IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

    нали чу и други има по децките,
    макар и с 10-тина години по-малко стаж
    ти си им нещо като доайен
    Ха ха...усещаш ли в какъв мишкарски капан се набута ?
    Да не се минеш, и хоп щрак...ха ха ха

    Коментар


    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
      Хаххах, за какви 3% фикс ми говорите нз, но преди малко ми звъннаха от пощенска за да ми предложат 5 год депозит за 4,55% и 3 годишен за 2.85%. Мин сума 5к евро. Не очаквах бамките толкова рано да закъсат за мангизи. Дупи да им е яко на кредитополучателите.
      Клиент ли си на банката? Ще питам моя човек от банката дали наистина има такива депозити и ако е вярно местя почти всичко там.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

        Пич ,

        Факта че са те успали ,и си се НАБИЛ не е основания да говориш глупости на килограм ,не пречиш де ,говори си .
        Това нама ,онова няма ,ако изобщо се интересуваш ще разбереш че не само лихвите са фактор ,самото изтегляне на ликвидност ,пари ,ще се случи след Март 2023 година .
        Пазарната логика сега е една ,но както историята помни и знае ,тя винаги търпи промени ,особено когато инфлацията е в космоса.
        И за да не си говорим празни приказки ,намери в интернет или където искаш факти,доказателства за това кога не е имало криза и рецесия при такава инфлация ,инфлация в такива размери при такива обстоятелства ВИНАГИ е търпяла след себе си кризи ,безработица ,високи лихви,скъпи кредити ,фалити и така нататък .
        За да не звуча голословно направи си труда ти и ще се убедиш сам .
        нали чу и други има по децките,
        макар и с 10-тина години по-малко стаж
        ти си им нещо като доайен
        препоръка е

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

          банките в момента са като покерджии, защото пазарът е малък
          ако някой мигне и вдигне лихвите рязко преди другите - губи клиенти, които рефинансират от друг покерджия, а той после почва да ги щави
          това е и причината лихвите да не се индексират спрямо юрибора от поредна банка вече...страх, че ще рефинансират при някой друг

          това с депозитите (ако е вярно) предложение по телефона е много интересен и тарикатски подход, защото таргетират клиенти с хубаво салдо по сметки, а в същото време не пускат реклама и не разлайват кучетата

          рано или късно рекламите за депозити ще тръгнат и тогава онзи сложния коефициент, който ползват за база при ипотеките (тези които не ползват юрибора) ще тръгне нагоре

          бони тия пари дето им пляскаш няма да стигнат да покрият дупките в много бюджети, а да не говорим, че са наместени отдавна...не очаквай скок на имотите щото влезли по 500 кинта на човек от населението
          Вярно е! Звъннаха ми по тел от варненския им офис. Вероятно си прав, за да не разлайват кучетата са решили да го предлагат на тесен кръг от хора (вероятно със свободен капитал при тях). Засега им казах, че обмислям, но ще изчакам хубаво да я поокъсат след н.г.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
            Хаххах, за какви 3% фикс ми говорите нз, но преди малко ми звъннаха от пощенска за да ми предложат 5 год депозит за 4,55% и 3 годишен за 2.85%. Мин сума 5к евро. Не очаквах бамките толкова рано да закъсат за мангизи. Дупи да им е яко на кредитополучателите.
            Споко! Не ги мисли.

            Те си имат вече химн..... ше си припяват:

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение
              Аз получих същото предложение и от същата банка, но на 2022.12.06 (преди няколко дни) с номер +359*******23 и го помислих за спам.
              Не е спам, покани ме в офиса, беше доста настоятелна.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ivanvg93 Разгледай мнение

                Точно така. За ЛЕВОВИ кредити. И конкуренцията между банките е жестока, всичко живо гони таргети и се подбиват взаимно. При евровите кредити се гледа EURIBOR и е друга бира, там са към 5% вече.

                Само да кажа, че наличностите по депозитите и миналото тримесечие пак се увеличиха с още едни 15%. Съотношение депозити:кредити е 2:1. Оцезаемо вдигане на левовите лихви скоро НЯМА да има. Няма пазарна логика да се случи при свръхликвидни банки, които имат повече ресурс (пасив за тях), отколкото могат да раздадат.

                Моето поколение (сега на около 30-35 години) масово още са в деЦките и чакат спад. Но такъв няма да има. В София, с всичките си кусури, само ще догонваме западните цени на всичко, както и доходи.
                Пич ,

                Факта че са те успали ,и си се НАБИЛ не е основания да говориш глупости на килограм ,не пречиш де ,говори си .
                Това нама ,онова няма ,ако изобщо се интересуваш ще разбереш че не само лихвите са фактор ,самото изтегляне на ликвидност ,пари ,ще се случи след Март 2023 година .
                Пазарната логика сега е една ,но както историята помни и знае ,тя винаги търпи промени ,особено когато инфлацията е в космоса.
                И за да не си говорим празни приказки ,намери в интернет или където искаш факти,доказателства за това кога не е имало криза и рецесия при такава инфлация ,инфлация в такива размери при такива обстоятелства ВИНАГИ е търпяла след себе си кризи ,безработица ,високи лихви,скъпи кредити ,фалити и така нататък .
                За да не звуча голословно направи си труда ти и ще се убедиш сам .

