IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

    В Женева нямат ли годишни пасове за жители за 400 кинта ?
    Не съм се интересувала да ти кажа, ще попитам. Интересното е ,че всички знаят ,че е трудно и скъпо ,но никой не плаче както е в София, въпреки ,че е по лошо.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

      Остави я малко Ница да си почине и пак прочети какво ти написах. Няма смисъл да се повтарям.

      За да живеят в Ница трябва да са конкурентно способни в Ница. Няма как да стане.
      Говоря за Ница и Кан защото за тях имам информация . Ако знаех как е в Милано или Мюнхен щях да давам примери с тях. В Милано дори съм работил и някои от колегите идваха на работа с колите си , но не знам какво им е струвало затова не го споменавам.

      Какво имаш предвид да си конкурентен в Ница ?

      П.С. Видях какво си написала. Ница е 350 хиляден град, София е с милион повече. Колите са си коли. Къде според теб е по-голям пазара ?
      Last edited by segato; 08.04.2023, 09:07.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

        Добре, спокойно ! В Женева, е много по-трудно и скъпо паркирането от колкото в София Винаги ще се съглася с теб, да отиват в Ница, да живеят защо да купуват в София
        В Женева нямат ли годишни пасове за жители за 400 кинта ?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

          Бота, София ,до преди 30 г. беше 300000 жители ,а днес е над 1 000 000 ,а с приходящите сигурно стига и 1 500 000 човека, трябва време независимо ,че много неща се направиха.
          Айде пак глупости.
          От 40 години София е над 1млн
          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

            Това е ПРОСТОТИЯТА която натвориха фандъкова и тиквоча. Виждам че ти и харесва даже !?!?!?!?
            Бота, София ,до преди 30 г. беше 300000 жители ,а днес е над 1 000 000 ,а с приходящите сигурно стига и 1 500 000 човека, трябва време независимо ,че много неща се направиха.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

              Е като няма паркинг, здрав тротоар, асансьор и 3 месеца в годината е в топ 10 на списъка на градовете с на-мръсен въздух в Европа какви цени по 3к-4к м2 сънуват? Че се и засягат като им кажеш , че са луди ? 4к-5к са апартаменти в читав квартал в Ница. В стария град, без асансьор и 3к м2. Говори ми за пазари.
              Остави я малко Ница да си почине и пак прочети какво ти написах. Няма смисъл да се повтарям.

              За да живеят в Ница трябва да са конкурентно способни в Ница. Няма как да стане.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                Добре де, стига празни приказки. Къде ? Като имат проблеми в тези градове да отидат да живеят в Ница бе. 200 кинта на година паркинг за жители и изглежда имотите са съизмерими ссъс София дето го превъзнасяте за евтин.
                Добре, спокойно ! В Женева, е много по-трудно и скъпо паркирането от колкото в София Винаги ще се съглася с теб, да отиват в Ница, да живеят защо да купуват в София

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

                  И даже за коли на приходящи влизането в центъра е забранено. Само таксита и градски транспорт.
                  Така е.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                    Има и друг един в зона Б5 ,но и аз не ги знам всички. Написах ти ,аз проблем и в София, където има зони нямам проблем с паркирането ! В големите градове проблема с паркирането е същия като в София, в центъра с разликата ,че е много по-скъпо
                    Добре де, стига празни приказки. Къде ? Като имат проблеми в тези градове да отидат да живеят в Ница бе. 200 кинта на година паркинг за жители и изглежда имотите са съизмерими със София дето го превъзнасяте за евтин.
                    Аз въоще не говоря за паркиране на улицата . В Ница и Кан има и безплатно паркиране на улицата, но трябва да обикаляш и въобше не ги споменавам., Освен това мисля , че имаше 2 часа безплатни по обяд и през нощта , първия час на подземните съшо е безплатен, въобше не говоря за накакви обикаляния дебнене за място, дали няма да ти изтече безплатния период или нешо такова. В Плевен за да имаш някакъв комфорт трябва да си вземеш гараж за 15-20к в Ница ще ти е 169 кинта годишно ( сега го проверих , че се притесних да не говоря наизуст). Какво сравняваме?
                    Last edited by segato; 08.04.2023, 08:56.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение
                      [B]

                      По същата причина като при ресторантите. Малко предлагане и много голямо търсене.

                      Ница разполага с потенциално поне 50 милиона потребители и много ресторанти, София разполага с малко потребители и малко ресторанти и оттам имаш нарастнала цена.

                      Даже за електроуредите, черна техника и смартфони работата е същата но по други причини (малко потребители с адекватна покупателна способност) - в бг цени до Бога, в западна Европа цените са по-умерени, защото имаш милионен пазар.

                      С паркингите и гаражите е същото. Задаваш отговори вместо въпроси.

