IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

    В Мюнхен заплатите не се различават съществено от останалата част на Германия, може би само от някоя дълбока провинция в източната част (но пък там наемите са на 1/3). И стига с това 73-то. Неслучайно му казват "Втора Немска" - там влизат само втора ръка чавета - или по-глупавички, или с татковци без пари и връзки да ги вкарат в 91-ва.
    По справките заплатите в Мюнхен са бая по-големи от други места в Германия. Може да не е разликата колкото София провинция, но я има.
    Децата ми не учат в 73-то и никога няма да ги запиша там / имам си съображения/ , но има добри резултати.
    Мога да ти пусна и Френска новина ако искаш ? И за паднали сгради със жертви ....
    Предната я пуснах само , за да опиташ да проумееш, че едно е рекламата и друго реалността и гадости не стават само у нас.....дори на Запад са повечко особено ако не си местен....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

      Цената е без ДДС - лека подробност.
      Ужас, значи определено трябва да се свиква с тези цени колкото и да не ни харесва.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

        Цената е без ДДС - лека подробност.
        И е повече Хиподрума, а не ВМА. От другата страна на Гешов е.
        А Бетерчо не познава София :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

          Стига де, ама това е на 2300 € кв.м., е колко да струва ?! Изглежда и аз не мога да свикна с цени над 2000 € кв.м. хахаха
          Цената е без ДДС - лека подробност.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            Всичките им сравнения са такива и затва са безимотни...
            Иначе Джони тамън ме убеди да се преместя на убаво и сигурно място в Германия, че в училищата средата е топ и светлинни години от 73-то у нас. и попаднах на това...
            Кога ли ще ги стигнем....
            https://dnes.dir.bg/svyat/17-godishe...sko-uchilishte
            В Мюнхен заплатите не се различават съществено от останалата част на Германия, може би само от някоя дълбока провинция в източната част (но пък там наемите са на 1/3). И стига с това 73-то. Неслучайно му казват "Втора Немска" - там влизат само втора ръка чавета - или по-глупавички, или с татковци без пари и връзки да ги вкарат в 91-ва.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

              От дъното на 21.11.22 до сега коня е с 13% нагоре, тва само за месец и половина. А имотие с колко са ногре за този период? А колко нагоре ще бъдат след 2 год? След 5? А коня?
              Викаш коня тепърва започва... нагоре ? :–))))
              Колко е производствената себестойност на 1 кон към момента ? Грубо ?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Пичалбатя е само у коня , ама требе да го земеш на поне 50К и да го държиш на борса, която го няма наистина :-)
                От дъното на 21.11.22 до сега коня е с 13% нагоре, тва само за месец и половина. А имотие с колко са ногре за този период? А колко нагоре ще бъдат след 2 год? След 5? А коня?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                  Ей го 100 000 евра надолу + 20 инфлация, баси инвестицията. Купувай народе, не остана.

                  https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...65487501531595
                  Стига де, ама това е на 2300 € кв.м., е колко да струва ?! Изглежда и аз не мога да свикна с цени над 2000 € кв.м. хахаха

                  Коментар


                  • Ей го 100 000 евра надолу + 20 инфлация, баси инвестицията. Купувай народе, не остана.

                    https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...65487501531595

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                      Със затваряне на кинти в имот за инвестиция в момента - също си на загуба, и то по-голяма от тази на безрисков депозит.
                      Пичалбатя е само у коня , ама требе да го земеш на поне 50К и да го държиш на борса, която го няма наистина :-)
                      С имотите в следващите 3-5 години спрямо инфлацията ще си на загуба, но и депозит или ДЦК на 4-5% са далеч от достатъчни....а таксите на бамките са станали умопомрачителни Колкото по-малко контакт с тях за депозит или кредит по-добре....
                      Last edited by pesimist4o na kvadrat; 11.01.2023, 10:58.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                        Как така купуват в затворен комплекс (с екстри) без да им прехвърлят земя?
                        Чужденците, като физически лица нямат право да притежават земя в България, затова им продават апартаментите само с право на строеж и ползване.
                        Много тъпа работа и там където няма българи да стопират дивотиите на собственика на земята става страшно.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                          Сега, се подсетих и за още нещо за което мисля, че съм писала тук. Запознах се с датската диаспора в Созопол, защото едни собственици имаха проблем и ни помолиха да им превеждаме. В един комплекс до плаж Хармани, строителя и собственик на земята ,който управлява и комплекса ги караше да му плащат за ползването на басейна, много неприятна работа. Други също се бяха притеснили много по повод този случай ,но при тях имаше собственост в/у земята и от българи и те не позволиха подобна гавра с плащане за ползване на басейна. Има значение дали имаш собственост в/у земята.
                          Как така купуват в затворен комплекс (с екстри) без да им прехвърлят земя?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                            Двама нали ми писаха, единия е Ловчанлийчето от Вествалия с хана. 4% Пощенска, оферта било. И понеже се занимавам с банкиране непрекъснато, иди пък специално от Пощенска да изтеглиш кеш или превод не на падеж. Свят ти се вие. Мерси. Затваряне на кинти за година 4% - загуби 100%.
                            Със затваряне на кинти в имот за инвестиция в момента - също си на загуба, и то по-голяма от тази на безрисков депозит.
                            Last edited by better; 11.01.2023, 10:43.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                              Хипотетично, ако земята е собствена и както пишеш по някаква причина сградата погине си мисля, че собствениците на земята могат да поискат другите с правото на строеж да възстановят тяхната собственост без пари ако искат да строят.
                              Сега, се подсетих и за още нещо за което мисля, че съм писала тук. Запознах се с датската диаспора в Созопол, защото едни собственици имаха проблем и ни помолиха да им превеждаме. В един комплекс до плаж Хармани, строителя и собственик на земята ,който управлява и комплекса ги караше да му плащат за ползването на басейна, много неприятна работа. Други също се бяха притеснили много по повод този случай ,но при тях имаше собственост в/у земята и от българи и те не позволиха подобна гавра с плащане за ползване на басейна. Има значение дали имаш собственост в/у земята.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                                Сравняваш заплатите в София със средните в Германия. София трябва да сравниш с Мюнхен, средната в Германия може да сравняваш с Пловдив или Бургас. И там е "48к-60к Евро бруто", ама за 2 Senior-a.
                                Всичките им сравнения са такива и затва са безимотни...
                                Иначе Джони тамън ме убеди да се преместя на убаво и сигурно място в Германия, че в училищата средата е топ и светлинни години от 73-то у нас. и попаднах на това...
                                Кога ли ще ги стигнем....
                                https://dnes.dir.bg/svyat/17-godishe...sko-uchilishte
                                Last edited by pesimist4o na kvadrat; 11.01.2023, 10:00.

                                Коментар

                                Working...
                                X