IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

    Байлоре ,добре че те отворих за Ти Би Ай ,Левчо и той там на опашката .Големи патрони сте ,ама аз се изметох.Как ти звучи 3% чиста годишна доходност 100% гарантирана ??
    Прав си, даже утре ще довнасям по депозита ми при тях. Може да се довнася през целия период. Ти си се измел, щото доходността е нищожна спрямо инфлацията, но аз нямам подобен проблем, щото тепърва акумулирам кеш, който диверцифицирам на този във Франкфурт, който вече имам идея след цяла година дремене, в кои точно сини чипове да набутам.
    Има и друго, като са ти паркирани стотици хиляди в имоти, с голямо облекчение можеш да си играеш с десетки в различни други инструменти, без грам притеснение за голяма или липсата на такава доходност.
    Last edited by Bailor; 23.03.2023, 22:42.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

      точно твоите глупости най-малко ми се четат
      Ратко виж сега какво ще ти кажа ,темата не бива да се превръща в сборище на комплекси и дребнавости,не мислиш ли ?
      Дай го малко по ларж така ?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

        В момента ти си длъжник,а аз обратното кредитор в първо ниво активи ,така че май ти трябва даже изобщо да не пишеш.
        точно твоите глупости най-малко ми се четат
        препоръка е

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Tepix Разгледай мнение

          Писал съм абсолютно същото. Ако Украйна влезе в ЕС, ще ни отвее на секундата. И в момента Киев е евтин ИТ и аутсорсинг хъб.
          https://technews.bg/article-149745.html

          Гледай тука какво става ?
          Само кибер секюритито е ценно останалото в бюрата по труда ...
          Ама ние като говорим не пеем бе хора ??
          Украинеца се ражда с кода от корема на майка си а българина го събират от скамейката и от курсовете на Телерика и Софт Унито...Кой ще изберат?
          Ами украинеца Кой създаде Гугъл Сергей Брин ,а не бай Иван...
          Ами тетриз Кой измисли ??

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

            Голямата драма за сектора (нашият аутсорс сектор) ще настъпи, когато свърши войната в Украйна. Ще се излее много там и покрай това ще има и местене на аутсорс кервана натам. То почти беше тръгнало, но войната отложи нещата. Това е и една от причините тук все още да сме добре въпреки поскъпването на труда. Украйна, Русия, Беларус - не са на дневен ред с сметките на големите компании, а там имаше доста къде да се разхвърлят.
            Писал съм абсолютно същото. Ако Украйна влезе в ЕС, ще ни отвее на секундата. И в момента Киев е евтин ИТ и аутсорсинг хъб.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
              искате ли да направим едно джентълменско споразумение
              и хората без имуществен ценз
              да пишат в безимотната тема
              никак не ми се чатат тука накавръковите глупости и на уни-муни статистиките
              м, съгласни ли сте?
              В момента ти си длъжник,а аз обратното кредитор в първо ниво активи ,така че май ти трябва даже изобщо да не пишеш.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                Голямата драма за сектора (нашият аутсорс сектор) ще настъпи, когато свърши войната в Украйна. Ще се излее много там и покрай това ще има и местене на аутсорс кервана натам. То почти беше тръгнало, но войната отложи нещата. Това е и една от причините тук все още да сме добре въпреки поскъпването на труда. Украйна, Русия, Беларус - не са на дневен ред с сметките на големите компании, а там имаше доста къде да се разхвърлят.
                Тя ако свърши докато Бай Дън е жив, ще се учудя. Иначе писанията долу са на ангро - трябва да се прави разлика между ИТ, аутсорс и кол центрове.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                  искате ли да направим едно джентълменско споразумение
                  и хората без имуществен ценз
                  да пишат в безимотната тема
                  никак не ми се чатат тука накавръковите глупости и на уни-муни статистиките
                  м, съгласни ли сте?
                  ми напиши нещо различно от дребни забележки и подмятания
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • искате ли да направим едно джентълменско споразумение
                    и хората без имуществен ценз
                    да пишат в безимотната тема
                    никак не ми се чатат тука накавръковите глупости и на уни-муни статистиките
                    м, съгласни ли сте?
                    препоръка е

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение
                      В един от порталите за свободни работни позиции, броят на обявите действително е сериозно спаднал (за IT сектора):

                      2023.02.23 4346
                      2023.03.23 3998 (-8.00%)

                      Но общият брой на обявите (всички сектори) продължава да расте:

                      2023.02.23 38605
                      2023.03.23 42096 (+9.04%)
                      До 12 месеца от тук нататък ИТ сектора в България ще усети удара от съкращенията от САЩ до Европа...
                      И това са прогнозите на риск мениджъри управляващи хората с белите чорапи и сандалките пишещи код .

