IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

    Ти ми съсипа вечерята и нощния сън бе човек. Намаления в Лазур!!! Утре тази лоша практика ще се пренесе и в центъра. А Лазур е най-убавото след центъра. Лазур е нещо като софийския Лозенец + море
    Тръгва влака и там -

    https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=8q0f65&f1=1

    https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=8q0f65&f1=1

    https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=8q0fxr&f1=3

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

      Здрасти, Песи, къде са тези безрискови над 150 кв на добри цени? Може и на лична. Моят за живеене в Ливадите до Ю.Парк е почти готов, ама нещо май ще сменям приоритетите. Преди да ме наругаят съмишлениците понижители, казвам го Ливадите щото съм коректен, но реално е на Т.Каблешков, дели ме само шосето от Г.Делчев. Иначе си оставам понижител, нищо, че за последните 2 години купих няколко имота. Изнагляха строителите с тези цени и е време да върнат малко газта. Хубаво спомена и ти цените на транспорта, тука едни колеги ореваха орталъка да търсят някаква връзка между цени на НИ и транспорт. Сега си мълчат, аз им обяснявах, че това не са нормални неща и си имаше причини освен печатницата, макар тогава да я бях подценил. Яко сдух е този бранш в момента и то не само от Китай. Значи цените на НИ ще падат . Моето виждане е, макар и като страничен наблюдател, че големите копмании по света се готвят за криза и свиването на коланите вече води до спад в международната търговия, дали ще отиде в рецесия, която да повлече всичко след себе си, е трудно да се каже, засега по-скоро да.
      Съгласен съм с всичко дето си написал и аз така ги виждам нещата.
      Много се строи в момента при това на високи цени. Редно е да върнат, но не мисля че ще е много и за дълго ...и после пак....
      Last edited by pesimist4o na kvadrat; 14.12.2022, 19:44.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Въпрос на свикване , както е и с ръста на цените на имотите, както и маркетинг - тогава Мъск точно обясняваше как Тесла е инвестирала в койни и че колите щели пак да се купуват в биткойн....Като в същото време са ги продавали тези инвестирани койни вероятно :-)))) На нерегулиран пазар такива номерца са възможни и позволени :-)
        Това институционалните инвеститори го знаят, защото именно те са инициатори на този процес. Не го знаят само овцете, чиято предопределена роля е да бъдат стригани пак, и пак, и пак. Благодарение на това, че е слаборегулиран пазара, организаторите никой не може да ги гони защо са остригали публиката.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение
          Бургаска корекцийка -

          https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=8q07ea&f1=1
          Тия блокчета ги знам, на 18 ти етаж съм одил при една кака, като катереше асаньора тръпки ме побиваха от скърцанията. ама ква гледка имаше...еех
          Last edited by better; 14.12.2022, 19:46.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение



            ПП а Ливадите се оказаха топ.... Като се сетя , че имаше по 6-700 евро на зелено преди няколко години в частта на Изток на 100 метра от мола и тогава им се смеех.... Бетерчо ги чатка нещата и с имотите :-)
            Къде имаше по 600-700 евро на Ливадите? Баш кризата през 2012 г в Люлин 2 ей тези( линк )бяха по 700 евра.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

              ботчо удари кьоравото
              с тия 2 тристайни в атина може цял ден да тупа топката на голямата тераса
              Ти сега да не искаш да вдига наема на родата ? Той нали вечно им помага и ги спасява.....
              Last edited by pesimist4o na kvadrat; 14.12.2022, 19:29.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Не съм уви. Чакам моят любим инв за 1 проект, но се оказва, че няма да почне в близките 1-2 години защото има некви проблеми,Докато почне пак ще навиря кеш...не мога да чакам до тогава.... а другото дето е в момента е със апарти по над 150 квадрата в зона добра за живеене .... , но не за наем / лош транспорт/ Мога да ги взема на добра цена без риск ама що са ми като си имам вече основно жилище....
                Така че пак чакам на перона и се надявам колегите най-накрая да сринат тея пусти цени.... Вероятно/възможно ще експериментирам в някои крайни райони с единични апарти ....да не ме е яд ако са греди...
                Ще мисля....

                ПП а Ливадите се оказаха топ.... Като се сетя , че имаше по 6-700 евро на зелено преди няколко години в частта на Изток на 100 метра от мола и тогава им се смеех.... Бетерчо ги чатка нещата и с имотите :-)
                Здрасти, Песи, къде са тези безрискови над 150 кв на добри цени? Може и на лична. Моят за живеене в Ливадите до Ю.Парк е почти готов, ама нещо май ще сменям приоритетите. Преди да ме наругаят съмишлениците понижители, казвам го Ливадите щото съм коректен, но реално е на Т.Каблешков, дели ме само шосето от Г.Делчев. Иначе си оставам понижител, нищо, че за последните 2 години купих няколко имота. Изнагляха строителите с тези цени и е време да върнат малко газта. Хубаво спомена и ти цените на транспорта, тука едни колеги ореваха орталъка да търсят някаква връзка между цени на НИ и транспорт. Сега си мълчат, аз им обяснявах, че това не са нормални неща и си имаше причини освен печатницата, макар тогава да я бях подценил. Яко сдух е този бранш в момента и то не само от Китай. Значи цените на НИ ще падат . Моето виждане е, макар и като страничен наблюдател, че големите копмании по света се готвят за криза и свиването на коланите вече води до спад в международната търговия, дали ще отиде в рецесия, която да повлече всичко след себе си, е трудно да се каже, засега по-скоро да.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение
                  Бургаска корекцийка -

