IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Момчета и момичета,

    В бюджетите на страните от ЕС и САЩ се заформят яки дупки по ред причини. Сега трябва да се решава как да се закърпи положението, което е доста сериозно. Французите вече показаха, че пенсиите не са недосегаеми. В Холандия се предвиждат още по-високи данъци.

    Според мен не е никак далеч времето на поредното печатане и сваляне на лихви, защото външните дългове са проблемни. /Италия, Германия, Франция, Гърция, Испания, УК, Белгия, Португалия/

    World Debt Clocks (usdebtclock.org)
    Last edited by Конан-Варварина; 16.04.2023, 22:22.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

      Ок, само не разбирам постоянното ти присъствие в темата, след като имаш подобни причини да не купуваш имоти. Този аргумент с брокерите издиша. Един брокер пише тук и то веднъж годишно
      Да си призная и аз не обичам брокерите, но единствения брокер в темата св материята се оказа много навътре в материята и често го питам за разни неща. С удоволствие ще си пия напитката с него ако реши пак да дойде. Иначе да калпавите брокери са мнозинство, но има и професионалисти.
      Ако човек иска да купи брокерите не са пречка. Покачващите се цени обаче СА. А те ще продължават де се покачват, независимо на нас какво ни се иска.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

        Добре де, дори да имам 10x повече пари от преди 10 години, защо ми е да ги набивам в имот, който не ми трябва за нищо? Какъв е смисълът да притежаваш нещо, което ти носи само разправии, загуби и данъци?
        Разберете, че от празен имот полза няма, има само вреда.
        Ок, само не разбирам постоянното ти присъствие в темата, след като имаш подобни причини да не купуваш имоти. Този аргумент с брокерите издиша. Един брокер пише тук и то веднъж годишно

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

          Добре де, дори да имам 10x повече пари от преди 10 години, защо ми е да ги набивам в имот, който не ми трябва за нищо? Какъв е смисълът да притежаваш нещо, което ти носи само разправии, загуби и данъци?
          Разберете, че от празен имот полза няма, има само вреда.
          Между будка за вестници и имот кое е за предпочитане да притежаваш?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Конан-Варварина Разгледай мнение

            Наемите в София - Форум Инвестор.БГ (investor.bg) Ето я твоята тема... Време е...
            Конане, като развален грамофон си. С такива потребители, като теб този форум е обречен, нивото е много ниско и реално няма никаква полза да се влиза тук. Просто няма какво ново да се научи

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Traicho_80

              Конане, так се размечта за черни момчета...
              Я по-добре пусни пак справката от имот.бг
              Наемите в София - Форум Инвестор.БГ (investor.bg) Ето я твоята тема... Време е...

              Коментар


              • Ръст на цените на жилища в Пловдив с 15,4% за 2022 година (imoti.net)

                Амааа... и в Пловдив ли?! Нали беше уж само за Варна?!! Какво по дяволите става?! Нали уж има демографска криза и тъмни прозорци, къде е пазарната логика?! Брокерите са виновни и алчните строители!

                Коментар


                • В края на април средната цена се очаква премине психологическата бариера от 1850. https://www.imot.bg/95loxf

                  Това е доста притеснително за чакащите чудото. Успокоението е, че все повече перонообитатели вече свикват и с 2039та.

                  Коментар


                  • [QUOTE=ejonny2376;n4051762]

                    Добре де, дори да имам 10x повече пари от преди 10 години, защо ми е да ги набивам в имот, който не ми трябва за нищо? Какъв е смисълът да притежаваш нещо, което ти носи само разправии, загуби и данъци?
                    Разберете, че от празен имот полза няма, има само вреда.[
                    /QUOTE]

                    Какво правиш в тази тема, питам те за стотен път? Бориш брокНерите ли? Тук брокери няма, нито пък ще ги пребориш в тема с 15 участници. Нито цените ще срутиш, нито брокерите ще пребориш, нито ще купиш. Отивай спешно при психиатър. /може и да помогне/

