IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

    Като гледам тези камъняци наоколо, сигурно става 40+ градуса на сянка Август месец. Предпочитам си Мавриций и да ми слугуват в хотела срещу дребни пари, вместо да загробя 300к за кофтор дето не ми трябва за нищо.

    В България тази вила нямаше да е 90 квадрата а поне 250 според брокерастите. И щяха да се хвалят колко било евтино в БГ.
    Само така жонка! Бой по брокерастите! Само да попитам: Откъде тая ненавист към брокерите?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение



      https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...60517663324542

      П.С тва стои от 2 год и мераклии нЕма. На 300 мога да го отмъкна, ама не ми тря.
      Като гледам тези камъняци наоколо, сигурно става 40+ градуса на сянка Август месец. Предпочитам си Мавриций и да ми слугуват в хотела срещу дребни пари, вместо да загробя 300к за кофтор дето не ми трябва за нищо.

      В България тази вила нямаше да е 90 квадрата а поне 250 според брокерастите. И щяха да се хвалят колко било евтино в БГ.
      Last edited by ejonny2376; 12.04.2023, 15:06.

      Коментар


      • забелязвам, че когато поствам новини или анализи никой не реагира. Що така?
        Last edited by keep_calm; 12.04.2023, 15:12. Причина: Спазвайте добрият тон.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

          И няма грам бетон около имота. Тук ще му сложи цена 2 млн евра и ще каже "на Лазурния бряг е 5 млн."
          и е на под 400km от софия
          такава природа небетонирана по нашето море не остана.
          Last edited by X_Y; 12.04.2023, 14:57.
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • захлюпвайте го бре, какво чакате?
            Last edited by ratten; 12.04.2023, 15:00.
            препоръка е

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

              https://en.spitogatos.gr/property/1113113003

              скромно като площ но със седем декара двор
              в района е къщата на Плевнелиев

              зеленина и спокойствие на хвърлей от Атон границата + един слабо познат но уникален плаж (комица)
              И няма грам бетон около имота. Тук ще му сложи цена 2 млн евра и ще каже "на Лазурния бряг е 5 млн."
              Last edited by X_Y; 12.04.2023, 14:50.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение


                https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...60517663324542

                П.С тва стои от 2 год и мераклии нЕма. На 300 мога да го отмъкна, ама не ми тря.
                https://en.spitogatos.gr/property/1113113003

                скромно като площ но със седем декара двор
                в района е къщата на Плевнелиев

                зеленина и спокойствие на хвърлей от Атон границата + един слабо познат но уникален плаж (комица)
                Last edited by X_Y; 12.04.2023, 14:50.
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Конан-Варварина Разгледай мнение
                  Днес там, утре...

                  [ATTACH=CONFIG]n4050396[/ATTACH]


                  https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...60517663324542

                  П.С тва стои от 2 год и мераклии нЕма. На 300 мога да го отмъкна, ама не ми тря.
                  Last edited by X_Y; 12.04.2023, 14:49.

                  Коментар


                  • Проблемите на енергийната ефективност ще намерят отражение в работата на строителната индустрия (imoti.net)

                    Преди няколко дни писах по този въпрос и как това ще се отрази върху цените.

                    Нека прочетем следния цитат: "проектът на директивата за енергийните характеристики на сградите беше гласуван в Комисията за енергетика, промишленост и иновации към ЕП и приета на първо четене в пленарна зала на 13 март. Тя предвижда всички нови сгради да бъдат с нулеви емисии от 2028 г., а новите сгради, наети, управлявани или притежавани от публичните власти – от 2026 г. Всички нови сгради трябва да бъдат оборудвани със соларни технологии от 2028 г., а многофамилните реновирани сгради – от 2032 г."

                    "Жилищните сгради ще трябва да постигнат клас Е за енергийни характеристики до 2030 г. и клас Д до 2033 г. Нежилищните обществени сгради трябва да постигнат тези класове съответно през 2027 и 2030 г. За съществуващите жилищни сгради има съгласие сред страните членки да бъдат въведени стандарти за минимум енергийни характеристики, основани на националните „траектории“. Страните от ЕС са съгласни за поставяне на междинни цели като намаляване на енергийното потребление с 15% на първия етап и 25% - на втория, отбеляза Михайлова."

                    ====2039===

                    Питам се: Ще паднат ли цените? Засега спад преди 2039та не виждам.

                    ===2039===

                    Поставете се на мястото на строителна инвеститорска фирма: Сега си представете, че трябва да отговаряте на куп нови критерии и бумажнини които ви струват още време, нерви и пари, освен това трябва да инвестирате +40% от нормалното за енергийноефективни материали и технологии за да постигнете нулеви емисии.
                    От друга страна строителя знае, че местните понижители искат поне -40% дискаунт от сегашните цени.

                    Питам аз: Къ ша стане тая работа? Кога ще има сделки?
                    Last edited by Конан-Варварина; 12.04.2023, 14:28.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Kaizen9 Разгледай мнение

                      Ха, нямам си друга работа сега, с глупости да се занимавам. Просто се допитвах дали е акуратна тази статистика.
                      Не, не е, тва все пак не е борсов продукт.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                        Жилищният пазар в Берлин се възстановява след кратък спад на цените

                        Цените на новопостроените апартаменти в германската столица са нараснали с 0,8% през миналото тримесечие
                        Ам нормално идват от цял свЕт, а тука кой ще дойде?

                        Коментар


                        • Това не е никак добре. Надуването на балона май започва.
                          Click image for larger version

Name:	Screenshot 2023-04-12 121026.jpg
Views:	1
Size:	38.9 КБ
ID:	4050406


                          Преди малко гледах цените в Загреб. х3 са на тези в София.
                          Last edited by Конан-Варварина; 12.04.2023, 14:09.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                            аз обаче не разбрах, за какво е тая асансьорна шахта
                            При желание, може да си монтираш асансьор.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Конан-Варварина Разгледай мнение

                              и аз не разбрах, има телефон питай ако имаш интерес
                              не, не, може да се натъкна на някой брокер от форума
                              препоръка е

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                                аз обаче не разбрах, за какво е тая асансьорна шахта
                                и аз не разбрах, има телефон питай ако имаш интерес

                                Коментар

                                Working...
                                X