IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от facingthesun Разгледай мнение
    Никакви цени не падат. Има ли пост на понижител, в който да не присъства частицата Ще. Кажете какво се случва, а не какво ще стане. Това с ще то вече десет години се предъвква.
    Колега, в четвъртък отидох до Лидл и ми направи впечатление, че цените на месо, риба и т.н са необичайно високи. Сутринта пак отидох да купя кроасани и гледам, че на почти всичкото месо и риба са сложили зелени етикети т.е срока на годност изтича и цената е надолу с 50%. Често пазарувам в Лидл и такова масово намаление на месо не нях виждал, явно хората просто не го купуват.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от facingthesun Разгледай мнение
      Никакви цени не падат. Има ли пост на понижител, в който да не присъства частицата Ще. Кажете какво се случва, а не какво ще стане. Това с ще то вече десет години се предъвква.
      Самата дума инвестиция е равна на "ще" , това какво се случва днес, няма никакво значение., важно е какво ще се случва след 3~5~10 год.

      П.с цената на дизела падна на 2.80 от 3.60 преди само 2 месеца.
      Last edited by fred23; 25.02.2023, 17:25.

      Коментар


      • Никакви цени не падат. Има ли пост на понижител, в който да не присъства частицата Ще. Кажете какво се случва, а не какво ще стане. Това с ще то вече десет години се предъвква.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bcon Разгледай мнение

          След 1-2 тримесечия лихвите тръгват надолу. Пазарите в момента слагат септември-октомври 25 пункта надолу или поне права линия и от там надолу. И това е в САЩ където хем инфлацията пак тръгна нагоре хем няма рецесия. А в Германия рецесия почна това тримесечие. Докато се наканите Лагард ще позлати всяка тухла в Европа и ще се подпише на нея като на банкнота в знак на безкрайната ликвидност която ще осигури. А вие ще робувате на хазяите ако намерите работа изобщо и банките преценят дали произхода на парите ви е достатъчно зелен и политически коректен.
          Изключително объркан и неориентиран си! Цените вече падат, а лихвите ще се увеличават още и задълго, защото такива като теб си мислят, че ще прекарат банките! Това с банките, досега не се е получавало на никой!
          Last edited by Laconic; 25.02.2023, 17:10.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bcon Разгледай мнение
            След 1-2 тримесечия лихвите тръгват надолу. Пазарите в момента слагат септември-октомври 25 пункта надолу или поне права линия и от там надолу. И това е в САЩ където хем инфлацията пак тръгна нагоре хем няма рецесия.


            Инвеститорите в САЩ се отказват от залозите за спад на лихвите заради упоритата инфлация

            Инвеститорите, които в продължение на месеци залагаха, че Федералният резерв на САЩ ще намали лихвите тази година, са принудени да се откажат от тези залози заради данните, които предполагат, че високата инфлация ще се задържи. Движението при фючърсите показва, че инвеститорите
            все повече се доближават до мнението, че Фед няма да понижи лихвите поне до 2024 г.

            Коментар


            • Между другото специално в София от 2020та насам са издадени разрешителни за 50 000 жилища, 30 000 са започнати, 20 000 явно че са на трупчета и само чакат. Да се чете - няма да свършат жилищата в София, поне не и скоро.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bcon Разгледай мнение

                След 1-2 тримесечия лихвите тръгват надолу. Пазарите в момента слагат септември-октомври 25 пункта надолу или поне права линия и от там надолу. И това е в САЩ където хем инфлацията пак тръгна нагоре хем няма рецесия. А в Германия рецесия почна това тримесечие. Докато се наканите Лагард ще позлати всяка тухла в Европа и ще се подпише на нея като на банкнота в знак на безкрайната ликвидност която ще осигури. А вие ще робувате на хазяите ако намерите работа изобщо и банките преценят дали произхода на парите ви е достатъчно зелен и политически коректен.
                Колега, би ли споделил какво работиш?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от jore123 Разгледай мнение