                      В микроикономикса тези зависимости между цена, търсене и предлагане се изразяват графично. Учат дори учениците в 11ти-12ти клас.

                      При голямо търсене и малко предлагане цената расте стръмно нагоре. Нарича се нееластично предлагане и е характерно за определен тип пазари.

                      https://bg.economy-pedia.com/1103940...city-of-supply

                      Няма много гаражи, а има много коли - хоп - скок в цената. Няма много жилища, но всички искат в София - скок в цената и прочее.

                      После засягаш и друг момент - искаш 30 години преход магически да компенсират 50 години абсолютно различа соц система, която навремето си е имала своята логика с як контрол на жителите на даден град/село/населено място.

                      Бързаш. Нека първо се научат да казват добър ден и довиждане при влизането и излизането на клиент от заведение/магазин/държавна институция.

                      Виж там оправи го това “ш” вместо “щ”, че леко писва за читателя.
                      Е като няма паркинг, здрав тротоар, асансьор и 3 месеца в годината е в топ 10 на списъка на градовете с на-мръсен въздух в Европа какви цени по 3к-4к м2 сънуват? Че се и засягат като им кажеш , че са луди ? 4к-5к са апартаменти в читав квартал в Ница. В стария град, без асансьор и 3к м2. Говори ми за пазари.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                        Има и друг един в зона Б5 ,но и аз не ги знам всички. Написах ти ,аз проблем и в София, където има зони нямам проблем с паркирането ! В големите градове проблема с паркирането е същия като в София, в центъра с разликата ,че е много по-скъпо
                        И даже за коли на приходящи влизането в центъра е забранено. Само таксита и градски транспорт.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                          В София знам един подземен паркинг под НДК, за друг не се сещам. И той сигурно е 200-300 места. Понеже с теб си говорихме за столици. Можеш ли да ми кажеш една друга столица в ЕС да има един подземен паркинг ? За Ница и Кан ти казах как е. В Кан трябваше да ходя "чак" до Roseraie, който е в края на Кроазет и ми беше малко неудобен че беше 5-6 минути ходене. До апартамента имаше паркинг, но е трябвало да го букна поне 2 месеца по-рано ( за туристи е така). И пак туристчето отива, взима си седмичен пас за 70 кинта и си паркира на воля на 500 метра от Фестивалния дворец. Брокера спомена , че за жителите паркинга бил евтин , но не помня за каква сума ставаше дума. В Ница съм бил по-често и за разлика от Кан не е имало проблем да намеря паркинг буквално на 50 метра от мястото което сме наели. Най лошия ми спомен с паркиранe беше от Лисабон, но пак като че ли не беше толкова зле колкото София. Португалия обаче въобще не ми е опция за живеене. Ти в кой голям европейски град си имала проблем с паркирането ?
                          Има и друг един в зона Б5 ,но и аз не ги знам всички. Написах ти ,аз проблем и в София, където има зони нямам проблем с паркирането ! В големите градове проблема с паркирането е същия като в София, в центъра с разликата ,че е много по-скъпо

