IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

    Много тъжно, но и много вярно за жалост. Червеничкото обаче много ме смути, нали парите са били в банката защо са искали сега доказателство за произхода им ?

    по линия на 'озъбването' и заявяването - ако е малък клон може и да нямат такава наличност ( да не говорим, че над определен праг банките имат допълнителни такси при теглене без заявка с условието -ако са налични в клона)

    по линия на 'доказването' - попълва се декларация, в която накратко описваш произход на парите (доход по трудов договр, дходи от дивиденти и тн) - никаква драма ако можеш да напише 2 изречения и да се подпишеш
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

      Много тъжно, но и много вярно за жалост. Червеничкото обаче много ме смути, нали парите са били в банката защо са искали сега доказателство за произхода им ?
      От 2 год искат произход на Твоите пари, които Ти си оставил преди време в банката. Странно, но е факт. Отделно попълваш едни декларации и ти снимат документите (които са снимани вече). Доколкото разбрах на всеки 2 год ще го правят.
      Last edited by fred23; 22.02.2023, 13:12.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bcon Разгледай мнение

        Понижителите много подцениха колко пари се раздадаха в България. Фатална грешка. Донякъде разбираемо понеже нищо от раздадените пари не стигна до понижителите на заплата, а всичките пари се изсипаха пак в имоти и особено в тези купили "на върха" през последните 1000 години. Парите не се перат сами, сега ще има няколко рунда препиране от един на друг. Понеже закона за пране става все по голям са необходими повече стъпки и повече имоти съотвено на по-големи цени. А парите като обем са необятни и в готовност по всяко време да се завъртят. Сега през хотелите е модерно но започват и няколко проекта със комплекси по наем.

        Има толкова много сили на пазара който ще държат понижителите бедни во веки веков, че не знам вече защо съществува кеша като понятие. Кеша вече е втора класа пари. Първа класа пари са имотите.

        Банките са по-ангажирани с ликвидността на имотите от колкото на банкнотите. Оня ден една банка се озъбила на съседа да изтегли 20К лева, трябвало предизвестие и декларация за произходи и кво ли не. Пък в същото време имот за милион лева може да го продадеш утре и никой няма да те пита от къде го имаш. Напротив даже като продадеш имота и получиш парите, изведнъж се появяват някакви "институции" да питат от къде били парите и дали ти си проверявал купувача на него от къде му били парите (истински случай от тая седмица).
        Много тъжно, но и много вярно за жалост. Червеничкото обаче много ме смути, нали парите са били в банката защо са искали сега доказателство за произхода им ?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
          Колеги понижители, гледам нещо сте се понапрегнали напоследък. Много агрументирани лични заяждания....качество, интеУект и т.н. струи .....ама влака си върви.
          Офертните цени вече са 3% НАД пика от Юни месец миналата година. От началото на годината са към 5% НАГОРЕ..
          И преди съм писал, че за мен това е ненормално. Не мисля че има много икономически предпоставки за подобно развитие....или просто не ги разбирам.Не ми и харесва това което се случва защото трябва да купя още някои неща Ама ръсТТТТа е факт.
          Това което си обяснявам е че явно продавачите и строителите са по-малко към хич принудени да продават на всяка цена. И са много по-малко на зор от купувачите....Които пък явно пращят от кеш за спасяване и попиват всички цени....бегайки от инфлацията.
          И тук обаче мисля, че инфлацията е със затихващи функции - тази година у нас 10-ина процента, догодина макс 5% и нататък зависи от принтерите.
          Причините не са в лихвите толкова колкото в други фактори - енергията НЕ върви нагоре и всички производители са имали достатъчно време да калкулират това перо в себестойността и да го отразят и транспорта се върна на предковид нивата - голям контейнер от КИтай е вече под 2000 долара на път към 1500. Долара не е 2 или 2.10 както очакваше Юлката...... Сега гледам и олиото в 1 магазин е 3 лева на промо / ПАДА/ Строителните материали НЕ падат, но вече и НЕ поскъпват.
          Всяка инфлация в момента е спекулативна без да има основателни причини зад нея както беше до скоро.

