IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

    мислиш през твоята призма, но не знаеш колко повишители има, които чакат да разкешат някой и друг имот
    има хора с кредити, има хора с нарастнали разходи за живот - не могат да приберат имота,но не искат и да свалят

    монетата на рязкото повишение има винаги две страни
    от едната са хората изпуснали момента да купят, но обърне ли се ... от другата са хората изпуснали момента да продадат

    познавам и от двете групи и да ти кажа недоволни винаги ще има.

    евтиния кредит не е вода, която изтича в пясъка - не забравяй за него... в един момент става блато от което трудно се издрапва.
    Всеки мисли и пише от собствената си призма, ти също Важното е да може да водим културна дискусия без да се обиждаме.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

      Докато го има ЩЕ -то всичко е различно. И пазарите са синусоида ,но винаги нагоре
      Любими думички - ще, ако и когато. И така 10 години.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

        мислиш през твоята призма, но не знаеш колко повишители има, които чакат да разкешат някой и друг имот
        Това са глупости. Хора, купили имот, който им носи някаква доходност, нямат никакво намерение да подават, въпреки, че ще спечелят поне с 40 процента, но какво ще го правят тоя кеш, ще го набилат в койни ли??

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

          не няма да е различно, защото пазарите са циклични, а не са вектор (само нагоре или само надолу)

          и този път ще има фалити
          и този път ще има безработни
          и този път ще има неадекватни, а после и закъснели политики
          и този път много хора ще разберат, че от чуждия кон (кредита) може да те свалят по средата на пътя, когато е най-студено и тъмно.
          Докато го има ЩЕ -то всичко е различно. И пазарите са синусоида ,но винаги нагоре

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

            И след като ги очакваш всичките тези неща защо не ги пишеш в темата за понижението?

            Сега я вдигнах никой не беше писал там от 20 дни
            според мен темата за цената на имотите трябва да е една
            не знам могат ли да се сливат теми (според мен има риск енджина на форума да се бъгне), но това е правилното решение за мен и темата да стане

            Какви очаквания имате за цените на НИ.
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

              Да, безработицата, увеличаването на доходите също, а това го виждаме навсякъде. Не знам какво продаваш и къде ,но и това което правиш не е решение да ти кажа. Например ,аз ако имах да продавам нещо и не бързам щях да го изтегля от пазара още преди месец или два, но ако искам да го продам никога няма да му кача цената с 30 % с 10 % както и да е ,но 30 са много.
              мислиш през твоята призма, но не знаеш колко повишители има, които чакат да разкешат някой и друг имот
              има хора с кредити, има хора с нарастнали разходи за живот - не могат да приберат имота,но не искат и да свалят

              монетата на рязкото повишение има винаги две страни
              от едната са хората изпуснали момента да купят, но обърне ли се ... от другата са хората изпуснали момента да продадат

              познавам и от двете групи и да ти кажа недоволни винаги ще има.

              евтиния кредит не е вода, която изтича в пясъка - не забравяй за него... в един момент става блато от което трудно се издрапва.
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                не няма да е различно, защото пазарите са циклични, а не са вектор (само нагоре или само надолу)

                и този път ще има фалити
                и този път ще има безработни
                и този път ще има неадекватни, а после и закъснели политики
                и този път много хора ще разберат, че от чуждия кон (кредита) може да те свалят по средата на пътя, когато е най-студено и тъмно.
                И след като ги очакваш всичките тези неща защо не ги пишеш в темата за понижението?

                Сега я вдигнах никой не беше писал там от 20 дни

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                  И трудно ще му се види края на покачването докато безработицата е супер ниска и не можеш да намериш хора за работа

                  а дали едно времено спадане на цените ще е 10 или 20% даже и не може да бъде хванато от статистиката

                  Ето например имота дето продавам съм му вдигнал цената с 30% спрямо първоначално обявената цена Октомври миналата година и с лекота бих дал 10-20% отстъпка ако се появи човек с пари в ръка

                  После купувача ще ходи и ще разправя как ми е извил ръцете и съм му дал 20% отстъпка
                  Да, безработицата, увеличаването на доходите също, а това го виждаме навсякъде. Не знам какво продаваш и къде ,но и това което правиш не е решение да ти кажа. Например ,аз ако имах да продавам нещо и не бързам щях да го изтегля от пазара още преди месец или два, но ако искам да го продам никога няма да му кача цената с 30 % с 10 % както и да е ,но 30 са много.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                    Винаги съм се учудвал как добре ги разбирате нещата следварително,

