IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

    Не ме интересува как строят - пак ти казвам, от доказани крадци и перачи на пари не бих купил абсолютно нищо. За мен е най-важна репутацията на хората, с които работя - такива са ми клиентите, на такива съм клиент и аз. И ако трябва да те успокоя, доходът ми нето (при това след немски данъци) за 2022 е доста над 600к лева (поне по предварителна оценка). Въпреки това няма никога да си дам парите на разни мошеници - щом става въпрос за БГ бих платил БГ цени, не немски и австрийски.

    Освен това знаеш, че винаги бих предпочел старо строителство - тухла, строена 1940-1980, ново не бих купил никога при наличие на оферти за старо в същите райони. Отновно главно заради нулевото доверие, което имам към БГ предприемачи, строители, инвеститори и подобни.
    Е, ти си от съвсем друг ешелон. Само не мога да разбера защо изобщо се занимаваш с БГ и пишеш всеки ден в български форум за български имоти щом интересът ти е нулев да живееш в такава скапана и корумпирана държава? Липсва ми Вълчо в такива моменти да даде безпристрастно мнение.

    Джонка, България си я надраснал. Очевидно е под възможностите ти и под морала Ще се впишеш много по-добре в една Австрия. Не знам дали го осъзнаваш, но ти си от европейския елит с този доход.
    Last edited by ivanvg93; 05.01.2023, 23:26.

    Коментар


    • https://www.facebook.com/1330188264/...rMRgvEj28TTgl/

      ТОП ВИДЕО !!!

      Гледайте !

      Анализ на ипотечното кредириране у нас. Защо досега продължаваше да се надува балона? Защо вече балона издиша? Ще се вдигат ли лихвите? Колко години ще падат цените на жилищата и с колко процента. Обстоен анализ от 30 минути.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

        Ами да, престъпление е. Защото си длъжен да впишеш правилната сума, на която си изповядал. Точка.

        Прочети си нотариалния акт. Там ти си декларирал пред нотариуса, че посочената в акта цена е реалната.

        Чл. 255 от НК:
        Който избегне установяване или плащане на данъчни задължения в големи размери като потвърди неистина или затаи истина в подадена декларация, се наказва с лишаване от свобода от 1 до 6 години и с глоба до 2000 лв.
        Леле Ратко в затвора !!!
        Това не си го представях !!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
          Строят те, но на 2000-2500 нямат. То във Варна няма, кво остава в Сф.
          https://www.facebook.com/1330188264/...rMRgvEj28TTgl/

          ТОП ТОП ТОП ГЛЕДАЙ !

          ХА ХА

          Анализ на ипотечното кредириране у нас. Защо досега продължаваше да се надува балона? Защо вече балона издиша? Ще се вдигат ли лихвите? Колко години ще падат цените на жилищата и с колко процента. Обстоен анализ от 30 минути.
          Last edited by nkavrakov1982; 05.01.2023, 23:24.

          Коментар


          • Ей ги на зелено, в гадна сграда като болница, евтините на 1300 евра са гадни северни, другите на 2000 евра, кога ще е готово - не се знае.

            https://www.komfortbrokers.com/bg/pr...5--v-kv-chayka

            Коментар


            • Строят те, но на 2000-2500 нямат. То във Варна няма, кво остава в Сф.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ivanvg93 Разгледай мнение

                Cherry-pick-ваш топ локации и топ строителство в места с крайна липса на предлагане и парцели. След което го ползваш като показателно за целия пазар. Не се прави така. По тая логика погледни на Ал. Невски. Ако има обява, може и на 10К евро да е.