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                            Колегата, пореди мен ти е написал нещо с което съм съгласна, ще добавя ,че и в много други градове имат проблем с паркирането и то много по-сериозен от този в София. Отделно цените са много високи ,а глобите жестоки. Има какво да се желае с паркирането в София, но нещата не са толкова сложни както на много други места. В интерес на истината не знам как е в Ница и Кан, но и там съм убедена ,че не е лесно На София, и трябват не повече от пет големи паркинга и след това жестоки глоби. Обаче след като ги построят в което не се съмнявам ,че ще направят си представям какъв рев ще е когато видят цените, а и всички кифли и батки ,ако не спрат точно пред кафенето ,магазина или офиса където са се запътили и трябва да ходят 500 м или километър ще квичат на умряло. Сега също има големи паркинги в началото на всеки лъч от метрото ,но те са празни и всеки влиза с колата си ,а не пътува с метрото. Цирка ще е пълен. Например в центъра на Женева, големите паркинги започват от 4 ш.ф. и не се ли махнеш до час може да сигнат до 16 ш.ф. на час. Същото е на пакингите на болници и т.н. ,по улиците където е позволено е много по-скъпо от това в София, а и швейцарските баби дебнат и веднага се обаждат ако не си платиш.
                            В София знам един подземен паркинг под НДК, за друг не се сещам. И той сигурно е 200-300 места. Понеже с теб си говорихме за столици. Можеш ли да ми кажеш една друга столица в ЕС да има един подземен паркинг ? За Ница и Кан ти казах как е. В Кан трябваше да ходя "чак" до Roseraie, който е в края на Кроазет и ми беше малко неудобен че беше 5-6 минути ходене. До апартамента имаше паркинг, но е трябвало да го букна поне 2 месеца по-рано ( за туристи е така). И пак туристчето отива, взима си седмичен пас за 70 кинта и си паркира на воля на 500 метра от Фестивалния дворец. Брокера спомена , че за жителите паркинга бил евтин , но не помня за каква сума ставаше дума. В Ница съм бил по-често и за разлика от Кан не е имало проблем да намеря паркинг буквално на 50 метра от мястото което сме наели. Най лошия ми спомен с паркиранe беше от Лисабон, но пак като че ли не беше толкова зле колкото София. Португалия обаче въобще не ми е опция за живеене. Ти в кой голям европейски град си имала проблем с паркирането ?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                              И пак стигаме до въпрoса, защо имотите в България са толкова скъпи като няма елементарна инфраструктура. Паркинга не е лукс.
                              Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение
                              При нас паркинг има всяка закусвална и отделно има публични паркинг на всеки 100 метра. Ма аре, тука са нови градове, буташ и строиш. Ница е по-стар град и от София и от Плевен и от Пловдив и въпреки всичко в, в сърцето на стария град има поне 5 подземни паркинга на по няколко етажа с общо към 2000 места. ВИНАГИ има места даже през топ сезона. Споменавам стария град защото там има къщи от 16-ти век и копаенето на подземни паркинги вероятно е проблем. Иначе подземни паркинг има във всички квартали в Центъра. За туристи има седмични пасове, нещо от рода на 70-100 кинта на седмица а за жители е под 200 кинта на година. В Кан беше подобно , макар че там трябваше да ходя 500 метра до паркинга зашото в топ сезона от днес за утре е малко трудно да намериш места навсякъде а аз не букнах паркинг предварително. За Плевен незнам как е , но на София проблема с паркинга в Центъра и е точно никакъв. Могат да изкопаят целия плошад пред БНБ и Двореца, могат да изкопаят Витошка, Градинката пред НДК, градинката на Кристал, да покрият Перловската река ... абе място колко щеш. Могат да изкопаят 20 хиляди места буквално на открити площи, що не го правят? Щото няма кой да го изиска бе. И щото им е лесно да ви изчаткат с 2 лева на час, че около НДК гледам , че е и 3 кинта на час. Къде го има това ? В Ница първия час е безплатен даже в подземния паркинг. В София в синя зона има ли безплатен период ? Нито паркинги, нито тротоари, нито улици като хората , ма по цени на имотите се пънем да се сравняваме с Париж. Абе какви паркинги ? То асансьори няма и не се задават въпроси все едно е най-нормалното нещо, как да питаш за паркинг.
                              По същата причина като при ресторантите. Малко предлагане и много голямо търсене.

                              Ница разполага с потенциално поне 50 милиона потребители и много ресторанти, София разполага с малко потребители и малко ресторанти и оттам имаш нарастнала цена.

                              Даже за електроуредите, черна техника и смартфони работата е същата, но по други причини (малко потребители с адекватна покупателна способност) - в бг цени до Бога, в западна Европа цените са по-умерени, защото имаш милионен пазар.

                              С паркингите и гаражите е същото. Задаваш отговори вместо въпроси.

                              В микроикономикса тези зависимости между цена, търсене и предлагане се изразяват графично. Учат ги дори учениците в 11ти-12ти клас.

                              При голямо търсене и малко предлагане цената расте стръмно нагоре. Нарича се нееластично предлагане и е характерно за определен тип пазари.

                              https://bg.economy-pedia.com/1103940...city-of-supply

                              Няма много гаражи, а има много коли - хоп - скок в цената. Няма много жилища, но всички искат в София - скок в цената и прочее.

                              После засягаш и друг момент - искаш 30 години преход магически да компенсират 50 години абсолютно различна соц система, която навремето си е имала своята логика с як контрол на броя на жителите на даден град/село/населено място. София е първо ама и планирана за един милион жители, а не за два милиона и половина.

                              Бързаш. Нека първо се научат да казват добър ден и довиждане при влизането и излизането на клиент от заведение/магазин/държавна институция.

                              Виж там оправи го това “ш” вместо “щ”, че леко писва за читателя.
                              Last edited by Arana; 08.04.2023, 08:32.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                                Не е добре защото в София, аз не съм имала проблем с паркирането в зоните, но трябва да си платиш както навсякъде по света. Където има зони паркирането не е зле за разлика от кварталите без зони. Трябва цяла София, да стане с платено паркиране, да се построят и няколко големи паркинга ама тогава пък цените на гаражите ще станат колкото на гарсониера в Центъра. Няма какво да се лъжем това е пътя и на паркирането в СОфия.
                                Това е ПРОСТОТИЯТА която натвориха фандъкова и тиквоча. Виждам че ти и харесва даже !?!?!?!?
                                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                                Коментар

                                Working...
                                X