственият шанс за равновесие е голата тухла да се срине като цена/. Няма как хем скъпи довършителни, хем при себестойност под 1000 Евро да искаш 3000 Евро на квадрат, хем и нормалният трудовак да може да плаща наем на всичко това.
    Тулата като цена и да се срине пак няма да помогне на наемоотдаването. Там основният разход е поддръжката / нали имаме имоти в повече/. Когато няма достатъчно наематели или наема който би се плащал е нисък не се поддържа и не се отдава. Това което написах е че никой няма да отдава на загуба който е с акъла си....
    Дискусията започна от това, че във Варна имало много имоти за наем и следователно наемите щели да станат по 200 лева....Не няма....
    Сигурен съм че в Силистра има купища празни имоти, но те не се отдават. От тук и с теоретично празните имоти в София. Като цената на наема не е добра просто не се отдава имота да се амортизира....Ще седи празен.
    И моят последен личен опит - лятото смених един наемател и похарчих няколко К в ремонт. Беше безсмислено да го правя ако не увелича наема. Казах на брокерката колко ми е минимума поради направените разходи. Тя вика никакъв шанс да отдам на толкова пари... Да но на по-малко не ми излиза сметката да изплатя ремонта и щях да го държа празно / без амортизация/ докато някой не плати нужната цена/наем. Намери се обаче човек бързо. Сега наема е още по-висок за района, което ме навежда на мисълта че и други са разбрали, че отдаването под наем под амортизационна себестойност е безсмислено....
    Дори и да има свръхпредлагане за наем има минимум под който не може да се падне генерално...частни случаи не са ми интересни...Има ги и в двете посоки....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
      Боговете кога ще заседават?
      2100 бг тайм

      https://www.investing.com/economic-calendar/

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

        Според мен Песимиста е болен ,психично болен и има отклонения в някаква сериозна насока ,нещо като имотна болест ,нали да не се засяга не искам да го обидя и аз и всички със сигурност имаме такива подобни ,но при него отчетливо се вижда в тази насока ,болестно състояние
        Казва го лицето, което жадува за революция, национализация, пише писма на Урсула, мечтае за атомни мобми по морето, война, коклюш, червен вятър, заканва се с убийства и няма нито един купен през живота си имот.

        Вие тука наистина не сте добре.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          Така си е :-) Не се засягам. Всеки си има странности.... и аз при това много...Още от дете често се виждаше разликата между мен и други / Бота знае за какво пиша вероятно/ Винаги съм разсъждавал и мислил по различен начин от мнозинството, което е 100% психично отклонение...и сега е така..
          Моята основна странност е че не искам да работя за лудо и труда да ми отива на вятъра. сигурно има и по-добро нещо от имотите за относително запазване на стойност без риск, но поне аз не мога да го открия, а вервай ми търсил съм доста. Не мога да изям, изпия и т.н. всичко , което изкарвам...Остава по нещо и какво да го правя съзнавайки, че ще дойде момент в живота ми когато ще изкарвам по-малко от нуждите ми за харчене ? Какво ? Да държа кеш който след 10 години ще има в най-добрият случай половината покупателна способност ?
          На този фон , чета мнения които громят цените на имотите ама все за след 6 месеца и това го пишат хора от много години, като особено преди нямаше никакви предпоставки за това / айде сега има някакви/ . Да седя и да си премълча ли , че са заблудени ?
          Към това добави и вътрешното удовлетворение, че съм спасил над 50% от кеша който съм имал в имоти...Което е малко гадно знаейки че други не са , но не съм им виновен след като най-подробно чаршафено съм им описвал къде и защо грешат ....

          Пп Поне съм безвреден - не искам никой да копам, паля, секвестирам и т.н. дори и на шега....Пия си редовно хапчетата до 5-то число на месеца :-)
          Най-жалкото при тебе е, че не си спасил абсолютно нищо, защото си купил боклуци без стойност. Стойността на прословутите ти имоти е само в твоята глава. Ако излезят на пазара никой няма да плати и пукната пара за тях. На Бетера койните са много по-ценни - влизаш в борсата, виждаш цента, продаваш за секунди и парите са в сметката. Празни апартаменти никой не иска - имаше куп такива глупаци последните години, но те свършиха.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

            Бамките в Китай обменят крипто, отделно 20% от добива пак идва от там. Bitmain също е оттам..... не слушай кой кво говори, ами гледай кой кво прави.

