IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

    Подценявате сегашната икономическа ситуация. По всички показатели, България е на върха на икономическото си развитие. И това е на фона на война и рекордна за ЕС инфлация. Самият ЕС има проблем със стимулиране на растежа и конкурентоспособността, както всяка развита икономика, но това не е катастрофира както обичате да пророкувате.
    Върха на ръста на икономиката е през 2008 година,тогава стига до 6%,така че всички знаем какво стана после ,а сегашното положение е нищо повече от част от цикъла ,има връх и ма и спад и така нататък
    Last edited by nkavrakov1982; 17.01.2023, 08:41.

    Коментар


    • Вчера гледах един филм за китайските градове призраци.Това са градове,в които се построяват много жилищни сгради и едва след това започват да се населяват с хора.В момента в Китай има над 50 такива града с общ брой необитаеми жилища над 60 милиона.Логиката подсказва, че тия жилища ще са по-евтини,за да могат да се закупят от млади семейства,които да работят, плащат данъци, създават деца.Да ама не.Цените на тия жилища са непосилни за повечето китайци и основната причина за това е фактът, че тия жилища са масово изкупени от по-заможни китайци,които са си вложили парите. И тия градове си остават безлюдни.
      Ситуацията много наподобява българската. И тук скоро ще се появят градове призраци,само дето при нас тези градове са били достатъчно заселени с хора преди 1990г, но заради демографският срив и бурното строителство има много необитаеми жилища .Но цените не намаляват по същата причина като в китайските градове призраци, щото много хора си влагат парите в жилища и те стоят празни.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
        https://www.capital.bg/politika_i_ik...im_za_dobroto/

        Какво показва историята ,при битката с инфлацията ???




        Всъщност, отбеляза Световната банка, през последния половин век светът рядко е виждал толкова глобално синхронизирано преминаване към политики, ограничаващи растежа, както това, което се оформи през 2022 г. Едно от изключенията беше през 1982 г., когато политиците по света решиха да сложат край на продължилия десетилетие проблем с инфлацията. И успяха, но в този процес предизвикаха глобална рецесия. Това беше време на значителни трудности за много хора, но се смята за триумф от повечето централни банкери. За съжаление през 2023 г. в тази професия ще се появи ново поколение герои.
        Подценявате сегашната икономическа ситуация. По всички показатели, България е на върха на икономическото си развитие. И това е на фона на война и рекордна за ЕС инфлация. Самият ЕС има проблем със стимулиране на растежа и конкурентоспособността, както всяка развита икономика, но това не е катастрофира както обичате да пророкувате.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ivanvg93 Разгледай мнение

          Логиката е проста - жилище се купува, когато си поотраснал и градиш семейство. Много от програмистите са млади лъвчета. Живее им се само на новичко и хубавичко. Почти задължително и нова кола на лизинг да не се излагат, все пак получават добри заплати.

          Човек с 5 до 8000 лева чиста заплата, колкото получават масово, може да си позволи 1000 евро наем без проблем. Но да си го купи това същото жилище ще му се види много нанагорно. Само за самоучастието, местния данък и не дай си боже брокер, ще трябва да пести 2-3-4 години. И пак ще плаща наем през това време. И ще трябва да изтегли ипотека за няколкостотин хиляди, което изглежда много по-страшно отколкото е.

          Пък и те масово се набиват в койни и акции, че било модерно и се цъка от телефона. И всичките пиха много студена вода последно време. ИзгорЕха спестяванията за имот

          Затова луксозната квартира за 1000 евро, всичко ти е стегнато, нямаш грижи, мацките се кефят, колегите ах-кат, че живееш в Диаманта. И някога като се заженят най-вероятно ще си купят собствено
          Wishful thinking му казват на това. Не е рационално решение, не че не може да има изключения. Да разбираме ли, че Диамантът е като луксозно общежитие? И всички около него сгради? Леко преувеличавате, колега (по форум).

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

            За съжаление - Ама па много жалостив си станал

            За твое съжаление само да ти кажа че лихвите ще ги вдигнат още малко до лятото и след това като икономиката даде първи признаци на забавяне веднага ще почнат да говорят как безработицата е по важна от инфлацията

            Този филм вече толкова пъти ти го прожектираха, а ти все се надяваш да е с различен край

            Осъзнай го пак си от грешната страна на оградата
            Това са прогнози,на тези дето до оня ден разчитаха на евтин кредит ,само че Централните банки обявиха че лихвите ще ги задържат неопределено време високи.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение
              За твое съжаление само да ти кажа че лихвите ще ги вдигнат още малко до лятото и след това като икономиката даде първи признаци на забавяне веднага ще почнат да говорят как безработицата е по важна от инфлацията
              Така е.
              За това какво говори СБ е едно (дано, ама надали), а какво ще натиснат банкерите и политиците е друго.
              Нито банкера ще иска да губи пари от рецесията, фалитите, преоценяването на заложените активи (имоти),
              нито политика ше рискува да се събуди неизбран утре, когато безпаричие и безработица се лее на улицата.
              Всеки политик (а те решават дневния ред, колкото и "независим" да е ФЕД) ще рита стомната, чак докато се счупи при другия.
              Хеле пък сега, когато банковото лоби черпи дивиденти от неолибералната управляваща американска пасмина.
              С две думи, краткотраен (половин година) ще да е удара там срещу имотите, е, 10-20% си е бая омекотен удар.
              Last edited by Бедният брoкер; 17.01.2023, 01:51.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                https://www.capital.bg/politika_i_ik...im_za_dobroto/

                Какво показва историята ,при битката с инфлацията ???




