IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ivanvg93 Разгледай мнение

    Така е, пак ми излезе късмета! Дано не се махне, че не знам какво ще правя. А го вземе някой за 400-500, а не!
    дай малко инфо какъв е този висок клас апартамент под наем за 190К дето си купил
    и му взимаш 1000 евро наем.
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

      Днес видяхме 1000 Евро за топ имот 165 квадрата чисти и то в дипломатическите блокове в Изток.
      Твоят програмист е някой малоумник, щом не се е сетил каква минавка е твоята двустайка.
      Така е, пак ми излезе късмета! Дано не се махне, че не знам какво ще правя. А го вземе някой за 400-500, а не!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ivanvg93 Разгледай мнение

        Сещаш ме за един тип отпреди две години. С тънката разлика, че той всъщност има имоти. Продаде ми висок клас двустаен с наемател на върхаа на пазара (2021-ва) за 190 хиляди евро. Много нереалистичен му се видял скока в цените последните години и очакваше крах.

        Миналата есен изгоних наемателя, защото не беше съгласен да му индексирам наема. Прав му път тогава. Беше на 800 евро, аз му казах 1000 или да се изнася. Изнесе се. След това си пуснах обява в имота и на втория оглед имах нов наемател на 1000 евро. Българин, млад програмист.

        Та така с продаването на върховете и "това не струва толко"
        Днес видяхме 1000 Евро за топ имот 165 квадрата чисти и то в дипломатическите блокове в Изток.
        Твоят програмист е някой малоумник, щом не се е сетил каква минавка е твоята двустайка.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

          https://www.google.com/maps/@42.6677...7i16384!8i8192

          Как да дадеш 2500 Евро на квадрат за имот в тази кочина?
          Пропускаш факта, че българите масово сме свине и кочината е нашият натурален хабитат. Затова даваме луди пари да живеем в калта, не е ли очевидно?

          Аз имам 4 кочини и съм в процес за 5-та. А съм още млада свиня.
          Last edited by ivanvg93; 16.01.2023, 21:37.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

            Тука за сефте няма да се съглася, защото другата агитка изобщо няма намерение да купува. Който е имал желание досега го е сторил. И кеш има, и ниска безработица, и достъпно кредитиране...и това не е от вчера. Реалността е, че човек мери достъпността на стоките според собствения си аршин, а не според пазара. Джонката например според негови думи има над 600кЕ годишен деклариран доход и говори, че 200кЕ за апарт в южен квартал е скъпо. Та това са му доходите за 1 сезон. Не знам дали схващаш накъде бия, но е хубаво на определена възраст човек да почне да разграничава фантазиите от реалността.
            Какво общо има доходът с цената на имота? Много ясно, че 200к са много за апартамент в София. Дали изкарвам 600к или 6к годишно е все тая. Защо да пълня джобовете на някой мизерен чичак- наследник, който никога не е сложил и една боя даже? Кое му е толкова ценното на един такъв боклук?

            Ако беше град като град и строителство като хората -може. В тези дупки, калове и боклуци си има лимити, които няма как да се прекрачват.
            Гледай южните квартали какво представляват:

            https://www.google.com/maps/@42.6677...7i16384!8i8192

            Как да дадеш 2500 Евро на квадрат за имот в тази кочина? В коя цивилизована държава има подобно нещо?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

              Като дам 500к за кофтор, който струва макс 250к инвестиция ли е? Директно губя 250к, още в момента на сделката.
              Като даде за койни и акции дето се сринаха с по над 70% по добре ли е ?

              Парадираш за приходи от милиони които биха ти позволили да си купиш във всяка една държава от Г7 и плюеш по България и от имотната тема не излизаш

              Не усещаш ли че си станал за гаргара сър Елтън Джон?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                Като дам 500к за кофтор, който струва макс 250к инвестиция ли е? Директно губя 250к, още в момента на сделката.
                Сещаш ме за един тип отпреди две години. С тънката разлика, че той всъщност има имоти. Продаде ми висок клас двустаен с наемател на върха на пазара (2021-ва) за 190 хиляди евро. Много нереалистичен му се видял скока в цените последните години и очакваше крах.

                Миналата есен изгоних наемателя, защото не беше съгласен да му индексирам наема. Прав му път тогава. Беше на 800 евро, аз му казах 1000 или да се изнася. Изнесе се. След това си пуснах обява в имота и на втория оглед имах нов наемател на 1000 евро. Българин, млад програмист.