            https://bitnodes.io/nodes/?q=China
            Сигурно е така, не следя. Помня само, че някакви ресекции по копането бяха наложили във времената с недостиг на ток. Сега няма проблем с тока в Китай, сгънати си яко имайки най-малкият ръст на БВП от десетилетия, транспорта падна до пред ковид нива значи и износа е сгънал яко...ще пуснат койните да се веят.
            Ключа е в думите пуснат/позволят....:-) Нищо в Китай особено за милиарди не се случва без позволение и контрол.... :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Ох надявах се поне в Силистра да намеря некой ремонтиран апарт за 200 лева наем.... А то при вероятно 50% тъмни прозорци нема нито 1 обява.... Не проумявам как така никой не иска да инвестира в ремонти и на мен да ми е добре и тънко....
              Това още повече работи в твой ущърб. Оказва се, че довършителните струват много повече от самия имот. А платежоспособността на масата е ниска. Следователно инвестицията в имоти става крайно неатрактивна, /т.е. единственият шанс за равновесие е голата тухла да се срине като цена/. Няма как хем скъпи довършителни, хем при себестойност под 1000 Евро да искаш 3000 Евро на квадрат, хем и нормалният трудовак да може да плаща наем на всичко това.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Тц, макар и да могат да ги избомбят икономически спирайки вноса, разплащанията и т.н. :-) Там няма нужда, ако си малко по-запознат с Китай няма как да не ти е ясно, че става всичко САМО с разрешението на партията. Колкото и малък актив да е на фона на страната не виждам как ще позволят нерегулиран и анонимен такъв да подкопава устоите на страната..... В момента ще кажеш, че там е супер..сигурно, не знам, позволили са го с 1 единствена цел...всъщност 2. Първата е да се изкара малко кеш от света / изкарва се нали ? :-)/ и да развият съответните технологии...., което е по-важно за тях.
                Бамките в Китай обменят крипто, отделно 20% от добива пак идва от там. Bitmain също е оттам..... не слушай кой кво говори, ами гледай кой кво прави.

                https://bitnodes.io/nodes/?q=China

                Коментар


                • Боговете кога ще заседават?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                    Според мен Песимиста е болен ,психично болен и има отклонения в някаква сериозна насока ,нещо като имотна болест ,нали да не се засяга не искам да го обидя и аз и всички със сигурност имаме такива подобни ,но при него отчетливо се вижда в тази насока ,болестно състояние
                    Така си е :-) Не се засягам. Всеки си има странности.... и аз при това много...Още от дете често се виждаше разликата между мен и други / Бота знае за какво пиша вероятно/ Винаги съм разсъждавал и мислил по различен начин от мнозинството, което е 100% психично отклонение...и сега е така..
                    Моята основна странност е че не искам да работя за лудо и труда да ми отива на вятъра. сигурно има и по-добро нещо от имотите за относително запазване на стойност без риск, но поне аз не мога да го открия, а вервай ми търсил съм доста. Не мога да изям, изпия и т.н. всичко , което изкарвам...Остава по нещо и какво да го правя съзнавайки, че ще дойде момент в живота ми когато ще изкарвам по-малко от нуждите ми за харчене ? Какво ? Да държа кеш който след 10 години ще има в най-добрият случай половината покупателна способност ?
                    На този фон , чета мнения които громят цените на имотите ама все за след 6 месеца и това го пишат хора от много години, като особено преди нямаше никакви предпоставки за това / айде сега има някакви/ . Да седя и да си премълча ли , че са заблудени ?
                    Към това добави и вътрешното удовлетворение, че съм спасил над 50% от кеша който съм имал в имоти...Което е малко гадно знаейки че други не са , но не съм им виновен след като най-подробно чаршафено съм им описвал къде и защо грешат ....

                    Пп Поне съм безвреден - не искам никой да копам, паля, секвестирам и т.н. дори и на шега....Пия си редовно хапчетата до 5-то число на месеца :-)
                    Last edited by pesimist4o na kvadrat; 14.12.2022, 17:06.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                      мааалко си се объркал. Накрая свършва в имот 1х2метра .....
                      Там имотната мафия е най-сериозна. На зелено можеш да минеш само покрай буренясали имоти.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Ох надявах се поне в Силистра да намеря некой ремонтиран апарт за 200 лева наем.... А то при вероятно 50% тъмни прозорци нема нито 1 обява.... Не проумявам как така никой не иска да инвестира в ремонти и на мен да ми е добре и тънко....
                        по-добре у враца
                        но ще трябва да дублираш бюджета
                        евтоното е само у форумо, в цивилизацията свърши, сори.
                        препоръка е

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                          а дано, ама надали. Държавата е отсвирила всичко дето се иска да си мръдне дупето
                          значи съм извън опасност
                          препоръка е

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                            недовършени, разбира се.
                            а дано, ама надали. Държавата е отсвирила всичко дето се иска да си мръдне дупето
                            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                              пичове, борсови спекуланти - квартиранти, един съвет.
                              звънете на хазяите и ги молете да приемат предплата за 6 месеца
                              но да не вдигат наема още от януари.
                              Ох надявах се поне в Силистра да намеря некой ремонтиран апарт за 200 лева наем.... А то при вероятно 50% тъмни прозорци нема нито 1 обява.... Не проумявам как така никой не иска да инвестира в ремонти и на мен да ми е добре и тънко....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                                Зелени довършени или зелени недовършени ?
                                недовършени, разбира се.
                                препоръка е

                                Коментар

                                Working...
                                X