IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

    Ти в Кан чинии ли си купил? Ако беше чувал за Аристотел, щеше да си купиш маломерка в Атина, до Бота. Той щеше да ти я менажира, а ти да четеш по цял ден за атинската демокрация под палещото слънце на пристанището на Пирея.
    Пак патос без логос. Кан не е София. Там цените не падат (поне не като на други места) защото винаги ще има "балъци" като мен, които първо гледат качеството на живот. Така , че няма значение кога купувам, цената няма да е по-добра или по-лоша, само имота може да е малко по-добре или по-зле.

    Аз не съм дошъл тук да обсъждам всеизвестни неща за други страни. Опитвам се да разбера какво пропускам в България. Един ден ще одъртея и ше ме боли тук и там и ше трябва да мога поне да обясня на доктора какво ме боли. Френския, италианския или испанския ми никога няма да бъдат на ниво да живея като местен, така че България, дори с необходимите компромиси, ще бъде опция за мен. Миналата година стигнах до извода , че не е момента за жилише в София, защото хората явно са готови да платят каквото им искат без самите те да имат изисквания. Примера беше с апартамент в центъра за над 400к евро , от който излизаш и ставаш вир вода защото тротоара пред кооперацията е разбит и третата плочка на която стъпиш те изплисква. Нема лошо да се плаща 3к за квадрат, даже сравнено примерно с Париж си е без пари, ма като плащаш такива пари зашо нямаш изисквания какво ще получиш? Това ме касае мен зашото гледам за апартамент за живеене. Други колеги говорят как ше оставят нещо на децата, което не ме касае , тяхна си работа и не коментирам. Третата опция е пасивен доход от наеми , който не виждам как ше стане защото по цени София се гони с много прилични градове в Западна Европа, но наемите са 2, 3 пъти по-ниски. Това ме интересува зашото очевидно ще има няколко години между покупката и използването и ако може сравнително лесно да се отдава под наем, що не ? Та заеби Кан, да се върнем на темата за София. Как излиза сметката да се даде под наем примерно 120 квадрата тристаен, с гараж, на Неофит Рилски на който му искат 3к на м2 и на първо време изглежда , че може да мине без кой знае какъв ремонт? Наемите като гледам са макс 6-7 евро на квадрат. и за тия пари май си стоят празни Ако са заети, парите ше се върнат като абсолютна сума за 40 години без да броим лихви, ремонти , риск, разходи за менажиране и т.н.. Как излиза тази сметка бе ? Не е истина, какъв абсурд!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

      Щом брокеразите говорят за спад от 10% до края на год. (ти да видиш ), значи в момента е толкова спада.
      Брокерите в момента нямат сделки и почват да огладняват. Опитват се всячески да озаптят алчните продавачи с нереално високите искани цени, щото няма папу. Разходите последните месеци изпревариха с много реалните доходи и това се отразява в броя на сделките.

      "Лошото" е, че продължава да се строи на макс и комбинацията с вдигането на лихвите + реалното обедняване + липсата на млади хора и най-вече семейства ще срине цените. Стари неподдържани имоти в по-лоши квартали, тип инвестиционни или наследствени са за "strong sell" в момента. След няколко месеца няма да им се хванат и 70% от цената, за която някой все още може да се излъже сега.

      Както съм писал и преди висококвалифицираните специалисти и хората с високи доходи ще намират все по-малко причини да остават в града и да купуват скъпи имоти на крайно надценени локации. Този процес е необратим. Няма логика напудрени сгради като Естера или други подобни на първа линия на Черни връх, примерно, да струват тия луди пари, просто защото те не осигуряват нужното качество на хората с по-високи доходи, които се предполага, че ще им бъдат клиенти. Спекулата с пазаруването на зелено и препродажба умира... пукането на балона ще прилича на избухването на дирижабъла Хинденбург... и след него други няма да има!

      Коментар


      • Аз мислех, че в Лидл дават по 3 бона нето, а те едвам го докарвали завалиите до 2300 лева чисти. Сигурно затова навсякъде са наслагали билборди, че набират персонал. Е, как няма да растат цените на имотите с такъв дъжд от пари...

