IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

    споменаваше покупки на някакъв койн.
    предполагам, че той просто е занулил а другите койнове са се отървали със сериозен спад.
    за сега в заел единствената правилна позиция спрямо имотиту
    гледам, че подпира и лихвите да не паднат...
    За лихвите пак ли заради Кавръка Юлката не позна ? Е той значи учи на хубаво студентите, но няма как да предвиди, че Кавръка така ще се настърви да качва лихвите по ипотечките....Юлката поне един път да си има добро и качествено извинение за непознаването....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      За Криптото съм пропуснал, но поне се изясни защо се случват тези неща. Аз си мислех , че има много измамници и е вакуум и затва, а то Кавръка само го бил споменал....
      Дано никога не си помисля за зелено отново, че ще ми прецака плановете....
      споменаваше покупки на някакъв койн.
      предполагам, че той просто е занулил а другите койнове са се отървали със сериозен спад.
      па ако беше и купил...жална им майка и на борси и на хойни и све.
      за сега в заел единствената правилна позиция спрямо имотиту
      гледам, че подпира и лихвите да не паднат...
      Last edited by ratten; 28.12.2022, 15:21.
      препоръка е

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

        криптото па ептен лабаво се оказа
        само спомена, че ще купува и почнаха да пукат борси, като пуканки

        добре, че имотите не са му по силите
        За Криптото съм пропуснал, но поне се изясни защо се случват тези неща. Аз си мислех , че има много измамници и е вакуум и затва, а то Кавръка само го бил споменал....
        Дано никога не си помисля за зелено отново, че ще ми прецака плановете....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ivanvg93 Разгледай мнение

          Тогава е ясно. Кавръка ще ми ги изкупи всичките на безценица и ще се смее ехидно от далечината... "аз казах ли ти, че така ще стане!"
          с тая разлика, че нищо няма да изкупи
          препоръка е

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

            Инфлацията повишавала доходите? В УНСС ли преподавате икономика? Или само сте учили там?
            Аааа моля Юлката е преподавателя. По НЕпопзнаването може да се разбере кой е преподавател по някаква икономика в темата :-)
            И да инфлацията води до номинално повишение на доходите , а не на покупателната способност разбира се.
            Ако не разбираш как ще напиша вълшебните думички - протест и стачка . Има и компании където в договорите е записана автоматична актуализация на заплатите спрямо инфлацията например в САП. Няма място с инфлация където номинално доходите на заетите да не растат

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

              купувай, купувай
              и като ти вдигнат лихвата...
              Тогава е ясно. Кавръка ще ми ги изкупи всичките на безценица и ще се смее ехидно от далечината... "аз казах ли ти, че така ще стане!"

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Ако Кавръка се е отказал значи може наистина да си струва и да е добра възможност :-) Ако е вътре не искам да знам....
                Видя ли как разказа играта на златото като си купи само 1 наполеон ?
                криптото па ептен лабаво се оказа
                само спомена, че ще купува и почнаха да пукат борси, като пуканки

                добре, че имотите не са му по силите
                препоръка е

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ivanvg93 Разгледай мнение

                  Все едно аз съм го писал това. После викат ама оно вие сте един човек с много профили

                  Впрочем, видях се със стар познат за празниците, разговорихме се. Оказа се, че му е закъсал бизнеса (производство на хранителни стоки). Па му викам, нашио продай ми единия от многото ту двуствайни, директно с наемателя Приятелската, че нали се знаем от много време, ще стане далаверата. Днес ми звънка, вика цена като за теб 2200, ако можеш да действаме януари да завършим всичко. Иначе го пуска с брокер на 2500.