                Аз ти казвам, че Audi A6 със средно оборудване е 70К евро, а ти ми викаш, че Audi RSQ8 е 200К евро -- следователно за под 200К не може да се купи свестно ново Ауди

                Хейта за Артекс не знам откъде идва. Влизал ли си в новите им сгради? Подозирам, че отговорът е "не". Строят изключително качествено на хубави места, но гроздето е кисело.
                Не ме интересува как строят - пак ти казвам, от доказани крадци и перачи на пари не бих купил абсолютно нищо. За мен е най-важна репутацията на хората, с които работя - такива са ми клиентите, на такива съм клиент и аз. И ако трябва да те успокоя, доходът ми нето (при това след немски данъци) за 2022 е доста над 600к лева (поне по предварителна оценка). Въпреки това няма никога да си дам парите на разни мошеници - щом става въпрос за БГ бих платил БГ цени, не немски и австрийски.

                Освен това знаеш, че винаги бих предпочел старо строителство - тухла, строена 1940-1980, ново не бих купил никога при наличие на оферти за старо в същите райони. Отновно главно заради нулевото доверие, което имам към БГ предприемачи, строители, инвеститори и подобни.
                Last edited by ejonny2376; 05.01.2023, 23:19.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                  За Артекс нямам идея, от Герберо-мутренска фирма не бих купил и един хляб, камо ли имот.

                  Ето ти няколко примера за какво говоря. Едва ли Артекс ще са по-надолу, не и на тези локации (освен ако не си някой физкултурник със заслуги).

                  https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...zwd&f1=1&fe7=1
                  https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...zwd&f1=1&fe7=1
                  https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...zwd&f1=1&fe7=1
                  Cherry-pick-ваш топ локации и топ строителство в места с крайна липса на предлагане и парцели. След което го ползваш като показателно за целия пазар. Не се прави така. По тая логика погледни на Ал. Невски. Ако има обява, може и на 10К евро да е.

                  Аз ти казвам, че Audi A6 със средно оборудване е 70К евро, а ти ми викаш, че Audi RSQ8 е 200К евро -- следователно за под 200К не може да се купи свестно ново Ауди

                  Хейта за Артекс не знам откъде идва. Влизал ли си в новите им сгради? Подозирам, че отговорът е "не". Строят изключително качествено на хубави места, но гроздето е кисело.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ivanvg93 Разгледай мнение

                    Е, хайде сега. Артекс продават на 2000-2500 евро и са топ, не е чак 3000 и нещо за ш/з. Но си е скъпичко пак, да. Но все пак говорим за най-високия сегмент на НС.

                    При моята сметка става въпрос за средна бира строителство, на средна бира място в тези квартали (включително и за Ливадите), за хора със средни претенции. Тристаен за масовката - и сметката е вярна.

                    Тия с 50 бона доход хич няма да се оплакват, че им било 3 и нещо на квадрат в Лозенец/Изток. Те вече могат да си позволят да имат претенции.
                    За Артекс нямам идея, от Герберо-мутренска фирма не бих купил и един хляб, камо ли имот.

                    Ето ти няколко примера за какво говоря. Едва ли Артекс ще са по-надолу, не и на тези локации (освен ако не си някой физкултурник със заслуги).

                    https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...zwd&f1=1&fe7=1
                    https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...zwd&f1=1&fe7=1
                    https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...zwd&f1=1&fe7=1

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                      айде пак приказки наизуст
                      данъчно престъпление ли е според теб да се продаде на данъчна оценка?
                      И какво е след като остатъка от 400 евра/кв ги плащаш кеш, където ограничението е до 10 000 лв? Отделно ако има някакъв проблем, можеш да претендираш само за тези 250 евра.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                        +1
                        1800 има обаче само във Вади, Хладилници и подобни гета, т.е. ако искаш по-прилично място в Лозенец/Изток почваш от 3000-3500. И така от 300к станаха 500к.А пък цялото не са 100 квадрата чисти, а 80 според западноевропейските норми. И така си дойдохме на средната цена за Виена и Берлин. А заплатите на 1/4 оттам.

