IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

    Пенчо бе, чети (и смятай)...

    Приходи 64.8 милиарда, разходи 66.1, БВП 160
    Четене, ама да е с разбиране. Иначе просто гледаме едни числа, но не знаем какво пише.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
      Ти що го ма'ана? Омръзна ли ти?

      Дай ше ти подарим едно ново? Кво ше кажеш за собствена плака? - Сам ше си печаташ доларчетата... сам ше си прайш инфлацийка... вечно ше рипат цените на имотчетата...

      https://www.yourwdwstore.net/assets/...0/77751-3s.jpg
      чесно казано много ми аресА
      и дори съм решил пак да си го сложа, като почнат да се случват нещата от балончето
      препоръка е

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

        Допълнителните милиарди, които в края на годината се вливаха в строителните фирми, сега ги няма! Шока е голям!
        Тук си прав, едно от предимствата да нямаме редовно правителство. Спестяват се няколко милиарда в кухи проекти.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

          ПП Бони - това е също съществено https://www.minfin.bg/bg/news/12096 даже повече ни касае бих казал, че е в сегашно време.
          23% ръст през 22 година, ама януари не бил толкоз, е и? Все едно, ако не поскъпнат яйцата един месец, да кажеш че са евтини.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение
            Шок! Неочаквано голям ръст на приходите в бюджета за 22 година, с 23% повече от предишната!

            Дефицитът е само 0.8% , въпреки огромните разходи за компенсации, пенсии, редукция на ДДС и т.н.
            https://www.economic.bg/bg/a/view/pr...-ot-razchetite
            Приходите от ДДС и акциз изостават много от разчетите (инфографики)

            Допълнителните милиарди, които в края на годината се вливаха в строителните фирми, сега ги няма! Шока е голям!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
              абе, тая снимка ми е със старото аватарче
              Ти що го ма'ана? Омръзна ли ти?

              Дай ше ти подарим едно ново? Кво ше кажеш за собствена плака? - Сам ше си печаташ доларчетата... сам ше си прайш инфлацийка... вечно ше рипат цените на имотчетата...

              https://www.yourwdwstore.net/assets/...0/77751-3s.jpg
              Last edited by Julius_BG; 31.01.2023, 20:35.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                Държавата може да се разполага спрямо приходите (данъци и мижави концесии), а ако не и стига да добавя със заеми, които поколенията след нас ще плащат. В този ред на мисли при раздут държавен апарат... няма много мегдан за индексация на доходи и пенсии освен ако не се прибегне до теглене на заеми. За съжаление натам се отива и се харчат пари, които още не са изкарани. То това си е проблем на всички държави в момента.
                Ти знаеш ли в нашата държава, колко домашни майстори и квартални автосервизи са на светло и плащат данъци? НУЛА. Само от тях може да съберем данъците на Конфедерация Швейцария.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                  Знам, че не ти 'аресва, ама и правителство и синдикати са настроени да вдигат доходи, докато оправят потребителската кошница спрямо инфлационните цени, а не да редуцират цените, както си мечтаете някои консервативни икономисти. При този сценарий, който е кътал на влогче кото баба мравка, пак ще е най-прее*ан
                  Упс, и аз от вчера съм влогар в TBI.
                  Държавата може да се разполага спрямо приходите (данъци и мижави концесии), а ако не и стига да добавя със заеми, които поколенията след нас ще плащат. В този ред на мисли при раздут държавен апарат... няма много мегдан за индексация на доходи и пенсии освен ако не се прибегне до теглене на заеми. За съжаление натам се отива и се харчат пари, които още не са изкарани. То това си е проблем на всички държави в момента.


                  ПП Бони - това е също съществено https://www.minfin.bg/bg/news/12096 даже повече ни касае бих казал, че е в сегашно време.
                  Last edited by bertram; 31.01.2023, 20:15.
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

                    Дефицит 0.8%... Да не гледаш данни за някоя друга държава?
                    Пенчо бе, чети (и смятай)...

                    Приходи 64.8 милиарда, разходи 66.1, БВП 160
                    Last edited by BONI; 31.01.2023, 20:12.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение


                      важното е борда да стои, че да не правят глупости много много управляващите (под глупости визирам печатане на пари и да дават на хората 'да имат')
                      Знам, че не ти 'аресва, ама и правителство и синдикати са настроени да вдигат доходи, докато оправят потребителската кошница спрямо инфлационните цени, а не да редуцират цените, както си мечтаете някои консервативни икономисти. При този сценарий, който е кътал на влогче кото баба мравка, пак ще е най-прее*ан
                      Упс, и аз от вчера съм влогар в TBI.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                        И аз това писах вчера, че дефицита се свива много под заложения, но Берто много му се иска държавата веднага да тегли заем при висока лихва.
                        Не ми се иска, но гледам реалността, а тя е 4.5%+ на първото пласиране на външен дълг за годината (директно заминава за рефинансиране). Следващият вероятно ще бъде с по-висока лихва. Миналата година имаше и спекулативно покачване на цените, което води до по-голям данък добавена стойност. При енергията също беше драматично (горива и ток).
                        Да не говорим, че доста ново се прехвърли, а там се плаща много сериозно ДДС. В София както значителна част е с ипотека... няма мегдан за хън-мън и се плаща.
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение
                          Шок! Неочаквано голям ръст на приходите в бюджета за 22 година, с 23% повече от предишната!

                          Дефицитът е само 0.8% , въпреки огромните разходи за компенсации, пенсии, редукция на ДДС и т.н.
                          Дефицит 0.8%... Да не гледаш данни за някоя друга държава?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от MrCurious Разгледай мнение

                            "Мастит бизнесмен" приема инвестиционни съвети от чиновник на средна възраст, който живее при майка си.

                            Форумът копае нови дъна..
                            ако бетерчо не беше купил, преди да почне да се вслушва в съветите на специалиста
                            сега и той щеше да пише ожесточено от някоя децка стая
                            препоръка е

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от MrCurious Разгледай мнение

                              "Мастит бизнесмен" приема инвестиционни съвети от чиновник на средна възраст, който живее при майка си.

                              Форумът копае нови дъна..
                              Хахаха, да с какъв патос този "мастит" бизнесмен брагодари на Кавръка и то забележи за какво, да НЕ КУПИ имот

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение
                                Шок! Неочаквано голям ръст на приходите в бюджета за 22 година, с 23% повече от предишната!

                                Дефицитът е само 0.8% , въпреки огромните разходи за компенсации, пенсии, редукция на ДДС и т.н.
                                И аз това писах вчера, че дефицита се свива много под заложения, но Берто много му се иска държавата веднага да тегли заем при висока лихва.

                                Коментар

                                Working...
                                X