          Като човек с прилични доходи / не колкото Бетерчо, Берти или Жонката/ дори и по Западен стандарт ми е трудно да си представя откъде се намират хора като количество да плащат по 200-300-500К ойро масово за апарти....Тва щото за 100К вече нема нищо смислено....
          Понижителите много подцениха колко пари се раздадаха в България. Фатална грешка. Донякъде разбираемо понеже нищо от раздадените пари не стигна до понижителите на заплата, а всичките пари се изсипаха пак в имоти и особено в тези купили "на върха" през последните 1000 години. Парите не се перат сами, сега ще има няколко рунда препиране от един на друг. Понеже закона за пране става все по голям са необходими повече стъпки и повече имоти съотвено на по-големи цени. А парите като обем са необятни и в готовност по всяко време да се завъртят. Сега през хотелите е модерно но започват и няколко проекта със комплекси по наем.

          Има толкова много сили на пазара който ще държат понижителите бедни во веки веков, че не знам вече защо съществува кеша като понятие. Кеша вече е втора класа пари. Първа класа пари са имотите.

          Банките са по-ангажирани с ликвидността на имотите от колкото на банкнотите. Оня ден една банка се озъбила на съседа да изтегли 20К лева, трябвало предизвестие и декларация за произходи и кво ли не. Пък в същото време имот за милион лева може да го продадеш утре и никой няма да те пита от къде го имаш. Напротив даже като продадеш имота и получиш парите, изведнъж се появяват някакви "институции" да питат от къде били парите и дали ти си проверявал купувача на него от къде му били парите (истински случай от тая седмица).
          Last edited by bcon; 22.02.2023, 12:47.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

            По-скоро бих се притеснил не от бъдещето, а от миналото, че настоящата инфлация опука 50% от спестяванията в рамките на няколко години. И продължава да хрупа лакомо. И това са готови пари, които можеха да послужат за по-високо потребление и повишение на стандарта на живот. Но както виждаш централните банки имат дълги ръчички, които могат да дърпат от кеша скрит под дюшека. И не се свенят да го правят постоянно. Това не е ли по притеснителното?
            инфлацията е кофти нещо и популизма е основния и проводник
            тук (в темата) големият спор идва дали, когато хората подплашени от инфлацията надуят пазара на НИ с безсмислено търсене това е най-доброто за икономиката в дългосрочен план. Аз твърдо съм на мнение, че при положение, че застаряваме и намаляване - наливането на парите на 2-3 поколения в тухли не е възможно най-добрият начин тази държава да се развива добре.
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

              Не се чудиш само ти.

              Настоящия хайп ще 'опука' спестявания трупани 10-15 години, а в някои случаи и повече. Като се добави и дългът, който се трупа и нещата започват да имат обяснение. Хубаво е и да се има предвид, че това, което го гледаш на пазара обявено за 200+К не означава, че ще се продаде, а на фона на сградния фонд е много малко като %.
              По-скоро бих се притеснил не от бъдещето, а от миналото, че настоящата инфлация опука 50% от спестяванията в рамките на няколко години. И продължава да хрупа лакомо. И това са готови пари, които можеха да послужат за по-високо потребление и повишение на стандарта на живот. Но както виждаш централните банки имат дълги ръчички, които могат да дърпат от кеша скрит под дюшека. И не се свенят да го правят постоянно. Това не е ли по притеснителното?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
                ....
                Като човек с прилични доходи / не колкото Бетерчо, Берти или Жонката/ дори и по Западен стандарт ми е трудно да си представя откъде се намират хора като количество да плащат по 200-300-500К ойро масово за апарти....Тва щото за 100К вече нема нищо смислено....
                Не се чудиш само ти.

                Настоящия хайп ще 'опука' спестявания трупани 10-15 години, а в някои случаи и повече. Като се добави и дългът, който се трупа и нещата започват да имат обяснение. Хубаво е и да се има предвид, че това, което го гледаш на пазара обявено за 200+К не означава, че ще се продаде, а на фона на сградния фонд е много малко като %.

                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Юлката е хоноруван и не може да се класира за общежитие :-(
                  Ако ме помоли мога да се опитам да му съдействам все пак :-)
                  наше момче е, знаеш.
                  натисни тук там, ако може да се уреди някоя стаичка и за него.
                  пък той ще вкара нови теми в лекциите, вулкани, земетресения, маймунска шарка
                  препоръка е

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                    един от тях е много известен сред понижителските маси
                    юлката също, но предполагам на приходящи професори не се полага стая в общежитието