                  Ще ми дойде 5% доходност от наем, даже няма да се занимавам да стягам и да търся наемател. Купувам.
                  купувай, купувай
                  и като ти вдигнат лихвата...
                  препоръка е

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                    може накавръка да се е отказал от безрисковата и високо доходна инвестиция
                    и да се е освободило едно място.
                    на твое място веднага бих скочил, при условията с които се ползваше накавръка
                    Ако Кавръка се е отказал значи може наистина да си струва и да е добра възможност :-) Ако е вътре не искам да знам....
                    Видя ли как разказа играта на златото като си купи само 1 наполеон ?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение
                      Нищо няма да се срути. Няма такива изгледи. Ще има забавяне на сделки и някаква корекция до 5,10 процента, което ни връща в нивата от началото на годината. Така мисля аз.
                      Ако беше купил, сега щеше да имаш собствен дом. Ама слушаш акъла на кухи лейки
                      Все едно аз съм го писал това. После викат ама оно вие сте един човек с много профили

                      Впрочем, видях се със стар познат за празниците, разговорихме се. Оказа се, че му е закъсал бизнеса (производство на хранителни стоки). Па му викам, нашио, продай ми единия от многото ту двуствайни да захлебиш Приятелската, че нали се знаем от много време, ще стане далаверата. Днес ми звънка, вика цена като за теб 2200, ако можеш да действаме януари да завършим всичко. Иначе го пуска с брокер на 2500.

                      Той го купува 2017-та на 1100 евра и го стегнал за още 200-300 на квадрат. После 5-6 години наеми... към днешна дата 900 евраци месечно от бял немец (дръпнали са го тук за мениджър в кол център).

                      Ще ми дойде 5% доходност от наем, даже няма да се занимавам да стягам и да търся наемател. Купувам.
                      Last edited by ivanvg93; 28.12.2022, 15:00.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Берти, чудя ти се дали наистина си вярваш в нещата които пишеш защото вършиш обратното на тва дето си написал обикновено :-)
                        Понеже и аз съм яко бос и не знам къде има в момента инвестиция за 6 % доходност БЕЗ риск / демек или ФГВБ или записна заповед или ипотечка зад гърба/ би ли споделил и с мен босият ?
                        Малко риск моля те да отбележиш е много субективно понятие и не е равно на нула риск.
                        Разбира се другите неща които си написал са поредната проява на некомпетентност. - няма период и място в историята цените на имотите да падат номинално при инфлация примерно над 5%. Инфлацията всъщност е ГАРАНЦИЯ за повишаване на цените на имотите. Последиците от нея са комплексни - не е само олиото, че е поскъпнало, но води и до повишаване на доходите, на данъчните приходи на всичко....и в крайна сметка и на цените на имотите. Може да е със забавяне или може и да има 1 година на спад от няколко процента, но това ще се компенсира бързо в следващите години.
                        В София обаче е възможно / но не е сигурно/ следващите 2 или дори 3 години да има номинален спад или липса на ръст. Причината за това е голямото строителство, а не инфлацията , която работи в другата посока. За мен ще е интересно как ще се развият нещата и ако не ми кажеш къде безрисково да инвестирам на 6% ще се наложи все пак да зема некоя тула.....:-).
                        Инфлацията повишавала доходите? В УНСС ли преподавате икономика? Или само сте учили там?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Берти, чудя ти се дали наистина си вярваш в нещата които пишеш защото вършиш обратното на тва дето си написал обикновено :-)
                          Понеже и аз съм яко бос и не знам къде има в момента инвестиция за 6 % доходност БЕЗ риск / демек или ФГВБ или записна заповед или ипотечка зад гърба/ би ли споделил и с мен босият ?
                          Малко риск моля те да отбележиш е много субективно понятие и не е равно на нула риск.
                          Разбира се другите неща които си написал са поредната проява на некомпетентност. - няма период и място в историята цените на имотите да падат номинално при инфлация примерно над 5%. Инфлацията всъщност е ГАРАНЦИЯ за повишаване на цените на имотите. Последиците от нея са комплексни - не е само олиото, че е поскъпнало, но води и до повишаване на доходите, на данъчните приходи на всичко....и в крайна сметка и на цените на имотите. Може да е със забавяне или може и да има 1 година на спад от няколко процента, но това ще се компенсира бързо в следващите години.
                          В София обаче е възможно / но не е сигурно/ следващите 2 или дори 3 години да има номинален спад или липса на ръст. Причината за това е голямото строителство, а не инфлацията , която работи в другата посока. За мен ще е интересно как ще се развият нещата и ако не ми кажеш къде безрисково да инвестирам на 6% ще се наложи все пак да зема некоя тула.....:-).
                          може накавръка да се е отказал от безрисковата и високо доходна инвестиция
                          и да се е освободило едно място.
                          на твое място веднага бих скочил, при условията с които се ползваше накавръка
                          препоръка е

