IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

    Може ли малко детайли. Каква е температурата на водата, която черпиш януари-март? Какъв дебит ти върши работа за тези 400м2 ?

    Благодаря предварително!
    12 градуса целогодишно. 3 кубика на час стигат за 20кВ.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

      тоя е един от малкото, които от нищо не разбират
      но за сметка на това е експерт по всички теми
      има и други такива тук
      лесно може да ги определиш
      Ти понеже много разбираш затова продаваш на спад и купуваш на връх,и то на връх,на зелено.Пишман инвеститор,набуха се баш когато целия свят рязко вдигна лихвите и цената на парите пое рязко нагоре

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

        Благодаря.Уважавам искрените хора.Ще намерим общ език с теб.
        Надявам се

        Коментар


        • Първоначално изпратено от IaneSandanski Разгледай мнение

          Зависи колко е изолирана, дограма/стъклопакети какви са и най-вече по-всяка вероятност са радиатори, няма водно подово? Ако е така ще трябва да работи на по-висока температура, което е по-неикономично. Най-добре ако не си слагал изолация, инвестирай в сериозна изолация (поне 15 см на стени и 30 см на таван) и 10кВ термопомпа въздух-вода би трябвало да стигне. Иначе ще даваш повече пари за по-мощна и после повече месечни сметки. Аз отоплявам 400 м2 с вода-вода и подово, изолация 10 см и тройни стъклопакети, 30 см на таван и ми излиза 100-300 лв месечно според температурите.
          Може ли малко детайли. Каква е температурата на водата, която черпиш януари-март? Какъв дебит ти върши работа за тези 400м2 ?

          Благодаря предварително!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

            И твоята челяд да са живи и здрави! За мен би било тъпо да разказвам неистински истории...не ми е в джинса.
            Благодаря.Уважавам искрените хора.Ще намерим общ език с теб.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

              Отоплявам два етажа от къща общо около 200 квадрата.Каква термопомпа ще ми свърши работа и на каква цена?
              Зависи колко е изолирана, дограма/стъклопакети какви са и най-вече по-всяка вероятност са радиатори, няма водно подово? Ако е така ще трябва да работи на по-висока температура, което е по-неикономично. Най-добре ако не си слагал изолация, инвестирай в сериозна изолация (поне 15 см на стени и 30 см на таван) и 10кВ термопомпа въздух-вода би трябвало да стигне. Иначе ще даваш повече пари за по-мощна и после повече месечни сметки. Аз отоплявам 400 м2 с вода-вода и подово, изолация 10 см и тройни стъклопакети, 30 см на таван и ми излиза 100-300 лв месечно според температурите.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                Жива и здрава да ти е .Със сигурност не се съмнявам, че разказваш истински истории.За разлика от някои милионери във форума на по 29 години с по десетина жилища в София.
                И твоята челяд да са живи и здрави! За мен би било тъпо да разказвам неистински истории...не ми е в джинса.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                  Ти май наистина нищо не разбираш от конструкции и строителство. Като не ми вярваш, покажи какво съм писал на някой конструктор, без преразкази от твоя страна а му покажи и да видим какво ще ти каже.
                  Да ти кажа, даже ЕПК-тата не са перфектни при земетресения. Могат да се определят на една супер корава конзола, която не се огъва като панелките например и всъчщност няма даже някакви изпитания в България, които да дадат информация на инженерите и да знаят как ще се държи това строителство при голям трус. За мен новото строителство е по-сигурно, по новите европейски норми е и го предпочитам.
                  тоя е един от малкото, които от нищо не разбират
                  но за сметка на това е експерт по всички теми
                  има и други такива тук
                  лесно може да ги определиш
                  препоръка е

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                    Благодаря, че попита, засега не става въпрос за такива, а за нейна приятелка, която е от известно курортно градче. А, прецени самата тя, че две отделни спални засега ще са й излишни...

