IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Само помисли за каква манипулация става дума. Сравняват София с град с имоти по 15к-20к м2. Между другото няколко колеги от Ница и Антиб заминаха за Париж оше преди 5-6 години защото заплатите бяха много по-високи. И говоря за хора работещи на високи позиции в София-Антиполис. В София с тия кол центрове и 5-10 хиляди програмисчета половината учили недоучили в Габрово и Софтуерния университет къде сме тръгнали ? Между другото изглежда ше последва отрезвяване и на ИТ пазара и тогава съвсем ще стане цветя и рози

    Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение
    Хубава, лоша ,София е това което е ,а щом има кой да дава такива пари не виждам за какво спорим.
    Дори да има един или двама платили такива суми, да се напише статия с подобни геннерализации е манипулация. Аз съм сигурен , че в Париж ако тръгнат да продават апартамента на Айфел на кулата , ше излезне над 1 милион м2, ма да напишем статия как цените в Люлин са 0.1% от цените в Париж ли ? Къщата с ягодите е обявена за 30 милиона, е и ? Как това влияве на пазара в София ? Значи ли че апартамент в кооперацията до нея е 3 милиона ?
    Last edited by segato; 05.04.2023, 20:45.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

      Мисълта ми е ,че в София, няма такива цифри още, то няма и 1/4 от тези за апартаменти. Хубава, лоша ,София е това което е ,а щом има кой да дава такива пари не виждам за какво спорим. М/у другото ,аз харесвам България, чувствам се добре и в София и в Созопол и по много други места. Сам знаеш какво е около Монмартър, аз първият път когато попаднах по случайност там и си помислих ,че съм в Истанбул, ама през '90 години и въпреки всичко не го хейтя. Както и да е ще видим какво ще се случи ,но наистина не вярвам да има голямо ,че дори и средно поевтиняване на цените в София.
      Ми Монмартър е в 18 арондисмо, Какво обшо има с "апартамент в идеалния център на Париж струва три пъти повече от апартамент в идеалния център на София"
      То и в идеалния център има места дето не искаш да ходиш. Ма апартаментите там не са по 20к м2
      Last edited by segato; 05.04.2023, 20:22.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

        Защо се излагам ? Брад Пит купи миналата година къща в съседното село за 40 милиона. Даже не живее за постоянно в нея. Значи ли че другите къши в Калифорния трябва да са по 15 милиона? Има хора с пари и те купуват от други хора с пари, но на места където има сигурност , инфраструктура и в обшия случай високо качество на живот. Точно пък ти да ми говориш за София като си се изнесла и ти ... Не знам за Женева, може би 9 млн е висока цена, макар, че и ти ги подхвърляш едни, дай да го видя тоя за 9 милиона, сигурно е 400 м2... ,за апартамент в Монако, 9 млн не е чудо невиждано, даже бих казал , че е ше е сравнително евтин апартамент. Хората , които купуват в Монако обаче първо , че ше си избият парите за апартамента от данъци, второ ше получат много високо качество на живот, добри училища, болници ... като бях там и аз мрънках , че е скъпо, но колегите изкараха няколко цифри , например на полицай се падат 10-на жители , 98% покритие на територията с видеонаблюдение .... сега съм сигурен , че цифрите са и по-добри, но тезата ми е че плащаш за нещо. В София за какво плащаш ? София може да се конкурира вероятно с градове като Солун, Белград и Измир, ма даже Хърватска ни е висока топка. Да обяснявам лки защо ?
        Мисълта ми е ,че в София, няма такива цифри още, то няма и 1/4 от тези за апартаменти. Хубава, лоша ,София е това което е ,а щом има кой да дава такива пари не виждам за какво спорим. М/у другото ,аз харесвам България, чувствам се добре и в София и в Созопол и по много други места. Сам знаеш какво е около Монмартър, аз първият път когато попаднах по случайност там и си помислих ,че съм в Истанбул, ама през '90 години и въпреки всичко не го хейтя. Както и да е ще видим какво ще се случи ,но наистина не вярвам да има голямо ,че дори и средно поевтиняване на цените в София.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение

          Ем' кат искаш местиш от ляв в десен жоп - ше плащаш такса на оня по средата....