                    не се сърди, френд, но не можах да се сдържа
                    Юлката е хоноруван и не може да се класира за общежитие :-(
                    Ако ме помоли мога да се опитам да му съдействам все пак :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      В стола цените стават вече 3 лева за студенти и 6 за служители..... От 2/4. 50% нагоре.За служителите вече става безсмислено - има съседни капанчета с обедни менюта или за служители на подобни цифри.... Виж Кавръчето дори яде в Народното събрание за доста по-малко....
                      Гледам цените на общежитията са все така тънки.....Има много служители или преподаватели дори които живеят все още в общежитията щото е без пари буквално....Малко са ги увеличили....Все още е много подпазарно...в пъти.
                      един от тях е много известен сред понижителските маси
                      юлката също, но предполагам на приходящи професори не се полага стая в общежитието

                      не се сърди, френд, но не можах да се сдържа
                      препоръка е

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bcon Разгледай мнение
                        https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2023...home_NaiNovoto

                        Понеже инфлацията била висока предната година, тая година всички вдигат цените над инфлацията да компенсират вече изтърваното поскъпване. Пък другата година няма да има инфлация, успокояват медиите.
                        В стола цените стават вече 3 лева за студенти и 6 за служители..... От 2/4. 50% нагоре.За служителите вече става безсмислено - има съседни капанчета с обедни менюта или за служители на подобни цифри.... Виж Кавръчето дори яде в Народното събрание за доста по-малко....
                        Гледам цените на общежитията са все така тънки.....Има много служители или преподаватели дори които живеят все още в общежитията щото е без пари буквално....Малко са ги увеличили....Все още е много подпазарно...в пъти.
                        Last edited by pesimist4o na kvadrat; 22.02.2023, 11:26.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
                          Като човек с прилични доходи / не колкото Бетерчо, Берти или Жонката/ дори и по Западен стандарт ми е трудно да си представя откъде се намират хора като количество да плащат по 200-300-500К ойро масово за апарти....Тва щото за 100К вече нема нищо смислено....
                          За 100кЕ - килер с дръжка. Ако е на добра локация - само дръжката

                          Коментар


                          • Колеги понижители, гледам нещо сте се понапрегнали напоследък. Много агрументирани лични заяждания....качество, интеУект и т.н. струи .....ама влака си върви.
                            Офертните цени вече са 3% НАД пика от Юни месец миналата година. От началото на годината са към 5% НАГОРЕ..
                            И преди съм писал, че за мен това е ненормално. Не мисля че има много икономически предпоставки за подобно развитие....или просто не ги разбирам.Не ми и харесва това което се случва защото трябва да купя още някои неща Ама ръсТТТТа е факт.
                            Това което си обяснявам е че явно продавачите и строителите са по-малко към хич принудени да продават на всяка цена. И са много по-малко на зор от купувачите....Които пък явно пращят от кеш за спасяване и попиват всички цени....бегайки от инфлацията.
                            И тук обаче мисля, че инфлацията е със затихващи функции - тази година у нас 10-ина процента, догодина макс 5% и нататък зависи от принтерите.
                            Причините не са в лихвите толкова колкото в други фактори - енергията НЕ върви нагоре и всички производители са имали достатъчно време да калкулират това перо в себестойността и да го отразят и транспорта се върна на предковид нивата - голям контейнер от КИтай е вече под 2000 долара на път към 1500. Долара не е 2 или 2.10 както очакваше Юлката...... Сега гледам и олиото в 1 магазин е 3 лева на промо / ПАДА/ Строителните материали НЕ падат, но вече и НЕ поскъпват.
                            Всяка инфлация в момента е спекулативна без да има основателни причини зад нея както беше до скоро.

                            Като човек с прилични доходи / не колкото Бетерчо, Берти или Жонката/ дори и по Западен стандарт ми е трудно да си представя откъде се намират хора като количество да плащат по 200-300-500К ойро масово за апарти....Тва щото за 100К вече нема нищо смислено....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                              такава акция не се продава. тя се стиска до последно.
                              голяма работа, че за това време акцията е минус 30%
                              а имотиту плюс 30%
                              60% разлика не е кой знае какво, особено ако има от кой да идеш да поискаш още пари за инвестиции
                              Ратко, с големи шпагати му влезнахте пак на Берти. Той е идеалист - иска да направи света по-добро място, където имотите са евтини, акциите изгодни и всички са щастливи.

                              Кавръчето и той е така, само дето разчита, че след буря изгрява слънце и затова вещае първо апокалипсиси.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от MrCurious Разгледай мнение

                                Да, и аз бих купил, на около 0.5 лв за акция.
                                После ще чакам добрите резултати.

                                Да ги плащаш авансово е признак на тотално неразбиране на борсовия пазар.
                                акумулиране
                                ако дойде
                                защото може и да не видим такава цена
                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X