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Гладен_Брокер Разгледай мнение

                        Това което съм видял последната година е че искат двойно на нашите, то затова и избягаха на запад, тука жив украинец не остана
                        Голямата драма за сектора (нашият аутсорс сектор) ще настъпи, когато свърши войната в Украйна. Ще се излее много там и покрай това ще има и местене на аутсорс кервана натам. То почти беше тръгнало, но войната отложи нещата. Това е и една от причините тук все още да сме добре въпреки поскъпването на труда. Украйна, Русия, Беларус - не са на дневен ред с сметките на големите компании, а там имаше доста къде да се разхвърлят.
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Tepix Разгледай мнение

                          ". Отделно призрака от Киев, който е готов да работи на 1/3 от надника на нашите.
                          Това което съм видял последната година е че искат двойно на нашите, то затова и избягаха на запад, тука жив украинец не остана

                          Коментар


                          • В един от порталите за свободни работни позиции, броят на обявите действително е сериозно спаднал (за IT сектора):

                            2023.02.23 4346
                            2023.03.23 3998 (-8.00%)

                            Но общият брой на обявите (всички сектори) продължава да расте:

                            2023.02.23 38605
                            2023.03.23 42096 (+9.04%)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Tepix Разгледай мнение

                              За съжаление аз чух същото, от няколко места. Прекалихме, нашите почнаха да се мръщят на френски и немски заплати в ИТ сектора и нещата няма да се получават така леко вече. Миналата седмица чак проджект мениджър за бек офис извън ИТ искал 10к на интервю - интервюиращия само дето не го хвърлил през прозореца. Ама така е с тоя развален телефон - някой някъде си успял да договори някаква абсурдна заплата и накрая целия офис планктон решил, че е Илън Мъск. Уви, предупреждаваше се многократно заплатите в ИТ и аутсорсинг да се държат под нивото на заплатите в държавите, ОТ които се аутсорсва, ама "лаком бизнеспаркаджия порти към Индия отваря". Отделно призрака от Киев, който е готов да работи на 1/3 от надника на нашите.

                              Ето тука е голямата бомба за НИ у нас - сладурковците с 1.5к кредит и 7к заплата в един момент да не останат без нея.

                              А иначе ИИ е заплаха за джуниърите в световен мащаб, не само у нас.
                              Ами аз като говоря не пея бе хора ...
                              ИТ сектора е бита карта.
                              Преди писах тука и то тежки анализи от хора които това им е професията .
                              Не жълти източници.
                              ИТ сектора си го представете като Белчо и Сивушка от разказа на Елин Пелин които са изорали нивата ,подготвили са почвата за некст левъл икономиката Чат Джи Пи ,и още неща да не говоря чя някои ще паднат и тогава...Белчо и Сивушка отиват за луканка...Това е...Колко години искате ?
                              Четвърт век ли ???
                              Това е безумие ???
                              Даже и тия около 15 години Ви бяха много...
                              И даже споделям инфо от ниво инвеститор,тоя дето Ви плаща да следите по офисите и те ще скачат...Аланкоолуу като почнеш да даваш парата ти коментирай ,когато човека с молиардите ти казва какво иде слушай...
                              Благодаря че потвърди думите ми

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Tepix Разгледай мнение

                                За съжаление аз чух същото, от няколко места. Прекалихме, нашите почнаха да се мръщят на френски и немски заплати в ИТ сектора и нещата няма да се получават така леко вече. Миналата седмица чак проджект мениджър за бек офис извън ИТ искал 10к на интервю - интервюиращия само дето не го хвърлил през прозореца. Ама така е с тоя развален телефон - някой някъде си успял да договори някаква абсурдна заплата и накрая целия офис планктон решил, че е Илън Мъск. Уви, предупреждаваше се многократно заплатите в ИТ и аутсорсинг да се държат под нивото на заплатите в държавите, ОТ които се аутсорсва, ама "лаком бизнеспаркаджия порти към Индия отваря". Отделно призрака от Киев, който е готов да работи на 1/3 от надника на нашите.

                                Ето тука е голямата бомба за НИ у нас - сладурковците с 1.5к кредит и 7к заплата в един момент да не останат без нея.

                                А иначе ИИ е заплаха за джуниърите в световен мащаб, не само у нас.
                                рано е още а ИИ в програмирането, но за 'телефонисти' и всякакъв съпорт момента ще дойде по-скоро отколкото очакваме.
                                проблемът на нашия ИТ сектор е, че вече не сме много евтини, а и не сме много продуктивни та духне ли вятъра на съкращенията ще има съкращения наред, а тези, които останат няма да са по цял ден в сайтовете за работа, а ще си натискат парцала и ще бачкат.

                                това, за да се случи трябва големи клиенти да замразят или намалят драстично средствата за нови инвестиции и разработки.
                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X