          за к'во мислиш му викат 'поСРЕДник' !?
          За да местиш трябва да имаш, откъде имат мангизи? Ам зареждат си ги в компа и готово.
          За 8 ми март, всички цветарки бяха в потрес, как е възможно всички да идват с педесетачки и стотачки. Принтера си въри, ама не се печатат само бюлетини, май.
          Last edited by better; 05.04.2023, 18:59.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

            Откъде са тези пари, като напрактика не произвеждаме нищо?
            Строителство бе. 6000 евро м2

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

              Не се излагай, ако знаеш какви коптори има за повече пари ще ти стане лошо и не в България. Не споря дали е много или малко , но истината е ,че пазара ги определя цените, а не, аз или ти Скоро гледах един апартамент за 9000000 ш. франка и не беше нищо особено, нито пък мястото му беше нещо изключително с разликата ,че се виждаше Джета в езерото.
              Защо се излагам ? Брад Пит купи миналата година къща в съседното село за 40 милиона. Даже не живее за постоянно в нея. Значи ли че другите къши в Калифорния трябва да са по 15 милиона? Има хора с пари и те купуват от други хора с пари, но на места където има сигурност , инфраструктура и в обшия случай високо качество на живот. Точно пък ти да ми говориш за София като си се изнесла и ти ... Не знам за Женева, може би 9 млн е висока цена, макар, че и ти ги подхвърляш едни, дай да го видя тоя за 9 милиона, сигурно е 400 м2... ,за апартамент в Монако, 9 млн не е чудо невиждано, даже бих казал , че е ше е сравнително евтин апартамент. Хората , които купуват в Монако обаче първо , че ше си избият парите за апартамента от данъци, второ ше получат много високо качество на живот, добри училища, болници ... като бях там и аз мрънках , че е скъпо, но колегите изкараха няколко цифри , например на полицай се падат 10-на жители , 98% покритие на територията с видеонаблюдение .... сега съм сигурен , че цифрите са и по-добри, но тезата ми е че плащаш за нещо. В София за какво плащаш ? София може да се конкурира вероятно с градове като Солун, Белград и Измир, ма даже Хърватска ни е висока топка. Да обяснявам лки защо ?
              Last edited by segato; 05.04.2023, 18:51.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                Откъде са тези пари, като напрактика не произвеждаме нищо?
                Ем' кат искаш местиш от ляв в десен жоп - ше плащаш такса на оня по средата....

                за к'во мислиш му викат 'поСРЕДник' !?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                  Е какво гнило ? Уникредит удържа по един или друг начин към 1% от оборота като такси. Смятай какви пари са се превъртели през банката и си излиза сметката.
                  Откъде са тези пари, като напрактика не произвеждаме нищо?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Гладен_Брокер Разгледай мнение

                    Колежке, внуци имаш ли?
                    Ееее, чакай, де още е рано Истината е ,че ще се радвам когато се появят ,но все още има време докато дойдат

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение
                      “Трофейните имоти” са единици и не би трябвало въобще да се споменават като се анализира пазара. Освен това трофейни или не , 6000 евро м 2 в София може да плати само човек който няма идея колко струват парите защото цената на имота не се определя само от плочките в банята а и от плочките на тротоара пред имота. Като минеш по улицата до прехвалената Докторска градина виждаш стари неподържани сгради с изпочупени прозорци на мазетата. Да сравняваш това с районите с малки номера в Париж … Бата Мата. София може да се сравнява с Тирана и Скопие и трябва да се радваме ако е по-добре от тях.
                      Не се излагай, ако знаеш какви коптори има за повече пари ще ти стане лошо и не в България. Не споря дали е много или малко , но истината е ,че пазара ги определя цените, а не, аз или ти Скоро гледах един апартамент за 9000000 ш. франка и не беше нищо особено, нито пък мястото му беше нещо изключително с разликата ,че се виждаше Джета в езерото.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                        Същото се отнася за коно, ама като го кажа ми скачате.