                    ПП Аз не се меря с никого, ти се занимаваш..
                    Жива и здрава да ти е .Със сигурност не се съмнявам, че разказваш истински истории.За разлика от някои милионери във форума на по 29 години с по десетина жилища в София.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                      Така е,Лорде.Признавам си не мога да се меря с теб.
                      Само да те питам толкова ли мразиш детето си,та вкарваш в жилището й бесни пейзани?
                      Благодаря, че попита, засега не става въпрос за такива, а за нейна приятелка, която е от известно курортно градче. А, прецени самата тя, че две отделни спални засега ще са й излишни...

                      ПП Аз не се меря с никого, ти се занимаваш..

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                        Пази боже от такива хора!Да пази Господ,абе ти не трябва да бъдеш допускан да живееш сред хора в сгради,блокове,кооперации и т.н.Или на палатка или къща си прави и кърти колкото щеш.
                        Ти май наистина нищо не разбираш от конструкции и строителство. Като не ми вярваш, покажи какво съм писал на някой конструктор, без преразкази от твоя страна а му покажи и да видим какво ще ти каже.
                        Да ти кажа, даже ЕПК-тата не са перфектни при земетресения. Могат да се определят на една супер корава конзола, която не се огъва като панелките например и всъчщност няма даже някакви изпитания в България, които да дадат информация на инженерите и да знаят как ще се държи това строителство при голям трус. За мен новото строителство е по-сигурно, по новите европейски норми е и го предпочитам.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                          Слабо ме интересуват твоите въжделения за децата ти в загнилия прованс, дето ще избягат с 200 от прословутата ти след време обезмислена къща. Моята е в Столицата и ще държи цена поне до 2050г. Апартамента на дъщеря ми също. Ще дава стая на бесни пейзани още дълги години. А, другите ми къщи и апартаменти по планина и море, пак ще са на семейно разположение винаги.
                          Така е,Лорде.Признавам си не мога да се меря с теб.
                          Само да те питам толкова ли мразиш детето си,та вкарваш в жилището й бесни пейзани?
                          Last edited by mirodes; 15.02.2023, 23:03.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                            Ама то на ландлорда клошарското мислене няма да се промени НИКОГА.
                            Кво като е заменил картонените кашони с тухлобетонени кутии
                            Човек се чуди да се смее ли да плаче ли?Толкова приказки и накрая вкарва в жилището на дъщеря си чужди хора за 200 лв наем.И то бесни пейзани. Какво толкова лошо му е направило момичето,та я мъчи така?
                            Скоро не бях се смял така.
                            Last edited by mirodes; 15.02.2023, 23:02.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                              Хахаха-каква цена при положение, че нямам никакво намерение да я продавам?Тая къща е за живеене и съм я направил прекрасно място за живот за мен и най-вече на децата ми.Особено лятото, когато слагам и басейн на двора.Тя ще остане за децата и внуците.
                              Моите деца заслужават най-доброто,а не да ги карам да делят жилището си с други хора,за да взема 200 лв наем.
                              Слабо ме интересуват твоите въжделения за децата ти в загнилия прованс, дето ще избягат с 200 от прословутата ти след време обезмислена къща. Моята е в Столицата и ще държи цена поне до 2050г. Апартамента на дъщеря ми също. Ще дава стая на бесни пейзани още дълги години. А, другите ми къщи и апартаменти по планина и море, пак ще са на семейно разположение винаги.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                                Хахаха-каква цена при положение, че нямам никакво намерение да я продавам?Тая къща е за живеене и съм я направил прекрасно място за живот за мен и най-вече на децата ми.Особено лятото, когато слагам и басейн на двора.Тя ще остане за децата и внуците.
                                Моите деца заслужават най-доброто,а не да ги карам да делят жилището си с други хора,за да взема 200 лв наем.
                                Ама то на ландлорда клошарското мислене няма да се промени НИКОГА.
                                Кво като е заменил картонените кашони с тухлобетонени кутии
                                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                                Коментар

                                Working...
                                X