IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

    https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...k=8ummtq&f1=10
    Ето пример за балона, който се наду. Още съхнат някои лепила, не са сложили полилеи и продават.
    Един балон не може да се надуе ако няма гориво (кинти) в горелката

    След всичките кинти дето се напечатаха вие какво точно очаквахте че не мога да се сетя?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

      Не мисля, според мен ще трябва да задминат Волкър. Забравяте също че Волкър е укротил инфлацията но на много висока цена - рецесия, високи лихви, безработица и най-голямата и огромна обезценка на долара.
      Волкър е вдигал лихвата при дълг от под 40% айде ходи вдигай лихвите над 10% при дълг над 100% и ръст около 0-та при 10% инфлация

      Спряха за малко да сменят лагерите на принтерите, а Кавръка и компания си мислят че били закрили печатницата

      Мъката понижителска край няма

      Коментар


      • Прогнози от брокерите на НИ за 2023-та и съответното им тълкувание на чист български език - мисля че обзора е точно за тази тема https://www.facebook.com/krassimir.p...1365183986624/

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

          Според мен 4-5% при тези нива на балонизиране са еквивалентни на 10+% по времето на Волкър та не сме далеч от момента на много болка за пазарите.
          https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...k=8ummtq&f1=10
          Ето пример за балона, който се наду. Още съхнат някои лепила, не са сложили полилеи и продават.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

            Според мен 4-5% при тези нива на балонизиране са еквивалентни на 10+% по времето на Волкър та не сме далеч от момента на много болка за пазарите.
            Не мисля, според мен ще трябва да задминат Волкър. Забравяте също че Волкър е укротил инфлацията но на много висока цена - рецесия, високи лихви, безработица и най-голямата и огромна обезценка на долара.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

              Той и доста други неща предрече и за тесла и сп500, и за криптото. Предрича и неща обаче които не се случват, във всеки случай съм склонен да вярвам повече на неговите прогнози пред тези на Кавръка или някой фрустратор.
              Ха ха ха

              1.Кой предрече Велико събитие март 2020 година ,да припомням ли ?
              13 март 2020 година ?
              Преди това нека си спомним тука колко подигравки имаше срещу мен за март 2020 година ?
              Когато чукна март и затвориха света всички се наакаха в гащите !
              2.След Ковди Ви обясних да чакате война защото войните винаги са следвали такива световни трусове ,заради разпада на търговията?
              Какво стана ?Риска от 3 световна война е на прага ни ?
              В момента предричам ОГРОМЕН риск ,да се реализира 3 световна война/дано не съм прав отново/.
              3.За пазара на имоти, няма да качвам линка от поканата ми в Инвестор медия груп когато ТОЧНО заради огромната инфлация предрекох ОБРАТ в пазара СЛЕД средата на 2020 година?
              Прогнозата ми беше публична пред цяла България ,така ли беше?
              Така беше !
              Предрекох ли аз огромен обрат в политиката на Централните банки и бърз темп с големи скокове на лихвите ?
              Така !
              Сега първо за нас е важно да не приемем еврото в България ,това важи за всички ,за наше добро е ,освен ако нямате банка или голяма компания ,бизнес едър или нещо подобно.
              Смятам че евро няма да има у нас скоро .
              Шенген също .
              Това са ми последните прогнози.
              Относно икономиката предричам дълготрайна криза и веднага ще обясня защо ,защото предлагането няма как да задоволи търсенето скоро .
              Всичко е добре смазано от времето на Ковид.
              Сега ще Ви кажа и още нещо,относно електромобилите.
              Електромобилите няма да бъдат добре развит пазар и продукт скоро заради огромните проблеми свързани с ресурсите за тяхното производство както и енергията за тяхното придвижване.
              Който мисли да си купува електромобил да не го прави ,още дълго конвекционалните коли ще са на пазара.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                https://www.investor.bg/a/527-svyat/...he-dalgotrayno

                Световната банка: Икономическото забавяне може да се окаже дълготрайноПрезидентът на международната институция призова страните да внимават с помощите за гражданите

                Дълготрайно?
                Ама как така ?
                Ха ха
                Нали обещахте на масовката плитка криза ?
                Май май моя сценарий ще се окаже отново коректен?
                Странно как 6 години си все прав и всичко си познал а парите ти се изпариха

                Май е по добре по по малко да познаваш щото съвсем ще занулиш

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                  Къде е Волкър, къде са 4.5% в момента. Най-ниските лихви през 70-те са били 3.5% често над 10%. А ние сега тръгваме от 0 те планират да увеличават с макс 2-3 на година и ти мислиш, че изобщо има място за сравнение?
                  Според мен 4-5% при тези нива на балонизиране са еквивалентни на 10+% по времето на Волкър та не сме далеч от момента на много болка за пазарите.
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                    А така ,от кога разправям аз че при такава инфлация, феновете на Пол Волкър са на линия?
                    Банкер номер едно на всички времена ?!
                    Какво каза скоро шефа на ФЕД ,че е станал фен на Пол Волкър ха ха ..
                    Къде е Волкър, къде са 4.5% в момента. Най-ниските лихви през 70-те са били 3.5% често над 10%. А ние сега тръгваме от 0 те планират да увеличават с макс 2-3 на година и ти мислиш, че изобщо има място за сравнение?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                      явно не си купил злато 2018-та нито Алтерко нито Атера нито Земеделска Земя - еми съжалявам пич ... поне тухла взе ли??

