IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

    Така е, изолацията е най-важна. 100-300лв ссметки са нищо, за налък апартамент съм давал за отопление на ток по 300лв. Нормално за нашия климат 15см. изолация. Ако има трайни минусови температури вечер през зимата в района му, - 15/-20, може и 20 см. да сложи. Гледах къща в Северна Европа с изолация 20 см. 250 м2 се отопляваха с 6 kW термопомпа. Аз имам термопомпа 8 kW на 100м2., апартамент, водно подово, изолация 10 см и когато е загрято при минусови температури и стигаше да подава около 2 kWh средно. Вместо термопомпа 8 kW можеше да инсталирам 6kW и пак шях да съм ОK.
    ​​​
    С изолацията принципа е колкото повече, толкова повече както е казал Мечо Пух. Ако днес строях щях да сложа поне 20 см, преди 15 години обаче дори 10 см беше доста над това което се слагаше масово тогава. Днеска на всички им увряха тиквите и масово се слагат 15-20. То разликата в дебелината е никаква като пари, повече даваш после за труд и мазилка.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

      От колко метра я теглиш водата. Че за 3м3 си трябва 1кват поне помпа или само за нея 100лв ток
      14m, помпата е 550 вата, ама щото нямаше 370 вата, предишната ми беше такава. Нищо особено не е, то циркулационните помпи са толкова.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение
        При радиаторите трябва да поддържаш по-висока температута и имаш по-голям разход на електроенергия отколкото при 35°C. Друг вариант е да инсталираш големи радиатори, ако имаш място, поне два или три пъти по-големи от нормалните и да караш на 35 градуса вода. Така, че всичко е много индивидуално.
        Най-доброто съчетание е термопома + подово. При добра топлоизолация Т на топлоносителя може да е 30-32 градуса и ТП работи в икономичен режим с висок COP. Супер преоразмерени радиатори също е вариант, но лично аз тогава препоръчвам водни конвектори. Пак може да се отопляваш с Т на топлоносителя 35 гр, но предимството е, че може и да се охлаждаш лятото с тях. В този случай да не се забравя изводи за отвеждане на конденза. Аз топля 300м2 с ТП вода-вода + подово + конвектори и лятото се охлаждам директно със сондажна вода, Т на която целогодишно е 14-15 градуса. ТП работи само на евтината нощна ел.енергия и отоплението + БГВ буквално струва стотинки.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

          Отоплявам два етажа от къща общо около 200 квадрата.Каква термопомпа ще ми свърши работа и на каква цена?
          Ако си добре изолиран е едно, ако нямаш изолация е друго. В първия случай и 20kW термопомпа няма да ти стигне, около 20,000 лв. за машина. За къща 200 м2. ако дадеш 20,000лв за изолация или имаш вече, 10kW термопомпа ти стига и струва между 10,000 и 15,000лв в зависимост от марката. Ако си в планината ти трябва по-голяма може би. Ако имаш радиаторна система и не можеш да правиш подово, само с няколко хиляди лева още си готов. При радиаторите трябва да поддържаш по-висока температута и имаш по-голям разход на електроенергия отколкото при 35°C. Друг вариант е да инсталираш големи радиатори, ако имаш място, поне два или три пъти по-големи от нормалните и да караш на 35 градуса вода. Така, че всичко е много индивидуално.

          Коментар


          • https://fb.watch/iJwf7XvqL3/

            Цените на имотите щели да поскъпват защото видиш ли поскъпвало всичко и материалите и труда на строителите...Това е сбъркана логика и очаквания на повишителите които са разбити в това видео и то от брокер на имоти,кредитен посредник ,човек с над 15 годишен опит на пазара на имоти

            Коментар


            • Първоначално изпратено от IaneSandanski Разгледай мнение

              Зависи колко е изолирана, дограма/стъклопакети какви са и най-вече по-всяка вероятност са радиатори, няма водно подово? Ако е така ще трябва да работи на по-висока температура, което е по-неикономично. Най-добре ако не си слагал изолация, инвестирай в сериозна изолация (поне 15 см на стени и 30 см на таван) и 10кВ термопомпа въздух-вода би трябвало да стигне. Иначе ще даваш повече пари за по-мощна и после повече месечни сметки. Аз отоплявам 400 м2 с вода-вода и подово, изолация 10 см и тройни стъклопакети, 30 см на таван и ми излиза 100-300 лв месечно според температурите.
              Така е, изолацията е най-важна. 100-300лв ссметки са нищо, за налък апартамент съм давал за отопление на ток по 300лв. Нормално за нашия климат 15см. изолация. Ако има трайни минусови температури вечер през зимата в района му, - 15/-20, може и 20 см. да сложи. Гледах къща в Северна Европа с изолация 20 см. 250 м2 се отопляваха с 6 kW термопомпа. Аз имам термопомпа 8 kW на 100м2., апартамент, водно подово, изолация 10 см и когато е загрято при минусови температури и стигаше да подава около 2 kWh средно. Вместо термопомпа 8 kW можеше да инсталирам 6kW и пак шях да съм ОK.
              ​​​

