IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

    Чакай сега Бъфета инвестира още когато у нас са мечтали за вътрешни тоалетни нормално е всички компании от зората му да са зипофалирали но човека казва ,малко на брой компании ,добри бизнеси .Едва ли някой от нас ще доживее 100 години че да е свидетел на това ,има и друго ,първо нито ти нито аз сме родени в Америка ,което е много важно поради много причини ,второ ти кога започна да инвестираш в акции ?
    Ако си запончал на 16,20,21 разбирам но значително по късно ,а ти не инвеститор а трейдър ,това са коренно различни неща
    Малко като да говоря със стена, но ще опитам, защото имам симпатии към тебе.

    В моментаумни пари с мащаба на Бюфет докарват около и дори под средното за пазара. Нямам как, държат десетки милиарди и не могат да играя нормални компании, а само огромни корпорации.

    Обаче, докато стигнат до то мащаб, никой от тях не е правил идиотията да инвестира в "малко на брой компании добри бизнеси". Точно обратното!!! Доста често избират именно ЛОШИ БИЗНЕСИ тип Кремиковци през 90-те, които да доразкостят. Знаеш ли как се нарича главната компания на Бюфет??? Знаеш ли какъв и е бизнесът??? Ако знаеше, нямаше да пишеш тези глупости.

    Цялата простотия е, че ти не можеш да си позволиш да "инвестираш" като трилионер. Ти трябва да постигаш доходност пъти!!! над тяхната. Иначе няма никакъв смисъл.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

      Не знам дали цените в имот,бг се покачват, но със сигурност броя на обявите продава за София почна да расте... Не смогвам да прегледам всички нови обяви, които изкачат във филтрите, които съм задал.
      Истина , с половин процент повече обяви от началото на годината.
      Не го пиша иронично.... важна е посоката.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

        1.Имоти
        2.Акции

        По реда това са двете опции ,спор няма но не подценявай втория ред ,а да набиваш само в първия е глупост
        т.е ти "наби" в имот(и) и сега вече мина на т.2?
        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

          1.Имоти
          2.Акции

          По реда това са двете опции ,спор няма но не подценявай втория ред ,а да набиваш само в първия е глупост
          В никакъв случай не го подценявам, а последните няколко години показаха, че е много по-добре от банки и т.н.
          Дори обмислям да вкарам малко кеш / най-вероятно в облигации/ , но това са само временни моменти докато нещата с имотите се подобрят / сега не са ок/ и никога ол ин...Нещо което при имот не е проблем....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от AMG2023
            Усещам как след малко ФЕД като увеличи лихвите, редовните брокерази които спамят с по няколко акаунта пак ще вият във форумът цяла вечер с доказателства че лихвите вървят нагоре ама и в имот.бг цените се покачват и единствените прецакани ще са тези които се ослушват и не са си купили имот - поне така си верват де
            Не знам дали цените в имот,бг се покачват, но със сигурност броя на обявите продава за София почна да расте... Не смогвам да прегледам всички нови обяви, които изкачат във филтрите, които съм задал.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение
              А за кой път отоваряш? И пак ли с 3 К?
              Фиаското на тоя клоун шестака с шортването на УК100 може да се види в темата NYSE ,ако не го е изтрил.
              Стигна до там да пита в анонимен форум ,почервенял от страх дали няма да му затворят позицията през ноща и затова взе да долива в губеща позиция !!! И то няколко пъти
              Няма по-голяма грешка от тази и даже начинаещи не я правят !
              Но иначе пред мониторите сме "големите" инвеститори с 12% виртуална "печалба"

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Колега, ама и с това ли сте наясно ?! Ей нема тайни за вас....
                дори ако Радев е сложил там кеш преди 5 години / а той не е , беше друго място преди/ пак имотите ми са повече на плюс.
                А защо ми е ликвидност, след като дори и в момента съм в голяма ликвидност без да искам това , която не мога да изхарча сигурно 10 години....
                Кеша постоянно тече Берти
                1.Имоти
                2.Акции

                По реда това са двете опции ,спор няма но не подценявай втория ред ,а да набиваш само в първия е глупост

                Коментар


                • Първоначално изпратено от AMG2023
                  Усещам как след малко ФЕД като увеличи лихвите, редовните брокерази които спамят с по няколко акаунта пак ще вият във форумът цяла вечер с доказателства че лихвите вървят нагоре ама и в имот.бг цените се покачват и единствените прецакани ще са тези които се ослушват и не са си купили имот - поне така си верват де
                  Не си прав. Отдавна тук има консенсус (сред внятните никове), че на сегашните цени закупуването на имот реално не е инвестиция.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                    Пълни глупости пишеш. В другата тема ти препоръчах книжката на може би най-известният имотен инвеститор Шмуел Зел. Да видиш как не се продават имоти.