                        Това нещо няма изплащане, не и ако не извадиш цялата сума кеш (т.е. крадени пари).
                        Е, хайде сега. Артекс продават на 2000-2500 евро и са топ, не е чак 3000 и нещо за ш/з. Но си е скъпичко пак, да. Но все пак говорим за най-високия сегмент на НС.

                        При моята сметка става въпрос за средна бира строителство, на средна бира място в тези квартали (включително и за Ливадите), за хора със средни претенции. Тристаен за масовката - и сметката е вярна.

                        Тия с 50 бона и отгоре доход хич няма да се оплакват, че им било 3 и нещо на квадрат в Лозенец/Изток. Те вече могат да си позволят да имат претенции. А такъв клас имоти се купуват именно от тези хора - богатите бизнесмени.

                        Дори мениджър в ИТ компания на 10К чиста заплата, който попада в горните 1-2% по доходи в София, няма да успее да се включи на имот за 500К+ евро. Дори да живее без деца и семейство, пак ще е на ръба.
                        Last edited by ivanvg93; 05.01.2023, 22:58.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                          айде пак приказки наизуст
                          данъчно престъпление ли е според теб да се продаде на данъчна оценка?
                          Ами да, престъпление е. Защото си длъжен да впишеш правилната сума, на която си изповядал. Точка.

                          Прочети си нотариалния акт. Там ти си декларирал пред нотариуса, че посочената в акта цена е реалната.

                          Чл. 255 от НК:
                          Който избегне установяване или плащане на данъчни задължения в големи размери като потвърди неистина или затаи истина в подадена декларация, се наказва с лишаване от свобода от 1 до 6 години и с глоба до 2000 лв.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                            Ганьо е от днес за утре. Аз хотел в БГ никога не съм повтарял (освен Рила на Боровец, но там беше принудително). Абсолютни мизерници са навсякъде.
                            Рилата в момента търсят 650 лв на вечер, пуснали са 25% намаление.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ivanvg93 Разгледай мнение

                              Южен или източен квартал, ново строителство, стандартен 3-стаен с 2 спални и 2 бани към 120 квадрата площ с общи части, демек към 100м/2 чиста. Сметката е следната:
                              - 120 квадрата умножено по средна цена за ш/з 1800 евро, става 216,000 евро. Ясно е, че има и за повече, има и за по-малко. Давам средна цена за среден имот НС.
                              - 1 подземно паркомясто или гараж = средно 25,000 евро.

                              До момента имаме базова цена 241,000 евро + местен данък + нотариални такси и отива на 251,000 евро, за да влезем във владение на 100 квадрата голи стени с паркомясто.
                              .
                              Остават 50,000 евро за ремонт. Минимум 15-20,000 евро за майстори (все пак го правим от нулата на ш/з и вземат по 80лв за квадрат плочки). Цените са двойни спрямо 2020-та. Ако човек може сам да си направи целия ремонт, ще икономише 15-20К.

                              И остават 25-30,000 евро за всички материали, електроуреди, гардероби, плочки, паркет и т.н. Само една прилична кухня с електроуредите е минимум 7-8 хиляди евро, така че с този бюджет ще стане Икейско в най-добрия случай.


                              В заключение: приличен масов 3-стаен на ОК място в южен или източен квартал, със средно ниво ремонт (не говорим за лукс и естествени материали) излиза грубо 300,000 евро общо.

                              Ако предположим, че човек е събрал 100К евро и изтегли още 200К от банката, вноската при 20-годишен кредит и сегашните лихви от 2.5% (ГПР към 3%), ще е към 2000лв на месец.
                              И къде е този ап за 1800 евра?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                                Пак не внимаваш какво пишеш.

                                И какво сега, да ти ръкопляскаме, че си извършил данъчно престъпление ли? И после такива като теб ми говорят колко се било подобрявало всичко в БГ и ставало европейско?
                                айде пак приказки наизуст
                                данъчно престъпление ли е според теб да се продаде на данъчна оценка?
                                препоръка е

                                Коментар

                                Working...
                                X