                    а като ви ги каже някой предварително от девет дерета вода носите да обяснявате как тоя път щяло да бъде различно
                    не няма да е различно, защото пазарите са циклични, а не са вектор (само нагоре или само надолу)

                    и този път ще има фалити
                    и този път ще има безработни
                    и този път ще има неадекватни, а после и закъснели политики
                    и този път много хора ще разберат, че от чуждия кон (кредита) може да те свалят по средата на пътя, когато е най-студено и тъмно.
                    Last edited by bertram; 08.02.2023, 11:09.
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                      Аз имам една друга идея - Да почнем да пишем в другата тема и да видим дали ще си пишат тук или ще се престят в нея

                      Обикновено темите замират когато троловете изгонят читавите потребители от темата защото не им е интересно да си пишат по между си те се нуждаят от вниманието на нормалните
                      И троловете ме гонят мен, и неадекватността на модерацията. Подозирам, че всички пишат от деЦката.

                      Коментар


                      • Нервите на някои хора не издържат вече...Тук се толерират потребители, които провокират, обиждат, заплашват, защо така? наистина ще прогонят и малкото нормални потребители..
                        А всичко щеше да е по-лесно, ако бяха купили навреме..

                        Мои познати, изселници в Турция от доста години, вече пенсионери, възнамеряват да се върнат в Бг, и предполагам, че няма да са единствени. Търсят да купят нещо около морето.
                        Това е по повод лицемерното ви тръшкане, че нацията се стопявала. Ще се намери кой да купува и да живее...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ivanvg93 Разгледай мнение
                          Модерацията е под всякаква критика. Изобщо не ни отрази какво казахме. Двоен аршин и това е. Даже изтри и на Дюри мнението, което си беше за лихвите. Ама кой да чете... Да върви заплатката и шефът да вижда, че трия - и толкова. Кажи кое не е така? Ако щеш ме банвай, аз съм аут.
                          Както написах в предишното мнение просто почни да пишеш в другата тема

                          сега ще я намеря да видя къде е потънала и нека да оставим Кавръка и компания да си пишат тук сами

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Дюри

                            Ама ти срам нямаш ! Нали снощи всички които сме поне средно интелигентни видяхме какви ги свърши ! Обиждаше целенасочено Вълчо , за да не му издържат нервите и да го баннат и най-лошото е ,че го правиш с помоща на модераторите !!! При това започна ти с помоща на Бетер, какво очакваш да напишат хората ?
                            Засрамете се малко !
                            ПП: Знам ,че ще ми изтрият това мнение ,но отново ще ви напиша каквото и да направите ако искате баннете и всички хора, които ви казваме ,че бъркате цените няма да паднат от това !!!
                            Аз имам една друга идея - Да почнем да пишем в другата тема и да видим дали ще си пишат тук или ще се престят в нея

                            Обикновено темите замират когато троловете изгонят читавите потребители от темата защото не им е интересно да си пишат по между си те се нуждаят от вниманието на нормалните

                            Коментар


                            • Модерацията е под всякаква критика. Изобщо не ни отрази какво казахме. Двоен аршин и това е. Даже изтри и на Дюри мнението, което беше за имоти. Ама кой да чете... Да върви заплатката и шефът да вижда, че трия - и толкова. Кажи кое не е така? Ако щеш ме банвай, аз съм аут.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                                Лихвите и в БГ и по света все още са по-ниски от тези които сме виждали. Днес, всичко е различно обаче / няма да се съгласиш, но почакай / . Банките си научиха урока. Строителите, също си научиха урока и освен ,че са много по-добре капитализирани знаят ,че веднага трябва да намалят строителната продукция и го правят вече. Продавачите и те си научиха урока и не виждаме да се надпреварват да продават. Колкото и да не ви се вярва ,но и купувачите понаучиха уроците си и едно не бързат да купуват, но когато видят каквото търсят не се помайват много. Тази година не знам дали изобщо ще видим някакъв спад на цените, но ако го има няма да бъде повече от 10 %. Дано този цикъл да е свършил, но не му виждам края за сега
                                И трудно ще му се види края на покачването докато безработицата е супер ниска и не можеш да намериш хора за работа

                                а дали едно времено спадане на цените ще е 10 или 20% даже и не може да бъде хванато от статистиката

                                Ето например имота дето продавам съм му вдигнал цената с 30% спрямо първоначално обявената цена Октомври миналата година и с лекота бих дал 10-20% отстъпка ако се появи човек с пари в ръка

                                После купувача ще ходи и ще разправя как ми е извил ръцете и съм му дал 20% отстъпка

                                Коментар

                                Working...
                                X