IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение
    Каврък как пропусна тази новина на ни я представиш с възторг

    https://www.investor.bg/a/515-ikonom...at-analizatori

    ЕЦБ ще вдигне макс до 4% и първото намаляване на лихвите се очаква Април следващата година

    А тук едни така добре си играеха на познаванка кога щял да се срине пазара
    С статията отвори ли или само заглавието? Желанието на анализаторите и действията на ЕЦБ дали ще съвпаднат?
    Малко, като нашите брокита "цените ще са с ръст вовеки, а лихвите ще падат"
    Last edited by polax; 17.07.2023, 13:07.

    Коментар


    • Каврък как пропусна тази новина на ни я представиш с възторг

      https://www.investor.bg/a/515-ikonom...at-analizatori

      ЕЦБ ще вдигне макс до 4% и първото намаляване на лихвите се очаква Април следващата година

      А тук едни така добре си играеха на познаванка кога щял да се срине пазара

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Щом твърдиш, че гробищата не са проблем , дори и конкретно за този имот не разбирам какво се чудиш. Силистрата беше писал някъде че строителната себестойност там / не знам дали с терена/ е 5-6000 евро вече.... Този апарт е на себестойност т.е....
        Щом и наемателите ще са така както го описваш и може 4% бруто да се получи е невероятно. В момента аз нямам 4% бруто на нито 1 имот дори след като вдигнах наемите....
        Относно София ти си заслепен и огорчен по някакви си твои причини и не виждаш ясно нещата, а те са много ама много лесно видими.
        София е ЕС столица, постепенно България и частност София ще настига ЕС доходите. Няма как да е различно докато сме част от ЕС . Приемем ли еврото и Шенген пък ще бетонира тва, че няма излизане и ще ускори процесите. след като доходите макар и да е изкуствено първоначално достигнат средноевропейските неизменно всички цени на продукти и услуги ще бъдат Европейски. и имотите.... Вече е дискусионно дали ще бъде 2029, 39 или 69. Заради това в София перспективите все още са 1 идея по-добри. В единият случай даденото място е на върха / Мюних/ и няма как да се откъсне много от другите или да увеличи разликата, а в другият София е на дъното и има изкуствена мотивация да догонва във всеки смисъл - цени, среда, хора, услуги.... столица е....
        Ако ни изгонят от ЕС може тогава всичко да се срине , но поне засега няма такива варианти
        Твърде много надежди залагаш на ЕС. ЕС не е това, което беше. А Еврото в момента е Италианска Лира номер 2. Не знам какво сте се фиксирали в него - явно се надявате на още безплатни и неизработени пари, които да заливат БГ както досега и помпат цените на имотите. Ами няма да има вече. Тепърва трилионите вересии от последното десетилетие ще трябва да се заработват с пот на челото, а България ще плаща борчовете солидарно на Гърци и Италианци.

        В момента далеч по-добър вариант е бордът да се обвърже към CHF и да се забравят всякакви мераци за прогнилото Евро. А пък до 2039 година аз ще съм вече ако не с двата то поне с единия краг в гроба - нямам желание да чакам дотогава България да настига Европа.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          Т.е. от тези 2000 евро наем ти реално ще вземеш 1200. В София при вложени 600К евро ще получаваш повече....или поне толкова
          Въпроса е колко реално струва да купиш имот за 600к евро в немско - По груби сметки над 1 милион като сметнеш колко данъци си платил за да ти останат чисти 600к + такси за придобиване

          А сега ги сметни тия над 1м на 2к на месец на които също трябва да платиш солен данък и ще лъсне грозната истина зорлем 1%

          Много ме кефят тия дето обясняват каква далавера е на запад и по цял ден ровят в софийските обяви

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение


            ПС: Данъците в Германия за средната класа падат всяка година, защото се увеличава необлагаемият минимум. Това надали го знаеш, но е така. В България тенденцията ще е само нагоре, защото вересиите на правителствата ще трябва все някой да ги плаща. А прогресивният данък е проблем само за българите, които от алчност са готови да живеят в градове-сметища без тротоари и улици. За нормалният Европеец данъците са нещо съвсем в реда на нещата, защото от тях те индиректно получават много неща обратно от държавата - нещо немислимо за БГ. 10% в БГ са си чиста загуба - пари които се крадат на секундата. 40% в Германия са много, но пък имам магистрала, имам паркове, имам всичко. От определен доход нагоре изобщо не ти пука дали плащаш 10% или 40% - изобщо разликата не се усеща.
            Т.е. от тези 2000 евро наем ти реално ще вземеш 1200. В София при вложени 600К евро ще получаваш повече....или поне толкова