                  https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=8q07ea&f1=1
                  Ти ми съсипа вечерята и нощния сън бе човек. Намаления в Лазур!!! Утре тази лоша практика ще се пренесе и в центъра. А Лазур е най-убавото след центъра. Лазур е нещо като софийския Лозенец + море

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Вай, вай закъсаха го Врачани и Силистренци.
                    Статията е много интересна цялата, но ще копна само 1 малък пасаж с уточнението че става въпрос не за покупка, а за наемане....
                    В Атина, Лисабон, Букурещ и Загреб хората трябва да заделят повече от годишния си доход за наем. Затова в тези градове е просто невъзможно човек със средни доходи да си позволи да живее самостоятелно в едностайно жилище на по-добра локация и след ремонт.
                    ботчо удари кьоравото
                    с тия 2 тристайни в атина може цял ден да тупа топката на голямата тераса
                    препоръка е

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                      https://www.investor.bg/a/534-novini...yashtite-tseni
                      Наемателите в Европа поемат бремето на растящите цени
                      днес в европа, утре да се готвят враца и силистра
                      Вай, вай закъсаха го Врачани и Силистренци.
                      Статията е много интересна цялата, но ще копна само 1 малък пасаж с уточнението че става въпрос не за покупка, а за наемане....
                      В Атина, Лисабон, Букурещ и Загреб хората трябва да заделят повече от годишния си доход за наем. Затова в тези градове е просто невъзможно човек със средни доходи да си позволи да живее самостоятелно в едностайно жилище на по-добра локация и след ремонт.

                      Коментар


                      • https://www.investor.bg/a/534-novini...yashtite-tseni
                        Наемателите в Европа поемат бремето на растящите цени
                        днес в европа, утре да се готвят враца и силистра
                        Last edited by ratten; 14.12.2022, 19:05.
                        препоръка е

                        Коментар


                        • През ноември 2022 г. месечната инфлация, измерена с индекса на потребителските цени (ИПЦ), е 0.8% спрямо предходния месец, а годишната инфлация за ноември 2022 г. спрямо ноември 2021 г. е 16.9%.

                          През ноември 2022 г. спрямо предходния месец най-голямо е увеличението на цените в групите: развлечения и култура (+2.9%), съобщения (+2.7%), здравеопазване (+1.7%), хранителни продукти и безалкохолни напитки (+1.7%). Намаление на цените е регистрирано в групите: жилища, вода, електроенергия, газ и други горива (-1.5%) и транспорт (-0.5%).

                          https://www.nsi.bg/bg/content/19941/...B8%D0%BD%D0%B0

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Не съм уви. Чакам моят любим инв за 1 проект, но се оказва, че няма да почне в близките 1-2 години защото има некви проблеми,Докато почне пак ще навиря кеш...не мога да чакам до тогава.... а другото дето е в момента е със апарти по над 150 квадрата в зона добра за живеене .... , но не за наем / лош транспорт/ Мога да ги взема на добра цена без риск ама що са ми като си имам вече основно жилище....
                            Така че пак чакам на перона и се надявам колегите най-накрая да сринат тея пусти цени.... Вероятно/възможно ще експериментирам в някои крайни райони с единични апарти ....да не ме е яд ако са греди...
                            Ще мисля....

                            ПП а Ливадите се оказаха топ.... Като се сетя , че имаше по 6-700 евро на зелено преди няколко години в частта на Изток на 100 метра от мола и тогава им се смеех.... Бетерчо ги чатка нещата и с имотите :-)
                            чатка ги, само тия с кувертите за нг са го поопържили, но нищо
                            ще избие на скъпия хойн
                            препоръка е

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                              А те защо са чакали да стане 50к за да купят? Къде са били преди това?
                              Въпрос на свикване , както е и с ръста на цените на имотите, както и маркетинг - тогава Мъск точно обясняваше как Тесла е инвестирала в койни и че колите щели пак да се купуват в биткойн....Като в същото време са ги продавали тези инвестирани койни вероятно :-)))) На нерегулиран пазар такива номерца са възможни и позволени :-)
                              А са купили тогава на такива нива защото са скарани с аритметиката. Не може койна да стане 200К или 1М по простата причина че аха аха при такива стойности ще вземе да надмине БВП-то на света....Не лале , а зюмбюл ... да ми извинят хубавите цветя за сравнението :-)

                              Коментар


                              • Бургаска корекцийка -

                                https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=8q07ea&f1=1

                                Коментар

                                Working...
                                X