                      ето ти един много добър подкаст https://www.youtube.com/watch?v=XhgIyLHn5xA

                      иначе по линия на замълчаването - ти нямаш пост, който да не включва мен или кавръка... нещо комплекс ли имаш.. форумът е място, където всеки да може да напише това, което мисли, а ти явно мислиш изключително за нас с кавръчето... благодаря ти за вниманието, но не виждам как може да съм ти от полза

                      успех!
                      70% от "съдържанието" тук го бълвате вие двамата, нормално е да ви споменавам.
                      Ти врачуваш в 20 теми, сигурно все нещо си уцелил, но аз лично не съм видял.
                      Много се съмнявам и да си купил нещо (в размери, заслужаващи някакво внимание), но няма да ти подронвам форумния авторитет
                      ​​​​​​

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                        Това говорят всички, просто Бъри не смята, че ЦБ и правителства ще успеят да устоят на политическия натиск за да поддържат високи лихви. Според него втората половина на 2023 САЩ ще са официално в рецесия и тогава ФЕД ще се успокоят а федералното им правителство пак ще почне да раздава пари на засегнатите. Подобно на 70-те. 70-те лихвите и инфлацията са се догонвали и нещата са излезли в край на сметка извън контрол с годишна инлфация от 10 до 15%, което е завършило с рекордните 20% лихви на фед и 50% обезценка на долара от 1970 до 1980.

                        Всички знаем приказката, че историята рядко се повтаря, но често се римува.
                        А така ,от кога разправям аз че при такава инфлация, феновете на Пол Волкър са на линия?
                        Банкер номер едно на всички времена ?!
                        Какво каза скоро шефа на ФЕД ,че е станал фен на Пол Волкър ха ха ..

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                          явно не си купил злато 2018-та нито Алтерко нито Атера нито Земеделска Земя - еми съжалявам пич ... поне тухла взе ли??

                          ето ти един много добър подкаст https://www.youtube.com/watch?v=XhgIyLHn5xA

                          иначе по линия на замълчаването - ти нямаш пост, който да не включва мен или кавръка... нещо комплекс ли имаш.. форумът е място, където всеки да може да напише това, което мисли, а ти явно мислиш изключително за нас с кавръчето... благодаря ти за вниманието, но не виждам как може да съм ти от полза

                          успех!
                          То не е само той дето точи лиги по теб и кавръка. Трън в петата сте им на всички повишителски никове.
                          Тва за алтерко тук не върви. Хвала на тухлата и нищо друго. Ама то и темата си е такава, така, че е оправдано скачането по всички възможни начини на инакомислещите.
                          Last edited by polax; 22.01.2023, 19:41.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

                            Майкъл Бъри предрече ипотечната криза през 2007ма и заложи/спечели срещу Голдман и Дойче банк. Ти нямаш нито една вярна прогноза и вероятно още получаваш джобни под някаква форма.
                            Понякога е добре човек да си замълчи
                            явно не си купил злато 2018-та нито Алтерко нито Атера нито Земеделска Земя - еми съжалявам пич ... поне тухла взе ли??

                            ето ти един много добър подкаст https://www.youtube.com/watch?v=XhgIyLHn5xA

                            иначе по линия на замълчаването - ти нямаш пост, който да не включва мен или кавръка... нещо комплекс ли имаш.. форумът е място, където всеки да може да напише това, което мисли, а ти явно мислиш изключително за нас с кавръчето... благодаря ти за вниманието, но не виждам как може да съм ти от полза

                            успех!
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

                              Майкъл Бъри предрече ипотечната криза през 2007ма и заложи/спечели срещу Голдман и Дойче банк. Ти нямаш нито една вярна прогноза и вероятно още получаваш джобни под някаква форма.
                              Понякога е добре човек да си замълчи
                              Той и доста други неща предрече и за тесла и сп500, и за криптото. Предрича и неща обаче които не се случват, във всеки случай съм склонен да вярвам повече на неговите прогнози пред тези на Кавръка или някой фрустратор.

                              Коментар


                              • За 100% имотните инвестори

                                никога не съм си представял че ще пусна линк от канала на поглед.инфо (дано ми е послено)

                                https://www.youtube.com/watch?v=1oeVCq-JG20

                                пусто жълтото е скъпо, но колегата е стигнал до моите изводи от 2018-та

                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X