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

              Гробищният парк е заграден, има си главен вход. Никой няма да тича сред гробовете. И никой там няма да построи жилищни сгради в гробищния парк. Търсиш под вола теле, както винаги.
              Относно наемането - този имот ако се обяви за отдаване ти гарантирам, че ще има пратени CV-та от поне 300 души още на първия ден. Наем - 2000 Евро поне. Доходност (като вземем предвид и високите данъци и комисионни при покупката) между 3,5% и 4%. Никой не искал да наема казваш. Хората се избиват за всяко свободно жилище, щото няма.

              Не казвам, че е добре, на този етап има депозити с такава доходност и е немислимо сравнението. Но при тези лихви на ЕЦБ интересът за покупки е нулев в Германия, съответно цените са рязко надолу, а наемите растат с инфлацията. Т.е. в средносрочен план нещата ще са отново атрактивни.

              А София е тотално умрял град, след 50 години населението ще е 30% надолу от сега. Просто свършиха българите. Не са се родили. В Полски Тръмбеш свършиха хората, в Харманли също. Кой ще дойде в София, кажи ми! И математиката ти куца както винаги.

              ПС: Данъците в Германия за средната класа падат всяка година, защото се увеличава необлагаемият минимум. Това надали го знаеш, но е така. В България тенденцията ще е само нагоре, защото вересиите на правителствата ще трябва все някой да ги плаща. А прогресивният данък е проблем само за българите, които от алчност са готови да живеят в градове-сметища без тротоари и улици. За нормалният Европеец данъците са нещо съвсем в реда на нещата, защото от тях те индиректно получават много неща обратно от държавата - нещо немислимо за БГ.
              Щом твърдиш, че гробищата не са проблем , дори и конкретно за този имот не разбирам какво се чудиш. Силистрата беше писал някъде че строителната себестойност там / не знам дали с терена/ е 5-6000 евро вече.... Този апарт е на себестойност т.е....
              Щом и наемателите ще са така както го описваш и може 4% бруто да се получи е невероятно. В момента аз нямам 4% бруто на нито 1 имот дори след като вдигнах наемите....
              Относно София ти си заслепен и огорчен по някакви си твои причини и не виждаш ясно нещата, а те са много ама много лесно видими.
              София е ЕС столица, постепенно България и частност София ще настига ЕС доходите. Няма как да е различно докато сме част от ЕС . Приемем ли еврото и Шенген пък ще бетонира тва, че няма излизане и ще ускори процесите. след като доходите макар и да е изкуствено първоначално достигнат средноевропейските неизменно всички цени на продукти и услуги ще бъдат Европейски. и имотите.... Вече е дискусионно дали ще бъде 2029, 39 или 69. Заради това в София перспективите все още са 1 идея по-добри. В единият случай даденото място е на върха / Мюних/ и няма как да се откъсне много от другите или да увеличи разликата, а в другият София е на дъното и има изкуствена мотивация да догонва във всеки смисъл - цени, среда, хора, услуги.... столица е....
              Ако ни изгонят от ЕС може тогава всичко да се срине , но поне засега няма такива варианти

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Т..е. Имота е част от гробищният парк ли ?
                Видях много добре къде е на картата. Мястото за някой който не се вълнува от подобни неща / голяма работа че е в гробищата/ е наистина топ. Зависи какво виждаш - всекидневно катафалки, ревящи хора и трупове или хубавият парк.
                Е явно за някои тази емоционална част е проблем / как да си пусна детето ми да тича между гробовете ?!?!?/ и от тук следва вероятно най-ниската възможна цена в Мюних....
                Относно инвестиционният потенциал на този конкретно имот нещата са ясни / нали писа че са му свалили цената/..... т.е. няма такъв - нито някой ще иска да наема на това място, нито после някой да го купи....
                Иначе е лесно - просто напиши , че не си погледнал на картата къде е....

