IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

    Е добре де, в кой момент ще кажете "тоя продавач не е добре" ? Колко трябва да поиска някой за да се случи ? 10к/м2? 50к/м2 ?
    Тоя апартамент се продава с "мебелите" . Видя ли диванчето ? Шкафовете ? В банята некъф сбирщайн, полоеината хардуер е хромиран , половината в бяло, водомерите стърчат голи, радиоаторите съшо оставени без декоратиени решетки, лампит на тавана, някакви неонки с външен кабел .. всичко крещи чийп. Гледката навън: разтърсваща.
    Изглежда губиш представа, че парите все повече зашумяват на вестник "Уикенд". Няма да се учудя на никакъв номинал, когато става въпрос за наистина качествен имот. На този гледката е през "Борис", каква гледка искаш да има в един център?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

      Е добре де, в кой момент ще кажете "тоя продавач не е добре" ? Колко трябва да поиска някой за да се случи ? 10к/м2? 50к/м2 ?
      Тоя апартамент се продава с "мебелите" . Видя ли диванчето ? Шкафовете ? В банята некъф сбирщайн, полоеината хардуер е хромиран , половината в бяло, водомерите стърчат голи, радиоаторите съшо оставени без декоратиени решетки, лампит на тавана, някакви неонки с външен кабел .. всичко крещи чийп. Гледката навън: разтърсваща.
      Веднага ти казвам- Не е добре Да видим пазара как ще приеме тази цена защото той е важен.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
        Хаххаха.... още нищо не е станало! било СТАНАЛО - ееееххх, брокерски полюции......

        Единственото станало е, че тоя явно си жули 'аповете с първак (кЪт нашия 'лорд') и тухлената реалност още не го е приземила.
        Станало е ! До скоро на никой според мен не му минаваха през главата подобни цени за подобни имоти. Наистина всеки луд може да си поиска каквато и да е цена, но и 3000 € кв.м. в Ливадите на мен ми се струва точно толкова "нормално" колкото 6000 € кв. м. на Витошка.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

          Не се прави ,че не разбираш. Това не е такъв имот, но .лошото е ,че и това е станало 6000 € кв.м..Имотите за които пиша се появяват рядко, много рядко на пазара и явно вече цената им е по-висока след като този е достигнал тези цени.
          Предлагам да плачем
          Е добре де, в кой момент ще кажете "тоя продавач не е добре" ? Колко трябва да поиска някой за да се случи ? 10к/м2? 50к/м2 ?
          Тоя апартамент се продава с "мебелите" . Видя ли диванчето ? Шкафовете ? В банята некъф сбирщайн, полоеината хардуер е хромиран , половината в бяло, водомерите стърчат голи, радиоаторите съшо оставени без декоратиени решетки, лампит на тавана, някакви неонки с външен кабел .. всичко крещи чийп. Гледката навън: разтърсваща.
          Last edited by segato; 06.04.2023, 07:42.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение
            Не се прави ,че не разбираш. Това не е такъв имот, но .лошото е ,че и това е станало 6000 € кв.м..Имотите за които пиша се появяват рядко, много рядко на пазара и явно вече цената им е по-висока след като този е достигнал тези цени.
            Предлагам да плачем
            Хаххаха.... още нищо не е станало! било СТАНАЛО - ееееххх, брокерски полюции......

            Единственото станало е, че тоя явно си жули 'аповете с първак (кЪт нашия 'лорд') и тухлената реалност още не го е приземила.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

              И аз така. Контекстът към Дюри е бил друг не се прави на ударен.
              Не им обръщам внимание, културата на общуване тук не е от високите.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                Това ше да е един от трофейните имоти :
                https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...67032081958522

                Да се смее ли човек да плаче ли.
                Не се прави ,че не разбираш. Това не е такъв имот, но .лошото е ,че и това е станало 6000 € кв.м..Имотите за които пиша се появяват рядко, много рядко на пазара и явно вече цената им е по-висока след като този е достигнал тези цени.
                Предлагам да плачем

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Гладен_Брокер Разгледай мнение

                  Нямам. Ето, отговор за една минута.

                  Нищо страшно

                  Хайде сега ти
                  И аз така. Контекстът към Дюри е бил друг не се прави на ударен.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                    Няма смисъл да се шокираш, пиша ти го с ясното съзнание ,че и аз се шокирам от време на време. Все пак цените в центъра на София, са различни и не всички са три пъти по-евтини от тези в центъра на Париж. Последно се шокирах когато преди месец-два имаше един двустаен ап. в Созопол, за 160000 € и се оказа купен при това беше истина,аз мислех ,че както винаги брокерите лъжат, но този път не лъжеха. Дори го коментирахме тук ако си спомняш. Три пъти по-евтини в центъра на София от тези в Париж са все пак така наречените трофейни имоти, а това в Созопол, си беше един малък двустаен апартамент. Трябва да има сегментация на имотите ама все още не е толкова голяма в София, както на други места по света и за това ще се съглася.
                    Това ше да е един от трофейните имоти :
                    https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...67032081958522

                    Да се смее ли човек да плаче ли.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

                      Не му е тук мястото. Но като сме почнали: ти внуци имаш ли?
                      Нямам. Ето, отговор за една минута.

