IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

    Опита ми и дългогодишната ми практика знаеш ли какво ми казват?
    Българина от над 20 години като влезне влезна първите му въпроси,искания стремежи са КАК ДА ВЗЕМЕ,КАК ДА ПОЛУЧИ?,но КАК ЩЕ ВРЪЩА? тук вече оставям многоточие......
    Банкерите имат бонуси ,там където се дават кредити има и бонуси, ако не върнеш се отписва само че после сметката е за теб,така че не гледай какво правят банкерите,банкера не го е грижа и няма да ти прави сметка как ще върнеш той залага там някакви критерии в сегашно време ,а утре какво ще стане с теб,ще то съберат кожата ...И и сега и преди българина само взима,взима после като дойде време да връща казва ама те не ми обясниха това или онова,банки,мобилни оператори,бързи кредити всякакви така работят...така че мисли му.
    Преди години и сега де като влезнат по офисите и им давахме,всичко телефони,лаптопи, таблети,излизаха като коледни елхи,сега тая картинка искам да си я префставиш в банката само че в банката няма телефони има карти,има таксички,услугички,трябва това да ти сложа ,онова да ти сложа иначе няма кредит,няма да са такива условията ,абе не знам поне се учете от хората дето знаят какво е дереджето
    От 20 години вземам и връщам потребителски кредити,така че надали някой е по-наясно от мен за какво става въпрос. Ако си плащаш навреме месечната вноска няма никакъв проблем. Ако Сульо и Пульо вземат кредити,които не са им по възможностите,проблемът си е техен. Моето ЦКР е перфектно,затова ми и дават кредит на по-ниска лихва.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

      В какъв смисъл опции да го върна?Потребителският кредит, за разлика от ипотечният не е обезпечен.Банкерите не са балъци да дават необезпечени кредити на Сульо и Пульо,така че те най-добре са си направили сметката, че ще им го върна.
      Опита ми и дългогодишната ми практика знаеш ли какво ми казват?
      Българина от над 20 години като влезне влезна първите му въпроси,искания стремежи са КАК ДА ВЗЕМЕ,КАК ДА ПОЛУЧИ?,но КАК ЩЕ ВРЪЩА? тук вече оставям многоточие......
      Банкерите имат бонуси ,там където се дават кредити има и бонуси, ако не върнеш се отписва само че после сметката е за теб,така че не гледай какво правят банкерите,банкера не го е грижа и няма да ти прави сметка как ще върнеш той залага там някакви критерии в сегашно време ,а утре какво ще стане с теб,ще то съберат кожата ...И и сега и преди българина само взима,взима после като дойде време да връща казва ама те не ми обясниха това или онова,банки,мобилни оператори,бързи кредити всякакви така работят...така че мисли му.
      Преди години и сега де като влезнат по офисите и им давахме,всичко телефони,лаптопи, таблети,излизаха като коледни елхи,сега тая картинка искам да си я префставиш в банката само че в банката няма телефони има карти,има таксички,услугички,трябва това да ти сложа ,онова да ти сложа иначе няма кредит,няма да са такива условията ,абе не знам поне се учете от хората дето знаят какво е дереджето
      Last edited by nkavrakov1982; 26.02.2023, 12:19.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от fred23 Разгледай мнение

        Пълни, пълни, колко да са пълни? Депозитите над 100 000 лв. са около 16 млрд. Плебса купува само когато цените отиват нагоре, когато не отиват - се оттегля от пазара, справка периода 2008-2014 та.
        Бих казал, че колко са "депозитити" не е ясно на статистиката. Защото хитрите банки преди 2 години направиха депозитна и разплащателни сметки с такси. Лихви не дават и народът си стои на разплащателните. Най-много да ги раздели между банките заради границата от 100кЕ. Та дали са 16 или 56млрд не е ясно на никой

        Коментар


        • Първоначално изпратено от fred23 Разгледай мнение

          Те без туй са малко. Ако ги няма иоптечките (съвременното робство) половината банки щяха да приключат.
          Без ипотека малко хора ще могат да си позволят да купят жилище, в което да живеят.
          Изключвам форума, където 99 процента сте милионери.Но за другите е невъзможно да спестят 300 ,400 хиляди лв,дори и половин милион лв.А и лихвите са много ниски,под нивото на инфлацията.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

            Значи трябва да вдигат лихвите и по депозити. При положение, че заради демографският срив все по-малко ще стават кредитополучателите ,не виждам логика банките да търсят още пари при положение, че сега са претъпкани.
            Много е особена ситуацията в България.
            Те без туй са малко. Ако ги няма иоптечките (съвременното робство) половината банки щяха да приключат.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

              А опции да го върнеш?
              В такава среда проблема е да върнеш кредита не само лихвата.
              В какъв смисъл опции да го върна?Потребителският кредит, за разлика от ипотечният не е обезпечен.Банкерите не са балъци да дават необезпечени кредити на Сульо и Пульо,така че те най-добре са си направили сметката, че ще им го върна.
              Last edited by Vergil1975; 26.02.2023, 11:56.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от jore123 Разгледай мнение

                Според мен ако ливхите на ЕЦБ продължат нагоре е неизбежно - няма как да можеш да купуваш ДЦК на 4.5% или да държиш парите в ЕЦБ срещу 3-4% и ти да искаш да ги дадеш на Ганьо да си купи панелка срещу 2.5%. Не сме само ние с висока ликвидност - повечето страни в Европа са под 100% кредити спрямо депозити - 2007-8 повечето бяха над 120%.