                Не съм гледал как са цените в Германия - тук пишеха, че имало спадове / не съм убеден много че се отнася за големите градове, но може да ги има защото там са основно на ипотеки, а те са нагоре. Според мен чисто финансовите перспективи за София са все още по-добри от всяко място от Европа, но иначе като бъдеще е ясно, че Мюних нема да западне / а само ще се промени демографски/ , дори може би ще расте, а София след 50 години ще стигне макса като население и после стръмно надолу, ако не стане някакво демографско чудо у нас.... Мюних ще е там и след 300 години/.
                Има разбира се детайли като данък наследство, прогресивен доход върху наемите, огромни такси поддръжка , Германия е пъти по-задлъжняла страна към момента, което означава, че данъците да кажем няма да видят посока надолу коро към никога и т.н.
                За теб понеже си там тамошна покупка би била по-добра от София....само момента е важен, за мен понеже съм тук то София е мястото,
                Гробищният парк е заграден, има си главен вход. Никой няма да тича сред гробовете. И никой там няма да построи жилищни сгради в гробищния парк. Търсиш под вола теле, както винаги.
                Относно наемането - този имот ако се обяви за отдаване ти гарантирам, че ще има пратени CV-та от поне 300 души още на първия ден. Наем - 2000 Евро поне. Доходност (като вземем предвид и високите данъци и комисионни при покупката) между 3,5% и 4%. Никой не искал да наема казваш. Хората се избиват за всяко свободно жилище, щото няма.

                Не казвам, че е добре, на този етап има депозити с такава доходност и е немислимо сравнението. Но при тези лихви на ЕЦБ интересът за покупки е нулев в Германия, съответно цените са рязко надолу, а наемите растат с инфлацията. Т.е. в средносрочен план нещата ще са отново атрактивни.

                А София е тотално умрял град, след 50 години населението ще е 30% надолу от сега. Просто свършиха българите. Не са се родили. В Полски Тръмбеш свършиха хората, в Харманли също. Кой ще дойде в София, кажи ми! И математиката ти куца както винаги.

                ПС: Данъците в Германия за средната класа падат всяка година, защото се увеличава необлагаемият минимум. Това надали го знаеш, но е така. В България тенденцията ще е само нагоре, защото вересиите на правителствата ще трябва все някой да ги плаща. А прогресивният данък е проблем само за българите, които от алчност са готови да живеят в градове-сметища без тротоари и улици. За нормалният Европеец данъците са нещо съвсем в реда на нещата, защото от тях те индиректно получават много неща обратно от държавата - нещо немислимо за БГ. 10% в БГ са си чиста загуба - пари които се крадат на секундата. 40% в Германия са много, но пък имам магистрала, имам паркове, имам всичко. От определен доход нагоре изобщо не ти пука дали плащаш 10% или 40% - изобщо разликата не се усеща.
                Last edited by ejonny2376; 17.07.2023, 11:41.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Т..е. Имота е част от гробищният парк ли ?
                  Видях много добре къде е на картата. Мястото за някой който не се вълнува от подобни неща / голяма работа че е в гробищата/ е наистина топ. Зависи какво виждаш - всекидневно катафалки, ревящи хора и трупове или хубавият парк.
                  Е явно за някои тази емоционална част е проблем / как да си пусна детето ми да тича между гробовете ?!?!?/ и от тук следва вероятно най-ниската възможна цена в Мюних....
                  Относно инвестиционният потенциал на този конкретно имот нещата са ясни / нали писа че са му свалили цената/..... т.е. няма такъв - нито някой ще иска да наема на това място, нито после някой да го купи....
                  Иначе е лесно - просто напиши , че не си погледнал на картата къде е....

                  Не съм гледал как са цените в Германия - тук пишеха, че имало спадове / не съм убеден много че се отнася за големите градове, но може да ги има защото там са основно на ипотеки, а те са нагоре. Според мен чисто финансовите перспективи за София са все още по-добри от всяко място от Европа, но иначе като бъдеще е ясно, че Мюних нема да западне / а само ще се промени демографски/ , дори може би ще расте, а София след 50 години ще стигне макса като население и после стръмно надолу, ако не стане някакво демографско чудо у нас.... Мюних ще е там и след 300 години/.
                  Има разбира се детайли като данък наследство, прогресивен доход върху наемите, огромни такси поддръжка , Германия е пъти по-задлъжняла страна към момента, което означава, че данъците да кажем няма да видят посока надолу коро към никога и т.н.
                  За теб понеже си там тамошна покупка би била по-добра от София....само момента е важен, за мен понеже съм тук то София е мястото,
                  Самият факт че не купува там, а рови из софийските обяви ясно говори едно от тези две неща

                  а - Няма достатъчно пари за там
                  б - Няма достатъчно доказани пари за там





                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                    Да де, като не ти изнася и почваш да дрънкаш глупости.
                    Що не видиш каква паркова среда е? Сравнено с това Гоцето е едно сметище! Мястото е абсолютен топ. Гробищата са си малък парк, непосредствено до големия парк.