        Истината, уви, е доста по жестока -- 1240 лева е чистото на месец + 200 лева ваучери = 1440 + 30 -- 40% инфлация за една година... все едно преди година си взимал има няма 1000 лева.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

          Мани го той е оракула от миналото ....
          Върни се назад, и ще видиш кой говори за миналото.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от IaneSandanski Разгледай мнение

            А ако си беше купила AMZN? То така със сметки с задна дата и баба ти може.
            Мани го той е оракулът от миналото ....
            Last edited by pa4anga; 07.03.2023, 19:40.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

              Много минорно настроението на тази леля, защо така?

              "Коментирайки очакванията за пазара на недвижими имоти през 2023 година, събеседникът отбеляза, че е трудно да бъде направена прогноза, но че максималният спад на цената на имотите, който може да настъпи тази година, е от 10%."

              Ама вече за спад ли говорят? Нали обещавахте спада да дойде през 2039? Ама как така, но защо?
              Щом брокеразите говорят за спад от 10% до края на год. (ти да видиш ), значи в момента е толкова спада.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                Айде пак се връщаме назад.
                Ако беше купила NDX сега щеше да си на 10х. С имотите я спечели 4х я не.
                А ако си беше купила AMZN? То така със сметки с задна дата и баба ти може.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                  Не само ,че ги спасихме ,а и спечелихме много от това ,че примерно 2000 г. купихме имоти. Вече са изплатени повече от два пъти, продължават да носят доходи и цените колкото и да падат не могат да паднат толкова ,че да не може да ги продадем поне три-четири пъти от това което сме ги купили
                  Айде пак се връщаме назад.
                  Ако беше купила NDX сега щеше да си на 10х. С имотите я спечели 4х я не.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                    Има, има такива. Едни купиха ап за 200к лв и го отдават за нощувки през боокинг. за около 100 лв. Жената не чистеше вкъщи (викаха чистачка, щот се правеше на мадама) сега ходи да чисти на наемателите , като ги питах защо не наемат фирма ми казаха "ми и на фирма ако платим кво ще ни остане на нас"? Ако беше започнала като чистачка, пак щеше да изкрва 100 лв на ден, ама поне нямаше да се набута 200 к лв за ап.
                    "Колко БМВ-та изпихме в тия кръчми ".................

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                      Да , 10x150к евро за да изкараш по 500 лева на апарамент или 5000 лева на месец. Затваряш 3 милиона лева и слугуваш на 10 човека за по 500 лева на месец. Звучи ми абсурдно някой да го направи. Сигурно бъркам някъде.
                      Има, има такива. Едни купиха ап за 200к лв и го отдават за нощувки през боокинг. за около 100 лв. Жената не чистеше вкъщи (викаха чистачка, щот се правеше на мадама) сега ходи да чисти на наемателите , като ги питах защо не наемат фирма ми казаха "ми и на фирма ако платим кво ще ни остане на нас"? Ако беше започнала като чистачка, пак щеше да изкрва 100 лв на ден, ама поне нямаше да се набута 200 к лв за ап.

                      Коментар


                      • Песи ще има да чакаш мангизите на богатите да влизат в туули. Я виж какво са измислили тия "горе"

                        Click image for larger version

Name:	ofsh.jpg
Views:	2
Size:	80.5 КБ
ID:	4035951

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение

                          [ATTACH=CONFIG]n4035928[/ATTACH]
                          Хахаха толкова ли е плосък ?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                            Хахаха, плосък балон ! Това е ама не го разбират.

                            + 1
                            Click image for larger version

Name:	00.JPG
Views:	1
Size:	17.2 КБ
ID:	4035928

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение

                              Не бе този път ще е различно и се намираме в плосък балон.
                              Хахаха, плосък балон ! Това е ама не го разбират.

                              + 1

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение

                                1880 + 200 от ваучери + още 200 от бонуси = 2280. Но цените на имотите ще падат (за да може сека касиерка да купи по един 3стаен на паветата. Мдаааа...

                                При нас даваме на телефонистите по 4К и нагоре. оня ден слушам, че няколко от тях си имат паралелно и собствен бизнес, кой онлайн магазин, кой съботно/неделен автосервиз, кой други работи. изкарват поне още толкова. 8К като за Варна не е никак зле за 25-30 годишни новоипотекари нали. Пък и баба Цеца чистачката не съм чул да се оплаква, че 2000лв са и малко, така като гледам е по-добре от касиерките у Лидл.
                                вълчо,
                                ти да не си емигрирал във Варна до Сан Франциско?
                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X