IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    Кое е глупост ? Че родителите дават пари на децата си доколкото могат да си купят имоти ли ? едвали има човек който да е купил имот и да не е подпомогнат от родителите му...дали с 1К или със 100К е без значение....
    Или в моят частен случай - като остават 20К+ на година на баща ми от пенсии той какво да ги прави ?! не е лишен от нищо да подчертая....
    Факта е че огромна част от бюджетните разходи отиват за пенсии, заплати и фирмено подпомагане..., а част от това отива в тули без значение дали ви харесва или не....
    Много се спекулира с перото храна - факт е че храните са средно над 50% нагоре , ама колко е номинално това ?! Много ли е ? Ами НЕ Е.... Ето много груба сметка - семейни разходи без кредити ипотечки и нови коли за 4 човека нека преди да са били 2500 лева. По спомен 35% беше за храна = на 900 лева. Сега с 50% повече би било 1350.... т.е. има ръст на месечните разходи с 450 лева поради храната за 2-3 години период. При двама работещи доходите им средно са нараснали номинално с повече от 450 лева за тези 2-3 години .... в София....
    Добре си го написал, но все пак разполагаемите пари намаляват и анализът ти се оказва грешен!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

      Браво, кой кат теб?
      Пишеш пълни глупости, това са незначителен брой случаи, по-скоро е изключение и подобни аномалии нямат почти никакво влияние на пазара.
      Вече почвате да си изсмуквате аргументи от пръстите!
      Кое е глупост ? Че родителите дават пари на децата си доколкото могат да си купят имоти ли ? едвали има човек който да е купил имот и да не е подпомогнат от родителите му...дали с 1К или със 100К е без значение....
      Или в моят частен случай - като остават 20К+ на година на баща ми от пенсии той какво да ги прави ?! не е лишен от нищо да подчертая....
      Факта е че огромна част от бюджетните разходи отиват за пенсии, заплати и фирмено подпомагане..., а част от това отива в тули без значение дали ви харесва или не....
      Много се спекулира с перото храна - факт е че храните са средно над 50% нагоре , ама колко е номинално това ?! Много ли е ? Ами НЕ Е.... Ето много груба сметка - семейни разходи без кредити ипотечки и нови коли за 4 човека нека преди да са били 2500 лева. По спомен 35% беше за храна = на 900 лева. Сега с 50% повече би било 1350.... т.е. има ръст на месечните разходи с 450 лева поради храната за 2-3 години период. При двама работещи доходите им средно са нараснали номинално с повече от 450 лева за тези 2-3 години .... в София....

      Коментар


      • https://www.investor.bg/a/515-ikonom...ni-povisheniya
        Филип Лейн потвърди мнението на Кристин Лагард за още лихвени повишения


        Настоящите данни за инфлацията показват, че ще са необходими още увеличения на лихвите и след март, изтъква главният икономист на ЕЦБ

        Трябва още да увеличим лихвите. Миналата година можехме да кажем, че е ясно, че трябва лихвите да достигнат по-нормални равнища, и сега можем да кажем, че ние реално трябва да ги приведем до ограничаваща (растежа) територия“, обясни през януари Лейн.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

          повишителите тия емките идея си нямат какво са
          Знанието за М-ките доведе ли до по-правилни имотни прогнози от теб в последните 7 години ?
          То по-добре да не знаеш какво е излиза :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            Всички пенсионери кой колкото може пуска кеш по младото течение....Колко и в какво ще се похарчат при всеки е индивидуално, но е наивно да се смята че част няма да е в тули....
            Браво, кой кат теб?
            Пишеш пълни глупости, това са незначителен брой случаи, по-скоро е изключение и подобни аномалии нямат почти никакво влияние на пазара.
            Вече почвате да си изсмуквате аргументи от пръстите!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Manyyy1 Разгледай мнение

              Мдааа всички пенсионери пускат по младото течение минимум по 10-20 к.
              Не всички, но при много има такива възможности. Ако не знаете повечето пенсионери живеят с малко....някои по принуда, а други по желание....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Manyyy1 Разгледай мнение

                И ти ги взе….?
                Разбира се ...Да оставя на 80+ годишен човек да трупа под дюшека за черни дни ли та да го оберат и пребият ? Купувам му всичко необходимо и той сам. също..Не съм му правил сметка но едва ли харчи повече от 600-700 лева месечно при 3К пенсия....Освен ако не прави нещо по къщите....
                По принцип в моето семейство - аз жената, децата, баща ми, тъщата ...парите са общи... а аз съм банката....
                Пп И да подчертая това е негова инициатива , а не моя...Нямам нужда от кеш.... Преценил е че ще ги съхранявам/управлявам по-добре от него....
                Last edited by pesimist4o na kvadrat; 06.03.2023, 17:01.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                  Тухли друг път, разходите са за пенсиите!
                  Прави голямо впечатление, че и трита парични агрегата М спадат през Януари. Парите вече започват да изтичат!
                  повишителите тия емките идея си нямат какво са
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Manyyy1 Разгледай мнение

                    Мдааа всички пенсионери пускат по младото течение минимум по 10-20 к.
                    А те сделките сделките спряха, но и парите изтичат! К'во ста'а?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Всички пенсионери кой колкото може пуска кеш по младото течение....Колко и в какво ще се похарчат при всеки е индивидуално, но е наивно да се смята че част няма да е в тули....
                      Мдааа всички пенсионери пускат по младото течение минимум по 10-20 к.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Така де пенсиите - и тук писах, че баща ми ми даде 20К от пенсии наскоро....За какво ли ще ги похарча ?!
                        И ти ги взе….?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                          Ти с 20К си представителна извадка, не ставай смешен!
                          Всички пенсионери кой колкото може пуска кеш по младото течение....Колко и в какво ще се похарчат при всеки е индивидуално, но е наивно да се смята че част няма да е в тули....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

                            Ще се разровя. Хоп, намерих го. Това е каталунска измишльотина, т.е. ва̀жи само за автономна област каталуня. От 2015 г. - ей го в техния ДВ:

                            https://www.boe.es/diario_boe/txt.ph...OE-A-2015-9678

                            Предвид цялата каталунска каша, имайте си едно наум при подобни експерименти.

                            Принципно всички тези екзотики са англо-саксонски правни конструкции, които не винаги пасват добре на континенталните правни системи.

                            Аз съм скептик. Ще има тука бая измамени камилчета. Кошеринг, ко не шеринг…
                            Благодаря! Видях че е само в Каталуня и интересно, че има няколко испански статии от тогава по точно тази тема. Любопитно е също, че пак се промотира ( в някакъв подкаст - Bolsillo), но очевидно без особен успех, не е особено популярно, за 8 годиния сякаш няма голям напредък. Ще е интересно дали има статистика колко такива "сделки" са сключени, но да не задълбаваме... ;-)
                            Определено е доста екзотичен вариант за "собственост".

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Така де пенсиите - и тук писах, че баща ми ми даде 20К от пенсии наскоро....За какво ли ще ги похарча ?!
                              Ти с 20К си представителна извадка, не ставай смешен!
                              Пенсиите изтичат в скъпите хранителни вериги и няма да останат в България!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                                Тухли друг път, разходите са за пенсиите!
                                Прави голямо впечатление, че и трита парични агрегата М спадат през Януари. Парите вече започват да изтичат!
                                Така де пенсиите - и тук писах, че баща ми ми даде 20К от пенсии наскоро....За какво ли ще ги похарча ?!

                                Коментар

                                Working...
                                X