IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Legal76 Разгледай мнение
    Вчера бях със служител на Служба по вписванията в Бургас. Оплака ми се, че, имат толкова сделки до момента- октомври, колкото са имали за цялата предходна година.

    Спомена и бройката, но я забравих.
    В допълнение, две мои колежки си купиха жилища. Едната в Бургас, другата пак там, но в Сарафово.
    И двете нямаха нужда - купиха ги да спасят кеша, на името на децата, като идвете са малолетни.

    Така че, аз вярвам, че ще се понижат цените, но, за момента, това не е факт.
    Знаем, че не са отбелязани само покупко -продажбите.
    В случаят, говорихме само за тях.
    Няма по глупави от учителите. С голямо самочувствие че всичко знаят, а финансово пълен гьон. При нас имаше една по английски и си купи октомври 2008г гарсониера 45кв в ляолин за 50к€. 2 месеца и виках всеки ден да прежали 1000лв капаро. Спореше с мене че и ме псуваше че съм искал да и разбия живота, бъдещето . След 1 година не смееше да ме погледне. Викам и сама си сложи хобота, ама кво са 20-30к€, ще се хванеш на по високо платена работа или па втора и ще ги изкараш. И ме пита каква и аз ето при нас има екзотични езици, дават по 3к и научи шведски за 1 година и почна на 3к и почерпи един обяд доволна доволна
    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

      Ако сте у Дългопол, може, тази за която ти споменавам под 2,5 не пада. За София пиша,елитна гимназия
      Директорите са с по 2000 бруто. 2500 чисто не получава никой учител в бг. Стига будалка хората.

      Друг е въпросът, че дори с 2500 чисто си си един прошляк при тези цени, нищо че е 40% над средното за София.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

        Ако сте у Дългопол, може, тази за която ти споменавам под 2,5 не пада. За София пиша,елитна гимназия
        Може и в София да е така, ама разговорът тръгна от твърдението,че в провинцията масово даскалите вземали ипотеки. Средната брутна учителска заплата е 1800 лева,което си е точно 1400 лв нето.
        И училището,в което преподава жена ми , е езикова гимназия в областен град.
        Last edited by mirodes; 09.10.2022, 17:04.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

          Жената е с 20 години стаж в елитна гимназия и миналият месец взе чисто 1400 лв. И то аз й теглих заплатата,щото децата бяха болни и тя стоеше у нас,да не помисли някой,че ме лъже с парите. Младши прокурор почва поне с 3000 лв.Тия с повече стаж и на по-високо ниво си докарват и по 6 хиляди .
          Ако сте у Дългопол, може, тази за която ти споменавам под 2,5 не пада. За София пиша,елитна гимназия

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

            Пак писане,без никаква експертиза. От кухнята, учителка по два предмета гимназиялен курс в централно у-ще взема колкото младши прокурор и скочи смело на ипотека в краен квартал
            Жената е с 20 години стаж в елитна гимназия и миналият месец взе чисто 1400 лв. И то аз й теглих заплатата,щото децата бяха болни и тя стоеше у нас,да не помисли някой,че ме лъже с парите. Младши прокурор почва поне с 3000 лв.Тия с повече стаж и на по-високо ниво си докарват и по 6 хиляди .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

              Нямам изобщо това предвид, а оспорвам твърдението,че масово учителите вземали ипотечни кредити. Естествено сигурно има и такива случаи ама надали са многобройни. По-скоро в съдебната система масово се вземат ипотечни кредити, щото там заплатите са високи. Ама не и даскалските.
              Пак писане,без никаква експертиза. От кухнята, учителка по два предмета гимназиялен курс в централно у-ще взема колкото младши прокурор и скочи смело на ипотека в краен квартал

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                Нямам изобщо това предвид, а оспорвам твърдението,че масово учителите вземали ипотечни кредити. Естествено сигурно има и такива случаи ама надали са многобройни. По-скоро в съдебната система масово се вземат ипотечни кредити, щото там заплатите са високи. Ама не и даскалските.
                Миро прочети внимателно какво е написал Терзиев - "В ПРОВИНЦИЯТА особено"

                Като изключим Варна Бургас и Пловдив в останалата част от провинцията цените са доста по достъпни и съвсем спокойно може хора с учителска заплата да си купят имот с ипотека.

                На тези хора там се гледа като на хора с гарантиран доход и лесно получават заеми

                А хората от съдебната систма в провинцията и всичките да си купят с ипотеки никой няма да ги забележи на общият фон защото са пренебрежимо малка част от населението за дадена област

                Коментар


                • Първоначално изпратено от onlythelonly

                  Краката се разполагат според юргана.В момента юргана(самоучастието) е 10 % а трябва да е?
                  Нямам изобщо това предвид, а оспорвам твърдението,че масово учителите вземали ипотечни кредити. Естествено сигурно има и такива случаи ама надали са многобройни. По-скоро в съдебната система масово се вземат ипотечни кредити, щото там заплатите са високи. Ама не и даскалските.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от onlythelonly
                    Няма никакво значение дали дълга се плаща с намаляващи вноски или на равни вноски при ниска заплата. А учителските заплати са ниски.Ако и всички правителства в последните години да се хвалят,че са ги повишили.