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                            като казвам ливхи да съм казал депозит еле пък да рекламирам някоя банка?
                            има и законни начини за 'лихварство', което обаче носи значително по-голяма доходност от депозитите към настоящите нива.
                            не ми се влиза в подробности, но към текущия момент 6+% годишна доходност се постига при много ниски нива на риск - като казвам ниски значи ниски.

                            ако имаш Х пари заделени за покупка на НИ и при текущи цени може да получиш макс 3% доходност от наем ако случайно скочиш в НИ, но в същото време имаш възможност за 6+% доходност от капитала при стагниращ пазар с елементи на пречупване....и доста възможно спад с повече от 10-15 процента за идните 1-2-3 години... не мисля, че инфлацията при олиото и кашкавала в лидл са реперите по които трябва да взимаш инвестиционни решения... капиталът ти се увеличава с 6%, таргетираните имоти падат с 5-15% на година... 2-3 години мизерия и взимаш целевия имот като ти остават свободен капитал.

                            успех с инвестициите
                            Берти, чудя ти се дали наистина си вярваш в нещата които пишеш защото вършиш обратното на тва дето си написал обикновено :-)
                            Понеже и аз съм яко бос и не знам къде има в момента инвестиция за 6 % доходност БЕЗ риск / демек или ФГВБ или записна заповед или ипотечка зад гърба/ би ли споделил и с мен босият ?
                            Малко риск моля те да отбележиш е много субективно понятие и не е равно на нула риск.
                            Разбира се другите неща които си написал са поредната проява на некомпетентност. - няма период и място в историята цените на имотите да падат номинално при инфлация примерно над 5%. Инфлацията всъщност е ГАРАНЦИЯ за повишаване на цените на имотите. Последиците от нея са комплексни - не е само олиото, че е поскъпнало, но води и до повишаване на доходите, на данъчните приходи на всичко....и в крайна сметка и на цените на имотите. Може да е със забавяне или може и да има 1 година на спад от няколко процента, но това ще се компенсира бързо в следващите години.
                            В София обаче е възможно / но не е сигурно/ следващите 2 или дори 3 години да има номинален спад или липса на ръст. Причината за това е голямото строителство, а не инфлацията , която работи в другата посока. За мен ще е интересно как ще се развият нещата и ако не ми кажеш къде безрисково да инвестирам на 6% ще се наложи все пак да зема некоя тула.....:-).
                            Last edited by pesimist4o na kvadrat; 28.12.2022, 14:40.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                              Цените сами се бутат,от собствения си ръст.
                              Растеж,Растеж и в един момент ставаш толкова тежък от растежа че се срутваш
                              Нищо няма да се срути. Няма такива изгледи. Ще има забавяне на сделки и някаква корекция до 5,10 процента, което ни връща в нивата от началото на годината. Така мисля аз.
                              Ако беше купил, сега щеше да имаш собствен дом. Ама слушаш акъла на кухи лейки

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                                Ми ти къде си ?
                                При майка си в Албена .
                                Все същото .
                                В Банско съм в момента, но понеже няма сняг, ще отпътуваме с децата за Гърция, пък от средата на март се надяваме да има сняг в Мадона ди Кампилио.

                                Иначе знаеш, че цените ще се срутят. Писано е: 2029-та от 8700 ще се срутят на 5400. Дотогава имай още малко търпение.
                                Last edited by ВълчоМечков; 28.12.2022, 13:56.

                                Коментар

                                Working...
                                X