              Коментар


              • Първоначално изпратено от IaneSandanski Разгледай мнение

                12 градуса целогодишно. 3 кубика на час стигат за 20кВ.
                От колко метра я теглиш водата. Че за 3м3 си трябва 1кват поне помпа или само за нея 100лв ток
                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                  Може ли малко детайли. Каква е температурата на водата, която черпиш януари-март? Какъв дебит ти върши работа за тези 400м2 ?

                  Благодаря предварително!
                  12 градуса целогодишно. 3 кубика на час стигат за 20кВ.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                    тоя е един от малкото, които от нищо не разбират
                    но за сметка на това е експерт по всички теми
                    има и други такива тук
                    лесно може да ги определиш
                    Ти понеже много разбираш затова продаваш на спад и купуваш на връх,и то на връх,на зелено.Пишман инвеститор,набуха се баш когато целия свят рязко вдигна лихвите и цената на парите пое рязко нагоре

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                      Благодаря.Уважавам искрените хора.Ще намерим общ език с теб.
                      Надявам се

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от IaneSandanski Разгледай мнение

                        Зависи колко е изолирана, дограма/стъклопакети какви са и най-вече по-всяка вероятност са радиатори, няма водно подово? Ако е така ще трябва да работи на по-висока температура, което е по-неикономично. Най-добре ако не си слагал изолация, инвестирай в сериозна изолация (поне 15 см на стени и 30 см на таван) и 10кВ термопомпа въздух-вода би трябвало да стигне. Иначе ще даваш повече пари за по-мощна и после повече месечни сметки. Аз отоплявам 400 м2 с вода-вода и подово, изолация 10 см и тройни стъклопакети, 30 см на таван и ми излиза 100-300 лв месечно според температурите.
                        Може ли малко детайли. Каква е температурата на водата, която черпиш януари-март? Какъв дебит ти върши работа за тези 400м2 ?

                        Благодаря предварително!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                          И твоята челяд да са живи и здрави! За мен би било тъпо да разказвам неистински истории...не ми е в джинса.
                          Благодаря.Уважавам искрените хора.Ще намерим общ език с теб.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                            Отоплявам два етажа от къща общо около 200 квадрата.Каква термопомпа ще ми свърши работа и на каква цена?
                            Зависи колко е изолирана, дограма/стъклопакети какви са и най-вече по-всяка вероятност са радиатори, няма водно подово? Ако е така ще трябва да работи на по-висока температура, което е по-неикономично. Най-добре ако не си слагал изолация, инвестирай в сериозна изолация (поне 15 см на стени и 30 см на таван) и 10кВ термопомпа въздух-вода би трябвало да стигне. Иначе ще даваш повече пари за по-мощна и после повече месечни сметки. Аз отоплявам 400 м2 с вода-вода и подово, изолация 10 см и тройни стъклопакети, 30 см на таван и ми излиза 100-300 лв месечно според температурите.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                              Жива и здрава да ти е .Със сигурност не се съмнявам, че разказваш истински истории.За разлика от някои милионери във форума на по 29 години с по десетина жилища в София.
                              И твоята челяд да са живи и здрави! За мен би било тъпо да разказвам неистински истории...не ми е в джинса.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                                Ти май наистина нищо не разбираш от конструкции и строителство. Като не ми вярваш, покажи какво съм писал на някой конструктор, без преразкази от твоя страна а му покажи и да видим какво ще ти каже.
                                Да ти кажа, даже ЕПК-тата не са перфектни при земетресения. Могат да се определят на една супер корава конзола, която не се огъва като панелките например и всъчщност няма даже някакви изпитания в България, които да дадат информация на инженерите и да знаят как ще се държи това строителство при голям трус. За мен новото строителство е по-сигурно, по новите европейски норми е и го предпочитам.
                                тоя е един от малкото, които от нищо не разбират
                                но за сметка на това е експерт по всички теми
                                има и други такива тук
                                лесно може да ги определиш
                                препоръка е

                                Коментар

                                Working...
                                X