IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

    Това са условията за лихвите, които ти цитираш. Почваш на 2.4 , след 6 месеца ще се ъпдейтне по формулата по горе. Ако имаш фиксиран период , след периода. Нали не мислиш , че ти дават 2.4% фиксирана за 30 години ?
    Разбира се че знам кое как се олихвява и на какъв период се променя.
    Не съм цитирал банка, но сега го правя. В ДСК ходих. Еурибор не участва в тяхната методология. Както не участва и при Уникредит.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

      Ако теглиш ипотечка задължително с фиксирана лихва за 3 или 5 години докато мине бурята, ако все още ги предлагат тия кредити от уникредит и пощенска.
      Дск не си направиха устата да споменат за фиксирана лихва, а преди имаха. Но ако изобщо се реша, ще ги преслушам и другите.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

        Само не разбирам какъв euribor ви гони тук всичките?
        Никой не взима кредит в евро, нито euribora играе в олихвяването.
        Това са условията за лихвите, които ти цитираш. Почваш на 2.4%, след 6 месеца ще се ъпдейтне по споменатата формула. Ако имаш фиксиран период , след периода. Нали не мислиш , че ти дават 2.4% фиксирана за 30 години ?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

          Лихвата не е най важното.Най важното е колко пари трябва да върнеш на банката.Лихва се предговоря,ама цената на имота купиш ли после връщаш без да питаш нищо.Така че сам си направи сметката.Това правило е старо като света.При тия цени на имотите лихвата е най малкия проблем.Проблема е обема на задължението в което влизаш
          Така е прав си. Но това са цените.
          Купувал съм 2013,2017 и 2021.
          И аз искам да са по-ниски, освен да стана понижител? :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

            Това е от условията:

            Вид лихва:Променлива лихва
            Формула на променливата лихва: 6М EURIBOR + надбавка
            Лихвата в частта 6 месечен Euribor се преизчислява и променя 2 пъти в годината - на 1-ви март и на 1-ви септември и е валидна за 6 месечен период.
            Само не разбирам какъв euribor ви гони тук всичките?
            Никой не взима кредит в евро, нито euribora играе в олихвяването.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение
              Днес михах през банката и поисках информативна оферта за ипотечка. Ей така да видя как вървят лихвите.
              2.4 мисля че е добре. Ако задържат цените тази година може и да се реша.
              Лихвата не е най важното.Най важното е колко пари трябва да върнеш на банката.Лихва се предговоря,ама цената на имота купиш ли после връщаш без да питаш нищо.Така че сам си направи сметката.Това правило е старо като света.При тия цени на имотите лихвата е най малкия проблем.Проблема е обема на задължението в което влизаш

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение

                Трите бутилки първак вдигат сериозно цената на квадрат....... стига да не ги изцоца до продажбата!


                Ще ги бави ли? Не съм останал с подобни впечатления за колегата лорд!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                  добре е.
                  И аз така мисля. Очаквах да е по-висока честно казано. Ще го мисля де, нямам нищо конкретно набелязано.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                    Щото ги е обявил на цена над 600к, а тези бълхарници не струват и 60к общо. Вярно е, че в БГ идиотите са доста, но чак толкова никой не е тъп, да купи подобни боклуци.
                    Е, 60к е малко екстрийм. Апартамента на замазка в Слатина е в смотан район и има още поне 20к за да се направи годен за обитаване, но ако го пусне на 80к сега сигурно ще намери купувачи. Винаги се намират семейства с малки деца, изкарали някакви малки лесни пари като продали нещо наследено. Те не мислят рационално а и честно казано , какъв смисъл има да си купят апартамент на справедлива цена когато детето им на 12 години вместо сега да платят 20к повече и детето им да израстне в собствена стая? Само, че човека си е решил , че 2к м2 в Слатина е разумна цена и накрая ше се бори да го продаде за 50к след 2 години, вместо сега веднага да вземе 80к и да се погрижи за собствените си деца. Щото примерно има разходи които се правят в определено време. На уроци по балет се тръгва на 4-6 години, на плуване пак някъде на 6, на уроци по английски и френски - на 8, Дисниленд на 10, шините за зъби се слагат на 10-12, ако ги сложиш на 18 кел файда като си му смачкал самочувствието на детето. Парите ти трябват в определен момент. После и повече да изсипеш, трудно ше постигнеш това което би постигнал ако ги имаш в правилния момент. Накрая или детето ти става човек със самочувствие , който може да се грижи за себе си или не става. Апартамента е временно нещо.Както гледам как не е завършил къщата в Редута строена през 1994, вероятно няма излишни пари та бих го посъветвал да продава Слатина на 70-80, колкото трябва, и да слага шини на детето .... ма той си знае
                    Last edited by segato; 31.03.2023, 20:10.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                      Щото ги е обявил на цена над 600к, а тези бълхарници не струват и 60к общо. Вярно е, че в БГ идиотите са доста, но чак толкова никой не е тъп, да купи подобни боклуци.
                      Трите бутилки първак вдигат сериозно цената на квадрат....... стига да не ги изцоца до продажбата!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                        Печалбата на банките в България нарасна с 67% през първите два месеца на годината

                        БНБ отново регистрира спад на начислените разходи за обезценка на финансови активи – той е с 55,4% по-малък от отчетения преди година

                        някои са вдигнали малко лихвите по депозитите
                        почти никой не е вдигал кредитите
                        а те с 67% ръст на печалбата
                        откъдя накъдя!?
                        Само 67%? Много меки тез банкстери бре. Ако аз съм на тяхно място бих шибнал на глупаците отрицателни лихви, отделно бих им вдигнал таксите поне още 5 пъти, няма къде да хОдят.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                          От увеличение на всички видове такси+ въвеждането на нови
                          зная, тяхната кожа грапава
                          препоръка е

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
                            Сред най старите квартали на София са Овча купел и Редута

                            https://www.actualno.com/curious/koi...s_1937486.html

                            айде хейта.....
                            На картата на София от 1878г. Слатинския редут е по средата между София и село Слатина.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                              Ми твоите що висят с години ?
                              Щото ги е обявил на цена над 600к, а тези бълхарници не струват и 60к общо. Вярно е, че в БГ идиотите са доста, но чак толкова никой не е тъп, да купи подобни боклуци.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение
                                Днес михах през банката и поисках информативна оферта за ипотечка. Ей така да видя как вървят лихвите.
                                2.4 мисля че е добре. Ако задържат цените тази година може и да се реша.
                                Ако теглиш ипотечка задължително с фиксирана лихва за 3 или 5 години докато мине бурята, ако все още ги предлагат тия кредити от уникредит и пощенска.

                                Коментар

                                Working...
                                X