                  По принцип има логика - то в момента повечето строители са с по няколко сгради в строеж + разрешителни за още, колкото и да си тъп ще ти направи впечатление, че не ти се продават много добре сградите и няма да започнеш нови. От друга гледна точка пък, печалбите са много сериозни, така че нищо не пречи. Имаше едно забавяне в стартиралото ново строителство последното тримесечие според НОИ, аз бих изчакал поне още 1-2 тримесечия да се види случайно ли е или е тенденция.
                  След 1-2 тримесечия лихвите тръгват надолу. Пазарите в момента слагат септември-октомври 25 пункта надолу или поне права линия и от там надолу. И това е в САЩ където хем инфлацията пак тръгна нагоре хем няма рецесия. А в Германия рецесия почна това тримесечие. Докато се наканите Лагард ще позлати всяка тухла в Европа и ще се подпише на нея като на банкнота в знак на безкрайната ликвидност която ще осигури. А вие ще робувате на хазяите ако намерите работа изобщо и банките преценят дали произхода на парите ви е достатъчно зелен и политически коректен.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                    ипотечките нещо не ги виждам над 5% изобщо.
                    разрешителни и да се извадят, ще ги приберат в папката, да отлежат малко.
                    строителството не е спряло, но си мисля, че инвеститорите вече си правят по-точно сметките
                    и ако нещо не е много сигурно - папката в чекмеджето.
                    По принцип има логика - то в момента повечето строители са с по няколко сгради в строеж + разрешителни за още, колкото и да си тъп ще ти направи впечатление, че не ти се продават много добре сградите и няма да започнеш нови. От друга гледна точка пък, печалбите са много сериозни, така че нищо не пречи. Имаше едно забавяне в стартиралото ново строителство последното тримесечие според НОИ, аз бих изчакал поне още 1-2 тримесечия да се види случайно ли е или е тенденция.

                    Коментар


                    • Най-сигурната защита срещу инфлационните процеси е инвестиране на свободните парични средства в недвижими имоти. Но войната в Украйна изненада всички“, коментира Юрий Дудев от БГСлад.

                      https://fakti.bg/imoti/758118-cenite...neto-ne-namala

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ВМПП Разгледай мнение

                        Наистина няма какво да пратя защото изобщо не проявих интерес към допълнителна информация за обекта. Достатъчно ми беше да разбра, че обекта е на 3та плоча и цената на квадрат е свалена до края на март от 1500 на 1400 евро. Не съм казвал, че е супер офертата. Акцента беше, че за да свалят цените явно продажбите са зациклили. Офертата е топ, но според моята позната, която също, като оовечето повишителите е на мнение е, че няма да има рецесия и цените ще са само на горе и тегли кредит след кредит защото лихвите са ниски. Беше се притеснила за мен да не ми изгори кеша и да купувам сега или никога. През 2008 също мои близки ме съветваха да купувам незабавно, че ще изпусна влака. Аз обаче хванах влака през 2011 с 30% дискаунт
                        една жена ми каза, но не разбрах точно за какво говори
                        обаче ми изглежда достоверно и мисля да го споделя
                        препоръка е

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Как да пратиш нищо ?
                          Той и Берти ги гледаше без пари на Акт 16 във Фейса ама нищо не прати....
                          Те въображаемите промото нема как да се пратят....

                          Не че няма да има промота..., но това ще е евентуално края на 2024..... и то само ако ипотечките са по 7-8% и има нови 20К разрешителни през 2023....
                          Наистина няма какво да пратя защото изобщо не проявих интерес към допълнителна информация за обекта. Достатъчно ми беше да разбра, че обекта е на 3та плоча и цената на квадрат е свалена до края на март от 1500 на 1400 евро. Не съм казвал, че е супер офертата. Акцента беше, че за да свалят цените явно продажбите са зациклили. Офертата е топ, но според моята позната, която също, като оовечето повишителите е на мнение е, че няма да има рецесия и цените ще са само на горе и тегли кредит след кредит защото лихвите са ниски. Беше се притеснила за мен да не ми изгори кеша и да купувам сега или никога. През 2008 също мои близки ме съветваха да купувам незабавно, че ще изпусна влака. Аз обаче хванах влака през 2011 с 30% дискаунт
                          Last edited by ВМПП; 25.02.2023, 12:31.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Как да пратиш нищо ?
                            Той и Берти ги гледаше без пари на Акт 16 във Фейса ама нищо не прати....
                            Те въображаемите промото нема как да се пратят....

                            Не че няма да има промота..., но това ще е евентуално края на 2024..... и то само ако ипотечките са по 7-8% и има нови 20К разрешителни през 2023....
                            ипотечките нещо не ги виждам над 5% изобщо.
                            разрешителни и да се извадят, ще ги приберат в папката, да отлежат малко.
                            строителството не е спряло, но си мисля, че инвеститорите вече си правят по-точно сметките
                            и ако нещо не е много сигурно - папката в чекмеджето.
                            препоръка е

                            Коментар


                            • https://m.imot.bg/details/1c16607667...5#&gid=1&pid=1

                              Нова тенденция - апартамент-фотовилтаик! Само това ще обясни цената за 12ти етаж, пък било в блока, който обсъждахте тук преди месец.

                              Коментар


                              • 2023-та ще бъде годината на промоциите
                                и ще остане даже
                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X