                    Коментар


                    • Вчера бях със служител на Служба по вписванията в Бургас. Оплака ми се, че, имат толкова сделки до момента- октомври, колкото са имали за цялата предходна година.

                      Спомена и бройката, но я забравих.
                      В допълнение, две мои колежки си купиха жилища. Едната в Бургас, другата пак там, но в Сарафово.
                      И двете нямаха нужда - купиха ги да спасят кеша, на името на децата, като идвете са малолетни.

                      Така че, аз вярвам, че ще се понижат цените, но, за момента, това не е факт.
                      Знаем, че не са отбелязани само покупко -продажбите.
                      В случаят, говорихме само за тях.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                        Баш от нищото печели. И колегата ти го е написал. Далеч не е само тя. Дурката спецялно е започнала с "усвояване" на държавно имущество през едно буквално пиратско време. Поне няколко поколения няма да се повтори същото. Нормално да има млади ядосани хора, които никога не са имали шанс, ако ще да са х10 способни, комбинативни, предприемчиви и прочие.

                        Друг е въпросът, че познавам хора, които изпиха и изядоха падналите им наготово имоти, а други съумяха да развият късмета си.

                        Сега е съвсем друго време. Оня ден едни студенти слушах колко прецакани се чувстват, защото уж имат нелош бал, ама не ги приели Българска филология. От немай къде - История и История и География трябвало да записват. Представяш ли си подобен разговор преди 15 години. В провинцията особено, учителите са една от най-големите групи купувачи с ипотека.
                        Терзо всеки може да има късмет да получи нещо на готово но ако няма акъл да го задържи и развие то си заминава

                        На дълго хората с акъл просперираха много повече от хората с късмет

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                          Баш от нищото печели. И колегата ти го е написал. Далеч не е само тя. Дурката спецялно е започнала с "усвояване" на държавно имущество през едно буквално пиратско време. Поне няколко поколения няма да се повтори същото. Нормално да има млади ядосани хора, които никога не са имали шанс, ако ще да са х10 способни, комбинативни, предприемчиви и прочие.

                          Друг е въпросът, че познавам хора, които изпиха и изядоха падналите им наготово имоти, а други съумяха да развият късмета си.

                          Сега е съвсем друго време. Оня ден едни студенти слушах колко прецакани се чувстват, защото уж имат нелош бал, ама не ги приели Българска филология. От немай къде - История и История и География трябвало да записват. Представяш ли си подобен разговор преди 15 години. В провинцията особено, учителите са една от най-големите групи купувачи с ипотека.
                          С 1400 лв заплата направо се избиват за ипотеки даскалите.На 100 бона ипотека за 20 години вноската е по 550 лв на месец. А често и 100 бона не стигат, щото жилищата се продават на замазка и трябва още едно 50 бона,за да се приведе в годно за обитаване.
                          Last edited by mirodes; 09.10.2022, 15:00.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                            Дурке, не зная как го поддържаш този бизнес, като не си наясно с доста неща!
                            Само ще ти кажа, че ти не печелиш от нищото!
                            Баш от нищото печели. И колегата ти го е написал. Далеч не е само тя. Дурката спецялно е започнала с "усвояване" на държавно имущество през едно буквално пиратско време. Поне няколко поколения няма да се повтори същото. Нормално да има млади ядосани хора, които никога не са имали шанс, ако ще да са х10 способни, комбинативни, предприемчиви и прочие.

                            Друг е въпросът, че познавам хора, които изпиха и изядоха падналите им наготово имоти, а други съумяха да развият късмета си.

                            Сега е съвсем друго време. Оня ден едни студенти слушах колко прецакани се чувстват, защото уж имат нелош бал, ама не ги приели Българска филология. От немай къде - История и История и География трябвало да записват. Представяш ли си подобен разговор преди 15 години. В провинцията особено, учителите са една от най-големите групи купувачи с ипотека.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                              За акциите не си наясно, но за имотите, златото и земеделската земя също!
                              Още ли не сте разбрали, че никой няма да ви остави да печелите от нищото! Имагинерните ви печалби ще преминат в чужди джобове, а за вас остават само загубите!
                              Баш от нищото е тази игра с имотите - най-голямото преразпределяне на богатство между млади и стари в историята. Без дъртите да си мръднат пръста. Нямам предвид инвеститори, които все пак влагат и усилия, носят риск, плащат транзакционни разходи и ремонти, а цели две поколения с имоти от социализма, които само защото са наследили четири стени в окаяно състояние забогатяха. Това ако не е от нищото, какво е?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                                Кой ти каза ,че се печели от нищото ? Много интересно и как ще ме спрат да печеля от имоти ?! Пълни глупости !!!
                                Дурке, не зная как го поддържаш този бизнес, като не си наясно с доста неща!
                                Само ще ти кажа, че ти не печелиш от нищото!

                                Коментар

                                Working...
                                X