                Всъщност, отбеляза Световната банка, през последния половин век светът рядко е виждал толкова глобално синхронизирано преминаване към политики, ограничаващи растежа, както това, което се оформи през 2022 г. Едно от изключенията беше през 1982 г., когато политиците по света решиха да сложат край на продължилия десетилетие проблем с инфлацията. И успяха, но в този процес предизвикаха глобална рецесия. Това беше време на значителни трудности за много хора, но се смята за триумф от повечето централни банкери. За съжаление през 2023 г. в тази професия ще се появи ново поколение герои.
                За съжаление - Ама па много жалостив си станал

                За твое съжаление само да ти кажа че лихвите ще ги вдигнат още малко до лятото и след това като икономиката даде първи признаци на забавяне веднага ще почнат да говорят как безработицата е по важна от инфлацията

                Този филм вече толкова пъти ти го прожектираха, а ти все се надяваш да е с различен край

                Осъзнай го пак си от грешната страна на оградата

                Коментар


                • https://m.dir.bg/business/ikonomika/...za-ikonomikata

                  Инфлацията е причина мнозина изобщо да не могат да си позволят големи покупки. Но пък дребните делнични луксове - като едно ново червило - стават все по-търсени. Този феномен е известен като "ефектът на червилото".
                  "Ефектът на червилото показва, че и във времена на криза на хората им се иска да си доставят някакво удоволствие, т.е. да се поглезят и да се почувстват поне малко по-добре", обяснява Йорг Фундер от университета във Вормс.

                  Коментар


                  • https://www.capital.bg/politika_i_ik...im_za_dobroto/

                    Какво показва историята ,при битката с инфлацията ???




                    Всъщност, отбеляза Световната банка, през последния половин век светът рядко е виждал толкова глобално синхронизирано преминаване към политики, ограничаващи растежа, както това, което се оформи през 2022 г. Едно от изключенията беше през 1982 г., когато политиците по света решиха да сложат край на продължилия десетилетие проблем с инфлацията. И успяха, но в този процес предизвикаха глобална рецесия. Това беше време на значителни трудности за много хора, но се смята за триумф от повечето централни банкери. За съжаление през 2023 г. в тази професия ще се появи ново поколение герои.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                      Е как да ти говори нещо, като не разбираш нищо.
                      Някакви дати и задраскани цифри ??? WTF ???

                      и очакваш някой да го коментира ????

                      Не ми отговори на следното

                      Трето кажи ми една причина човек ако успешно инвестира в койни да иска да инвестира в имоти па макар и с 50% спад ???

                      Четвърто като паднаха койните с 50% ти купи ли си доволно ???

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                        Не ми е детска мечта да убеждавам някого, казах, че съм купувал на 3ххх и съм продавал на над 50 к. Опитвате да си правите та...к с мен, но станахте за смях - факт.

                        Съвет: Гълъбчета, другия път повечко наблягайте на просото, а тея раб ги оставте на баковците.
                        Ние го питаме на колко дъна от 65 000 надолу купи той си знае неговото бил купувал и на 3600

                        Явно че ти е болна тема ама като се фалиш как си купувал на 3600 дай да видиме как купува и по пътя надолу

                        Тя тая игра не е само шарени поли, кажи и за гърбавият член не се срамувай

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                          Ти съвсем даде на късо

                          Първо защо си мислиш че тая картинка дето си постнал трябва да ми говори нещо???

                          Второ без да има цифри това че си получил някакви койни 2018-та как точно трябва да ми глътне граматиката ????

                          Трето кажи ми една причина човек ако успешно инвестира в койни да иска да инвестира в имоти па макар и с 50% спад ???

                          Четвърто като паднаха койните с 50% ти купи ли си доволно ???
                          Е как да ти говори нещо, като не разбираш нищо.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                            Ако целта ти е да убедиш форума, че си спечелил от спекулация с биткойни се постарай малко повече. Както хората говорят тук открито за имоти кой кога и какво е взел, по аналогичен начин в биткойн темата напиши - взех 5 биткойна на 15к$ и ще ги стискам до 20.
                            Не ми е детска мечта да убеждавам някого, казах, че съм купувал на 3ххх и съм продавал на над 50 к. Опитвате да си правите та...к с мен, но станахте за смях - факт.

                            Съвет: Гълъбчета, другия път повечко наблягайте на просото, а тея раб ги оставте на баковците.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                              Bad_Bear & 6000

                              Кво стана братлета, да не си глътнахте грамитката? Кажете нещо?
                              Ти съвсем даде на късо

                              Първо защо си мислиш че тая картинка дето си постнал трябва да ми говори нещо???

                              Второ без да има цифри това че си получил някакви койни 2018-та как точно трябва да ми глътне граматиката ????

                              Трето кажи ми една причина човек ако успешно инвестира в койни да иска да инвестира в имоти па макар и с 50% спад ???

                              Четвърто като паднаха койните с 50% ти купи ли си доволно ???

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                                Е чакай сиА, нали не бях купувал на дъната?
                                Кай сиА, без да се червиш, купувал ли си съм на дъната?
                                Ако целта ти е да убедиш форума, че си спечелил от спекулация с биткойни се постарай малко повече. Както хората говорят тук открито за имоти кой кога и какво е взел, по аналогичен начин в биткойн темата напиши - взех 5 биткойна на 15к$ и ще ги стискам до 20.

                                Коментар

                                Working...
                                X