                    Прочети нещо и за Бюфет да видиш как прави пари - ВЪРТИ десетки акции. От акциите, с които е тръгнал в началото, няма нито една останала.

                    Кавръков, направо ми е жал с какви глупости си се назобил. Поне с фактологията се запознай. Дано не ходиш да береш гъби.
                    Чакай сега Бъфета инвестира още когато у нас са мечтали за вътрешни тоалетни нормално е всички компании от зората му да са зипофалирали но човека казва ,малко на брой компании ,добри бизнеси .Едва ли някой от нас ще доживее 100 години че да е свидетел на това ,има и друго ,първо нито ти нито аз сме родени в Америка ,което е много важно поради много причини ,второ ти кога започна да инвестираш в акции ?
                    Ако си запончал на 16,20,21 разбирам но значително по късно ,а ти не инвеститор а трейдър ,това са коренно различни неща

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                      Не срамно, че си го признаваш. Срамното е, че не искаш да се научиш.
                      То умен ватник няма,но явно те е напекло слънцето пак
                      Когато научиш урока ,че не трябва да ловиш падащи ножове,може да минеш към следващия който ти предадох.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Принципно си прав донякъде, но Освен Евго друг не знам да отдава апарт за 500 лева....:-)
                        500лв е доста по малко от 25% средна софийска заплата.Научи се да смяташ.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                          Бай Ганъо не знае как се инвестира на бораста.Той е просто момче,от село.На него му дай тухли,щото е прост като гъдулка и там нещо да работи за да си връща доживотното робство.
                          Не срамно, че си го признаваш. Срамното е, че не искаш да се научиш.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                            Радев на няколко пъти обясни простичко как печели ,купува индекси или акции на спадове и ........ н е г и п р од а в а -Същото което и ти правиш с имотите ,сега ще кажеш да де ама имотите само поскъпват ,а акциите се сриват ,да така е но пак казвам без да изпадам в детайли има акции и акции и индекси и индекси ,най-богатите хора в света са богати от акции и от имоти ,а тези които са богати от акции те са богати не защото купуват акции ,те купуват шепа акции които НЕ продават
                            Утре ти трябват пари - продаваш една ,две ,три акции ,ама я продай вратата от имота ,не можеш,продай покрива от имота ,пак не можеш,трябва целия да продадеш.
                            Бай Ганъо не знае как се инвестира на борсата.Той е просто момче,от село.На него му дай тухли,щото е прост като гъдулка и там нещо да работи, за да си връща доживотното робство.
                            Last edited by petrg5s; 26.07.2023, 14:23.

                            Коментар


                            • Ипотечка нещо? Sens changement -
                              USD MBA 30-Year Mortgage Rate 6.87% 6.87%

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                                Радев на няколко пъти обясни простичко как печели ,купува индекси или акции на спадове и ........ н е г и п р од а в а -Същото което и ти правиш с имотите ,сега ще кажеш да де ама имотите само поскъпват ,а акциите се сриват ,да така е но пак казвам без да изпадам в детайли има акции и акции и индекси и индекси ,най-богатите хора в света са богати от акции и от имоти ,а тези които са богати от акции те са богати не защото купуват акции ,те купуват шепа акции които НЕ продават
                                Утре ти трябват пари - продаваш една ,две ,три акции ,ама я продай вратата от имота ,не можеш,продай покрива от имота ,пак не можеш,трябва целия да продадеш.
                                Браво на Радев ако го може.
                                Това не променя нещата СП500 е 60% нагоре за 5 години, за да е Радев повече / той е купил на дъно от някой който е продал на дъното/ то други не са имали този късмет. И точно така , късмет е защото всички са чували за дъна и върхове, ама повечето не ги целят....
                                Там е въпроса нямам нужда от ликвидност във вида да продам една врата, на година ми идва ликвидност за много повече от една врата.
                                Освен това Радев , ако не се лъжа беше бивш данъчен.... е аз не съм и например не знам как да си декларирам ЕТФ , ако въобще може.....и Джони не знае след купища проучвания дори и въпроси към НАП....

                                Коментар

                                Working...
                                X