                    Гледай как изглежда районът. Къде в БГ има подобни уредени улици? Качеството на живот е несравнимо.
                    https://www.google.com/maps/@48.1725...6656?entry=ttu

                    А цената е такава, защото сградата е енергиен клас G, а немците са чувствителни на тази тема. Не че в България 90% от жилищата не са с подобна енергийна ефективност, че и по-зле даже. Откъдето и да го сравняваш, разликите са от Земята до Марс.

                    Аз лично ще започна да се оглеждам за някой инвестиционен имот в големите немски градове. Имам кеша. Цените в момента се сриват, а наемите растат. Това в БГ е немислимо. Далеч по-добър вариант е да се вземе 1 скъп имот в Мюних отколкото 5 боклука в София. Първото е скъп град с недостиг на жилища, второто е град-сметище в обезлюдяваща се държава, най-бедна и корумпирана в ЕС.
                    Т..е. Имота е част от гробищният парк ли ?
                    Видях много добре къде е на картата. Мястото за някой който не се вълнува от подобни неща / голяма работа че е в гробищата/ е наистина топ. Зависи какво виждаш - всекидневно катафалки, ревящи хора и трупове или хубавият парк.
                    Е явно за някои тази емоционална част е проблем / как да си пусна детето ми да тича между гробовете ?!?!?/ и от тук следва вероятно най-ниската възможна цена в Мюних....
                    Относно инвестиционният потенциал на този конкретно имот нещата са ясни / нали писа че са му свалили цената/..... т.е. няма такъв - нито някой ще иска да наема на това място, нито после някой да го купи....
                    Иначе е лесно - просто напиши , че не си погледнал на картата къде е....

                    Не съм гледал как са цените в Германия - тук пишеха, че имало спадове / не съм убеден много че се отнася за големите градове, но може да ги има защото там са основно на ипотеки, а те са нагоре. Според мен чисто финансовите перспективи за София са все още по-добри от всяко място от Европа, но иначе като бъдеще е ясно, че Мюних нема да западне / а само ще се промени демографски/ , дори може би ще расте, а София след 50 години ще стигне макса като население и после стръмно надолу, ако не стане някакво демографско чудо у нас.... Мюних ще е там и след 300 години/.
                    Има разбира се детайли като данък наследство, прогресивен доход върху наемите, огромни такси поддръжка , Германия е пъти по-задлъжняла страна към момента, което означава, че данъците да кажем няма да видят посока надолу коро към никога и т.н.
                    За теб понеже си там тамошна покупка би била по-добра от София....само момента е важен, за мен понеже съм тук то София е мястото,

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                      Всичко живо изповядва на данъчна. При 6000 сделки на тримесечие и да речем 150к Евро средно на сделка укрита сума, говорим за 250 милиона лева укрити данъци само от имотните сделки годишно и само за София. С тези пари годишно могат да се строят по 3 нови метростанции.
                      Джони данъците в БГ са безумно високи и сключването на сделки на данъчна само до някъде ги прави съпоставими и въобще не е вярно че всичко изповядва на данъчна, ако беше купувал продавал в БГ щеше да го знаеш на никой не му трябват 100 000 в найлоново пликче

                      За имота дето купих в УК съм платил 0% (stampt duty)

                      И съм платил около 2000 паунда на "доверен адвокат" като в тия пари влизат хонрара на адвоката и проучванията дали няма тежести и други подобни и самата такса за вписването на сделката която по спомен беше около 200 паунда

                      За подобен имот в София ми съдират кужуха

                      При автомобилите съпоставката е още по трагична - Продажба на автомобил в УК струва точно 0 паунда и не повече от 5 минути за прехвърляне
                      в БГ за последната ми кола прехвърлянето ми отне почти цял ден и над 1000лв

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Понее не разбирам немски и не се ориентирах много за тази обява и погледнах картата която са пуснали.
                        Та тази топ локация в самите гробища и е или до тях ?
                        Има ли отстъпка да се ползват или направо под този апарт човек могат да го копат така или иначе е партер ?
                        Жони още ли не си разбрал, че никъде няма цена без причина ?
                        Да де, като не ти изнася и почваш да дрънкаш глупости.
                        Що не видиш каква паркова среда е? Сравнено с това Гоцето е едно сметище! Мястото е абсолютен топ. Гробищата са си малък парк, непосредствено до големия парк.