                        2020 беше 4к, 2021 се качи на 68, 2022 падна на 15к, сега е на 28к. За 3 год имаме 700% ръст, но никой не говори за това, всеки говори как бил "паднал" от 69 на 15, ама нищо не казва за седемкратния ръст само за 3 год.
                        If you like to gamble
                        I tell you, I'm your man
                        You win some, lose some
                        It's all the same to me

                        Това е от 1980.
                        Last edited by segato; 05.04.2023, 18:15.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                          Навсякъде (даже във страната на бамките) фалират бамки, лихвите фърчат, фалират бизнеси за милиарди, има съкращения в мултимилиардни компании, акции и облигации се сриват, само в тук, в островът на благоденствието и стабилността , бамките правят 2 млрд печалба, получават рекордно много пари на 0% лихва, няма съкращения и безработица, цените са по-високи от тези на запад. Има нещо гнило тук, или тайно са пуснали печатницата или валят мангизи от някъде (може би Русия).
                          Е какво гнило ? Уникредит удържа по един или друг начин към 1% от оборота като такси. Смятай какви пари са се превъртели през банката и си излиза сметката.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                            Поредната тъпа статия ... Търсете реални данни бе хора. Жилищата падат и ше падат. Но да ми плещят, че имот който в началото на 2020 е бил 1 милион , през Май 2022 е бил 2 милиона и сега е паднал 25% и е 1.5 милиона бил на загуба .... Той все още е с 50% над цената от 2020 т.е. за 3 години има малко под 17% нарастване. Верно е , че можеха да продадат в средата на 2022 и да си тръгнат с повече пари. Наемите винаги догонват продължително време. В нормалнитъе държави има ограничения с колко може да се вдигне наема. По Ковид време имаше и бан на евикшъните и много хора живяха безплатно поне година, после бяха изхвърлени и се напълни с празни апартаменти. Сега пък близо 100к ИТ бяха съкратени, всичкото индиец е обратно в Индия, евтините апарттаментни комплекси покрай магистралите са празни ... абе перфектна буря. Само че да се правят анализи на наемите сега е все едно анализираш добива на домати от двора в Карлово през Януари. Да изчаката следвашата година , да анализират.
                            Същото се отнася за коно, ама като го кажа ми скачате.

                            2020 беше 4к, 2021 се качи на 68, 2022 падна на 15к, сега е на 28к. За 3 год имаме 700% ръст, но никой не говори за това, всеки говори как бил "паднал" от 69 на 15, ама нищо не казва за седемкратния ръст само за 3 год.

                            Коментар


                            • Навсякъде (даже във страната на бамките) фалират бамки, лихвите фърчат, фалират бизнеси за милиарди, има съкращения в мултимилиардни компании, акции и облигации се сриват, само в тук, в островът на благоденствието и стабилността , бамките правят 2 млрд печалба, получават рекордно много пари на 0% лихва, няма съкращения и безработица, цените са по-високи от тези на запад. Има нещо гнило тук, или тайно са пуснали печатницата или валят мангизи от някъде (може би Русия).

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                                https://www.investor.bg/a/534-novini...torite-v-sasht

                                Какво става ?

                                Как може да говорят такива неща ?

                                Жилищата се оказаха лошо убежище за инвеститорите в САЩМиналата година те са били на второ място сред най-слабо представилите се имотни активи отвъд Океана

                                Предполагаше се, че жилищата под наем ще бъдат най-сигурното кътче на имотния пазар в САЩ. Оказва се, че не е така, пише Wall Street Journal.
                                Растящите лихви водят до спадане на балона върху цените на имотите. Апартаментите са поевтинели с 21% през миналата година, сочи индексът за цените на бизнес имотите на Green Street. Това ги поставя на второ място сред най-слабо представящите се категории имоти след офисите, които са изгубили 25% от стойността си. Институционалните инвеститори обикновено притежават по-малко самостоятелни семейни жилища, където цените са по-устойчиви до момента.
                                Поредната тъпа статия ... Търсете реални данни бе хора. Жилищата падат и ше падат. Но да ми плещят, че имот който в началото на 2020 е бил 1 милион , през Май 2022 е бил 2 милиона и сега е паднал 25% и е 1.5 милиона бил на загуба .... Той все още е с 50% над цената от 2020 т.е. за 3 години има малко под 17% нарастване. Верно е , че можеха да продадат в средата на 2022 и да си тръгнат с повече пари. Наемите винаги догонват продължително време. В нормалнитъе държави има ограничения с колко може да се вдигне наема. По Ковид време имаше и бан на евикшъните и много хора живяха безплатно поне година, после бяха изхвърлени и се напълни с празни апартаменти. Сега пък близо 100к ИТ бяха съкратени, всичкото индиец е обратно в Индия, евтините апарттаментни комплекси покрай магистралите са празни ... абе перфектна буря. Само че да се правят анализи на наемите сега е все едно анализираш добива на домати от двора в Карлово през Януари. Да изчаката следвашата година , да анализират.

                                Коментар

                                Working...
                                X