                Та така с продаването на върховете и "това не струва толко"
                Last edited by ivanvg93; 16.01.2023, 21:38.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                  Като дам 500к за кофтор, който струва макс 250к инвестиция ли е? Директно губя 250к, още в момента на сделката.
                  Ми не е, ама защо така зорко ги следиш, се пита в задачата

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

                    То па голямата инвестиция да държиш 300 000 евро на лихва, че да си плащаш наема.
                    Така след три, айде пет години няма да имаш нито пари, нито имот
                    Като дам 500к за кофтор, който струва макс 250к инвестиция ли е? Директно губя 250к, още в момента на сделката.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ivanvg93 Разгледай мнение

                      Аз нямам съмнение, че Джонката е с такъв доход. Просто вижда, че "такъв боклук в такава прогнила държава с такива хора-боклуци" не струва толкова! И за левче не би купил, всичко в България е под нивото му.

                      Иначе знае всяка пряка, сграда и обява в Гоцето по-добре от бакшиш с милионник. Go figure ХАхаахаххаха
                      Ама той ако не е обиколил всяка пряка как да знае че всичко е толкова пропаднало, това подлеза на подуене, райнона на централна гара и около минералният извор на Горна баня особено добре ги е проучил

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ivanvg93 Разгледай мнение

                        Аз нямам съмнение, че Джонката е с такъв доход. Просто вижда, че "такъв боклук в такава прогнила държава с такива хора-боклуци" не струва толкова! И за левче не би купил, всичко в България е под нивото му.

                        Иначе знае всяка пряка, сграда и обява в Гоцето по-добре от бакшиш с милионник. Go figure ХАхаахаххаха
                        Е, при това положение се хвърля веднага в покупка, чрез доверения му адвокат във Вазов, а?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                          Сега последно - купи парцел с 2 къщи или наследи половин парцел с половин къща? А двустайката наследство ли е или я купи?
                          Последно: парцела от 400м2 с двете къщи, стара и нова, го купихме с брато през 2002г. Двустайката частично съм я наследил, частично съм я платил и подобрил.Ако не вярваш в каквото от написаното, готов съм на облог, какъвто посочиш.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                            Тука за сефте няма да се съглася, защото другата агитка изобщо няма намерение да купува. Който е имал желание досега го е сторил. И кеш има, и ниска безработица, и достъпно кредитиране...и това не е от вчера. Реалността е, че човек мери достъпността на стоките според собствения си аршин, а не според пазара. Джонката например според негови думи има над 600кЕ годишен деклариран доход и говори, че 200кЕ за апарт в южен квартал е скъпо. Та това са му доходите за 1 сезон. Не знам дали схващаш накъде бия, но е хубаво на определена възраст човек да почне да разграничава фантазиите от реалността.
                            Аз нямам съмнение, че Джонката е с такъв доход. Просто вижда, че "такъв боклук в такава прогнила държава с такива хора-боклуци" не струва толкова! И за левче не би купил, всичко в България е под нивото му.

                            Иначе знае всяка пряка, сграда и обява в Гоцето по-добре от бакшиш с милионник. Go figure ХАхаахаххаха
                            Last edited by ivanvg93; 16.01.2023, 21:11.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                              Има и друг забавен момент - хора, купили маломерка на кредит в провинцията или разни складчета и магазинчета по 5 квадрата да се хвалят как били купили "имоти" и какви "инвеститори" са, а сумарната стойност на всичко купено да няма и половин двустайка на добра локация в София.

                              ПС: Нищо лошо, даже похвално е да е купил човек гореспоменатите неща, просто е редно да я дава малко по-скромно и според чергата си.
                              Такива по 5кв. не съществуват, и ти манипулираш аудиторията, по 10-15кв. бяха, и вече в Овча купел са общо 35кв., много повече от на един колега с детска стая в съседния Красна поляна, с тази разлика, че са пригодени за търговия за разлика от детските стаи и сървърните помещения

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                                Така е, но удобно пропускаш и парцел с две къщи в него на 500м. от широкия център на Столицата и двустаен също, преди това от същия абонат
                                Както и, че кредита за маломерката е на 40%, които вече са 15%.
                                Сега последно - купи парцел с 2 къщи или наследи половин парцел с половин къща? А двустайката наследство ли е или я купи?

                                Коментар

                                Working...
                                X