                      Нищо страшно

                      Хайде сега ти

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Гладен_Брокер Разгледай мнение

                        Колежке, обърка профилите.

                        Зададох въпрос, лични нападки не виждам.

                        Имаш внуци = баба
                        Нямаш внуци => не си баба.

                        Нещо сложно ли има?
                        Не му е тук мястото. Но като сме почнали: ти внуци имаш ли?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

                          Айнщайн, какво значение има това? Личните нападки са индикатор за липса на сериозни аргументи.
                          Колежке, обърка профилите.

                          Зададох въпрос, лични нападки не виждам.

                          Имаш внуци = баба
                          Нямаш внуци => не си баба.

                          Нещо сложно ли има?

                          Коментар


                          • Само помисли за каква манипулация става дума. Сравняват София с град с имоти по 15к-20к м2. Между другото няколко колеги от Ница и Антиб заминаха за Париж оше преди 5-6 години защото заплатите бяха много по-високи. И говоря за хора работещи на високи позиции в София-Антиполис. В София с тия кол центрове и 5-10 хиляди програмисчета половината учили недоучили в Габрово и Софтуерния университет къде сме тръгнали ? Между другото изглежда ше последва отрезвяване и на ИТ пазара и тогава съвсем ще стане цветя и рози

                            Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение
                            Хубава, лоша ,София е това което е ,а щом има кой да дава такива пари не виждам за какво спорим.
                            Дори да има един или двама платили такива суми, да се напише статия с подобни геннерализации е манипулация. Аз съм сигурен , че в Париж ако тръгнат да продават апартамента на Айфел на кулата , ше излезне над 1 милион м2, ма да напишем статия как цените в Люлин са 0.1% от цените в Париж ли ? Къщата с ягодите е обявена за 30 милиона, е и ? Как това влияве на пазара в София ? Значи ли че апартамент в кооперацията до нея е 3 милиона ?
                            Last edited by segato; 05.04.2023, 20:45.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                              Мисълта ми е ,че в София, няма такива цифри още, то няма и 1/4 от тези за апартаменти. Хубава, лоша ,София е това което е ,а щом има кой да дава такива пари не виждам за какво спорим. М/у другото ,аз харесвам България, чувствам се добре и в София и в Созопол и по много други места. Сам знаеш какво е около Монмартър, аз първият път когато попаднах по случайност там и си помислих ,че съм в Истанбул, ама през '90 години и въпреки всичко не го хейтя. Както и да е ще видим какво ще се случи ,но наистина не вярвам да има голямо ,че дори и средно поевтиняване на цените в София.
                              Ми Монмартър е в 18 арондисмо, Какво обшо има с "апартамент в идеалния център на Париж струва три пъти повече от апартамент в идеалния център на София"
                              То и в идеалния център има места дето не искаш да ходиш. Ма апартаментите там не са по 20к м2
                              Last edited by segato; 05.04.2023, 20:22.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                                Защо се излагам ? Брад Пит купи миналата година къща в съседното село за 40 милиона. Даже не живее за постоянно в нея. Значи ли че другите къши в Калифорния трябва да са по 15 милиона? Има хора с пари и те купуват от други хора с пари, но на места където има сигурност , инфраструктура и в обшия случай високо качество на живот. Точно пък ти да ми говориш за София като си се изнесла и ти ... Не знам за Женева, може би 9 млн е висока цена, макар, че и ти ги подхвърляш едни, дай да го видя тоя за 9 милиона, сигурно е 400 м2... ,за апартамент в Монако, 9 млн не е чудо невиждано, даже бих казал , че е ше е сравнително евтин апартамент. Хората , които купуват в Монако обаче първо , че ше си избият парите за апартамента от данъци, второ ше получат много високо качество на живот, добри училища, болници ... като бях там и аз мрънках , че е скъпо, но колегите изкараха няколко цифри , например на полицай се падат 10-на жители , 98% покритие на територията с видеонаблюдение .... сега съм сигурен , че цифрите са и по-добри, но тезата ми е че плащаш за нещо. В София за какво плащаш ? София може да се конкурира вероятно с градове като Солун, Белград и Измир, ма даже Хърватска ни е висока топка. Да обяснявам лки защо ?
                                Мисълта ми е ,че в София, няма такива цифри още, то няма и 1/4 от тези за апартаменти. Хубава, лоша ,София е това което е ,а щом има кой да дава такива пари не виждам за какво спорим. М/у другото ,аз харесвам България, чувствам се добре и в София и в Созопол и по много други места. Сам знаеш какво е около Монмартър, аз първият път когато попаднах по случайност там и си помислих ,че съм в Истанбул, ама през '90 години и въпреки всичко не го хейтя. Както и да е ще видим какво ще се случи ,но наистина не вярвам да има голямо ,че дори и средно поевтиняване на цените в София.

                                Коментар

                                Working...
                                X