                Коментар


                • Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение

                  Този Вампир не го споменаявай като някаква референция. Тя си сменя мнението на всеки 3 месеца по 6 пъти. Спомняме си какви ги говореше това лято, така че не е критерий за това какво говори сега. Виж ги че само приказват, като политици, а дейсват като престъпници.
                  Ако се надяваш поради някакви причини да видим лихви на ЕЦБ 7-8%, това няма как да стане освен ако няма световна война, а от нея няма да има никой печеливш.
                  Иначе лихви от 7-8% на Ипотечки ще видим да, но това няма да е по-рано от Q4,23 - Q1,24. Още през Q2,23 до Q3,23 ще видим новото нормално от 5-5,5%. Сега държат дънните потопени в язовира за риба до актуализирането на банките за 6м Еурибор през Януари, дойде ли и започват да кормят рибите за хайвер и ще искат все повече и повече.
                  Не знам, скоро ще заприказват за двуцифрена лихва...
                  https://twitter.com/Schuldensuehner/...Kg14r8XFw&s=19

                  ПП: Между другото не мисля, че ще се случи. Просто ще предизвикат рецесия. След нея ще видим, какви ще са нивата на лихвата. За първи път тези юнаци затягат при обърната доходност на кривата.
                  Last edited by antani; 16.12.2022, 16:39.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                    Хаххах, за какви 3% фикс ми говорите нз, но преди малко ми звъннаха от пощенска за да ми предложат 5 год депозит за 4,55% и 3 годишен за 2.85%. Мин сума 5к евро. Не очаквах бамките толкова рано да закъсат за мангизи. Дупи да им е яко на кредитополучателите.
                    банките в момента са като покерджии, защото пазарът е малък
                    ако някой мигне и вдигне лихвите рязко преди другите - губи клиенти, които рефинансират от друг покерджия, а той после почва да ги щави
                    това е и причината лихвите да не се индексират спрямо юрибора от поредна банка вече...страх, че ще рефинансират при някой друг

                    това с депозитите (ако е вярно) предложение по телефона е много интересен и тарикатски подход, защото таргетират клиенти с хубаво салдо по сметки, а в същото време не пускат реклама и не разлайват кучетата

                    рано или късно рекламите за депозити ще тръгнат и тогава онзи сложния коефициент, който ползват за база при ипотеките (тези които не ползват юрибора) ще тръгне нагоре

                    бони тия пари дето им пляскаш няма да стигнат да покрият дупките в много бюджети, а да не говорим, че са наместени отдавна...не очаквай скок на имотите щото влезли по 500 кинта на човек от населението

                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Панеляка ще пропада, освен ако някой не иска да го купи с една холна маса пачки, кеш пара

                      1. При опция "пълна отговорност":
                      до 85 % от пазарната оценка на имота за монолитно строителство
                      до 70% от пазарната оценка на имота за панелно строителство

                      https://www.municipalbank.bg/?page=Individ_100_10

                      Коментар


                      • Говори се за 4% лихва на ЕЦБ, за края на лятото дами и господа. Даже Юрибора подскочи на 2.993%. При вся, че цял месец беше на 2.9%

                        Коментар


                        • Аз получих същото предложение и от същата банка, но на 2022.12.06 (преди няколко дни) с номер +359*******23 и го помислих за спам.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение

                            ...това няма как да стане освен ако няма световна война....
                            Ми тази война започна преди 10 месеца....Не си ли чул за нея?!?! В Украйна ...

                            Коментар


                            • Хаххах, за какви 3% фикс ми говорите нз, но преди малко ми звъннаха от пощенска за да ми предложат 5 год депозит за 4,55% и 3 годишен за 2.85%. Мин сума 5к евро. Не очаквах бамките толкова рано да закъсат за мангизи. Дупи да им е яко на кредитополучателите.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                                https://www.investor.bg/a/538-pazari...hnata-politika

                                Забравете подема на финансовите пазари в края на годината. Посланието на големите централни банки е силно и ясно: битката за укротяване на инфлацията далеч не е приключила.

                                Централните банки тушират всякакви надежди за пик на лихвените нива

                                Бони ?

                                Къде е пика на лихвите ?Не се виждал казват,а у нас ТЕПЪРВА СЕ ПОЧВА !?

                                На последните си срещи централните банки в САЩ, еврозоната, Великобритания и Швейцария забавиха темпото на агресивните повишения на лихвите, пише Ройтерс. Техните сигнали обаче не са това, което пазарите – които се повишават в последните седмици заради прогнозите за пикова инфлация и пикови лихвени проценти, искат да чуят.

                                Президентът на Европейската централна банка (ЕЦБ) Кристин Лагард коментира, че очаква нови увеличения на лихвените проценти с 50 базисни пункта за определен период от време и че ЕЦБ все още няма да обръща курса на паричната си политика.
                                Този Вампир не го споменаявай като някаква референция. Тя си сменя мнението на всеки 3 месеца по 6 пъти. Спомняме си какви ги говореше това лято, така че не е критерий за това какво говори сега. Виж ги че само приказват, като политици, а дейсват като престъпници.
                                Ако се надяваш поради някакви причини да видим лихви на ЕЦБ 7-8%, това няма как да стане освен ако няма световна война, а от нея няма да има никой печеливш.
                                Иначе лихви от 7-8% на Ипотечки ще видим да, но това няма да е по-рано от Q4,23 - Q1,24. Още през Q2,23 до Q3,23 ще видим новото нормално от 5-5,5%. Сега държат дънните потопени в язовира за риба до актуализирането на банките за 6м Еурибор през Януари, дойде ли и започват да кормят рибите за хайвер и ще искат все повече и повече.

                                Коментар

                                Working...
                                X