                https://www.theglobaleconomy.com/ran...posits/Europe/
                Значи трябва да вдигат лихвите и по депозити. При положение, че заради демографският срив все по-малко ще стават кредитополучателите ,не виждам логика банките да търсят още пари при положение, че сега са претъпкани.
                Много е особена ситуацията в България.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение
                  В България банките са пълни с пари ,така че надали скоро ще се вдигнат лихвите по кредити и депозити. Миналата седмица ми предложиха потребителски кредит доста изгодно,та може и да се възползвам. Не е удачно сравнението с други държави, щото Ганьо е спестител, а не потребител и банките нямат изгода да вдигат лихвите по депозитите.
                  Не казвам ,че това ще се отрази на цените на имотите, но не виждам как ще се повишават лихви по кредити и депозити.
                  Общо взето аз вече се отказах да правя предположения за развитието на пазара, щото психиката на българите е такава,че и 600 лв заплата да получават пак ще пестят.И ще набиват парите в тухли или в банките.
                  А опции да го върнеш?
                  В такава среда проблема е да върнеш кредита не само лихвата.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение
                    В България банките са пълни с пари ,така че надали скоро ще се вдигнат лихвите по кредити и депозити. Миналата седмица ми предложиха потребителски кредит доста изгодно,та може и да се възползвам. Не е удачно сравнението с други държави, щото Ганьо е спестител, а не потребител и банките нямат изгода да вдигат лихвите по депозитите.
                    Не казвам ,че това ще се отрази на цените на имотите, но не виждам как ще се повишават лихви по кредити и депозити.
                    Общо взето аз вече се отказах да правя предположения за развитието на пазара, щото психиката на българите е такава,че и 600 лв заплата да получават пак ще пестят.И ще набиват парите в тухли или в банките.
                    Пълни, пълни, колко да са пълни? Депозитите над 100 000 лв. са около 16 млрд. Плебса купува само когато цените отиват нагоре, когато не отиват - се оттегля от пазара, справка периода 2008-2014 та.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение
                      В България банките са пълни с пари ,така че надали скоро ще се вдигнат лихвите по кредити и депозити. Миналата седмица ми предложиха потребителски кредит доста изгодно,та може и да се възползвам. Не е удачно сравнението с други държави, щото Ганьо е спестител, а не потребител и банките нямат изгода да вдигат лихвите по депозитите.
                      Не казвам ,че това ще се отрази на цените на имотите, но не виждам как ще се повишават лихви по кредити и депозити.
                      Общо взето аз вече се отказах да правя предположения за развитието на пазара, щото психиката на българите е такава,че и 600 лв заплата да получават пак ще пестят.И ще набиват парите в тухли или в банките.
                      Според мен ако ливхите на ЕЦБ продължат нагоре е неизбежно - няма как да можеш да купуваш ДЦК на 4.5% или да държиш парите в ЕЦБ срещу 3-4% и ти да искаш да ги дадеш на Ганьо да си купи панелка срещу 2.5%. Не сме само ние с висока ликвидност - повечето страни в Европа са под 100% кредити спрямо депозити - 2007-8 повечето бяха над 120%.

                      https://www.theglobaleconomy.com/ran...posits/Europe/

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                        потребителския стандартен ли е като % за банката
                        или са го пипнали малко?
                        Надолу е.Което много ме учуди.5 процента ГПР.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение
                          В България банките са пълни с пари ,така че надали скоро ще се вдигнат лихвите по кредити и депозити. Миналата седмица ми предложиха потребителски кредит доста изгодно,та може и да се възползвам. Не е удачно сравнението с други държави, щото Ганьо е спестител, а не потребител и банките нямат изгода да вдигат лихвите по депозитите.
                          Не казвам ,че това ще се отрази на цените на имотите, но не виждам как ще се повишават лихви по кредити и депозити.
                          Общо взето аз вече се отказах да правя предположения за развитието на пазара, щото психиката на българите е такава,че и 600 лв заплата да получават пак ще пестят.И ще набиват парите в тухли или в банките.
                          потребителския стандартен ли е като % за банката
                          или са го пипнали малко?
                          препоръка е

                          Коментар


                          • В България банките са пълни с пари ,така че надали скоро ще се вдигнат лихвите по кредити и депозити. Миналата седмица ми предложиха потребителски кредит доста изгодно,та може и да се възползвам. Не е удачно сравнението с други държави, щото Ганьо е спестител, а не потребител и банките нямат изгода да вдигат лихвите по депозитите.
                            Не казвам ,че това ще се отрази на цените на имотите, но не виждам как ще се повишават лихви по кредити и депозити.
                            Общо взето аз вече се отказах да правя предположения за развитието на пазара, щото психиката на българите е такава,че и 600 лв заплата да получават пак ще пестят.И ще набиват парите в тухли или в банките.
                            Last edited by Vergil1975; 26.02.2023, 11:26.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                              Преди време бях попадал на анализ относно смяната на паричните политики.Когато реално банките почнат да вдигат лихвите масата от хора до такава степен са свикнали с евтиния кредит че не могат да осъзнаят че вече се намират в друга среда.Това се наблюдава и в момента в целия свят.Ако си направиш труда да видиш в миналото как са се движили нещата ще видиш една и съща ситуация ,вдигане,вдигане после задържане докато икономиката не сгънат и после намаляване ,като в годините на намаляване цените падат само надолу.Обаче има и друг момент ,заради войната в Украйна и изобщо цялата бъркотия в момента има сценарий да отидем в 70,те тогава следва 10 годишна стагнация .
                              тогава да изчакаме и да видим.
                              препоръка е

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

                                Моловете намалиха работното време, застояват иначе скъпи храни. Така ще е винаги в най-бедната държава в ЕС.
                                Пазара на нови коли се насочва към спад до края на годината.Инфлацията е процес който е бурен но сравнително кратък,има бърз скок но и след това бързо пада.Риска е спирала заплати,цени който според мен не се реализира,защото беше планиран от гледна точка на риска

                                Коментар

                                Working...
                                X