                        Гледай как изглежда районът. Къде в БГ има подобни уредени улици? Качеството на живот е несравнимо.
                        https://www.google.com/maps/@48.1725...6656?entry=ttu

                        А цената е такава, защото сградата е енергиен клас G, а немците са чувствителни на тази тема. Не че в България 90% от жилищата не са с подобна енергийна ефективност, че и по-зле даже. Откъдето и да го сравняваш, разликите са от Земята до Марс.

                        Аз лично ще започна да се оглеждам за някой инвестиционен имот в големите немски градове. Имам кеша. Цените в момента се сриват, а наемите растат. Това в БГ е немислимо. Далеч по-добър вариант е да се вземе 1 скъп имот в Мюних отколкото 5 боклука в София. Първото е скъп град с недостиг на жилища, второто е град-сметище в обезлюдяваща се държава, най-бедна и корумпирана в ЕС.
                        Last edited by ejonny2376; 17.07.2023, 10:16.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
                          Ето ви топ-локация в Мюних до английската градина - намалена цена.
                          Забележете как смятат квадратурата хората:

                          NETTO-WOHNFLÄCHE ca. 87,39m² (nach Abzug von 3% Putz)

                          тоест вадят даже 3% от площта заради мазилката!
                          При наличието на подобни оферти в един от най-скъпите градове в Европа, БГ-брокеразите трябва моментално да се хвърлят под някоя мотриса. Не знам с какви психични отклонения трябва да е човек, за да предпочете да инвестира в най-бедната държава в Европа при подобни алтернативи.

                          https://www.immobilienscout24.de/exp...ype=district#/
                          Понее не разбирам немски и не се ориентирах много за тази обява и погледнах картата която са пуснали.
                          Та тази топ локация в самите гробища и е или до тях ?
                          Има ли отстъпка да се ползват или направо под този апарт човек могат да го копат така или иначе е партер ?
                          Жони още ли не си разбрал, че никъде няма цена без причина ?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
                            Депозитите не нарастват заради пестенето, депозитите нарастват заради кредитирането. Дали ще спестиш едни пари или ще купиш апартамент с тях няма никакво значение, те все са депозирани по сметка, просто сменят притежателя си.

                            Разберете го това най-сетне, съвсем елементарно е, гледам обаче продължават да се говорят абсолютно неверни неща по темата.
                            Имаме две семейства със сходни доходи. Едното си позволява скъпи почивки,забавления за тях и децата,семейният автомобил е постоянно в движение и така нататък и в резултат не пести пари .Другото семейство ходи веднъж в годината на почивка на палатка на язовир, никога не се храни в ресторанти, забавленията на децата им са да ритат топка на улицата, семейният автомобил се движи рядко и в резултат пестят пари.
                            Давам съвсем реални примери на моето и на съседско семейство.
                            Така че точно пестенето вдига депозитите. В посочения пример с покупка на жилища-пак някой е пестил,за да събере пари за жилище.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от MorskiShop Разгледай мнение
                              Не знам как може някой да смята средната цена на имотите по това каква е средната цена по сайтовете… Смята се средна цена на реални сключени сделки, което е също видима информация, ама не в имотиТО.Ком. Иначе то така мога да сложа утре 100 апартамента 100 квадрата на по 1000000 евро и да ги ударим още утре 2000 на кв.м. Средно
                              Всичко живо изповядва на данъчна. При 6000 сделки на тримесечие и да речем 150к Евро средно на сделка укрита сума, говорим за 250 милиона лева укрити данъци само от имотните сделки годишно и само за София. С тези пари годишно могат да се строят по 3 нови метростанции.

                              Коментар


                              • Депозитите не нарастват заради пестенето, депозитите нарастват заради кредитирането. Дали ще спестиш едни пари или ще купиш апартамент с тях няма никакво значение, те все са депозирани по сметка, просто сменят притежателя си.

                                Разберете го това най-сетне, съвсем елементарно е, гледам обаче продължават да се говорят абсолютно неверни неща по темата.

                                Коментар

                                Working...
                                X