                    Иначе си прав за това в червеното. Наемаш си и толкоз, все пак и наемодателите хляб трябва да ядат. /песимиста те чака или ратко/

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                      Добре де, дори да имам 10x повече пари от преди 10 години, защо ми е да ги набивам в имот, който не ми трябва за нищо? Какъв е смисълът да притежаваш нещо, което ти носи само разправии, загуби и данъци?
                      Разберете, че от празен имот полза няма, има само вреда.
                      Ами като купиш имот, после нали Киро-инфлацията ще вземе заем и ще почне да ти го достроява - я саниране, я метро, я други благинки. Напълно безплатно (с парите на спестителите и децата ти). Имотчето има редица данъчни предимства. И като актив го бива. И всички банките и цялата финансова система са силно обвързани с това цените на имотите да стават все по-големи и недостъпни. Дори демографските проблеми най-вероятно в един момент панически ще се решат със някаква порция невиждано печатане на пари и още инфлация. Инфлацията е the only game in town. Всичките популисти трябва ли да ви се изредят за да го осъзнаете?

                      Да не се впускам и в темата че няма алтернатива. Защото в българия няма fiduciary закони да те пазят при друг вид инвестиция, акции, макции всичко съдържа огронми рискове и счетоводни неясноти. Единствно при имота никой не те кара да попълваш декларация с отговорност по НК.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                        Добре де, дори да имам 10x повече пари от преди 10 години, защо ми е да ги набивам в имот, който не ми трябва за нищо? Какъв е смисълът да притежаваш нещо, което ти носи само разправии, загуби и данъци?
                        Разберете, че от празен имот полза няма, има само вреда.
                        Как защо? За да може гладния брокераз да вземе някой леФ, без да бачка или рискува. Вече са толкова гладни, че гъза си късат за 40 кинта (според Бониван).

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bcon Разгледай мнение

                          С глупости се занимаваш. Толкоз числа си видял пък не си погледал парите в обръщение колко са се увеличили. Какъв изобщо е смисъла на тия сметки без да отнесеш инфлацията, канала за пари и инфлационните очаквания.




                          Добре де, дори да имам 10x повече пари от преди 10 години, защо ми е да ги набивам в имот, който не ми трябва за нищо? Какъв е смисълът да притежаваш нещо, което ти носи само разправии, загуби и данъци?
                          Разберете, че от празен имот полза няма, има само вреда.

                          Коментар


                          • Брокерази, стига сте претопляли старата манджа. Феда напечата 300 млрд и всичко отиде към конове и алтъни, към туулата не отиде и 1 цент. Надуването на балоняка свърши вече, казах ви грабвайте мотиките.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bcon Разгледай мнение

                              С глупости се занимаваш. Толкоз числа си видял пък не си погледал парите в обръщение колко са се увеличили. Какъв изобщо е смисъла на тия сметки без да отнесеш инфлацията, канала за пари и инфлационните очаквания.




                              Става въпрос за жилища.Жилището е място,в което живеят хора. Като намаляват хората и се увеличават жилищата пазарната логика сочи цените да падат ,не да растат.А инфлацията може и 1000 процента да е.Основното е броят жители и броят жилища в даден град.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

                                Населението на София през 2008г е било 1 милион и 168 хиляди души. При 490 хиляди жилища. През 2021г вече жилищата са 700 хиляди при 1 милион 184 хиляди население. Т.е населението е с 18 хиляди повече ,а жилищата с 210 хиляди. Като в жилище не живее само по един човек, а средното за ЕС е 2,2 души на жилище. Което означава, че през 2021г е имало жилища за 444 хиляди души повече в София, отколкото през 2008г.А цените са по-високи.
                                Казвам ти,че няма аналог тая ситуация в света.
                                С глупости се занимаваш. Толкоз числа си видял пък не си погледал парите в обръщение колко са се увеличили. Какъв изобщо е смисъла на тия сметки без да отнесеш инфлацията, канала за пари и инфлационните очаквания.





                                Коментар

                                Working...
                                X