IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

    ама не си ги купила 2008-ма нали ...питай твоят приятел купата за имоти 2007/8-ма в Банско как се пласират и на какви цени.

    ти на зелено ще купиш ли сега, а с кредит, който да взима 50% от доходите ти по настоящи лихвени нива....
    това, че имаш реституриана къща и попадения в началото на прехода не значи, че сега може да постигнеш същото и е грешно да се размята като цифри защото именно с такива 'съксес сторита' на хора като теб се лъжат младите да стават роби на банките.
    Къщата ни не беше отчуждена за да е реституирана. Беше пълна с наематели само

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение
      Като се сетя какви бяха цените през 2008г. на фона на доходите и инфраструктурата, направо се чудя кой е купувал в условия на такъв колосален балон. Тогавашните цени съпоставени спрямо днешния стандарт отговарят на 5 000 Е/м2. Т.е. след спадът, който се очертава за момента като лека корекция, да очакваме отново х2, преди да се пръсне всичко и на ново.
      Населението във възрастта 25-49 години през 2008г е било 2,75 милиона. През 2021г е било 2,1 милиона. Намаляване с 650 хиляди. А именно тая група са основните купувачи. А бъдещите купувачи от 0 до 24 години са 1,45 милиона. Т е намаляват с 650 хиляди спря 2021г и с 1 милион и 300 хиляди спрямо 2008г.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

        +1

        Навремето 55 000 $ бяха много пари и беше непосилно да се съберат от обикновено, работещо семейство в СФ през 90-те години и след 2000 г. също.
        Тогава не беше трудно да се направят ако знаеш как При това беше много по-лесно от днес. Не може обаче на всеки да му е лесно

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

          Отново за тайминга. Днес, ако реша да продавам спешно нали се сещаш ,че ако обявя двата си апартамента в Изток, за по 110000 € ще ги продам за един ден. Купила съм ги за по 55000 $ и ще ги продам двойно, наема ми е донесъл по три цената . Важно е и кога си купувал
          ама не си ги купила 2008-ма нали ...питай твоят приятел купата за имоти 2007/8-ма в Банско как се пласират и на какви цени.

          ти на зелено ще купиш ли сега, а с кредит, който да взима 50% от доходите ти по настоящи лихвени нива....
          това, че имаш реституриана къща и попадения в началото на прехода не значи, че сега може да постигнеш същото и е грешно да се размята като цифри защото именно с такива 'съксес сторита' на хора като теб се лъжат младите да стават роби на банките.

          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от siko13 Разгледай мнение
            Какви коментари ?! Всички идеално помним какви бяха цените през 2008-ма год.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение

              Това, че има глупави и непрактични хора, които не знаят как да управляват имот, си е техен проблем.
              Няма човек, който е бачкал като луд, купил е нещо и го държи празнох по собствено желание, няма такъв вариант.
              Току що ми звънят брокери от Варна, да питат за наем. Това е по повод врякането, че нямало търсене на наеми. Защо лъжете???
              Пазарът е видим по обявите. Обявите за под наем във Варна са повече от тези в София - не знам кое е лъжа? Хубаво фалшиви, но в София пък все едно няма фалшиви.
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Като се сетя какви бяха цените през 2008г. на фона на доходите и инфраструктурата, направо се чудя кой е купувал в условия на такъв колосален балон. Тогавашните цени съпоставени спрямо днешния стандарт отговарят на 5 000 Е/м2. Т.е. след спадът, който се очертава за момента като лека корекция, да очакваме отново х2, преди да се пръсне всичко и на ново.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                  Това не е вярно. Много преди 2021 г. цените достигнаха пика от 2008 г., а заплатите утроиха
                  https://www.imoti.net/bg/novini/view...vata-ot-2008-g
                  Без коментар.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение

                    Това, че има глупави и непрактични хора, които не знаят как да управляват имот, си е техен проблем.
                    Няма човек, който е бачкал като луд, купил е нещо и го държи празнох по собствено желание, няма такъв вариант.
                    Току що ми звънят брокери от Варна, да питат за наем. Това е по повод врякането, че нямало търсене на наеми. Защо лъжете???
                    Не е вярно това.Имам приятел брокер и той ми е казал, че масово новото строителство се купува на замазка и така си остава.Не се купува жилището,за да се живее в него или да се отдаде под наем. И чакат да се вдигне цената на жилищата или поне да не си изгуби стойността.То ако всички необитаеми жилища се отдават под наем,то цените на наемите ще се сринат.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                      Отново за тайминга. Днес, ако реша да продавам спешно нали се сещаш ,че ако обявя двата си апартамента в Изток, за по 110000 € ще ги продам за един ден. Купила съм ги за по 55000 $ и ще ги продам двойно, наема ми е донесъл по три цената . Важно е и кога си купувал
                      +1

                      Навремето 55 000 $ бяха много пари и беше непосилно да се съберат от обикновено, работещо семейство в СФ през 90-те години и след 2000 г. също.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                        когато 'ЩЕ'-то изчезне е прекалено късно човек да си прави сметките и да си подреди нещата, а ако е с неразумно голям кредит - го усеща много силно.
                        Мисля, че много хора тук са изтървалви момента да си подредят нещата и са останали без дом, чакайки поредното ЩЕ и ако и сега заплашват с убийство хората, които са купили. Лоша работа

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                          засега

                          недвижимите имоти не могат да се движат и в този ред на мисли построеното някъде остава там и няма как да го изнесеш в чужбина ... ние упорито залитаме в презастрояване и това рано или късно ще се отрази на пазара.

                          ти не си от отчаяните повишители, а аз не съм отчаян понижител, че имаме земя, което си е актив, но има и отчаяни с имоти от години стоящи празни и генериращи само разходи. Не си мисли, че са ОК ако, че пазарът в качил.
                          Отново за тайминга. Днес, ако реша да продавам спешно нали се сещаш ,че ако обявя двата си апартамента в Изток, за по 110000 € ще ги продам за един ден. Купила съм ги за по 55000 $ и ще ги продам двойно, наема ми е донесъл по три цената . Важно е и кога си купувал

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение


                            ти не си от отчаяните повишители, а аз не съм отчаян понижител, че имаме земя, което си е актив, но има и отчаяни с имоти от години стоящи празни и генериращи само разходи.
                            Това, че има глупави и непрактични хора, които не знаят как да управляват имот, си е техен проблем.
                            Няма човек, който е бачкал като луд, купил е нещо и го държи празнох по собствено желание, няма такъв вариант.
                            Току що ми звънят брокери от Варна, да питат за наем. Това е по повод врякането, че нямало търсене на наеми. Защо лъжете???

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от siko13 Разгледай мнение
                              "В края на 2021 г. са достигнати цените от пика през 2008 г. и към момента жилищата в София се продават с около 160 евро на кв.м над тези нива."
                              Вярно - НАГОРЕ!!!
                              Това не е вярно. Много преди 2021 г. цените достигнаха пика от 2008 г., а заплатите утроиха

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                                Добре, но без правилният тайминг виждаме какво става. Чакаш Годо, от 2017 г. и всичко което написа горе се задрасква от самосебе си
                                засега

                                недвижимите имоти не могат да се движат и в този ред на мисли построеното някъде остава там и няма как да го изнесеш в чужбина ... ние упорито залитаме в презастрояване и това рано или късно ще се отрази на пазара.

                                ти не си от отчаяните повишители, а аз не съм отчаян понижител, че имаме земя, което си е актив, но има и отчаяни с имоти от години стоящи празни и генериращи само разходи. Не си мисли, че са ОК ако, че пазарът в качил.

                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X